Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Kaneel;Merhaba kızlar...... Nasilsiniz .. Türkiye'de herkez oruçlarını açtı .. Biz de sıramızı bekliyoruz .. Allah herkezin orucunu kabul etsin.. Allah herkezin gönlüne göre versin ..

Az önce 2 saat tempolu yürüdüm. Geldim. İftar hazırlıklarına başlayacağım.(21.40)
2.öğünümde( iftarda ) yiyeceklerimi yazayım.

1 dolu dolu tabak zeytin yağlı pirasa,
1 lahmacun (acılı)
1 fincan yeşil çay veya kahve içeceğim.. Ve illaki bol bol su ..

Eger yagmur durursa iftardan sonra çıkıp 1 saat - 45 dakika yürüyeceğim.

Leptinimiz bol olsun kızlar ..

GÖBEKLİ OLANLAR HANİ BİZE HANİ BİZE DEMİŞ

Sabah:09.00'da
1 haş yumurta
keçi,lor ve tulum peyniri
1 büyük domates
2 salatalık
nane
dereotu
kuzukulağı

Saat 17.00'da 1 kupa sıcak süt :KK68:

2. öğün: 19.00'da
1 kase ezogelin çorba
1 tabak yumurtalı mantar yemeği
keten tohumlu salata

Kızlar saat 10.00 ile 14.30 arası yine havuzdaydım.:KK52::KK52::KK52::KK52:
Dünkü kaçamaklardan eser kalmamıştır artık herhalde:KK1: Gerçi çantayı yedim kafama çoktan ama olsun:KK1:
Kendimi çok yorgun hissediyorum. Birazdan kaçacağım aranızdan iyi geceler bol leptinler:KK16:

Kalça, Popo ve İç Bacakları Sıkılaştırma Egzersizi

Hazırlık

1.Kollarınız yerde yanda, ayaklarınız bitişik, sırtüstü uzanın.Kalçanız düz olsun
2.Bacaklarınızı yukarı kaldırın ve dizlerden bükün ayak tabanlarınız birbirine bitişsin. (Tıpkı bir kurbağa gibi)

Uygulama

1.Ayak parmaklarınız 45 derece dışa dönük biçimde bacaklarınızı yana doğru mümkün olduğu ölçüde açın .(kalça yerde ve düz)
2. Bacakları yanlara açarak biraz zorlayın.İç bacaklarınızın ve kalçanızın sıkıştığını hissedin
3. Bacaklarınızı İlk resimdeki pozisyona getirin.
4.Hareketi 15 defa tekrarlayın

bacak%20germe_1%281%29.jpg
bacak_germe%281%29.jpg

Uygulanabilir egzersizler, teşekkürler kaneel.

Asyacım cevap verdiğin için teşekkürler canım.

iyiniyetlim sana özel mesaj yollamak istedim mesajların doluymuş canım..oğlanın tercihleriyle ilgili..daha iyi ama uzak vasat ama şehiriçi arasında kaldık tabiiki çocuk şehiriçini istiyo ...yatılı okul istemiyo zorlarsak hata mı etmiş oluruz dicektim...
annenler gelmiş gözün aydın ..okula da gidiceksin şimdi Allah kolaylık versin ...sen şimdi giremezsin de yoğunsundur:KK16::KK16::KK16:

[h=4]Karın Kaslarını Güçlendiren ve Göbek Eriten Resimler;
[/h] karın kaslarını güçlendirme, göbek eritme hareketleri 1

karın kaslarını güçlendirme, göbek eritme hareketleri 2

karın kaslarını güçlendirme, mekik hareketleri ve göbek eritme egzersizleri 3

karın kaslarını güçlendirme, mekik hareketleri ve göbek eritme egzersizleri 4

karın kaslarını güçlendirme, mekik hareketleri ve göbek eritme egzersizleri 5

1-Düz bir yere sırtüstü yatın ve bacaklarınızı kıvırın. Tabanlar yere bassın.

2-Başınızı kaldırın ve görünmez bir ipe tırmanıyormuş gibi yapın.

3-Aynı Hareketi diğer kolunuzu yukarı uzatarak tekrarlayın. Vücudunuzu kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırın.10 kez tekrarlayın bu hareketi. Sonra sırtüstü uzanın ve birkaç kez derin nefes alın…

4-Şimdi tekrar iki elinizle bacaklarınızı kavrayın ve kendinize doğru çekin.

5-Başınızı dizlerinize doğru kaldırın. 10′a kadar sayın. Başınızı yavaşça yerine bırakın. Birkaç kez derin nefes alın…

6-Bacaklarınızı tekrar bükerek ama bu sefer yere paralel olarak kaldırın. Ellerinizi Başınızın arkasında bağlayın.

7-Başımızı hafifçe kaldırıyoruz. Sağ ve sol ayağımızın parmak uçlarını sırayla yere değdiriyoruz. 15 kez bu işlemi tekrarlıyoruz. Bir ayağımızı yere değdirirken diğeri başlangıç pozisyonunda bekliyor.

