Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Sersumum, Papadiyam, nasılsınız kızlar?
canımm..hoşgeldin..ösledik kısss seni de ..öpüyom yanacıklarından..:KK54::KK54:
kızlar herkeze hayırlı günler diliyorum sizlerden birşey isticem ben 7 takımdan sabrinanın yavrularından biriyim :KK1::KK1::KK1:bana karatayı önerdi allah nasip etti karataya başladım bugün sabah 10 yedim hiç acıkmadım demide 5 kayısı ve 2 erik yedim sizlere sormak istedigim soru şu ben eylülde bebeg vesile olucam allah nasip ederse doktorum 75 düşmen lazım dedi ben 70 düşünce vesile olmak istiyorm hiç kaçamak yapmasam zaten yapmamda:KK1::KK1:herşey bebeklerim için çünkü 3 bebegimi kaybettim :KK14::KK14:eylüle kadar nasıl veirirm bu kiloları ve ban yardım edermisiniz sizlere soru sorunca cevaplarmısınız bu kiloları 7 takımda verdim 18 kiloyu :KK53::KK53:bende silerle birlikte devam etsem benide alımısınızaranıza inanın çok ihtiyacım var motiveye ve evlat sevgisine ben eylüle kadar ne kadar kilo veiririm canlarım ya yorunları olan varsa bir el atsalar ne kadar sevinicem bilemezsiniz inanın çok zor evlatsızlık:KK14::KK14::KK14::KK14:
hoşgeldin aramıza canım:KK16::KK16:umudunu hiç kaybetme..Allah önce sana sonra tüm isteyenlere sağlıklı bebekler nasip etsin inşallah... bu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine kabul etsin tüm dualarını:KK16::KK16:
Selamlar bu konu başlığındaki yazıları saatlerdir okuyorum, yani ilk 200 sayfayı okudum herhalde sonra da son sayfaya atladım:) ben Aralık ayında 1,62 boy ve 70 kilo ile diyetisyene gittim 65 kiloya düştükten sonra mayısa kadar diyetisyene gitmeyi bıraktım (şehir değişikliği nedeniyle). mayısta tekrar bir diyetisyene başladım ve şu an 61,8 kiloyum, bu hafta Karatay Diyeti kitabını okudum, niye bu kadar geç kalmışım onu da bilmiyorum keşke daha önce okusaydım. bu gittiğim diyetisyenin diyeti de öyle diğer diyetler gibi değil, aslında Karatay diyetine uyarladım denebilir, 3 gündür Karatay diyetindeki gibi beslenmeye başladım, sonuç itibariyle diyetisyenin verdiği diyeti bırakıp karatay diyetine başladıktan sonra 3 gün içinde 800 gramlık bir azalma oldu bu da beni memnun etti, sanırım artık bu şekilde devam edeceğim:KK66: sonuçları da sizinle paylaşacağım, Hocanın kitaplarındaki ramazan bölümü önerilerini uygulamaya çalışacağım, hedefim 55 kilo, ancak ramazan da kilo alırmıyız acaba? veya Karatay kitabındaki ramazan menüleri zayıflamayı devam ettirir mi yoksa yalnızca kilomuzu mu koruruz?

Sevgiler..
sen de hoşgeldin aramıza canım:KK16::KK16:

kızlar bende kilo verdim dedim ama hiç kimse bana birşey dememiş birtek asyaateş alkışladı geçen haftaya göre 1,300gram gitti ama kimse görmedi beni :2::2::2::2::2:

neyse şaka yaptım öğlen yemeğimi yazayım

1 kase düğün çorbası
2 parça tavuk göğüs
1 kase cacık
1 tabak salata

kavunda vardı yemedim zaten bu hafta kaçamak çok oldu neyse ben kaçar:KK55::KK55::KK55::KK55:
canımm kıyamam yaa..ben de görmedim..çok kutlarım senii:KK9::KK9::KK9: öpem de geçsin üzülme sen:KK34::KK9::KK19:
Canım Sersumummmm tatlımm sağol darısı senin de başına inş.:KK54:
sağol bebeeemmmmm:KK19::KK19::KK19:
Sersumcum nasılsın? inşallah keyfin yerindedir. Sıcaklarla aran nasıl?

Bu arada lahmacunlar için de affiyettlerr olsun:KK1::KK1::KK1:

:
sağol canım..iyiyim sıcaklar kötü tabiisii..ama yüzünce geçiyo:KK9::KK9:
lahmacun biraz fazla kaçtı ..midem küçülmüş görgüsüzüzlük yaptım yidim:KK9::KK9:

Irmakcım yine süper bir menü tebrik ediyorum seni...idolümsün :)

Bana destegin cok buyuk! Cok tesekkur ediyorum, umarim iki ay sonra 59-60 kg olurum ve artik bu isi bitiririm. Senin de en kisa surede hedefine ulasmani cok istiyorum. Sevgiler.
Not: Alkali agirlikli beslenme yaglarin erimesine buyuk katki sagliyor. Bol cesitli yesil salatalar, cig sebze, sebze corbalari, sebze yemekleri. Tamamen alkali beslenmek de saglikli degil. Vucudun asidik gidalara da gereksinimi var.
Vucut, PH degerini sabit tutmaya calisir. Asidik agirlikli beslenildiginde, disler ve kemiklerden kalsiyum cekerek; Alkali agirlikli beslenildiginde, asidik ortam olan vucut yaglarini eriterek PH dengesini saglar. (Kitaplardan edindigim bilgi).

