Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

tünaydınlarrr ,iftara misafirim var,uykusuz bir şekilde sabahtan beri mutfaktayım. bugün kendimi daha motive olmuş hissediyorum . güzel bir gün geçirmenizi diliyorum:KK16::KK16:

herkese merhaba :KK3:

iftarda vefat eden komşumuzun yemeğine gittim :KK50:

menüde:

ezogelin çorbası

pirinç pilavı tabak doluydu 2 kaşık kadar yedim gerisini komşuya sattım ben pirinç pilavı sevmiyorum diye:KK9:

et vardı azdı zaten yedim

baklava yemedim yine komşuya sattım :KK9:

2 bardak da ayran içtim

iftardan sonra kayınvalidem vişne reçeli yapıyordu çekirdeklerini çıkarmasına
yardım ederken 10 tane falan yemişimdir heralde çok seviyodum biraz yedim :26:

sahurda:

iki rafadan yumurta

1 ç.b. badem

domates

peynir

7-8 s.zeytin

süt

4 kuru kayısı 1 incir üstüne 1 b.bardak limonlu ılık su

omega 3

ve cuma gününden bu yana 6 gün sonra ilk defa wc yapabildim çok az :KK14:

izmirde kolili evimde kamyonun gelmesini bekliyom..:KK9::KK9:
evde elektrik yok ..bilg.ın şarjı bitene kaaa aranızdayım..:KK16::KK16:

dün yolculuğum çok güzel geçti..bol bol şarkı çığırdım :KK24::KK24:
ve sizi düşündüm..:KK34::KK34:
asya yanımda oturuyordu zaten :KK60: :KK60: (hayali yol arkadaşım..:KK9::KK9: )

evi 2 aile gönderiyoruz..şimdi diğer ev yükleniyor..1 saate kadar da bize gelcekler..
eşim bugün lojmanı alıyor. kamyon 2-3 günde gidecek..o sürede de evin badanası boyası hallolur inşallah

işte böyle fıstıklar..gece fırsat bulursam girerim..şimdilik benden bu kadar..
öpüyorum hepinizi :KK54::KK54::KK54::KK16:

kolay gelsin sersumcum:KK16::KK16::KK16:

Iyiniyetlim gozunaydin canim,seni zayif bulmustur sizinkiler

Sersumcum kolay gelsin ccanim

Filizcim kac gundur yoksun canim,nerelerdesin

Leylakcim cok guzel yurumussun canim,hergun yuruyus haberini bekliyoruz,ben de ramazandan sonra insallah hergun yazacagim

evet kızlar 1 saat yürüdüm kardeşimle bugun benımle işyerime geldi...çok susadım akşama 1 saat spor yapmayı düşünüyorum

sağol canımmm.ben de sen üzüldün diye üzüldüm şimdi:KK14::KK14:hemen civcivi yeniden avatar yapıyorum o zaman.yeter ki propycilim üzülmesin:KK19::KK19:
canım beniiimmm...:KK70::KK48:cok kibarsın bidenem..cok mutlu oldum..:KK16::KK16:

E,herşey hazırmış... Bari ben de sofrayı toplarım sonunda. Ne de olsa herkesin kafa güzel olacak:21:
ayyynen oyle canımıniçi...arabayı neyim sen sür olmazsa..promilleri patlatmıyak sonra..:KK60::KK60:

:KK19::KK19::KK19::KK19: darısı başına canım benim:KK34: küçük propycil lafına gülmüştüm senin o da bıcır bıcır olur senin gibi:KK9::KK9::KK9::KK9: ne güzel:KK9::KK9::KK9::KK9:

