Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Unsuz Sekersiz Puding

malzemeler:

2-3 muz
4-5 adet hurma(suda bekletilecek)
İstenirse kakao
Ceviz veya fındık veya badem

Tüm malzemeler rondoda karıştırılıyor, üzerine hindistancevizi serpilerek tüketilebilir...

Afiyet olsun...

Unsuz Sekersiz Puding

malzemeler:

2-3 muz
4-5 adet hurma(suda bekletilecek)
İstenirse kakao
Ceviz veya fındık veya badem

Tüm malzemeler rondoda karıştırılıyor, üzerine hindistancevizi serpilerek tüketilebilir...

Afiyet olsun...
bence müthiş bi tarif dolaba at ve soğuk soğuk ye teşekkürler canım tarif için:KK52: ama ben 80 e inince yapıp yerim:KK50: kaydedeyim tarifi hemencecik:21:

[h=3] [/h][h=2]Cevizli Kayısı Tatlısı [/h][h=3]
Malzemeler
[/h]

• İstenilen miktarda gün kurusu kayısı
    Her kayısı için 1 adet ceviz içi (bütün şekilde kırılmış, ikiye ayrılmış)
    Oda sıcaklığında su

[h=2] [/h][h=2] Yapılışı
[/h]
1. Kayısıları bir gece önceden yıkayın, cam bir kâsede üzerini örtecek miktarda su ile ıslatın ve buzdolabına kaldırın. 2. Ertesi sabah yumuşamış kayısıları sudan alın, yarık kısımlarını hafif açıp içine cevizlerin yarısını koyun ve bir servis tabağına yerleştirin.
3. Kalan yarım ceviz içlerini de havanda iyice dövüp, kayısıların üzerine serpin ve servis edin. Not:
• Ceviz yerine antepfıstığı, fındık, badem veya yerfıstığı da (kayısının içini dolduracak miktarda) kullanabilirsiniz.

sen eğlenmeyi sonuna kadar hakettin bence canım :nazar::nazar::nazar:
:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

papadiyacım sanki içimdeki kıskanç kadın eğlenmeni değilde yürüyüşlerini verdiğin kiloları daha çok kıskanıyo :KK47::KK53:

bence oyle degıl ıcındekı ıyı kadın benım adıma sevınıyo ıyı bır karataycı kıskanmaz azımlıdır sabırlıdır hedefıne kılıtlenır ve fınalde aslanlar gıbı mezun olur:21:etrafındakı kıskanc ınsanları catlatır:KK12::KK12::KK9::KK9::KK9::KK9:

bence müthiş bi tarif dolaba at ve soğuk soğuk ye teşekkürler canım tarif için:KK52: ama ben 80 e inince yapıp yerim:KK50: kaydedeyim tarifi hemencecik:21:

Sagol canim :KK54:
Ben ramazandan once denedim.. Bende dondurma niyetine soguk soguk yemistim. Adet doneminde tatli krizine care :KK16::KK16:

:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

bence oyle degıl ıcındekı ıyı kadın benım adıma sevınıyo ıyı bır karataycı kıskanmaz azımlıdır sabırlıdır hedefıne kılıtlenır ve fınalde aslanlar gıbı mezun olur:21:etrafındakı kıskanc ınsanları catlatır:KK12::KK12::KK9::KK9::KK9::KK9:

:KK17::KK17::KK17:
tabiki de adına çoooook seviniyorum en içten kutluyorum başarını ama kıskanıyorum ben de istiyooooooom senin kadar yürümeyi niye ben böle tembelim
iyi ki burdasın niye veremediğimi gözüme sokuyosun :KK19::KK19::KK19:

Sagol canim :KK54:
Ben ramazandan once denedim.. Bende dondurma niyetine soguk soguk yemistim. Adet doneminde tatli krizine care :KK16::KK16:

afiyetler olsun.ben ramazanda kilo veremiyorum ufacık bişeyi 1 kaşık fazla yesem hemen tartıda kilo artıya geçiyo ama internette okudum az önce ramazanda kilo vermeye değil, almamaya çalışın diyodu:KK9: neyseki onu azıcık başarıyorum :) ama zayıflasam 5-6 kilo daha versem şimdilik gerisini veririm yavaş yavaş:KK5:

Unsuz Yağsız Şekersiz Tatlı

Unsuz yağsız şekersiz tatlıolur mu demeyin?Kilo almanın 3 en büyük nedeni olan un yağ ve şeker olmadan ağzımız nasıl tatlanıyor işte tarifimiz.İsmi Paradise Putting..

Malzmeler:

2 avokado
1 badak ıslatılmış medine hurması
1 bardak ıslatılmış medine hurmasının suyu
1 bardak ıslatılmış incir ve kayısı
1çay kaşığı tarçın
3 kaşık kakao
2 çay kaşığı vanilya
2 kaşık hindistan cevizi(olmasa da olur)

Yapılışı:Hurmayı geceden ıslatın ve suyunu bir bardak çıkartın dökmeyin.Hurmayı da dökmeyin.Hurma suyu avokadonun çekirdeğini çıkarıp içini kaşıkla çıkarıp ekleyin.Hurmayı Kayısıları incirleri hindistan cevizini tarçını kakaoyu ekleyip robottan geçirin.Ezilcek.Puding kıvamına gelecek.Ve tatlımız hazır.

