Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Tabrikler canim .. :KK9::KK9::KK9::KK9: Darisi basimiza :KK31:

tebrikler canım:KK9::KK9::KK9:

tebrikler :KK9::KK9::KK9::KK9:

Kaneelcim paylaşımlar için teşekkürler:KK19:

Teşekkürler arkadaşlar :):KK16::KK16::KK16:

sağol canım iyiyim.sen nasılsın.sıcaklarla boğuşuyom :KK1: patron burda olunca açamıyorum sayfayı,işlerde yoğun biraz ama geçmişi okumaya çalışıyorum kaçamakta olsa :KK1: :KK1:

iyi canım ya sen neler yapıyosun evet işler yoğun ve patron daha çok duruyor büroda .ben dün iftardan önce 67,7'i gördüm Allahhhh havalara uçtum biliyon mu bakalım yarın nasıl olacak.1 haftadır kuru kayısı erik yemiyorum sanırım onunda etkisi var ve dikkat ediyorum yediklerimede.abartmıyorum iftarda ve sahurda.o yüzden çok mutlu ve rahatım...ramazanda kilo veriyorum daha tarih yazmamıştı böyle bişeyi :KK1::KK1::KK1:

Esascım hoş geldin:KK16:
Ramazanda kilo vermene çok sevindim :)

Reyhan : Ama dün kaçamak yaptım dondurma yedim:KK50::nazar:

Son düzenleme:
teskur ederim özlemcim..nasılsın canımcım...nası gidiyo karatay..kuruyemişe dewam mı gene..kısıtlamaya calısmıyosun demi...kendiliğinden azalıyo daha sonra....besinlerde kantite(quantity-miktar) değil kalite önemlidir...diyo hocamız...:KK52::KK52:

Proycilcim kuruyemiş ne kadar tüketiyosun sen? Her öğünden sonra yiyo musun? Ben de hocanın doğru besinlerde kantite önemli değildir lafına çok inanıyorum ama kuruyemiş için de bu geçerli mi? Ben sadece sabahları ceviz ve bazen de öğlen yemeğinin yerine yiyorum kuruyemişi. Her öğünde mi yemek lazım acaba biraz biraz?:KK37::KK37::KK37:

iyiyim canım çok şükür,sağolasın...karatayı seviyorum,iyi gidiyor...kuruyemişi fazla kaçırırsam kilomda artış görüyorum,bunu bilmeme rağmen malum dönemlerde tatlı,hamurişi vs yemek yerine yine de kuruyemiş yiyorum ama normal zamanda ölçülü oluyorum bu konuda canım,inşallah iyi sonuçlar alacağız burada:KK16::KK16:

Eminim iyi sonuçlar alıcaz hep beraber. Sende gayet azimli gidiyosun maaşallah:nazar:

Gördüm propycilim ama dün bayağı yoğundum, çocuklar ve eşim de evde olunca cevap yazamadım. Havalar biraz da olsa serinleyince yürümeye başladım. Hakikaten iyi geliyor, insan hem zindeleşiyor, hem de moral topluyor. 80 leri inşallah görürüm datlum, iyi dileklerin için çok teşekkürler.:KK16::KK16::KK54::KK54: Senin keyifler nasıl, sıcaklar biraz da olsa azaldı mı?

Tabiisiiiiiii, 80'leri de, 70'leri de ve hatta 60'ları da görücez hep birlikte burda, ooohhhh, 60, 70, 80 diye göbek atıcaz hep beraber:KK52::KK52::KK52:

dün dondurmayı götürdüm ama bugün 500 gr eksik çıktım tartıda:124::124:üstelik yine wc sorunu yaşarken:KK53::KK53:

Ay maşşaşşaaalllaaahhhh :nazar: Nasıl güzel bi şey hem dondurmaları götürüp hem de tarıda eksik çıkmak. Harikasın:KK54:

kızlar meraba daha öncede sormuştum yalnız arada kynadı sanırım ben karatay diyetine başlamak istiyorum araştırdım bayağı ama anlamadığım şeyler var ek ilaç kullanımı falan oluyo mu? ve de tüm yemeklerinizi tereyağı ve zeytinyağıyla mı yapıyosunuz? bunun haricinde ekmek haricinde bütün gıdalar serbest mi?

