Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ramazanda akşam üzeri yürümei düşünüyorum hafif tempoda iftardan sonra call yapıyorum
inş biraz kilo vermiş olarak çıkıcaz ramazandan sende call yapıyordun galiba kaçıncı günün
izlenimlerimizi paylaşalım beraber:13::13:

Ben 5.den sonra yapamadim canim,ramazan dolayisiyla,sonra devam edicem insallah

selam kıslar..3 gundur giremedim maalesef...hemen durumları rapor ediym..
caRSAMBA konyaya gittik--kacmagın dibine vurdum..
persembe ağır ama cok ağır bi temizlik yaptık..gene kacamagın dibine vurdum..
cuma oruc tuttum kacamak yapmadım..
cumartesi yani bugun de orucum..
dun aksam kayınbabam kalp krizi gecirdi maalesef...acildeydik..ama şimdi iiyi Allahtan..yogun bakımda...neyyse kafanızı şişirmek istemem...

ya kıslaar ben yuruyus filan yapamıyorum yaa..saHURDAN sonra cok uykum geliyo..iftardan sonra ew işleriyle ugrasıyom zaten..gunduz hic bi iş yapmıyom da..:KK9::KK9:
şimdi biraz gecmişe bakalım...:KK53::KK53::KK53:

Canim cok gecmis olsun,Allah sifalar versin,ben de yuruyus yapamiyorum,saglik olsun

Sahur menum

Tereyaginda yumurya,peynir,zeytin,domates,salatalik,yarim dilim ekmek,badem,findik,erik,armut

Iftarda orucumu acarken 1 litre su,az mercimek corbasi,pide kebabi(pidesi yarim avuc ici kadar,uzeri kymali,sarimsakli yogurtlu),salata

Kızlar İyi Akşamlar
Şimdi hocamızın Bloomberg deki tekrarını izliyorum
Antioksidan kullanın dedi (benim bildiğim C vitamini )
Sizler neler kullanıyorsunuz
vitamin mi alıyorsunuz ?

birde menülerinizde dikkatimi Muz çekti
tok tuttuğu için mi yiyorsunuz yoksa başka bir sebebi var mı?

Sizlere Tatlı tarifi vereyim
Çok tatlı oluyor onu önceden söyleyeyim

malzemelerımız
10 tane kuru incir
yarım kilo süt

İncirleri 4 parçaya kesin ve sıcak suda 3-4 dak bekletin
sütü yoğurt yapar gibi (parmağınız sıcaklıga dayanacak şekilde ) ılıtın
incirleri suyun içerisinden süzün
el blender ile macun kıvamına gelınceye kadar çırpın
ılık süte ekleyın bıraz da süt ile çırpın
daha sonra kaplara ayırın ve burasına dıkkat
üstlerini bir örtü ile örtün
4 saat oda sıcaklıgında bekletın
sonra buzdolabına koyup soğumasını bekleyin
sıfır şeker var ama çok tatlı oluyor

iyi akşamlar

kızlar bugün oruç daha kolay geçiyor:KK34: pro nasıl gidiyo canım:KK19:
Walla bana hec kolay gitmiyo yaw..sabaha kadar ayakta,aksama kadar yataktayim..:KK60::KK60:
Evet canım 1 hafta yoktum, tatile gitmiştim. Biraz kilo almıştım, ama bugün itibari ile gitmiş bulunuyor. Fırsat buldukça yürümeye çalışıyorum, ama hava çok sıcak ve nemli, bazen zor oluyor. Sen Ankara'ya ne zaman gidiyorsun ?
Hemmencecik kilocuklari werdigin icin tebrik ederim canimcim..sana guweniyom ben zaten..ramazani da kilo almadan atlattinmi tamamdir bu is..ankara gene ertelendi bidenem..kayinpeder anji olcak pazartesi,bakalim ne zaman iyilesirse artik..
geçmiş olsun Allah şifalar versin

bende dün regl oldum o nedenle oruç tutamadım

sabah 1 muz. yarım avuç badem.

sıcakta çarşıya gittik eşim oruçlu diye yanında bir şey yiyip içmek istemedim

akşam da patlıcan yemeği. cacık ve yemekten sonra çekirdek
cok tesekkur ederim bidenem..sana da afiyetler olsun..
Hos geldin, propycil. Kayinpederine gecmis olsun, acil sifalar diliyorum.
Irmakim canim cok tesekkur ederim..herzamanki gibi cok incesin..sewgiler..

