Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Amiboid, bence ihmal etme, bir endokrin uzmanına götür. Bir arkadaşımım 1.sınıfa giden kızında koltuk altlarında sarı sarı ve çok ince de olsa tüylenme başlamıştı. Endokrine gitti. Önergenlik başlangıcıymış. Ciddi alerjisi vardı çocuğun. Bıldırcın yumurtası iyi gelir diye duyunca, yedirmiş 2 ay kadar. Doktor, bıldırcın yumurtası östrojen yüklüdür, tetiklemiştir, demiş. Yani yedirdiklerimize dikkat etmemiz lazım. Umarım önemli bişey değildir.

evet haklısın bu internetle olacak iş değil bir endokrin uzmanına gitmeşi bu arada kilolarını kaç ayda verdiğini sorabilirmiyim

bu gğn bebek gezmesine gittim tabağımdakilerden sadece küçük bir börek yedim :)
o bile çok geldi akşam yayla çorbasından başka birşey yiyemedim
yakın hedefim 83 orta vadeli hedefim 74 uzak hedefimde 60 bakalım kaç ayda başarabileceğim
sporu arttırdım 40 dakika oldu sıkılaşmaya başladım kendime yeni 44 beden kıyafetler aldım yanlız bir sorunum var alt 44 üst 46 dambıllada çalışıyorum ama üst bedenim kolay incelmiyor. aralıkta yeniden akupunktura başlayacağım ona giderken çok hızlı kilo vermiştim pek geriyede almadım
şimdilik benden bu kadar yarın erkenden kalkıp 80 km uzaga röfle yaptırmaya gideceğim öptm

Amiboid, bence ihmal etme, bir endokrin uzmanına götür. Bir arkadaşımım 1.sınıfa giden kızında koltuk altlarında sarı sarı ve çok ince de olsa tüylenme başlamıştı. Endokrine gitti. Önergenlik başlangıcıymış. Ciddi alerjisi vardı çocuğun. Bıldırcın yumurtası iyi gelir diye duyunca, yedirmiş 2 ay kadar. Doktor, bıldırcın yumurtası östrojen yüklüdür, tetiklemiştir, demiş. Yani yedirdiklerimize dikkat etmemiz lazım. Umarım önemli bişey değildir.

evet haklısın bu internetle olacak iş değil bir endokrin uzmanına gitmeşi bu arada kilolarını kaç ayda verdiğini sorabilirmiyim
.

Ben 23 martta başladım. 1 Haziranda 82 kg idim. O zamandan beri düzgün yapmadığım için veremedim. Şimdi Sevgiyle birbirimize destek oluyoruz. Onun sayesinde yavaş yavaş vermeye başladım tekrar.

.

Ben 23 martta başladım. 1 Haziranda 82 kg idim. O zamandan beri düzgün yapmadığım için veremedim. Şimdi Sevgiyle birbirimize destek oluyoruz. Onun sayesinde yavaş yavaş vermeye başladım tekrar.

canlar nasılsınız?
hala orucuma basklayamadım..
heralde persembeye baslarım.
bugun kuruttugum kayısıları dolabıma yerlestırdım..
kışa hazırlık..
cocuklarım sabah bana kahvaltı hazrlamıslar bugun ellerıyle..yumurtam yoktu onu becerememısler..
oglen 2 yumurtalı kahvaltı yaptım..
aksamada kadınbudu kofte sogan salatasıyla..
bugun hocamızın yesıl bantlı kıtabını aldım,gece okumaya baslarım..sarı bantlıyı okumustum zaten..
hayırlı sahurlar olsun arkadaslar..
bırazcık gecmıse bakayım.bu arada tam 50 kıloyum..

Son düzenleme:
evet canım acıktırmadığı bi gerçek ama ben diyete başlayalı 1 sene oldu ve 1 senedir:120::120::120: geldi artık...
bir de dün gece hesapladım da haftada 1 koli yumurta yiyiyoduk eşimle beraber
:KK9::KK9:ayda 120,1 yılda 1440 tane yumurta yemişiz:KK60::KK60::KK60::KK60:

ben baslayalı da nerdeyse 10 ay olacak demekki bende baya bi yumurta yimişim :KK39::KK39::KK39:
hatta bi gün esim sabah ymurta aldı 2 gün sonra baktı yumurtalar yarıya inmiş
yumurtaları naptın komsuya mı verdin demişti :KK52::KK52::KK52:

selam kızlar nasılsınız? ıyı tatıller dıleyen butun arkadaslarımı kocaman opuyorum ve tsk edıyorum.oruc oldugum ıcın kontrollu bır sekılde denıze gırdım,yanı tatıl cocuklara guzel yıyıp ıcıp eglenıyolar:KK1:ıftarda olculu yedım tabı gullacı saymazsak:KK1::KK1::KK1::KK1:sahur saatı sımdı esım yedı ben yemedım cok tokum bol bol su ve yesılcay ıctım bırde turk kahvesı..hepınıze hayırlı sahurlar,ıftarlar ve gunler dılıyorum:KK16::KK16::KK16:

iyi sahurlar arkadaşlar, bu aralar biraz motivem bozuldu , sürekli kaçamak yapıyorum:KK5: menülerim çok kötü. bugün sahurdan başlayarak yeniden düzenimi oturtmak istiyorum. ,omega 3 hapı ile ilgili arkadaşa özel mesaj atmıştım galiba fark etmedi. sizden ricam kullanılan ilacın adını ve dozunu özel mesaj olarak atabilir misiniz

iyi sahurlar arkadaşlar, bu aralar biraz motivem bozuldu , sürekli kaçamak yapıyorum:KK5: menülerim çok kötü. bugün sahurdan başlayarak yeniden düzenimi oturtmak istiyorum. ,omega 3 hapı ile ilgili arkadaşa özel mesaj atmıştım galiba fark etmedi. sizden ricam kullanılan ilacın adını ve dozunu özel mesaj olarak atabilir misiniz

sahurda yediklerim
1 haşlanmış yumurta
yarım peynir
7-8 tane zeytin
1 domates
yarım kase hosaf
birazda tereyglı pide..
herkese hayırlı sahurlar canlarımm..

Sahur
- 2 haslama yumurta
- Domates, salatalik, havuc
- 7 zeytin
- 1 ceviz
- Sut
Omega-3, vitamin ve mineraller

60 dakika yuruyus

Yarim gun ev isi

60 dakika yuruyus

Iftar
- Coban salata, patlican salata
- Sebzeli mercimek corba
- Z.yagli nohut yemegi
- Z.yagli bamya yemegi
- Sebzeli mantar sote(cok az)
- 5 gunkurusu kayisi+6 ceviz
- Yesil cay

Gunaydın Karatay Dıyetı yapan kızlar,dunku menum .:KK24:..... 1.ogun(sahur): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün(ıftar) lahmacun,salata,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor:2.5 saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

Herkes sahura kalktı uykuda tabii,ben de tek başıma takılıyorum buralarda.Bugün mutluyum çünkü kaçamaksız bir akşam,sabah bir saatlik 6 km lik bir yürüyüş ve güzel bir kahvaltı yapmayı başardım.menü bildirimimi yapayım da (akşam herkes tatlı yerken yemedim,buraya yazacacak olmanın sorumluluğuyla)
Akşam menüm:
Taze fasülye zeytinyağlı
1 kase yoğurt
5 çiğ köfte
Sabah kahvaltım:
1 haşlanmış yumurta
1 muz
4-5 ceviz
2 dilim kadar peynir
1 domates
15 zeytin
1 fincan yeşi,l çay
omega 3
Herkese güzel bir gün diliyorum..

Merhaba kızlar .. Nasilsiniz?

Nihayet adetim bitti ve oruçluyum.
Geçen ay doğum kontrol ilacini sonlandigim icin bu ay ki donem cok cok cok sıkıntılı gecti .. Şimdi kendimi daha rahat ve huzurlu hissediyorum.

Hemen sizlere sahur'u yazayım;
1 minik kase edecek kadar Karışık kuru yemiş ve Antep fıstığı,
2 hurma,
1 incir,
1 fincan yesil cay,
Bol bol su

Optum sizleri .. Azmimiz ve sabrımız bol olsun..

İyi günler

kızlar günaydın
dün iftarda iyiydi ama:18:
iftar
1 tabak sebze yemegi
1 tavuk but
kavun
sonraaa dondurma
işte sahur
kardeşim menemen yaptı
1 tane kömbe ekmek menemenle
peynir
zeytin
salatalık
çay
ekmegi kaçırdım...olmadı biliyorum ama ne olcak şimdi

İyi yolculuklar.:KK16::KK16::KK16:

]
:KK16::KK16::KK16:

ayyy inşallah canımcım yaaa..:KK16::KK16::KK16:
şööööyle bide büyük acarız..sezen aksunun "gidiyorum bu şehirden,ayaklarım geri geri gidiyor" sarkısını patlatırsın..denizden hafif bi meltem eser..soframız halil ibrahim...:KK53::KK53::KK53:

hadi yaaaa....:KK53::KK53::KK52::KK52:
ay kıslar demeyin bole seler ya...içim gidiyo benim yaaaaa:KK43::KK43::KK43::KK43: bizim bi gun mutlaka ama mutlaka gorusmemiz lazım..:KK20::KK20:

olma mıı datlım..inşallah..raki balık ohhh...sefamız olsun..rakıya takılmayanlar da bizi toparlarlar artıkın:KK9::KK9::KK9:
Dikkatli sür canım. Ben senin aksine çok severim uzun yolu. Hatta yalnız olunca daha da çok severim. Bağıra çağıra şarkı söylerim yalnız olunca. Neden yalnız olmam gerekiyor? Çünkü benim sesim çoook kötü:)))