Son düzenleme:
ya ben karatay diyetine bugün başladım bnm normalde kan şekerim sık sık düşer bu gün yine düştü tarçınlı ve biraz ballı su içtim kötü mü yaptım acaba diyete sorun olur mu? :KK37:

deme öyle mukaddet deme öyle:KK1::KK1::KK1:mukaddesler çogaldı yeminle ben sodadan vazgeçememki günde 1 adet içiyorum :KK30::KK30:onudamı bırakıcam ben şimdi maden suyuyla soda aynı olmuyomuki bebem ya tavsiyelrin için sagol :KK48::KK48:

Soda ile Maden Suyu aynı değil canım. Soda ile Maden suyu arasındaki fark; içilebilir nitelikteki herhangi bir suya karbondioksit (CO2)eklendiğinde soda yapmış oluruz. yani musluk suyuna da CO2 eklersek bundan da soda elde etmiş oluruz. maden suyu ise yerin en derin katmanlarından çıkar ve çıktığı yerin jeolojik özelliklerini taşır ve magmadan aldıkları karbondioksit gazının basıncıyla yeryüzüne çıkarlar. yeryüzüne çıkarken geçtikleri yolda mineraller de alırlar yani mineralce yüksektir ama sodada mineral yoktur. ikisi de mideyi rahatlatma özelliği taşır ama sodanın bundan başka işlevi yoktur oysa maden suyu aynı zamanda doğal bir mineral deposudur.
maden suyuna ruhsat sağlık bakanlığından alınır , sodanın ruhsatını ise tarım bakanlığı verir.
bir de şöyle bir laf söylemişler ki aslında bu kısaca özetliyor: "maden suyu bir ihtiyaç , soda ise bir tercihtir" (biraz reklam gibi oldu ama, neyse) Hocamız Maden suyunu da çok sık içmeyin diyor. Vücutta su tutumu fazla olduğu için.

Bana destegin cok buyuk! Cok tesekkur ediyorum, umarim iki ay sonra 59-60 kg olurum ve artik bu isi bitiririm. Senin de en kisa surede hedefine ulasmani cok istiyorum. Sevgiler.
Not: Alkali agirlikli beslenme yaglarin erimesine buyuk katki sagliyor. Bol cesitli yesil salatalar, cig sebze, sebze corbalari, sebze yemekleri.
Ben de sizden büyük destek alıyorum. Benim de hedefim 59-60kg olmak. Umarım hepimiz hedefimize ulaşır ve onu koruruz. Call..ın videoları indirdim, umarım her akşam yapabilirim.

Sağol fzgunum tatil nasıl geçti sen nasılsın kilo verdin mi? Biz de seni özledik canım:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
Geçti artık teyzesi sağol:KK34:

Tatil güzeldi canım, bol hareket ancak, karatay bayağı bir bozuldu, biraz aldım galiba ama bugünden itibaren, kaldığım yerden devam.:) Ben de sizleri çok özledim canımcım.:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

canım hoşgeldin:KK52::KK52::KK52: afiyet olsun
meyveler biter mi kız, hala 3 ağaçta kayısı var, 2 ağaç vişne, 2 ağaç karadut var, 2 ağaçta can erik var. ağustosta mürdüm erikleri olacak sonrada sonbaharda elmalar olur:nazar::nazar::nazar:
propycilin korkusundan yiyemiyorum resmen:KK1::KK1::KK1:
bir de meyveyi çok yeyince selülitim arttı hocamız ne kadar haklıymış

Hoşbulduk canım.:KK16::KK16::KK16: Propycilin gelmesi iyi olmuş hepimiz için, sanırım kaçamaklar azalır.:KK1::KK1::KK1: Ben de meyve konusunda iyi değilim, ama artık meyvelerle aramıza mesafe koydum.

Hoşgeldin Fzguncum. ben de Pazartesi sabahı döndüm. Döner dönmez de Karataya da tam anlamıyla başlamışsın :KK9::KK9::KK9: Yarın sabah tartılar hepimizin yüzünü güldürsün inşallah.

Hoş bulduk canım, sen de hoş geldin. :KK16::KK16::KK16:Tatil güzel geçmiştir umarım. İnşallah tatil kaçamaklarını telafi edebiliriz.
:KK52:

Fzgun ve paint hoşgeldiniz canlarım. Paint çok geçmiş olsun babana. Umarım böylece atlatır, gider.