Son düzenleme:
Kilo vermenin sevinci ile dün bilerek ve isteyerek dondurma yedim:KK53::KK53:
Ablam baklava üstü dondurma yedi ben sade yedim:KK52: O kadar tatlıyı nasıl yedi anlayamadım:KK1:

Dünkü İftarım :
1 kase kavurmalı yoğurt çorbası
1 kase etli bamya
1 kase bol z.yağlı semiz otu salatası
10 badem
1 bardak ayran
saat 22:00 gibi 1 porsiyon dondurma:KK34:

Sahurum :
4 gün kurusu+ büyük bardak ılık su
1 bardak ceviz+ fındık
domates
2 kk yumurta
6-7 adet çekirdekli kara üzüm
10 zeytin
bol peynir

su: 3 lt
spor :10-15 dk yürüyüş

Esas canım oralarda isen benim çizelgeyi değiştirebilir misin :KK16::KK16:
58.8 olacak
:KK16::KK16:

Son düzenleme:
kızlar meraba daha öncede sormuştum yalnız arada kynadı sanırım ben dukan diyetine başlamak istiyorum araştırdım bayağı ama anlamadığım şeyler var ek ilaç kullanımı falan oluyo mu? ve de tüm yemeklerinizi tereyağı ve zeytinyağıyla mı yapıyosunuz? bunun haricinde ekmek haricinde bütün gıdalar serbest mi?

canım biz karataycıyız ama o yüzden arada kaynamış olabilir dukan sayfasına gidersen detaylı bilgi alırsın

kızlar bu arada bu gün iftardan sonra tartılıp yarın bildirim yapıyoruz dimi :44:

Herkeslere merhabalar kıslaaarrrr,

ben işe gelip de internete girmeye vakit buluncaya kadar çoğunuz topiğimize sabah ziyaretlerinizi gerçekleştirip gitmiş oluyosunuz ve sabah muhabetlerini kaçıriyorum hep:KK1:

Ben dün standard bi Karatay günü yaşadım. Sabah klasik Karatay kahvaltısı yaptım. Öğleni kuruyemişle geçiştirdim çünkü acıkmamıştım. Akşam da bol yeşil salata, 1 kaşık taze fasulye, 1 kaşık domatesli ıspanak ve fırında yaptığım karışık sebze üzerine yoğurt yedim. Bu aralar yaz sebzelerini çok sevdiğim için biraz sebzenin miktarını arttırdım ama nasıl olsa doğru besinleri doyuncaya kadar yiyebiliyoruz, di mi? Akşam yemekten sonra bi arkadaşlara oturmaya gittik ammaaaa ben sade Tüek kahvesi ve su dışında hiççç bi şeycik yemedim ve içmedim. Bari bu sefer kendimi tebrik ediyim:KK9::KK9::KK9:

Aranızda cevizini suya koyup yiyen var mı? Ben bi gece önceden suya koyuyorum ve buzdolabında bırakıp sabahları yiyorum soğuk soğuk. Bi sorun olmaz herhalde, di mi? Peki bi şey sorucam: ceviz suyu bi şeylere iyi geliyodu sanırım, neydi acaba o, bilen var mı? :KK28:Yoksa ben uyduruyo muyum?:KK53:

Bu sabahta klasik Karatay kahvaltımın ardından işe geldim. Gene öğlen bi şey yemeyi düşünmüyorum çünkü gerçekten acıkmıyorum.

Herkese güzel bi gün dilerim.:KK54:

kızlar meraba daha öncede sormuştum yalnız arada kynadı sanırım ben dukan diyetine başlamak istiyorum araştırdım bayağı ama anlamadığım şeyler var ek ilaç kullanımı falan oluyo mu? ve de tüm yemeklerinizi tereyağı ve zeytinyağıyla mı yapıyosunuz? bunun haricinde ekmek haricinde bütün gıdalar serbest mi?

Merhaba,

Burası Karaty'cıların sayfası pnr34. Ben hiç Dukan yapmadım ama buraya üye olup da daha önce Dukan yapmış olanların binbir türlü şikayet ve mutsuzluklarını dile getirdiklerini okudum Dukan ile ilgili. İstisnasız herkes Dukanı bırakıp Karataya başlamanın sonsuz faydalarından bahsettiler hep. Ben de sana naçizane bi kere daha düşün derim ama tabii ki sen bilirsin. Şimdiden kolay gelsin

kızlar meraba daha öncede sormuştum yalnız arada kynadı sanırım ben karatay diyetine başlamak istiyorum araştırdım bayağı ama anlamadığım şeyler var ek ilaç kullanımı falan oluyo mu? ve de tüm yemeklerinizi tereyağı ve zeytinyağıyla mı yapıyosunuz? bunun haricinde ekmek haricinde bütün gıdalar serbest mi?

