Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Bu diyete 24 Haziranda başladım. 100 Kiloydum, Bugün 16 Temmuzda 85 kilodayım, Hala devam ediyorum. Denediğim diğer diyetlerden daha kolay ve mantıklı geldi. Bu diyetle birlikte her gün mutlaka en az 20 dk. yürümeye çalışıyorum. Bazı günler daha fazla yürüyorum.
İlk başladığımda cevizli çavdar ekmeği yemeye devam etmiştim sonra ekmeği de bıraktım. Ayrıca şeker kullanmayıda bıraktım. Yediğim şeylerdeki karbonhidrat değerlerine de dikkat ediyorum. Fazla alınan karbonhidratın çok tehlikeli olduğunu anladım . Bu nedenle internetten Besinlerdeki karbonhidrat değerlerini gösteren listede buldum. Günlük 45-55 ünite karbonhidratı geçmemeye çalışıyorum. Zamanla hangi yiyecekte ne kadar karbonhidrat olduğunu öğreniyorsunuz. Fermente süt ürünleri de çok faydalı . Değişik sebze salataları deniyorum.
öğünlerde bir adet meyve, biraz peynir, yoğurt veya kefir (ayran şeklinde) mutlaka oluyor. ara öğün hiç kullanmıyorum. Çünkü bu diyette önerilmiyor. Öğünleri doyuncaya kadar yiyiyorum. Bazen iki öğün de yetiyor. Üçüncü öğünde sadece meyva ve bir çay bardağı ceviz, ve siyah kuru üzümle yiyiyorum. Her öğünde değil sadece günde bir sefer ceviz hurma veya kuru üzümle yemek yeterli. Yediğimiz şeylerin miktarları da önemli. Meyva bir adet yeter. Sabahları muz tercih ediyorum çünkü uzun süre tok tutuyor. Gerçekten ekmek hiç aramıyorum. Bitki çaylarında ise Zencefil&limon çayı yemeklerden sonra sindirime iyi geliyor. İçine biraz daha limon suyu ilave ederseniz daha güzel oluyor. Sıcak çay kahve içmiyorum artık , bitkisel çay ise sıcakken içmiyorum, biraz soğutuyorum. Ben dondurmayı çok severim. Haftada bir sadece evde kendim yapıyorum, daha sağlıklı oluyor. Krem şaytiyle ,2 bardak sütü karıştırıyorum. Koyulaşında içine kuş üzümü- atarak tatlandırıyorum bazen damla çikolata da atıyorum. Hazır satılanlarda tatlandırıcı varmış. Dondurmayı evde kendiniz yapın , Tabii ki iki yemek kaşığından fazla yemeyin. Krem şantinin 2 yemek kaşığında 1 ünite karbonhidrat vardır.
butun yaptıklarınız verdıgınz kilo mukemmel :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: sadece dondurma dedıgın krem santı :KK20::KK20::KK20::KK20::KK20: onun yerıne canan hocanın dondurmasını yapmanı önerırım :KK16::KK16::KK16:
bulurum bi yolunu inşallah bebeeaam...sewmiyorum burdan ayrı kalmayı yaw...:KK52:
bu arada niiye değişmiyo tartı bakıym..kacamak neyim mi yapıyon yoksa:KK53::KK53:

ben de istiyom bu callandan yaw...banada link neyim bişey atın...:KK52::KK52:

hoşbulduk bidenem..çene açıldımı susmuyo maalsef..:KK60::KK60::KK60:
yaz yaramadı ewet ya..sanada yaramamış galiba..artılardayım spora ve az kaçamağa ragmen..
bu platesin butun zımbırtıları bende mevcut ama herhafta tozunu alıyom sadece..:KK53::KK53::KK53: sıkıcı bişe ya...
kızlar callan diye bi egsersiz keşfetmiş..ben de yorumları okudum kadınlar kulubunden..bayaa iyi bişeye benziyo..sen de bi araştır istersen..plates gibi ek bişeye gerek yok sanırsam..