Eşim de saz çalıyor:KK60::KK60: Sağol canımcım:KK54:
Menülerini bekliyom canım:KK9::KK9:
Özgür gezmiş tavukları gören yumurtalarını yiyebilen çıtırım şanslısın vesselam..
Demek daha önce salatalık yememişsin:KK60: afiyet olsun tatlım:KK16::KK16: Çok güzel anlatmışsın nasıl taze ve çıtırlar di mi:KK34:
inşallah canımıniçi..kucuk propycilin de zamanı geldi artık ama demi..3 yıldır ewliyiz...:KK9::KK9:
hakkaten sanslıyım ama ya..goruyorum tavukları..sesleri filan geliyo hatta..:KK52::KK52:bide salatalıklar muthişti yaa:KK52::KK52:
sizin ailede sanat ruhu olmayan bi tek :emir_bebek::emir_bebek: war galiba..gerci o da daha belli değil ya..olsun ama onun da şimdiden temizlik ruhu war..ilerde kimbilir ne marifetleri ortaya cıkar..gorunen koy kılavuz istemez..:KK52::KK52:

selam arkadaslar haftasonu memleketten kardesım gelmıstı onunla takıldık yıyıp ıcıp(tabıkı ıftarda:))gezdık.dun aksam gıttı.ıftarlarımda pıde makarna pılav borek tarzı seyler yemıyorum ama kadayıf,sutlac,kunefe,gullac seklınde uzayan bır tatlı profılım var:)))) fakat sahur yapmıyorum bol su ve yesılcay ıcıyorum o yuzden sanırım cok artılarda olmuyorum.bu arada yarın bır tatıl koyune tatıle gıdıyoruz 10 gunlugune.pc yı goturcem wıfı den baglanırım buyuk ıhtımal.olurda gorusemezsekte allaha ısmarladık deyıp hepınızı opuyorum:KK54::KK54:
iyi tatiller iyi dinlenmeler papişim benim..:KK16::KK16:

Canım ben yaz tatillerinde hep öyle kitaplara sararım, okul dönemi vakit bulamıyorum pek malesef. tatildeyken acısını çıkarıyorum:KK1: Şu an Ayşe kulin Veda'yı okuyorum
Tartı da senin gibi dengeyi kaybetmiş, bir ameliyatta ona lazım:KK52: :KK52:
Gözüm üzerinde bak:KK20: Nede olsa haftaya da Ankara'dasın çantadan kaçışın olmaz ona göre :KK52: :KK52:
call zevkli ama yorucu canım ben bıraktım, sen bırakma çok işe yarıyor. Ben bu sabah leslie 3 mil yaptım sonra mekik çektim.Yarın da havuzdayım bak sen de başla bakalım spora:KK52::KK52:
hımm anladım..okumadım galiba Veda'yı..ben de Elif Şafak hastasıyım..:KK52::KK52::KK52:
kacamak yapmıyorum hiç bidenem merak etme..yoksa canta gelir kafama..:KK22::KK22:
call yapıyorum canım bu ara..bayaa zevkli ama heryerim acıyo...sen de guzel spor yapıyosun bu ara maşşallah..:nazar::nazar:

45 dk yürüdüm bugün de:KK8::KK8::KK8:

bugünden itibaren menülerimi yeniden yazmaya başlıyorum kızlar.buraya yazmazsam sapıtıyorum yoksa:KK9::KK9:
pravo diyorum sana leylakım..hakkaten yaa..menu yazmayınca olmuyo..:KK52::KK52:desene ozaman kafasına canta yeme potansiyelli kişi bi tane daha artacak..:KK52::KK52:gerci sen kacamak mı yaparsın be ya massallah..:nazar::nazar:

evi 2 aile gönderiyoruz..şimdi diğer ev yükleniyor..1 saate kadar da bize gelcekler..
eşim bugün lojmanı alıyor. kamyon 2-3 günde gidecek..o sürede de evin badanası boyası hallolur inşallah

canım inşallah kolaycacık halleolur yerlesmeniz
cok zor vallahi ..:KK50:

aman yareppim....:KK53::KK53::KK53:
geçmiş ne kadar birikmiş öyylee..:KK53::KK53::KK53:

evet sayfalar hızlı ilerliyor hemen hemen her yorumu okumaya calısıyorum
ama cok vakit alıyor gercekten :KK37:

Bugün yemek, temizlik filan yaptım buna rağmen akşam yine yürümek istiyorum.. Bunca işi yapınca eskiden çok yorulurdum yürümezdim ama artık ben başka benim:KK24::KK24::KK24::KK24:

Akşama annemler geliyor:KK76::KK76:
aaaa geidilermi annenler...:KK52: cok sewindim canım senin adına..hadi gözün aydın olsun bidenem..:KK16::KK16:

Niyetli arkadaşların oruçlarını Allah kabul etsin:KK16:
İftar saatleri yaklaşmışken ben de menümü bildiriyorum, dükkanı kapadım :KK52:
Sabah:09.00'da
1 haş yumurta
keçi,tulum ve lor peyniri (1 avuç içi kadar toplam)
domates
salatalık
nane
dereotu

Öğle:13.00'da
kardeşim ile havuz öncesi KFC'ye gittik yemeğe.Ben yemeyecektim ama dayanamadım 4 tane kızarmış tavuk göğsü yedim (hepsi toplasan 1-1,5 avuç içi yapardı)

15.00'da bir magnum double çikolata

Akşam:19.00'da çok acıktım ya havuzdan yada kaçamaktan dolayı:26:
1 tabak ciğer sote (3 gündür ciğer sote yiyorum bitti ama yarın yine olsa yine yerim:KK1: )
keten tohumlu salata
2 y. kaşığı yoğurt

Kızlar bir şeyi fark ettim ki akşamları ciğer sote yediğimde sofradan kalktığımda karnım daha az şişkin oluyor :KK52::KK52:
Bir de ben ne zaman KFC'den yemek yesem bağırsaklarımı bozarım nitekim yine öyle oldu:KK1: Normalde sadece sabah çıkarken bu akşam yine WC'ye çıktım.Eridi gitti kaçamaklarım demek ki:KK1::KK1::KK1:
bu magnum için..:KK4::KK4::KK4:
bu kfc nin tavığı için..:KK22::KK22::KK22:
ama Allahtan sporun güzel..:KK9::KK9::KK9::KK9:
bu arada ne güzel hemen hemen hergün ciğer yiyosun maşşallah..:nazar::nazar: ben ciğeri de en son yediğimde ilkokula gitmiyodum..başka yemedim..:KK9::KK9:

Evdekiler dondurma yemeye gitti, ben tabiki yemiyorum.:KK20:

teprik koydum bidenem...80 leri görcen az kaldı inşallah..:KK9::KK9:
Selam canlar,
İftarımı yaptım. Eşim teravih namazına gitti. :emir_bebek: uyudu. Ben de mutfağı toplayıp, kahvemi aldım. Buraya geldim.
İyiniyetlim, biliyorum kalkıp yürüsene diyeceksin... Şartlar ilk kez bu kadar müsait ama hiç yürüyesim yok. Zaten oruca bugün tekrar başladım. Hem de kaçamaksız bir sahur ve iftar yaptım. Benden bu kadar :KK68: Gerçi eşim gelse, sahilde yürüsek, ona üşenmem, çok severim. Ama o gelmiyor, yürüyüş bandı da hiç cazip gelmiyor şu anda. Bu arada, evet, doktor oruç tutmanı tavsiye etmem dedi ama hiç içime sinmedi, ağırıma gitti tutmamak... Evden burnumu bile çıkartmadan, elimden geldiğince tutmaya karar verdim.

İftarımı da yazayım:

1 tabak mercimek çorbası
1 tabak türlü
3 tane yaprak sarma(bulgurlu)
2 kaşık yoğurt
yarım çay bar. fıstık
2 lt su

Hepinizi öpüyorum. Buralardayım canlarım.
doktor kilo werme diyo weriyosun..oruc tutma diyo tutuyosun...endişelenmemek mümkün değil canım..kiloyu bari yawas wer..vucudundaki radyasyonu hızlı atabilmek için sauna esofmanla yuru,daha cok terlersin..biliyosun terlemek en iyi yol radyasyonu atmak için..:KK16::KK16:

ben baslayalı da nerdeyse 10 ay olacak demekki bende baya bi yumurta yimişim :KK39::KK39::KK39:
hatta bi gün esim sabah ymurta aldı 2 gün sonra baktı yumurtalar yarıya inmiş
yumurtaları naptın komsuya mı verdin demişti :KK52::KK52::KK52:
:KK60::KK60::KK60:

Herkes sahura kalktı uykuda tabii,ben de tek başıma takılıyorum buralarda.Bugün mutluyum çünkü kaçamaksız bir akşam,sabah bir saatlik 6 km lik bir yürüyüş ve güzel bir kahvaltı yapmayı başardım.menü bildirimimi yapayım da (akşam herkes tatlı yerken yemedim,buraya yazacacak olmanın sorumluluğuyla)
Akşam menüm:
Taze fasülye zeytinyağlı
1 kase yoğurt
5 çiğ köfte
Sabah kahvaltım:
1 haşlanmış yumurta
1 muz
4-5 ceviz
2 dilim kadar peynir
1 domates
15 zeytin
1 fincan yeşi,l çay
omega 3
Herkese güzel bir gün diliyorum..
menulerin gayet guzel canımcım...ama spor konusunda kendini cok fazla zorlama yoksa cabuk bıkarsın...:KK16::KK16:

canımcım ne güzel.:nazar::nazar:.çocukların bir enstruman çalması çok iyi birşey.:KK16::KK16:
.bizdeki aile zorunluluğu diyeyim:KK9::KK9:
benim babam ud ve kanun hocası..ayrıca musiki derneğinde de hoca..kanun da yapıyor..eee böyle bir babanın kızı olaraktan hem kanun hem ud çalabiliyorum amatörce..kızım da çok güzel piyano çalıyor..mecburiyetten anlıyacağın:KK9::KK9::KK9:

bizim kızlar çalar biz de düet yaparız bebeeemm :KK19::KK19::KK19: :KK16::KK16:
aileye bak be yaa:nazar::nazar:

kız beni de yol arkadaşı et..ben de şebeklik yaparım uyumanıza engel olurum..enerji de lazım demi ama yolculukta..:KK52::KK52:
kolay gelsin canım bu arada..:KK54:

dün iftardaydım arkadasıma gittim.yine döktürmüş.yazmıyım dedim ama yazmam lazım,size karşı sorumluyum.
iftar:18::18::18::18:
1 kase yuvalama çorba
2 k.bulgur,1 avuç et
1 kalın dilim kıymaLI börek
2 y.k kızartma yoğurtlu
2 y.k zeytinyağlı fasulye
1 yaprak sarma
1 b.ev yapımı meyva suyu az şekerlı
salata,1 hurma

eyvah eyvahh ne cok yemişim
tatlı sormayın gitsin 1 dilim baklava,1 dilim etimek tatlısı,2 y.k dondurma:KK39:

sahur:hiç bisey yemedim ,bir de yeseydim bunun üstüne:KK17::KK17::KK17: bu akşam hafif bir yemek ardından 1 saat tempolu yürüyüşle yakacagım insallah
:KK22::KK22:
Allahtan yurumussun..:KK9::KK9:
davetin biri gitti gitti ikisi kaldı galiba..:KK52::KK52:

1.ögün
omlet
zeytin 2 catal beyeaz peynir
3 bardak cay

aksam mechul :KK37:
menu bildirimine başlamıssın canım yeniden..yaz tabi be ya..dondurma yersen çanta da yersin ona göre..:KK9::KK9::KK9:
bu şekilde hemde..:KK22::KK22:

Selam kızlar

Nasılsınız

Benim dünkü menü de kaçamaklı oldu,spor da olmayınca eritemiyorum,kilomda bir değişiklik yok,artıda değilim de sanki biraz göbüşüm çıktı,o da yediklerimle alakalı herhalde

İftarım

Nohutlu ,buğdaylı yayla çorbası
Hünkar beğendi
1 yemek kaşığından az pilav
1 kıymalı börek
Güllaç
Bol su

