Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Iyı Geceler Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(sahur): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün(ıftar) nohutlu pAtlıcan yemegı,2 kasık bulgur,salata,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor:2.5 saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

Iyı Geceler Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(sahur): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün(ıftar) nohutlu pAtlıcan yemegı,2 kasık bulgur,salata,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Spor:2.5 saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

Canım çizelgen doğru mu 120den 59a mı düştün gerçekten, eğer öyleyse efsanesin ne diyim ayakta alkışlıyorum.

benim de 10 kilo fazlam var, emzirdiğim için diyet yapamıyorum ama karatey yapılıyor dediler, yalnız evde bebekle öyle çeşit çeşit yemek yapmam zor, pratik önerileriniz var rmı acaba neler yapabilirim? bu diyeti yapmalı mıyım?

propycilcanım senin şu troit halk arasında zehirli guatr denen cinsten mi benim öyleydi ilçla düşürüp nodüllerim büyük olduğu için ameliyat olmuştum ..burda pek ilgili doktora rastlamamışım ki bana sonrası için ilacı yıllarca içmem gerektiğini söylememişti ben 5 yıl önce tekrarlayan bi nodülüm olduğunu ve hep ilaç içmem gerektiğini öğrendim ...önceden hiper olan şimdi hipotroitim var...
bu sitede gezinirken tibet 5 temel hareketlerini gördüm hipotroite iyi geldiğini metobolizmayı hızlandırdığını yazmışlar benim ilgimi çekti ..bilgin varmı canım
canımcım benimki cok karısık gercekten..once haşimato olan tiroidim sonradan hipere cevirdi..bunun sebebi de verdikleri levotron hapını kullanmadıgım için vucut kendi kendine yetmesi için nodul uretmiş,bu noduller de beni zehirli yani hiper yaptı..ama bunu maalesef tam bi senede anladı doktorlar ve bu surecte tiroidim bazen cok asırı dustu bazen cok asırı yukseldi..iğneoyası gibi ben de atom yutcam noduller için..zaten cok az ve cok minikler..milimetrikler..yani tamamen kurtulcm inşallah..ama bunun için tiroidi normale getirdiler bi ay once ama ben gözden dolayı muallakta oldugum için halen daha propycil kullanıyorum ve cok dustu tiroid..işte bian once levotron alıp tiroidi yukseltip atomu yutmam lazım..gözden sonra inşallah..benim tiroid hikayem de bu..
ama sana tavsiyem ilacını sakın ama sakın ihmal etme,levotron kullanıyosun demi..ilacı aldıktan 4 saat sonra süt ve süt ürünlerini al..bunu türkiyede eczacılar henuz bilmiyomus..ırmak23 soylemişti..daha yeni bilinmeye başlamıs bu yurtdısında..
bide ilacını duzenli alırsan bi sure sonra ilacı tamamen bırakabilirsinde o hiç belli olmaz..ben cok arastırdım bu konuyu cok doktora sordum ve cok hastane gezdim..tiroid vucudun lokomotifi..aman dikkat et canım..bide o tibet filan o tur seylere girme..karatayda yediğin seyler ve leptin hormonu tiroidini duzenlemeye yeter..oyuzden hiç oyle seylere girme..karatay kahvaltısında yediğimiz hersey tiroidi yukseltiyo..yani dusuk olanlarınkini...

propıcıl slm canım bant genıslıgı ne olakiiii ne kadraı makbul:44::44::44::44::44:

çokk gecmıs olsun canm ya senın tıroıtler ne oldu bne kacırdım yoklugumda galıba hanı ılacı brakmıstınn canımm

herseyı AALH gönlüne göre versın kolay gelsın canım sana :KK16:
bant genişliği düşmemen ve kollarını tutunmadan yurumen için onemli canımcım..tam olarak olcusunu bilmiyorum ama sen en geniş olanı al..zaten yazıyodur özelliklerinde..bide voit al..hem en iyisi hemde heryerde servisi var...
tesekkur ederim canım..ilacı agzıma aldıgımda cok dusuyo,bırakınca yukseliyo işte..yakında atom yutup tamamen kurtulcam canımcım..cok saolasın..
ha bu arada hani senin yukselmişti ya bi ara,hatta sen ankarada bi nukleer uzmanıyla filan gorusmustun..onu arastırdım ben..dogumdan sonra bi çok kadın yasarmıs bunu geçici bi sure ama cogu farketmmezmiş..seb kızına dogum yaptıktan sonra yasamıstın demi..