hoşbulduk hayatım...
bence yakında gorursun azıcık sabır sadece..bide biz seni gorseydik yaw..foto koy da endamına bakalım bi..:KK52::KK52:

gene mi kayısı yidin seeeeeennnnnnnn:KK47::KK47::KK47: akşam akşam bide..:KK47::KK47:
kuşlara bırak şu meyveleri biraz da...:KK52::KK52:

ahhahhh propıcılm ben o cal... egzersızını 1 sene önce ındırdıydım bır topıcte okuyup cok zor gelmıstı bana yaa 2-3 gunu gecemedı tecrubem :KK60: bılmedıgım yok kız benım dıyet anlamında eşimde dıyokı senın bu bıldıklerının yarısını bılseydım bred pit ... bılımum hollwud artızzzlerı olurdum diyo yaww

butun yaptıklarınız verdıgınz kilo mukemmel :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: sadece dondurma dedıgın krem santı :KK20::KK20::KK20::KK20::KK20: onun yerıne canan hocanın dondurmasını yapmanı önerırım :KK16::KK16::KK16:

ahhahhh propıcılm ben o cal... egzersızını 1 sene önce ındırdıydım bır topıcte okuyup cok zor gelmıstı bana yaa 2-3 gunu gecemedı tecrubem :KK60: bılmedıgım yok kız benım dıyet anlamında eşimde dıyokı senın bu bıldıklerının yarısını bılseydım bred pit ... bılımum hollwud artızzzlerı olurdum diyo yaww

ay ben de bende bi bozukluk var zannediyodum demek sanada zor gelmiş ....yapabilenler çok memnun kalıyo ama galiba 1 hafta sabretmek gerekiyo esneyince kolay gelmeye başlıyo bende senin gibi 2 sene önce tanıştım call la ..bu sefer kararlıyım başlayınca bırakmıycam yapmalıyım diyette bi yere kadar bu vucudu ben bozdum düzeltmem gerek

Bu diyete 24 Haziranda başladım. 100 Kiloydum, Bugün 16 Temmuzda 85 kilodayım, Hala devam ediyorum. Denediğim diğer diyetlerden daha kolay ve mantıklı geldi. Bu diyetle birlikte her gün mutlaka en az 20 dk. yürümeye çalışıyorum. Bazı günler daha fazla yürüyorum.
İlk başladığımda cevizli çavdar ekmeği yemeye devam etmiştim sonra ekmeği de bıraktım. Ayrıca şeker kullanmayıda bıraktım. Yediğim şeylerdeki karbonhidrat değerlerine de dikkat ediyorum. Fazla alınan karbonhidratın çok tehlikeli olduğunu anladım . Bu nedenle internetten Besinlerdeki karbonhidrat değerlerini gösteren listede buldum. Günlük 45-55 ünite karbonhidratı geçmemeye çalışıyorum. Zamanla hangi yiyecekte ne kadar karbonhidrat olduğunu öğreniyorsunuz. Fermente süt ürünleri de çok faydalı . Değişik sebze salataları deniyorum.
öğünlerde bir adet meyve, biraz peynir, yoğurt veya kefir (ayran şeklinde) mutlaka oluyor. ara öğün hiç kullanmıyorum. Çünkü bu diyette önerilmiyor. Öğünleri doyuncaya kadar yiyiyorum. Bazen iki öğün de yetiyor. Üçüncü öğünde sadece meyva ve bir çay bardağı ceviz, ve siyah kuru üzümle yiyiyorum. Her öğünde değil sadece günde bir sefer ceviz hurma veya kuru üzümle yemek yeterli. Yediğimiz şeylerin miktarları da önemli. Meyva bir adet yeter. Sabahları muz tercih ediyorum çünkü uzun süre tok tutuyor. Gerçekten ekmek hiç aramıyorum. Bitki çaylarında ise Zencefil&limon çayı yemeklerden sonra sindirime iyi geliyor. İçine biraz daha limon suyu ilave ederseniz daha güzel oluyor. Sıcak çay kahve içmiyorum artık , bitkisel çay ise sıcakken içmiyorum, biraz soğutuyorum. Ben dondurmayı çok severim. Haftada bir sadece evde kendim yapıyorum, daha sağlıklı oluyor. Krem şaytiyle ,2 bardak sütü karıştırıyorum. Koyulaşında içine kuş üzümü- atarak tatlandırıyorum bazen damla çikolata da atıyorum. Hazır satılanlarda tatlandırıcı varmış. Dondurmayı evde kendiniz yapın , Tabii ki iki yemek kaşığından fazla yemeyin. Krem şantinin 2 yemek kaşığında 1 ünite karbonhidrat vardır.
kutlarım azimli ,22 günde 15 kilo:KK53::KK53: kilon fazla olduğu için mi bu kadar fazla verdin normalde 15 kiloyu 3 ayda vermeli, yazdıkların çok güzel :KK34:

Yaptım canım,tamam dediğin gibi mesajın altına yazarım,ölçülerimi almadım

ben de yaptim callanetics bu aksam. Daha dogrusu yapmaya calistim diyelim.Karin hareketleri, bir de nedense kol hareketleri zor geldi bayagi. Zayif noktalarim onlar herhalde (zaten yumusacik olmalarindan belli:) Bakalim yarin heryanim agriyacakmi. Sen de agri sizi oldumu bugün Ficans?