8-Başımızı yere koyuyoruz. Bacaklarımızı birleştirip yukarı çekiyoruz. Ellerimiz gergin yanlara açıyoruz.

9-Derin nefes alıyoruz. Nefesimizi verirken bacaklarımızı sola yatırıyoruz. Başımızı sağa çeviriyoruz. Derin nefes alırken başlangıç pozisyonuna dönüyoruz. Aynı hareketi diğer yöne doğru doğru yapıyoruz. Bu hareketi de 5 kez tekrarlıyoruz.

Bu hareket; Bacakları ve kalçayı güçlendirir. Önemli miktarda kalori harcamaya yardımcı olur.
Uygulama: Ayakta dik durun. Bacaklarınızı yana doğru açın. Kalçanızı mümkün olduğunca geriye doğru atarak dizlerinizi bükün.
Egzersizi yaparken:
- uzağınızdaki bir sandalyeye oturmaya çalıştığınızı hayal edin,
- kalçanızı diz hizasına kadar getirmeye çalışın,
- dizlerinizi öne doğru çıkarmayın,
- harekete başlarken soluk alın, bitirirken verin.

Faydası: Bacakların ön kısmını güçlendirir.
Uygulama: Ayakta dik durun. Bir bacağınızı öne alın. Arkadaki bacağınızı dizinizi bükerek kalça hizasına kadar öne doğru kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin.
Egzersizi yaparken:
- öndeki bacağınızı hafifçe bükülü tutun,
- dizinizi kalça hizasından daha yukarı kaldırmaya çalışmayın.

Faydası: Bacakların ön kısmını güçlendirir.
Uygulama: Ayakta dik durun. Bir bacağınızı, hafifçe tekme atar gibi öne doğru uzatın. Her seri sonunda bacak değiştirin.
Egzersizi yaparken:
- havadaki bacağınızı yere paralel ve kalça hizasında tutun,
- seriyi tamamlamadan ayağınızı yere koymayın,
- arkaya doğru eğilmeyin.

Faydası: Bacakların arka kısmını güçlendirir.
Uygulama: Ayakta dik durun. Vücudunuzu hafifçe öne doğru eğin. Bir bacağınızı dizden bükerek arkaya, kalça hizasına dek kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin.
Egzersizi yaparken:
- hareket sonrası ayağınızı yere koyarken parmak uçlarınıza basın,
- bacağınızı kalçanıza değecekmiş gibi çekin,
- omurlara binen yükü hafifletmek için ellerinizi bir duvara dayayarak destek alabilirsiniz.

Faydası: Bacakların iç kısmını güçlendirir.
Uygulama: Yanlamasına uzanın. Üstte kalan bacağınızı bükün, altta kalanı yukarı doğru kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin.
Egzersizi yaparken:
- sırtınızı dik tutun,
- bacağınızı çok yukarı kaldırmaya çalışmayın,

Not: Tüm bu hareketleri 3 x 10 set olarak yapabilirsiniz.

arkadaşlar geçmiş sayfaları okudum ama doğal olarak hepsini okuyamadım..sahurda neler yemeliyim rica etsem anlatabilir misiniz?evde şu an ceviz yok ama kabuklu fındık var.1 çay bardağı mı yemem gerekiyor?
ben sahurda :1 haşlanmış yumurta
yaklaşık 3-4 kaşık lor peyniri
5 adet zeytin
1 domates ve 1 salatalık yiyorum (bazen de bunların yerine bolca kıvırcık yiyorum)
ve bir de son olarak 1 kase yoğurt yiyorum
kuruyemiş konusuna gelince yalnızca sahurda mı yiyeceğiz? evde şu an fındık var ne kadar fındık tüketmeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden hepinize kolay gelsin Allah yardımcımız olsun

Merhaba canım,
Biz genellikle (kahvaltıda) şimdi de sahurda kuru yemiş yiyoruz. Miktar olarak da genellikle 1 ince belli çay bardağı oluyor.. Evindede ne guzel kavrulmamış kabuklu sağlıklı fındık var kır canım 1 ince belli cay bardagi ye..
Menün de cok guzel .. Başarılar dilerim canım .. Bizimle kal .. Bu seni motive edecektir.. Dilediğin zaman sor .. Mutlaka bir arkadaş yanıt verecektir ..

İyi sahurlar canım şimdiden Allah niyetini kabul etsin

..
arkadaşlar geçmiş sayfaları okudum ama doğal olarak hepsini okuyamadım..sahurda neler yemeliyim rica etsem anlatabilir misiniz?evde şu an ceviz yok ama kabuklu fındık var.1 çay bardağı mı yemem gerekiyor?
ben sahurda :1 haşlanmış yumurta
yaklaşık 3-4 kaşık lor peyniri
5 adet zeytin
1 domates ve 1 salatalık yiyorum (bazen de bunların yerine bolca kıvırcık yiyorum)
ve bir de son olarak 1 kase yoğurt yiyorum
kuruyemiş konusuna gelince yalnızca sahurda mı yiyeceğiz? evde şu an fındık var ne kadar fındık tüketmeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim.şimdiden hepinize kolay gelsin Allah yardımcımız olsun

Son düzenleme:
Merhaba canım,
Biz genellikle (kahvaltıda) şimdi de sahurda kuru yemiş yiyoruz. Miktar olarak da genellikle 1 ince belli çay bardağı oluyor.. Evindede ne guzel kavrulmamış kabuklu sağlıklı fındık var kır canım 1 ince belli cay bardagi ye..
Menün de cok guzel .. Başarılar dilerim canım .. Bizimle kal .. Bu seni motive edecektir.. Dilediğin zaman sor .. Mutlaka bir arkadaş yanıt verecektir ..