propycil hoş geldin.kayınbabana geçmiş olsun Allah iyilik versin,iftarda yediklerim:
1yarım kase çorba
4-5 kaşık zeytiny. barbunya
kıymalı yumurta
semizotlu çoban salata
1 bardak şekersiz vişne suyu
2-3 çatal tatlı
3 lokma pide
bol su
Irmak'cığım merhaba.oruç nasıl gidiyor, çok uzun süre aç kalıyorsunuz galiba...:KK16::KK16::KK16:
sewgim canim,yogun hatunum..cok tesekkur ederim saolasin..sanada afiyetler ve hayirli iftarlar olsun..

Canim cok gecmis olsun,Allah sifalar versin,ben de yuruyus yapamiyorum,saglik olsun
cok saolasin ficansim..olsun naapalim ramazandan sinra dewam ederiz artik yuruyislere insallah..

:KK56::KK56::KK56::KK56:
6-7 fırında köfte
biraz yemeğin içindeki patatesten (3-4 küçük yuvarlak)
4 b.lu yaprak sarma
2 kaşık arpa şehriyeli kıymalı çorba (şehriye olduğu için az yidim)
3 kadar çilek
az yoğurt (kendi yaptığım ev yoğurdu)
bahçemden kopardığım bostan palıcanımı közleyip salata yaptım ondan da yidim..
5-6 ısırık haşlanmış mısır
2 lokma pide
üzerine :nazar::nazar::nazar::nazar: içtim..
2 litreye yakın su içtim karnım şişti:KK1::KK1: yatana kadar da içerim 1 litre daha:KK34: Kızlar su içmezseniz kilo veremezsiniz en az 3 lt içmeye çalışın:KK34:
Hepimize afiyet olsun..

Son düzenleme:
iftar menum:

1 kase tas gibi koyun yogurdu
1 kase zeytinyagli fasulye
3-4 tane et kofteli patlican oturtma
3 tane ceviz
2 tane kuru incir
1 tane hurma

leylakım70im nerdeydin canım sen HOŞGELDİN :KK16::KK16::KK16:

gece sahurda waffle + 2 haşlanmış yımırta + domates + salatalık + tazecik biberler + fındık + Kendi yaptığım süt kaymağı + az bal + ş.siz çay + peynir yiyeceğim inş.:KK76::KK76:

iftar menum:

1 kase tas gibi koyun yogurdu
1 kase zeytinyagli fasulye
3-4 tane et kofteli patlican oturtma
3 tane ceviz
2 tane kuru incir
1 tane hurma

Afiyet olsun canımcım:KK19: Halsiz olduğunu yazmışsın ben de gündüz çok halsiz oluyorum.. Şimdi kanım canım yerine geldi.. Ama gün geçtikçe alışıyoruz bence bu yeme düzenine ilk günler zor oluyo.. Gene halsiz oluruz da :KK9::KK9::KK9:

Kızlar İyi Akşamlar
Şimdi hocamızın Bloomberg deki tekrarını izliyorum
Antioksidan kullanın dedi (benim bildiğim C vitamini )
Sizler neler kullanıyorsunuz
vitamin mi alıyorsunuz ?

birde menülerinizde dikkatimi Muz çekti
tok tuttuğu için mi yiyorsunuz yoksa başka bir sebebi var mı?

Sizlere Tatlı tarifi vereyim
Çok tatlı oluyor onu önceden söyleyeyim

malzemelerımız
10 tane kuru incir:nazar:
yarım kilo süt

İncirleri 4 parçaya kesin ve sıcak suda 3-4 dak bekletin
sütü yoğurt yapar gibi (parmağınız sıcaklıga dayanacak şekilde ) ılıtın
incirleri suyun içerisinden süzün
el blender ile macun kıvamına gelınceye kadar çırpın
ılık süte ekleyın bıraz da süt ile çırpın
daha sonra kaplara ayırın ve burasına dıkkat
üstlerini bir örtü ile örtün
4 saat oda sıcaklıgında bekletın
sonra buzdolabına koyup soğumasını bekleyin
sıfır şeker var ama çok tatlı oluyor

iyi akşamlar

Iyi aksamlar canim

Antioksidan olarak ben cekirdekli siyah kuru uzum yiyordum,hocaya da sormustum olur demisti,ayrica A,D,E,K viyaminleri de cok guclu antioksidan oldugunu soylemisti