Bugün denediğim bir salata tarifini paylaşacağım.Bir kabın içine 2 adet közlenmiş patlıcanı küçük küçük doğrayalım. Biraz maydonoz, dereotu, nane, reyhan, ince biber veya közlenmiş yeşil biber ince doğrayalım. Yarım çay bardağı öğütülmüş ceviz, zeytinyağı, karışıma yetecek kadar normal yoğurt (Kaymaklı) (diyet değil) .bira tuz.Salata iyice karıştırılır. Başka bir tencerede bir çay bardağı yeşil mercimek, küçük bir soğan , bir çay bardağı bulgur, zeytinyağıyla pişirilir. Salata iki kişilik olarak ayrılır. Eğer yalnızsanız öğlen ve akşam bekletilmeden tüketilir. Ben bu salatanın üzerine iki yemek kaşığı da yeşil mercimek yemeği koydum. Çok güzel oldu. Patlıcanlarda 4 ünite karbonhidrat var , Yeşil mercimek 100 gr. da 48 ünite karbonhidrat vardır. iki kaşık yeterli. Sadece o gün yiyeceğiniz kadar pişirmeli salatalar dolapta ertesi güne bırakılmamalı. Vitamini kaybolmasın.

tarif için teşekkürler azimli , ilk fırsatta deneyeceğim:KK34:

Iyı Geceler Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(sabah): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün(ıkındı) lahmacun,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor:1.5 saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

yarın burnumdan deviasyon+estetik ameliyatı oluyorum bana iyi dileklerinizi iletir misiniz kızlar? :KK61:büyük ihtimalle isteğim dışındaki şeylerle beslenip 1 hafta boyunca pasif şekilde yatacağım. benim diyet yalan oldu pff :p :105:

yarın burnumdan deviasyon+estetik ameliyatı oluyorum bana iyi dileklerinizi iletir misiniz kızlar? :KK61:büyük ihtimalle isteğim dışındaki şeylerle beslenip 1 hafta boyunca pasif şekilde yatacağım. benim diyet yalan oldu pff :p :105:

söz konusu ben olunca 4 simit teferruattır bebeeaamm...:KK52::KK52::KK52:

hoşbulduk hayatım..cok saolasın iyi dileklerin için...bu arada sen ne yapıyosun bu callan ne kısss...bize de soleee:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

ayyy saol canım ozlenmek guzel..ben de sizi ozledim...:KK16::KK16:
kıskananlar tabiki cıkacak bebaamm..kıskanmasalar bi gariplik wardır zaten..dile kolay kıss 40 kilo..:KK53::KK53::KK53::KK53:
ne iyi olur hakkaten ya kahvaltı ama ramazandan sonraya kaldı artık..bayramdan sonra durumlara bi bakalım,ayarlayabilirsek ankarada yani orta yerde bişe ayarlamaya calısalım yaw hakkaten...hayatımız boyunca unutamıyacagımız bi gun olsun inşallah..
ayyy demi yaa,,cenem hec susmuyo..her daim geveze hep geveze..:KK52::KK52::KK52:

coook saolasın bidenem..senin burda olmana cok sewindim..menulerini pur dikkat okuycam 6 numara miyopum ve 6.5 numara astigmatımlan...:KK52::KK52::KK52::KK52:

ayyy cok mersi bidenem iltifatların için..sen de hoşgeldin hayatım bu arada..tatilde bile dikkat etmeye calısmıssın elinden geldiğince..bu artık sende karatayın oturuyor oldugunu gosterir..bundan sonra kacamakların werdiği şişkinliği de hemen atarsın ustunden olur biter...
dediğin gibi hakkaten ya en iyi doktorlar Ankarada...ben de Hacettepe de okudum zaten..tıpın merkezi.....:KK52::KK52:

iyiniyetlim kızının doğum günü kutlu olsun, nice mutlu yıllara:KK16: oğluşuna da geçmiş olsun canım,nazarımız değdi :nazar::nazar:
ficanscım linki ben de istiyorum, atabilir misin?:26:
hadibakalım tatil bitmiş, hoş geldin yeniden:KK16:
nazfilizcim yeğenine çok çok çok geçmiş olsun, en kısa zamanda iyileşir umarım:KK16:

Selam kizlar,simdi evde degilim,telefondan yaziyorum,yarin sabah linkini atarim

ay ben de bende bi bozukluk var zannediyodum demek sanada zor gelmiş ....yapabilenler çok memnun kalıyo ama galiba 1 hafta sabretmek gerekiyo esneyince kolay gelmeye başlıyo bende senin gibi 2 sene önce tanıştım call la ..bu sefer kararlıyım başlayınca bırakmıycam yapmalıyım diyette bi yere kadar bu vucudu ben bozdum düzeltmem gerek

Nazfilizcim senin belin rahatsizmis,zorlanman cok normal ,hic kendini uzme

ben de yaptim callanetics bu aksam. Daha dogrusu yapmaya calistim diyelim.Karin hareketleri, bir de nedense kol hareketleri zor geldi bayagi. Zayif noktalarim onlar herhalde (zaten yumusacik olmalarindan belli:) Bakalim yarin heryanim agriyacakmi. Sen de agri sizi oldumu bugün Ficans?