Kızlar ben geldimm:KK52::KK52::KK52:
Hemde akşam ki buluşmayı sade kahve ve su ile atlattım:KK52: :KK52:
tebrik ederim çıtırım...pravo sana kıss..insan huzurlu oluyo demi böyle olunca..:KK52::KK52::KK52:
ama neyi farkettim biliyomusun:ikimizde saldıgımız zaman saglam salıyoz..:KK9::KK9::KK9:
bide ikimizin tartısı da cok oynuyo yawwww...:KK53::KK53::KK53::KK53: niye böyleysek biz yawww:KK53::KK53::KK53:

benim de 10 kilo fazlam var, emzirdiğim için diyet yapamıyorum ama karatey yapılıyor dediler, yalnız evde bebekle öyle çeşit çeşit yemek yapmam zor, pratik önerileriniz var rmı acaba neler yapabilirim? bu diyeti yapmalı mıyım?
kesinlikle yapmalısın..sütünü arttırdıgını gözlerinle goreceksin..hem saglıklı beslenecek hemde kilolarından kurtulacaksın..yemekler konusuna gelince de okadar kolayki aslında,diğer yemekleri pişirmekten daha zahmetsiz..yalnız hocanın yeşil mezuralı kitabını ve yemekler içinde son kitabını almanı tavsiye ederim..zaten 1-2 gunde okursun ikisini de..sewgiler..:KK16::KK16:

kesinlikle yapmalısın..sütünü arttırdıgını gözlerinle goreceksin..hem saglıklı beslenecek hemde kilolarından kurtulacaksın..yemekler konusuna gelince de okadar kolayki aslında,diğer yemekleri pişirmekten daha zahmetsiz..yalnız hocanın yeşil mezuralı kitabını ve yemekler içinde son kitabını almanı tavsiye ederim..zaten 1-2 gunde okursun ikisini de..sewgiler..:KK16::KK16:

kızım 10 aylık ve ben hala enaz 10 kg vermeliyim ne yapıcam iftarda az yedim ama az önce kadayıf yedim ahhh beni ben şişko kalıcam sanırım 44 beden oluyor bana şaka gibi

Selam kizlar iftar menüm.
2. Hurma,1 tas bulgurlu mercimekli corba. 1 fincan alti dolusu beyaz turp.
1 tane muz, 1 tane kücük armut, 1 patlican karniyarik. 4 tane tavuk kanadi bol su & cay.

Sahur menüm.

3 tane siyah kaysi. yarim domates, 10 tane zeytin, az köy peyniri.
1 tane muz, 1 tas corba. iftarda yedigim corbadan. Su & cay.

Son düzenleme:

canım bu omega 3ü soracaktım sana hangi marka kullanıyorsun? tek öğün mü alıyorsun yalnızca_?ne gibi bir faydasını gördün. karatay çünkü içmemiz gerekeni söylüyor. alıcam ama bir türlü alamadım kararsız kaldım markalarda ve pahalı buldum ben hep çoğunda.