Muzu da hoca kahvaltida yumurtaya alternatif olarak oneriyor

Tatli tarifi icin tesekkurler

asyacim pitircigim citircigim 15 saat uyumussun okudum ve hoh didim yani..:KK60::KK60::KK60:
Menunu de okudum ve kacamak goremedim ve seni teprik ettim..:KK9::KK9::KK9:

iftarım
domatesli şehriye çorbası:18:
2kaşık taze fasulye
salata
1 dilim karpuz
1 hurma
biraz pide
1 küfte
çaaaaaaaaaaaaaaaayyyyyy
şimdide suuuuuuuuuuuuuuuu:KK1:

Ficansım ben de yapamıyorum ramazandan sonra artık eylülü bulur yapmam.. Dün gece tv nin karşısında yorgunluktan sızmışım resmen:KK60:

Afiyet olsun canımcım:KK19: Halsiz olduğunu yazmışsın ben de gündüz çok halsiz oluyorum.. Şimdi kanım canım yerine geldi.. Ama gün geçtikçe alışıyoruz bence bu yeme düzenine ilk günler zor oluyo.. Gene halsiz oluruz da :KK9::KK9::KK9:
ben 4- 5 gibi kalktigim halde halsiz oluyorm askitom,seni hic dusunemiyom 2 cocukla..ramazanda bari bahceyle ugrasma bari...havalar cok sicak basina neyum gunes gecer Aallah muhafaza..kendine dikkat et bu ara..:KK16::KK16::KK16:

kızlar biz yemekten kilo alırken açlıktan her 4dk da 1 bebek ölüyor
bizde birşeyler yapabiliriz En Büyük KKolarak bizde destek olalım 5liraya mesaj gönderebiliriz
yada sanal marketten alışveriş yapabilir somali sosyal marketten alışveriş yapıp gönderebiliriz
şuan kanal 24 program var haydi kızlar somaliye destekEn Büyük KKEn Büyük KK

Ficansım ben de yapamıyorum ramazandan sonra artık eylülü bulur yapmam.. Dün gece tv nin karşısında yorgunluktan sızmışım resmen:KK60:

call da yapamiyorum,5 gun bosa yapmisim gibi geliyor,ramazan da yapamiyacagimi hesap etmemisim,ben de cok yorgun oluyorum ev de cok sicak,neyse saglik olsun,sonra yapariz

ben 4- 5 gibi kalktigim halde halsiz oluyorm askitom,seni hic dusunemiyom 2 cocukla..ramazanda bari bahceyle ugrasma bari...havalar cok sicak basina neyum gunes gecer Aallah muhafaza..kendine dikkat et bu ara..:KK16::KK16::KK16:

4-5 e kadar uyuyo musun asyamdan geri kalır yanın yok kıss:KK9::KK9::KK9::KK9:

Canımcım sen benden de zayıfsın normaldir :112: kendine dikkat et bolca dinlen uyu en güzeli uğraşayım dedimdi az:KK9::KK9::KK9::KK9:

Beni 8:00 da :emir_bebek: uyandırıyor:KK52::KK52::KK52: istersen kalkma ortalığı sular hafazanallah:KK60:
Sonra da (erken olduğu için sıcak olmuyor pek canıımm sağol düşündüğün için:KK54:)mutlaka bahçeme gidiyorum her gün iş oluyor ama hafif işler artıkın çapa filan yapamam artık. Annem gelecek o da bahçeyi sever onunla yaparız ağır olanları yoksa düşer bayılırım gözüm kararıyor..
Sonra :emir_bebek: sürekli banyo yapmak istiyor seramoni gibi aynı şeyler tekrarlıyor:KK60:

bugun pencereden mal mal disariyi seyrederken bi baktim bissuru tavuk osgur osgur geziniyi hemen indim ve sahibini buldum..taze taze alcam artik yimurtalarimi gunluk..ay bide kadinla pazarlik yaptim yaw..kadin 35 kurus didi,ben 30 da israr ettim..ama kurtarmazmis..taze yumurta bulduguma saydim bende artik..:KK9::KK9::KK9:

X