İyi sahurlar canım şimdiden Allah niyetini kabul etsin

..
çok teşekkür ederim zaman ayırıp cevapladığınız için ne kadar mutlu oldum anlatamam gerçekten..biraz fazla oldum ama ben iftarımı 1 adet hurmayla açıyorum ardından suyumu içiyorum.1 kase çorba ardından bol salata yiyorum yine 1 kase yoğurt ve 2-3 kaşık zeytinyağlı sebze yemeği yiyorum.. sahurda sonra saat 22:30 da 1 adet elma ve 2 ceviz ya da 3-4 fındık ile birlikte 1 fincan süt içiyorum..elma yediğim için tatlı krizine de girmiyorum. iyi sahurlar şimdiden

merhabalarr misafirlerimi gönderdim , mutfağı toparlayıp kendimi attım hemen buraya:KK1: bugün fazla kaçırmadan beslendim biraz cıss yedim ama az olduğu için çok rahatsız olmadım. spor yapamamak en kötüsü . spor konusunda malesef kararlılık gösteremiyorum ,acilen bu konuyu çözmem lazım:KK5:

çok teşekkür ederim zaman ayırıp cevapladığınız için ne kadar mutlu oldum anlatamam gerçekten..biraz fazla oldum ama ben iftarımı 1 adet hurmayla açıyorum ardından suyumu içiyorum.1 kase çorba ardından bol salata yiyorum yine 1 kase yoğurt ve 2-3 kaşık zeytinyağlı sebze yemeği yiyorum.. sahurda sonra saat 22:30 da 1 adet elma ve 2 ceviz ya da 3-4 fındık ile birlikte 1 fincan süt içiyorum..elma yediğim için tatlı krizine de girmiyorum. iyi sahurlar şimdiden

cok guzel canım. Bende sahurda yumurta yerine 1 veya 2 çeşit meyve yiyorum. Yanına biraz kuru yemiş ve 1 hurma veya kuru kayısı ile kapatıyorum.
Acikmiyorum:KK66: sekerim düşmüyor .. Ama normale döndüğümüzde yine yumurtaya başlayacağım.. :))

merhabalar cannnnlaaaaaaaaaaaaaaaar
çok yoğun ve kaçamaklarla dolu günlerden sonra utanmadan yine geldim tabi artılarla:18:
kızkardeşim ve oğluşu bolbol misafirler çok çeşitli iftarlar ve sahurlar
birkaç gün sonra misafirlerim gidiyor ve ben aranıza dönmek istiyorum:KK16:
canlarım szleri çooooooookk özledim:KK54::KK54::KK54:

yine hormon tedavisi başladım öööfff
zaten kiloyuda o ilaçlar yüzünden almıştım
geliyorum beni bekleyin anacım:KK1:

gideyimde ev ahalisini sahura kaldırayım :KK34:
allah herkesin orucunu kabul etsin herkesin sofrasını bereketli etsin aç insan kalmasın inşallah

Iftar menüm:
1 1/2 LAHMACUN, Salata, 1 kase ayranli bugdayli corba.
2 Hurma su, 1 seftali, su& cay.
3 km zorunlu yürüyüs yaptim.:))

Bu sabah yine sahura kalkamadim. Uyandigimda gec kalmistim.
Yüksek tansiyonum oldugu icin ilacimi almam gerekliydi. Bugün oruclu degilim.
1YK kasigi lor peyniri, 12 tane zeytin, 2 kiraz domatas, 1 avuc Findik. 3 tane kaysi.
Bol su.

Rica etsem su Call dediginiz seyin linkini banada yollarmisiniz kizlar.
Kilo bildirimi kacta oluyor.? Ögrenmek istemistim.
Canan Karatay Hanimain kitabi olan arkadaslar, benim imkanim yok su an o kitabi almaya.
Rica etsem bazi yemek tariflerini paylasitmiisniz.?

Son düzenleme:
Benide listeye alirmisiniz rica etsem.
Klo bildirimi yarin kacta yapilmasi gerekiyor.? Simdiden tsk ediyorum.

Son düzenleme:
İyi sabahlar ...

Sahurumu yazıp cikiyorum.

1 muz,
1 hurma,
1 cay bardagi kuru yemiş ( fındık fıstık )
1 fincan yesil cay
su

Herkeze iyi günler diliyorum. Neşemiz bol olsun ..
:KK1:

X