Hoş geldin Pınar ekmek dışında bütün gıdalar serbest değil :KK16:
Konunun en başında detaylar verilmiş
Yağlar konusunda evet t.yağ ve z.yağı serbest ve yemekler bunlarla yapılacak:KK16:
İlaç falan kullanılmıyor omaga 3 kullanımı var bu da ilaç değil tabi

Teşekkürler arkadaşlar :):KK16::KK16::KK16:

Esascım hoş geldin:KK16:
Ramazanda kilo vermene çok sevindim :)

Reyhan : Ama dün kaçamak yaptım dondurma yedim:KK50::nazar:

hoşbulduk canım.evet bende çok seviniyorum kilo verdiğime,inşallah böyle devam eder...

hoşgeldin aramıza.ilk sayfamızda detyalı bilgiler bulabilirsin.ekmek,tatlı,şeker,pirinç pilav makarna yasak.asitli içecekler yasak.yemeklerde tereyağ ve zeytinyağı kullanıyoruz.sabah kahvaltıda mutlaka yumurta zeytin ve kavrulmamış kuruyemiş olacak.

Esas canım oralarda isen benim çizelgeyi değiştirebilir misin :KK16::KK16:
58.8 olacak
:KK16::KK16:

tamam canım...

ya pardon canım karatay dukan derken yanlış yazmışım karatayı soruyorum

ek ilaç kullanımımız yok ama hocamızın tavsiyesi üzerine omega 3 balık yağı kullanıyoruz

karatay diyetinde tereyağ ve sızma zeytinyağı kullanıyoruz diğer margarin ayçiçek yağı mısır özü yağları yasak :KK20:

ekmek yasak ama onun yerine kavrulmamış taze kırılmış çerez yiyoruz ceviz-fındık-badem-fıstık gibi 1 ince belli çay bardağı kadar kahvaltıda mesela

tabikide makarna pirinç pilavı tatlı yasak bulgur pilavı serbest ama 3-4 kaşık kadar fazla değil

meyve yememizde yasak sadece günde 1 küçük porsiyon yenebiliyor

şimdilik sorularına yanıt vermeye çalıştım yine olursa cevaplarız canım :KK34:

teşekkür ederim kızlar iftardan itibaren başlıyorum inş. karataya bi listeniz varsa beni de ekleyebilir misiniz? bir sorum daha var ben yemeklerde zeytinyağı pek kullanmıyorum hangisini tercih ediyosunuz ve omega3 kullanımı nasıl oluyo?

ek ilaç kullanımımız yok ama hocamızın tavsiyesi üzerine omega 3 balık yağı kullanıyoruz

karatay diyetinde tereyağ ve sızma zeytinyağı kullanıyoruz diğer margarin ayçiçek yağı mısır özü yağları yasak :KK20:

ekmek yasak ama onun yerine kavrulmamış taze kırılmış çerez yiyoruz ceviz-fındık-badem-fıstık gibi 1 ince belli çay bardağı kadar kahvaltıda mesela

tabikide makarna pirinç pilavı tatlı yasak bulgur pilavı serbest ama 3-4 kaşık kadar fazla değil

meyve yememizde yasak sadece günde 1 küçük porsiyon yenebiliyor

şimdilik sorularına yanıt vermeye çalıştım yine olursa cevaplarız canım :KK34:

çok sağol canım çizelgemi hazırlıyorum hemen:)

öğlen taze fasülye ve bir kase keten tohumlu yoğurt (taze fasülyeyi çok seviyorum ve çok yiyorum yani 2günde 1 neredeyse :)) )

akşamda bulgurlu biber dolması yiyeceğim yapımına birazdan başlayacağım karatay tarifiyle. yanına da keten tohumlu cacık :))

Günü tamamlayacağım. Yarına Allah kerim.

öğlen taze fasülye ve bir kase keten tohumlu yoğurt (taze fasülyeyi çok seviyorum ve çok yiyorum yani 2günde 1 neredeyse :)) )

akşamda bulgurlu biber dolması yiyeceğim yapımına birazdan başlayacağım karatay tarifiyle. yanına da keten tohumlu cacık :))

Günü tamamlayacağım. Yarına Allah kerim.

Şebnemcim k.tohumunu fazla tüketme en fazla 1 tatlı kaşığı olsun karında şişlik yapıyor haberin olsun:KK34:
Diğer öğünde yine onunla eş değer olan susam katabilirsin yoğurduna ben arada öyle yapıyorum
Hocamız ifade etmişti k.tohumu=susam
sevgiler

ben yine bozdum karatayı dün evlilik yıldönümümüzdü pasta yedim sonrada saat 1 gibi eşimle kahvaltılık atıştırdık abarttım ekmekte yedim of tam direnç noktasını kıracakken tekrar ibre yukarı benim yüzümden:KK14:

X