canımcım benimki cok karısık gercekten..once haşimato olan tiroidim sonradan hipere cevirdi..bunun sebebi de verdikleri levotron hapını kullanmadıgım için vucut kendi kendine yetmesi için nodul uretmiş,bu noduller de beni zehirli yani hiper yaptı..ama bunu maalesef tam bi senede anladı doktorlar ve bu surecte tiroidim bazen cok asırı dustu bazen cok asırı yukseldi..iğneoyası gibi ben de atom yutcam noduller için..zaten cok az ve cok minikler..milimetrikler..yani tamamen kurtulcm inşallah..ama bunun için tiroidi normale getirdiler bi ay once ama ben gözden dolayı muallakta oldugum için halen daha propycil kullanıyorum ve cok dustu tiroid..işte bian once levotron alıp tiroidi yukseltip atomu yutmam lazım..gözden sonra inşallah..benim tiroid hikayem de bu..
ama sana tavsiyem ilacını sakın ama sakın ihmal etme,levotron kullanıyosun demi..ilacı aldıktan 4 saat sonra süt ve süt ürünlerini al..bunu türkiyede eczacılar henuz bilmiyomus..ırmak23 soylemişti..daha yeni bilinmeye başlamıs bu yurtdısında..
bide ilacını duzenli alırsan bi sure sonra ilacı tamamen bırakabilirsinde o hiç belli olmaz..ben cok arastırdım bu konuyu cok doktora sordum ve cok hastane gezdim..tiroid vucudun lokomotifi..aman dikkat et canım..bide o tibet filan o tur seylere girme..karatayda yediğin seyler ve leptin hormonu tiroidini duzenlemeye yeter..oyuzden hiç oyle seylere girme..karatay kahvaltısında yediğimiz hersey tiroidi yukseltiyo..yani dusuk olanlarınkini...

Canımmm inş. hastalıklarından bir an önce kurtulursun.. Allah şifa versin..

Kendine iyi bak canım:KK19:

Sahur
- Yesillik+Domates+Salatalik+Havuc
- 7 yesil zeytin
- 1 haslama yumurta
- Yulaf
- 4 ceviz
- Sut
Omega-3, Vitamin ve Mineraller

60 dakika yuruyus

Iftar
- 4 scallop
- Z.yagli taze fasulye
- Yesillik+Coban salata
- 5 findik+3 ceviz
- Beyaz cay

Kahvaltıda; salamli kaşarlı omlet, peynir, domates, zeytin :-)

Pazar günü ama hava sıcak oldugu icin açlık pek yok, salam dışında kaçamak yapmiycam sozzzz :KK66:)))

iyiniyetlim canim:

canimcim bilgine ihtiyacim war..sen daha once bamya tarifi werdiydin,kaydetmistim ama bulamiyorum simdi..
sana zahmet bidaha verebilirmisin bidenem..memlekette bamyalarim cicek actiydi da cikmaya baslamis simdi,kizkardesime anlaticam tarifini o da yapip sakliycak benim icin..
saklama tarifi ha,yemek tarifi degil..simdiden saolasin..
:KK53::KK53::KK53:

Canım ne demek hemen veriyorum tarifi:

Bamyaların başlarını temizleyip yıkayın.. birer pişirimlik şekilde hazırlayın.. Yarım kilo bamyaya 4-5 domates rendeleyip yarım limon sıkın..Bamyaları domatesi limonu harmanlayıp 20 dakika kadar bekletip, buzdolabı poşetine koyun doğğğruuu buzluğa.. Bol domatesli lezzetli oluyor kızlar..
Afiyet olsuunn prom:KK19::KK19::KK19:

iyiniyetlim ayağım gayet iyi canım:KK16:
yine kaçamaktan önce haber veriyorsun:KK1: bizi mi hazırlıyorsun yoksa:KK52::KK52:
canım sen artık iyi bir karataycı olarak pek patak yemezsin bizden kilon da mükemmel hem:KK52::KK52::KK52:
ama yine de dikkat et bu kadar uğraştın boşa gitmesin olur mu canım benim, çıtır annem:KK1:

Sağol tatlımm.. Bugün klasik karatay kahvaltımla güne başladım.. 2. öğünüm de de cıslar olmaz inş..

Karataya tam gaz devam canım:KK19::KK19::KK19:

Sen de akşam kaçamak yapmamışsınn:KK9::KK9::KK9::KK54:

saol bebeeemm :KK54:

cumartesi anneme geri gelip arabayı kardeşime teslim etcem canım..11 ağustosta da istanbuldan van'a uçucaz inşallah:KK16::KK16:
iyi o zaman tatlım bu sene rahatsın en azından..bahçenin keyfini çıkar bol bol:KK16::KK16:

az kaldı kıss..:KK52::KK52:
dün kocişimle ilk defa kameralı görüştüm..göslerim doldu valla:KK43::KK43:
Allah kimseyi sevdiklerinden ayırmasın :KK5::KK5:

Evet canım Rabbim kimseyi sevdiklerinden ayırmasın.. Eşine kavuşursun ve doğu görevinizi de hayırlısıyla tamamlarsınız inş. canım benim.. Evet az kalmış zaten:KK34:

Evettt bahçenin tadını çıkarıyorum.. Geçen yıl bahçe yaptım geldiğimiz yerde kaldılardı ondan 1 önceki yılda yapıyorum yapıyorum yiyemiyordum yaw:KK9::KK9:

Propycil yoldan çıktım ilk hedefim 55 di ve ben onun da altına düşmenin şerefine kaçamak yapmaya gidiyom beni dövme kıss:KK33:

Canım ameliyatın iyi geçer inş. şifa olur sana canım:KK54:

Canım evet güzel kilo verdim sağol bi de şımardım oyy oyy dünden beri yiyorum bir regl oldum yiyorum:KK9::KK9::KK9:
kıss şimarıpta ipin ucunu kaçırma :KK53::KK53: düğüne ne kaldı kankişim :KK53::KK53:..sen çıtırsın ama onları bi şok edelim de ondan sonra şımar kıss:KK34::KK9::KK9:
sersumum simdiden kolay gelsin bidenem..cok yogun gunler bekliyo seni..esine kavusmana da az kaldi..sayili gun cabuk gecer insallah..opuyorum seni kocaman..:KK54::KK54::KK54:
sağol datlım kıymatlım..as kaldı inşallah kavuşcez:KK52::KK52: ben de seni öptüm bebeemm :KK19::KK19:
herseyı AALH gönlüne göre versın kolay gelsın canım sana :KK16:
amin canım sağol :KK16::KK16:
Bir bilsen neler neler hayal ettim:KK53: ama eminim ki sen hayal ettiklerimin dörtte birini anca yemişsindir:KK1:

Şimdiden iyi yolculuklar canım benim:KK16: Ben severim araba yolculuklarını, hele ki direksiyon bendeyse değme keyfime:KK52: :KK52:
Herşey gönlüne göre olsun. Yeni şehir, yeni ev, yeni arkadaşlıklar hayırlısı neyse öyle olsun:KK16::KK16:

dimek çok şeyler hayal ettin :KK53::KK53: belki de 4 te 4 yimişimdir :KK53::KK53: amanın hayalinden korkuttun beni kısss :KK30::KK30:
ben de araba kullanmayı çok severim canımcım:KK76::KK76:..ama işte yalnız ve uzun yol...ben de yolda yanımda seni hayal edip konuşayım barii:KK9::KK9:
deli sancekler beni ama neyyysee:KK33::KK33: hem bağıraraktan şarkı sööyle :KK24::KK24: hem de hayali arkadaşla konuş :KK33::KK33:
deliyim azcık zaten :KK34::KK34::KK9::KK9:

canım benim..Allah şifa versin sana :KK16::KK16: atlatıcaksın sen bunların hepsini tatlım.göz ameliyatını da atlatıp aramıza gelcen..:KK34::KK34:
amanıınn kıss sen bize bunları iyi görmeden yazıyon ameliyattan sonra canımıza okursun sen:KK53::KK53: bütün kaçamakları kesintisiz görüp döversin bizi kıss:KK30::KK30:
canım benim :KK16::KK16: seviyom ben seni :KK19::KK19:
Evet canım Rabbim kimseyi sevdiklerinden ayırmasın.. Eşine kavuşursun ve doğu görevinizi de hayırlısıyla tamamlarsınız inş. canım benim.. Evet az kalmış zaten:KK34:

Evettt bahçenin tadını çıkarıyorum.. Geçen yıl bahçe yaptım geldiğimiz yerde kaldılardı ondan 1 önceki yılda yapıyorum yapıyorum yiyemiyordum yaw:KK9::KK9:
sağol bebeeemmm:KK19::KK19:
bu yıl ne güzel yedin kıss:KK34::KK34:..Allah acımış sana :KK34::KK34: ekip ekip te yiyememek ne zordur:KK50::KK50:..zaten ben de senden özendim de aldım bostanlarımı kıss..:KK34:
Allah hepimize yemek nasip etsin tatlım :KK16::KK16:
:KK19::KK19::KK16:

X