Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ya ben karatay diyetine bugün başladım bnm normalde kan şekerim sık sık düşer bu gün yine düştü tarçınlı ve biraz ballı su içtim kötü mü yaptım acaba diyete sorun olur mu? :KK37:

Birazcık :). Canım, beynimizin alıştığı tadı unutabilmesi için 3 haftaya ihtiyacı var. Yani 3 hafta boyunca **3 beyaz zehirden** undan, şekerden, tuzdan uzak durursak o tadları unutuyor. Hocamızın şöyle bir tanımı var; ŞEKER, EN TATLI ZEHİRDİR, diyor. (canım tatlı bişey çektiğinde hemen bu tanım aklıma gelir ve vazgeçerim. ben de tam bir tatlı canavarıydım.) ilk günlerde tatlı krizlerini yaşaman gayet normal, ben bunu kuru meyveler yiyerek atlattım. gün kurusu kayısı, siyah çekirdekli üzüm, hurma gibi. Ya da tarçınlı süt içmek de çok faydali insülün direnci açısından. Fakat bal kullanmıyoruz.

Asagidaki tarifi bir spor kulubu dergisinden edindim. Henuz yapmadim. Lezzeti hakkinda birsey diyemeyecegim. Belki benden once deneyebilirsiniz.

Malzemeler:
- 2-3 yesil cay poseti (yaprak yesil cay da kullanabilirsiniz)
- 5 cm. uzunlugunda taze zencefil (kibrit copu gibi dograyin)
- 1/4 elma (kibrit copu gibi dograyin)
- 1-2 dal taze nane
- 2 su bardagi kaynar su
- 1/2 su bardagi elma sirkesi
- 2 su bardagi buz
- Istenirse, bal
- 4 adet tarcin cubugu

Yapilisi:
- Yesil cay, zencefil, elma, ve nane caydanliga koyulur.
- Kaynar su uzerine eklenir, 5 dakika demlendirilir.
- Suzgecten gecirilerek, icinde buz olan surahiyeye bosaltilir.
- Elma sirkesi ve isteniyorsa bal eklenir, karistirilir.
- Bardaklara buzu ile birlikte servis yapilir.
- Tarcin cubugu her bardakta karistirma cubugu olarak kullanilir.
Tarifi kaydettim, en kısa zamanda yapacağım. Teşekkürler.

İyi akşamlar kızlarrrrrrrr,

Ramazanımız mubarek olsun.. Allah hepimize kolaylıklar verdin.. Birazcikda kilo verirsek cok cok guzel olur..

2.öğünüm;
Etli, sebzeli kuru fasulye,
Karisik marul,havuç salatasi
ve çay

Sonra 1 saat tempolu yürüdüm.

Yarin icin hepimize bol şanslar..
Hem tartıda hem oruç da ..
Optum sizeri iyi geceler ..

Allah hepimize, ama en çok da sana yardım etsin canım. 22:00 den sonra iftar oluyordu orda galiba değil mi? Öyle yazmıştın diye hatırlıyorum.

arkadaşlar ramazan boyunca sabah mı tartılacağız yoksa iftardan önce mi ?

Ben sahurdan önce tartılarım diyorum. Ne dersiniz?

bugun ancak girebildim.esimle gün boyu dısardaydık,gezdik aşk tazeledik.tatilin bitimine 2 gun kaldı pazar günü ver elini erzurum:)

menu bildirimi yapayım:KK43:

1.oğun:1.5 yumurta,6 zeytin,1.5 dilim tulum peyniri,1 ceviz,7 fındık,domates,salatalık

2.oğün:100 gr et saç kavurma lavasları yemedim( kendimi burda tebrik ediyorum),çoban salata,1 kasık piyaz,20 badem

3.oğun:arkadasıma gittim 1 kase supangle:KK17:(napim yemesem olmaz),1 bardak ayran

malesef:KK50: 4.oğun:annem koca bir tencere mısır haslamış 3-4 koçan mısır( hiç pişman degılım daha nerde yiyecegım gidiyorum),kozlenmis biber 4 tane,1 bardak ayran

günün ozeti: 1.ve 2 oğun iyiydi ama aksam zıvanadan cıktım:KK52:

yarın karataya devam,üzülmek yok,olcak o kadar.ben biraz mısırları abarttım o başka.ama cok lezzetliler koy mısırı nede olsa.