her gün et yemek kolay değil canım,biraz maddi mesele :)) günde bir öğün kırmızı et veriyor. dana nuar,pirzola kuşbaşı et söğüş böbrek,dalak :) vs. aklına ne gelirse. Balık bile var.
yemek serbest.
Şebnem iyi ki varsın : ) Senden başka kimse cevabı bılmıyormus : )
Canım eleştirmek anlamında değil lütfen yanlış anlama( anlaşılmasın ) . Ben de elimden geldiği kadar Karatay yapmaya çalışıyorum ama beceremiyorum işte… Kuruyemiş alışkanlıgı kazandım biraz…

Bugün kitapçıya gittim bende sarı kitabını almıştım… Sonra yeşil kitabı çıkmış … Kapağındaki mezura yeşil olmus yani .. . Diger kitapla aynı …Üşenmedim yarım saat inceledim.. Bayağı bir karıştırdım içinde hiç yeni bir şey yok.. . Önceki kitapta ne dediyse tüm maddeler bile aynı..
Ha bir de kırmızı kapaklı başka bir var ;onda da sadece yemek tarifleri var… Onu mu alsaydım … Bilemedim…

Şebnem ….ekmeksiz, şekersiz, sigarayı da bıraktım biliyorsun… Bu nasıl yaşamak boyle diyorum… Ne dersin canım…

biz de seni özledik bidenem..cabık gel,ösletme kendini daha fazla..yazın sen bayaa yogunsun anlaşılan..
bişeycik olmaz artılardan..verirsin sen hemen..sormamda bi mahsur yoksa ilacının adı neydi bidenem..:26::26:

Günaydın kızlar, hepimiz için güzel bir gün olsun inşallah.

Hoş geldin canım, özlemiştik seni.:KK16:

Sonunda hava biraz da olsa serinledi. Sabah 45 dk yürüyüş yaptım.:KK8: Herkese kolay gelsin yarın tartı günü kaçamak yapmayın kızlar.:KK20:

sağolun kızlar bende pazartesiden itibaren menüleri paylaşıp yeniden listeye girmek istiyorum
burdan uzaklaşmak yaramıyor:KK34:
bende sizleri çok özledim

afiyetler olsun.ben ramazanda kilo veremiyorum ufacık bişeyi 1 kaşık fazla yesem hemen tartıda kilo artıya geçiyo ama internette okudum az önce ramazanda kilo vermeye değil, almamaya çalışın diyodu:KK9: neyseki onu azıcık başarıyorum :) ama zayıflasam 5-6 kilo daha versem şimdilik gerisini veririm yavaş yavaş:KK5:

Insallah canim ..
Bende kendimi bildim bileli Ramazanda bos gecmem :KK17: Hep arti 3 cikardim..
bu yil .. Almayi birak veriyorum da .. Onemli olan iftar ve sahur arasinda bo bol su icmek , mutlaka hareket yapmak , ve wc ye cikabilmek .. :KK31:

Insallah canim ..
Bende kendimi bildim bileli Ramazanda bos gecmem :KK17: Hep arti 3 cikardim..
bu yil .. Almayi birak veriyorum da .. Onemli olan iftar ve sahur arasinda bo bol su icmek , mutlaka hareket yapmak , ve wc ye cikabilmek .. :KK31:

su içme alışkanlığım pek yoktur malesef dün gece ömrümde ilk kez 2.5 lt den fazla su içtim:KK9: spor desen yapmıyorum zaten çok tembelim o konuda..wc ye çıkmak dersen çocukluğumdan beri sorunumdur :KK50:

yok canım olmadı hoşgeldin cuma günleri yapıyoruz kilo bildirimini ama sen cuma gününe geçtiğimizi biliyor olmalısın o kadar oldumu sen girmeyeli

yok yok biliyorum cuma olduğunu cuma tartılıp yeni bir başlangıç yapayım
ama cuma tartılacağım nasıl olsa diye cumaya kadar götürürsem diye endişelendim

11.30-12.40 arasında,önce dışarıda 20 dakika yürüdüm kızlarımla,ama onlar bana yetişemedi çok yoruldular,ben de babalarına bırakıp eve çıktım ve bantta 50 dakikada 5 km yürüdüm,duşumu aldım....bol çay içip film izledim...ooohh bekendime geldimEn Büyük KK

merhabalar,

kızlar sayfalar o kadar çok ki okuyamadım. benimde bir sorum var açıkçası.
ben 2haftadır karatay diyeti yapıyorum 3gün öncesine kadar çok güzel gidiyordu herşey.

ama perşembe günü 1güncük bozdum diyeti ve ertesi gün devam ettim aynen.
sorun şu ki verdiğim kilolarıda geri aldım.

en başından beri uyguladığım yöntem şuydu ki bu diyetle günde 200-300 gram veriyordum.

oruç tutar gibi yemek yiyorum kitapta yazılana göre.
ama oruç tutmayıp gün içinde sadece sert nescafe içiyorum 1bardak yada 1yeşilçay ve bol bol su. ayrıca 2gündür koşuyorum kalkınca.

verdiğim tüm kiloları geri almışım neden ki yaaa 3kilo :KK14:

beni klima ve başka bir şehre gitmek bile etkiliyor hemen ödem yapıyorum özellikle sahil kenarında yaşıyorsan ödem hayatının bir parçası oluyor

X