Sahur

1 kıymalı börek
Su
:KK22::KK22::KK22:
bidahakine cantanın rengi ve boyutu farklı olack..:KK9::KK9:

bugünkü yürüyüşüm de tamam:KK76::KK76::KK76:
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: ayaklarına saglık bidenem..:KK16::KK16:

Propycil, seni gordugume sevindim. Iki gun sonra tatile cikmis olacagim, ameliyatin simdiden gecmis olsun. Dondugumde senin her zamanki enerjik ve guzel mesajlarini okumak dilegiyle. Sevgiler.
canım benim cok kibar ve cok düşüncelisin herzaman..seni tanıdıgım için cok mutluyum gercekten..:KK16::KK16:
coook cok saolasın iyi dileklerin için..
sanada iyi tatiller iyi dinlenmeler..güle güle git gel canımcım..öpüyorum..:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

yazmadıgım zman cok kacırıyorum arkadasım ya:KK50::KK50::KK50:
baktım olmuyor yeniden yazayım dedim işe yarıyor 2 gündür hiç kacmak yapmadıgım gibi
ögünlerimde ölçülü :KK52::KK52::KK52:

menu bildiriminde bulunup kacıyım artık..çenem düştü gene..:KK9::KK9::KK9:
dünkü menu
1.öğün
domates,kaşar ve tereyaglı 2 yumurtadan yapılmıs omlet
keçi peyniri ve beyaz peynir
10 tane yeşil zeytin
1 cay bardagı ceviz
1 salatalık
yarım domates

2.öğün
1 bucuk tabak Asyaateş corbası
1 tabak sebze güvec
1 kase taş gibi koyun yogurdu
1 kase salata

aksam kaynınvalidelere gittik iftara ama ben toktum..genede yerdim ama yiyeceğim canta aklıma geldiği için şunlara hayır didim:
güllac,tavuk corbası,fellah köfte,komposto,sulu börek..

ve bugunku menü
1.öğün
2 yumurtadan keci peyniri ve çarli biberli tereyaglı omlet
1 cay bardagı ceviz
10 adet yeşil zeytin
1 salatalık
yarım domates

2.öğün
şimdi yiycem
salata
yogurt
mantar ve et güveç

herkesleri öpüyorum ve kaçıyorum..:KK55::KK55::KK55:

eşim bugün lojmanı alıyor. kamyon 2-3 günde gidecek..o sürede de evin badanası boyası hallolur inşallah :KK1:

Ah, ne güzel, yolculuğun keyifli geçtiğine sevindim:KK1::KK1::KK1:

Yerleşirken Allah kolaylık versin. Taşınmak bi dert ama yerleşmek daha büyük bi dert. Şimdiden kolay gelsin Sersumcum:KK76:

Leylakcim cok guzel yurumussun canim,hergun yuruyus haberini bekliyoruz,ben de ramazandan sonra insallah hergun yazacagim

evet canım bundan sonra haftanın 5 günü yürüycem.araya zaman girdiği zaman yeniden başlamak zor oluyo ama bi defa başlayınca gerisi geliyo.sen de ramazandan sonra yürürsün bebişim,belki hava da bu kadar sıcak olmaz:KK16::KK16:
canım beniiimmm...:KK70::KK48:cok kibarsın bidenem..cok mutlu oldum..:KK16::KK16:

:KK19::KK19::KK19:
pravo diyorum sana leylakım..hakkaten yaa..menu yazmayınca olmuyo..:KK52::KK52:desene ozaman kafasına canta yeme potansiyelli kişi bi tane daha artacak..:KK52::KK52:gerci sen kacamak mı yaparsın be ya massallah..:nazar::nazar:

:KK42::KK42:evet canım ya yazmayınca olmuyo gerçekten.burası kontrol merkezi:KK1::KK1:arada çanta yiyebilirim ben de,bu sıralar canım yine dondurma çekiyo daaa:KK53::KK53::KK53:
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: ayaklarına saglık bidenem..:KK16::KK16:

:KK70::KK70::KK70:

X