Hoş bulduk iğneoyam, nasılsın bacım, inşallah bu ramazanda kilo verirsin, öpüyorum seni.:KK54:

canımm..hoşgeldin..ösledik kısss seni de ..öpüyom yanacıklarından..:KK54::KK54:
Hoş buldum canım, ben de sizleri çoooook özledim, ben de seni öpüyorum.:KK54::KK54::KK54:

Bu tatil dönemi deneyimlerim:

1- Karatay usulü beslenme gerçekten insanın açlığını düzenliyor, hamur işi, fazla meyve yemek insanı çok açıktırıyor.
2- Bu beslenme şekliyle insan kendini çok daha fazla zinde hissediyor.

3. Öğün: 1 tabak etli taze fasulye yemeği, kır.biber salatası
2,5 lt su

Sevgiler

selam kısslar ..
halasıyla ve çocuklarla piknik gibi yaptık..yürüyüşte oldu bahaneyle
2.öğünüm
1 kase kısır
1 hamburger köftesi
çay çay:KK56:

eve gelince halası fırında köfte patates yaptı ama ben yiycek yerim yok saatte 8 i geçti diyip yemedim..saat 22 gibi de yürüyerek sahile gidicez..böylece günümü kaçamaksız ama cuma öncesi bulgurla(kesin şişicem) kapadım canlarım:26::26::26:
:KK34::KK34:

ya ben karatay diyetine bugün başladım bnm normalde kan şekerim sık sık düşer bu gün yine düştü tarçınlı ve biraz ballı su içtim kötü mü yaptım acaba diyete sorun olur mu? :KK37:

bal ve pekmez türü şeyler cıss canım:KK20:onun yerine ayran içmeni öneririm..
aramıza hoşgeldin:KK16::KK16:ilk sayfaları okursan çok yardımını görürsün canım:KK34::KK34:
bizler de takıldığın yerde yardımcı oluruz..

herkese selamlar iki gündür giremedim evdeki internette sorun vardı. işyeride berbat derece yoğundu yarın adli tatil başlıyor diye

dünkü menüm
sabah klasik karatay kahvaltısı.
öğlen ramazan geliyor diye yanımda çalışan arkadaşlarla yemeğe gittik. adana kebap yedim salata ve ayran ile ama akmak. pide vs yemedim.

akşam yoğurtlu semizotu

bugün sabah klasik karatay kahvaltısı.
öğlen yoğurtlu semizotu bir kaşık. bir kaşık yoğurtlu havuç. 3 tane mercimek köftesi

akşamda yoğurtlu ve cevizli semizotu

inşallah şimdide geriye doğru okumaya çalışacağım

bu arada yeni gelen arkadaşların hepsine hoşgeldiniz diyorum

İyi akşamlar kızlarrrrrrrr,

Ramazanımız mubarek olsun.. Allah hepimize kolaylıklar verdin.. Birazcikda kilo verirsek cok cok guzel olur..

2.öğünüm;
Etli, sebzeli kuru fasulye,
Karisik marul,havuç salatasi
ve çay

Sonra 1 saat tempolu yürüdüm.

Yarin icin hepimize bol şanslar..
Hem tartıda hem oruç da ..
Optum sizeri iyi geceler ..

2.öğün : 15:30 da bitti
yoğurtlu semiz otu
kaşar peyniri:44::44:

3.öğün:
çok fazla çekirdek yedim:26::KK30::KK30:rahatlıkla 2-3 kase vardır:KK53::KK53:

su:4 lt
spor :10 dk yürüyüş

iyi akşaklar bayanlar. sahursa ne yiyeceksiniz aynı şekilde devam mı? valla ben biraz iradesizim sanırım. açıkıyorum daha yeniyim ondan mı acaba

İyi akşamlar kızlarrrrrrrr,

Ramazanımız mubarek olsun.. Allah hepimize kolaylıklar verdin.. Birazcikda kilo verirsek cok cok guzel olur..

2.öğünüm;
Etli, sebzeli kuru fasulye,
Karisik marul,havuç salatasi
ve çay

Sonra 1 saat tempolu yürüdüm.

Yarin icin hepimize bol şanslar..
Hem tartıda hem oruç da ..
Optum sizeri iyi geceler ..

Gayet güzel menü yürüyüşte tamam Ramazanda Allah kolaylık versin hepimize ben ilk hafta reglden dolayı tutamıyacağım ..
Bu güzel ayın feyzi mükemmeldir:KK16::KK16:

merhaba arkadaşlar , dün misafirlerim vardı, bugünde bel ağrım için dr gittim. neyseki kas ağrısıymışbir an bel fıtığından şüphelenmiştim, dr gelince 1 hafta gecikmeli regl oldum. yarın malesef tartıda fazla çıkacağım offf:KK43:

slm arkadaslar

bende araniza geldim, iki uc gundur diyeti uyguluyorum, mahalesef bazi yerlerde bozuluo misafirlikte felan ama asiriya kacmak yok

kitabi siparis ettim bekliorum bayagi bir motiveyim :)

herkeze basarilar :))

Son düzenleme:
iyi akşamlar arkadaşlar

1 saat callan yaptım inanılmaz bi ter attım hemen duşa giriyorum
çok değişik bişi mutlaka deneyin derim

X