Sahurdan önce tartılıyor muyuz arkadaşlar?
Ben öyle yapıyorum o zaman keşke sabahtan konuşsaydık:26::26:

Kızlar zaten öğün öncesi tartılmak mantıklı öyle yapalım:KK34:

Merhaba kızlar..
Ben Karatay'dan baya bi uzaklaştım. Daha doğrusu forumdan. Geçen hafta Antalya'daydık eşimle. Geldik, misafirler, gezmeler, piknikler derken kaçamaklar :KK17: Biliyorum yarın liste günü. Ben pek iyi durumda değilim.:KK17: O nedenle ben yarından itibaren Karatay'a yeni başlıyormuş gibi bildirim yapıp, 2 hafta sonra listeye girsem sanırım daha iyi olucak. Ne dersiniz?

İyiniyetlim görmeyeli çoook süper kilo vermişsin. Maşallah :nazar: aramızda her zaman 600-700 g olurdu, ben tatilde hala yerimde sayıyorum :KK17: Tebrik ederim tekrar, ne diyeyim idolümsün :KK34: :KK16:

kızlar ben geldim:KK52::KK52:
2. öğünüm toplantıda oldu:KK56:
başlangıç olarak: krep içinde ıspanak vardı yanında da domates sos ve eritilmiş kaşar. krep hariç diğerlerini yedim.
ana yemek olarak: tavuk sote ve pirinç pilavı vardı. tabiiki sadece tavuğu yedim, oda o kadar azdı ki 2 y. kaşığı anca gelirdi.
tatlı olarak: dondurma ve vişne sos ile servis edilen kazan dibi. tabak geldiği gibi gitti

kızlar ben kaçar bol bol leptinler:KK16:
tartı yüzümüzü güldürsünEn Büyük KK

Çok sağol paylaştığın iin bu bilgiyi Asyacım.:KK54: Neyse ki sen zaten bi lokmacik bi hatunsun, senin bacaklar biraz kalınlaşsa iyi bile olur belki:KK1: Zaten senin azminle ve Karatayın yardımıyla hop diye gider o şişliklerEn Büyük KK

Benim bacaklarım zaten kiloma göre kalın canım ama kilom az olduğu için anlaşılmıyor normal duruyor:KK1:

Selam kızlar.
Dün sabah anneme gittim. Bugün geldim. Annem de Karataycı olduğu için kaçamak olmadı ama yürüyüş yapamadım. Gerçi havuza girdim ama küçüğümle girdiğim için, yüzmekten çok çimmek denebilir benim yaptığıma:KK9:

Fzgun ve paint hoşgeldiniz canlarım. Paint çok geçmiş olsun babana. Umarım böylece atlatır, gider.

İyiniyetli ve emel, tebrik ederim. Bombaları patlatmışsınız şimdiden..:nazar::KK9::KK9: İnşallah yarın daha da vermiş olursunuz.

Asyam, Rabbim kimsenin duasını boş çevirmez, bazen biz sabırsız oluyoruz o kadar. Şaka yapmıştım sadece çıtır kızım. Kırılmadın inşallah:KK54:

Ben sevgiyle aynı takımda olduğum için, onun gibi yazdım ama asıl piyanist şantörümüz o:KK52::KK52:

Sevgi, naparız arkadaşım Ramazan'da? Ben her yıl 3kg alırım Ramazanda. Benim için kilo almamak bile başarı yani:KK43:

Bu arada, oruç tutacak arkadaşlar, bildirim için sahurdan önce mi tartılsak ne dersiniz?
canım yok kırılmadım:26: sana öyle düşündürdüğüm için üzgünüm:KK17:
şurda hoşça muhabbet ediyoruz işte niye kırılıyım-alınıyım canım :KK52:

Iyı Geceler Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(sabah): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün(ıkındı) nohutlu bamya yemegı,2kasık bulgur pılavı,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor:2.5 saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

iyi geceler arkadaşlar ben de aranıza katıldım yaklaşık 3 gundur karatay diyetini uyguluyorum 1,600 gram vermişim :) sizin de desteklerinizle 15 kilo vermek istıyorum şimdiye kadar çok kez diyet yaptım ama hep nefsime hakim olamamam ve tatlıyı sevmem yuzunden diyeti bıraktım 10 aylık evlıyım ve 10 ayda 10 kilodan fazla aldım :KK43: karatay diyetiyle 1,5 kilo kadar verdim şuan 82,600 kiloyum umarım 60 lı kiloları görürüm :KK43:

Öglen ki menüm: 2 tas ayranli corba, salata. 3 tane kuru incir. Su.
Aksam ki menüm: 5 kasik yesil fasulye, salata, 3 tane kanat. Su, cay, kahve,

Birazcık :). Canım, beynimizin alıştığı tadı unutabilmesi için 3 haftaya ihtiyacı var. Yani 3 hafta boyunca **3 beyaz zehirden** undan, şekerden, tuzdan uzak durursak o tadları unutuyor. Hocamızın şöyle bir tanımı var; ŞEKER, EN TATLI ZEHİRDİR, diyor. (canım tatlı bişey çektiğinde hemen bu tanım aklıma gelir ve vazgeçerim. ben de tam bir tatlı canavarıydım.) ilk günlerde tatlı krizlerini yaşaman gayet normal, ben bunu kuru meyveler yiyerek atlattım. gün kurusu kayısı, siyah çekirdekli üzüm, hurma gibi. Ya da tarçınlı süt içmek de çok faydali insülün direnci açısından. Fakat bal kullanmıyoruz.

anladım cevabın için çok teşekkür ederim ya bişey daha soracağım :KK1: sahurda 1 dilim tam buğday ekmeği yesem olur mu annem tutturdu ekmek yemeden olmaz düşer bayılırsın diye :KK52::KK52::KK52: kan şekerim çok çabuk düşüyo :44:

kızlar ben sahura kadar oturup yemek yiyip namaz kılıp öyle uyuyacağım için beni kilo bildirimine beklemeyin canlarım ilk gün olduğu için ne zaman uyanırım bilmiyorum yemek için hiç sıkıntı duymayacağımı zannediyorum ama su için aynı şeyi söyleyemem bugün aklıma gelince ne kadar içtiğime bakıyım dedim 4 litre içtim ki sabah içtiklerimi bilmiyorum ..
umarım sabah tartınız yüzünüzü güldürür....
bu akşam call yapayım dedim yine çok zorlandım ben karın ve pelvis egzersizlerinin hakkını veremedim yapmaya çalıştım denilebilir..
bu sefer becerebilirsem yamuk yılık devam etmek istiyorum belki bi gün esnerim:44:

hepimizin ramazanı mübarek olsun kızlar

Son düzenleme:
Canım çok teşekkür ederim. Sen nasılsın? Oğlunu doktora götürmüşsün, şükür bir şey çıkmamış çok sevindim. Çok öpüyorum.:KK54:

Ramazanımız mubarek olsun. Hepinize iyi geceler.

evet canım çok şükür bişi çıkmadı ..çok sağol ..Allah hepimize hepimizin çocuklarına sağlık sıhhat versin derman aratmasın canım:KK16:

senin de ramazanın mübarek olsun:KK19:

anladım cevabın için çok teşekkür ederim ya bişey daha soracağım :KK1: sahurda 1 dilim tam buğday ekmeği yesem olur mu annem tutturdu ekmek yemeden olmaz düşer bayılırsın diye :KK52::KK52::KK52: kan şekerim çok çabuk düşüyo :44:

ekmek daha çabuk acıktırır diyeceğim ama yinede sen bilirsim badem veya ceviz ye kaynamış yumurta da ye bence bayağı tok tutacaktır seni badem ve ceviz bir çay bardağı yiyebilirsin hem acıktırmaz bir dilim ekmekten daha tok tutar ve b vitamini açısından zengin ....insülin direncimizin kırılması için yemiyoruz ekmeği

ben midemden bayagi rahatsiz oldugum icin oruc tutamicam,

ama normal ogunlerimi nasil yapicam evde esimin yaninda onu da bilmiyorum

ins bu diyet sayesinde, kilolarimdan, varis bacak agrilarindan ve mide probleminden kurtulmak istiyorum , biraz fayda etse bile yeter :KK43:

X