Bugun sabah 2.yi yaptim, biraz agrilarim oldu,ozellikle kalca ve karin ve ust bacakta

gecmis olsun,umarim iyi gecer,iyilesince devam edersin

Yok Filizcim:KK9::KK9::KK9: normalde 2 öğün yapıyordum bugün 3 öğün oldu.. onun için de az yedim:112:

Yarın deneyebilirsem yazıcim canım bakak görek nasıl olcek:KK9: sağol canım inş. zorlanmam:KK35::KK35: şööle olurum ben kesin:KK60:

Dene canim ,senin yorumunu bekliyorum

Canımm sağol.. Oğluşum meleğimm iyi artık güzelce yemeğini yiyebiliyor:KK34:

Onla gecmis olsun canim

söz konusu ben olunca 4 simit teferruattır bebeeaamm...:KK52::KK52::KK52:

hoşbulduk hayatım..cok saolasın iyi dileklerin için...bu arada sen ne yapıyosun bu callan ne kısss...bize de soleee:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

ayyy saol canım ozlenmek guzel..ben de sizi ozledim...:KK16::KK16:
kıskananlar tabiki cıkacak bebaamm..kıskanmasalar bi gariplik wardır zaten..dile kolay kıss 40 kilo..:KK53::KK53::KK53::KK53:
ne iyi olur hakkaten ya kahvaltı ama ramazandan sonraya kaldı artık..bayramdan sonra durumlara bi bakalım,ayarlayabilirsek ankarada yani orta yerde bişe ayarlamaya calısalım yaw hakkaten...hayatımız boyunca unutamıyacagımız bi gun olsun inşallah..
ayyy demi yaa,,cenem hec susmuyo..her daim geveze hep geveze..:KK52::KK52::KK52:

coook saolasın bidenem..senin burda olmana cok sewindim..menulerini pur dikkat okuycam 6 numara miyopum ve 6.5 numara astigmatımlan...:KK52::KK52::KK52::KK52:

ayyy cok mersi bidenem iltifatların için..sen de hoşgeldin hayatım bu arada..tatilde bile dikkat etmeye calısmıssın elinden geldiğince..bu artık sende karatayın oturuyor oldugunu gosterir..bundan sonra kacamakların werdiği şişkinliği de hemen atarsın ustunden olur biter...
dediğin gibi hakkaten ya en iyi doktorlar Ankarada...ben de Hacettepe de okudum zaten..tıpın merkezi.....:KK52::KK52:

Bu callani yapanlar cok etkili oldugunu soyluyorlar,ben de bir deneyim dedim,ben de senin gibi pilates takiminin tozunu aliyorum anca,bu arada ankarada bir organizasyon cok iyi olurdu

Pişşşttt kızlaar ben de yapıciiimm.. Azıcık izledim anaaammmm sanki zor gibi şekilden şekle giriyosun resmen:KK52:

Yarın kızlar yaparım çünkü bugün accayip sıcak :KK9::KK9::KK9:
Ölçülerimi de yazacam bakalım inceltecek mi:112:

serinlikte yap canim bayagi terletiyor,sonuclarini ben de bekliyorum

geçmiş olsun canım iyileşince devam edersin

tebrik ederim canım devam etmelisin ölçülerini almayı unutma sonuçlarınızı merakla bekliyorum sanki kendim yapmışım gibi de seviniyorum sanki benim vucudum güzelleşicek

Simdiden gecmis olsun. En kisa surede iyilesmeni diliyorum.

Selam arkadaslar aslinda ben bugünle 10. gün diyetteyim.
Ne günü tartilacagiz?
Ben tartimda 83 görünce tatrimi saklamistim, bulamiyorum.

Son düzenleme:
6:30 kalkis
Kahvalti : 8:10
- 1 yumurtali sebzeli omlet
- Yesil salata
- 6 yesil zeytin
- 2 adet ceviz
- Beyaz cay
Omega-3 ve mineraller

50 dakika yuruyus

Ogle: 13:10
- Az miktarda balik