Geçen gün hayal kurdum. Ankara'da buluşsak hepimiz birden. Ankara orta yerde kalıyor ya... Antep, Maraş, Balıkesir, İzmir, İst. hepimiz toplanmışız. Ben arabayla gelirdim. Ankara yolu güzel artık. Bikaç kişiyi de alırdım burdan. Toplaşıp gelirdik... Ay, ne güzel olurdu:)
sağol canım..geldim çok şükür..:KK54:
inşallah buluşuruz birgün..:KK16::KK16::KK16:

Ben de gelmek istiyorum. Soda içerim ben de, olmaz mı?

Benim nükleer tıp doktorum, ilk görüştüğümüzde sordu:
Sigara içiyor musun? Hayır.
İçki içiyor musun?Hayır.
Hiç mi? Hiç.
Sen boşa yaşamışsın be ya...
:))))
:KK60: aşkolsun şekerim..birilerinin arabaları kullanması lazım di mi..:KK60:

Sersumcum sanada kolay gelsin canim,tum islerini kolayca halledersin ve evine hayirlisiyla yerlesirsin insallah
sağol tatlım..Amin :KK16::KK16:
oh mis gibi çay insanın yorgunlugunu alıyor....
:KK16::KK16::KK16:

inşallah canım..yalnız ben kaptırdım kendimi..solistlerimiz sen ve sersum..gitarda senin cimcime..:KK9::KK9:

düet yaparız kısss..benim cimcimemde piyona çalar :KK16::KK16::KK16: :KK76::KK76:
Fasıl eşliğinde bir araya gelmek... harika olurdu gerçekten, bir gün yaparız inş:KK16:
Canım ben de seni seviyorum, herkesi ayrı ayrı seviyorumEn Büyük KK
80 ler harika bea, keşke her gün olsa bea:KK52: :KK52:

l
bence de harika olur beyaaa..:KK9::KK9:

Bugün yemek, temizlik filan yaptım buna rağmen akşam yine yürümek istiyorum.. Bunca işi yapınca eskiden çok yorulurdum yürümezdim ama artık ben başka benim:KK24::KK24::KK24::KK24:

Akşama annemler geliyor:KK76::KK76:

canım gözün aydın ..kavuşmuşsundur anneciğine..selam söyle teyzeme..:KK16::KK16:

Sersum gibi benim sesim de güzel kızlarrr kızım gitar çalıyor ben de bol bol söylüyorum:KK1::KK1::KK1:

canımcım ne güzel.:nazar::nazar:.çocukların bir enstruman çalması çok iyi birşey.:KK16::KK16:
.bizdeki aile zorunluluğu diyeyim:KK9::KK9:
benim babam ud ve kanun hocası..ayrıca musiki derneğinde de hoca..kanun da yapıyor..eee böyle bir babanın kızı olaraktan hem kanun hem ud çalabiliyorum amatörce..kızım da çok güzel piyano çalıyor..mecburiyetten anlıyacağın:KK9::KK9::KK9:

bizim kızlar çalar biz de düet yaparız bebeeemm :KK19::KK19::KK19: :KK16::KK16:

merhaba lacey ben de dün internetten omega3 siparisi verdim.yoğun arastırmalar sonucu hocanın onerdigi n.life efa s 1200 sipariş verdim.45 tl icinde 45 tane var.epa değeri cok yüksek günde 1 yada 2 tane almak yetiyormus.ben 1 tane yutmayı düşünüyorum.yoksa 1 ay olmadan biter.2 kutu sipariş verdim eşim kalpten gidecekti nerdeyse:KK53::KK53: solgr ın omege 3 ü biraz pahalı.eczanede satılan evincap omega 3 varmıs gülün kullandıgı 12 tl ama epa degeri düşük gunde 4 tane almak gerekiyor
kızlar günaydın
dün iftarda iyiydi ama:18:
iftar
1 tabak sebze yemegi
1 tavuk but
kavun
sonraaa dondurma
işte sahur
kardeşim menemen yaptı
1 tane kömbe ekmek menemenle
peynir
zeytin
salatalık
çay
ekmegi kaçırdım...olmadı biliyorum ama ne olcak şimdi
günaydın okyanus ada sen sadece ekmegı kacırmıssın ben neler kacırdım:KK30:

günaydın kızlarrr herkese güzel ve kaçamaksız bir gün diliyorum..

sabah karatay kahvaltım( bugün 1 yumurta yiyebildim)
öğlen mercimekli bulgur pilavı ve yanına koca bir bardak ayran keten tohumlu
akşama da 4 kalem pirzola.(ne zamandır kırmızı et yemedim,diyette mühim)

X