Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Sevgi, tatili Kanada'da gecirdik. Kanada'da kis cok zordur ama, yazlari cok guzeldir. Rocky daglarina gittik. Bir ay sonra da Vancouver'a, iki ay sonra da California'ya gidecegiz. O zamana kadar biraz hafifleyeyim, yoksa uzerine biraz daha binecek. Seneye 5 ayligina Turkiye'ye gidecegiz, kismetse esim emekli olacak. Oglanlar bu sene gittiler, ben gitmedim, esimi birakamadim.
Gecenlerde burada Turk festivali vardi. Biraz Turk yemekleri tadalim diye gittik ama, yemekleri pek begenmedim. Sarma hazirladik dediginde orayi hatirladim, sarma ve gozleme yemistik.
Esimin tahlilleri daha iyi cikti, gelecek ay tekrar doktoru gorecek, insallah hep iyi olacak.
Oglanlarin daha niyetleri pek yok, simdi firsat buldukca bol bol geziyorlar. Allah hayirli ve iyi insanlara rast getirsin insallah.
Kalabalik ve iyi anlasan aileler. Sizin icin ne kadar guzel!

Sevgi, tatili Kanada'da gecirdik. Kanada'da kis cok zordur ama, yazlari cok guzeldir. Rocky daglarina gittik. Bir ay sonra da Vancouver'a, iki ay sonra da California'ya gidecegiz. O zamana kadar biraz hafifleyeyim, yoksa uzerine biraz daha binecek. Seneye 5 ayligina Turkiye'ye gidecegiz, kismetse esim emekli olacak. Oglanlar bu sene gittiler, ben gitmedim, esimi birakamadim.
Gecenlerde burada Turk festivali vardi. Biraz Turk yemekleri tadalim diye gittik ama, yemekleri pek begenmedim. Sarma hazirladik dediginde orayi hatirladim, sarma ve gozleme yemistik.
Esimin tahlilleri daha iyi cikti, gelecek ay tekrar doktoru gorecek, insallah hep iyi olacak.
Oglanlarin daha niyetleri pek yok, simdi firsat buldukca bol bol geziyorlar. Allah hayirli ve iyi insanlara rast getirsin insallah.
Kalabalik ve iyi anlasan aileler. Sizin icin ne kadar guzel!

tatilin çok güzel geçmiş anlaşılan:KK16: eşinin durumuna da sevindim canım..daha da iyi olur inşallah..iyi dileklerine de katılıyor ve amiinnn diyorum:KK16::KK16:

kızlarr ufff bugün yine cıslarım varrr
2. menüm:KK56::KK56:

1.5 lahmacun
ayran

herşey yolundayken görünen:KK53::KK53:
sıcak izmit simidinin yarısı:KK17::KK17:
eşimin zorlana yedirdiği adapazarı ıslama köftesi ve de 1 dilim ekmeği:KK22::KK22::KK4::KK4:
peşin dövüyom kendimi bakalım cumaya noolcek:26::26:

sivasta var, biliyorum. bi kaç sene sivasta yaşadım. yaş nohut deniyor olabilir. adı konusunda emin değilim. kuruyemiş, karatay diyetinde önemli bir yer tutuyor çünkü karbonhidratlarımızı ekmekten değil, kuruyemişlerden alacağız. karbonhidrat alınmayınca ortaya çıkan ruhsal sıkıntılara da deva. ayrıa tuvalete çıkmak konusunda fazlasıyla yardımcı. kavrulmamış olmak kaydıyla ceviz, fındık, çekirdek... aklıne ne geliyorsa tüketebilirsin. sabah kahvaltıda bir çay bardağı kadar ve eğer ihtiyaç duyarsan ara öğün olarak bir avuç olmak kaydıyla serbest.

Bakiyim bi ozmn bu arada bulgur da yasakmi sanki oyle bisee okudum gi si dusuk sonucta yasak degildir diye dusunuyorum ama

Bakiyim bi ozmn bu arada bulgur da yasakmi sanki oyle bisee okudum gi si dusuk sonucta yasak degildir diye dusunuyorum ama

yasak değil ama olabildiğince az, ne kadar da olsa karbonhidrat.

benim anladığım kadarıyla bu protein diyeti ya da dukan diyeti gibi değil. şunlar serbest de bunlar sonsuz mantığı üzerinden gidilmiyor. bu bir yaaşm tarzı. ekmek, unlu mamül, şekerli şeyler, işlenmiş gıdalar gibi şeyler kesinlikle yok. diğerleri de kararında.

Son düzenleme:
yasak değil ama olabildiğince az, ne kadar da olsa karbonhidrat.

benim anladığım kadarıyla bu protein diyeti ya da dukan diyeti gibi değil. şunlar serbest de bunlar sonsuz mantığı üzerinden gidilmiyor. bu bir yaaşm tarzı. ekmek, unlu mamül, şekerli şeyler, işlenmiş gıdalar gibi şeyler kesinlikle yok. diğerleri de kararında.

arkadaşlar ilk sayfaları okursanız çok yardımcı olur size..tabii bize de sormak istediklerinizi sorabilirsiniz herkes seve seve yanıtlar..bulgur yasak değil ama çok kilo vermesi gerekenler özellikle az tüketiyor..kilo vermeyi yavaşlatıyor..:KK34::KK34:

tatilin çok güzel geçmiş anlaşılan:KK16: eşinin durumuna da sevindim canım..daha da iyi olur inşallah..iyi dileklerine de katılıyor ve amiinnn diyorum:KK16::KK16:

Cok tesekkurler, Sersum'um. Insallah hersey cok iyi olacak. Sana da ailen ile birlikte, cok cok guzel bir tatil diliyorum.

Arkadaşlar yasaklı listesini ilk sayfaya yazsak aslında çok güzel olur ben bazen unutuyorum nelerin yasaklı olduğunu bildiğim kadarıyla Ekmek,patates(kumpir,kızartma vs..)fast food ürünler(burgermcdonalds)hamur işleri başka neler vardı yasaklı olarak?
nohut,fasulye yeniyormuydu?

cnm bana özeldn msj atmışsn msj sayım dolmadığı için cevap yazamadm evet yemk kendnze ait mutfaktada herşey mevcut hiçbişey götürmenze gerek yok.

Cok tesekkur ederim, Lacey'im. Sen de hosgeldin. Insallah fazla kilolarimizi verecegiz. Kitaplar cok guzel. Yemek pisirmeyi sevdigim icin, ozellikle "Karatay Mutfagi" kitabini sevdim, cok faydalanacagimdan eminim.
benim baş ucu kitabı oldu " karatay mutfağı ", yemek tariflerinin olmasıda büyük kolaylık:KK3:
Merhaba kızlar ben yaklaşık 2 aydır yapıyorum karatayı 70 kg dan 64.5 kg düştüm.1 aydır da sizi takip ediyorum burdan.yardımlaşmanız çok hoşuma gitti imrendim sizlere.benide aranıza alırmısınız? 2 hafta hergün menü bildirimi yapmam gerekiyor sanırım ,çizelgeyi nasıl yapacağımı da bulamadım yardım edermisiniz

hoşgeldin blackbull kutlarım canım :KK34: burada çok güzel bir ortam var. herkes birbirine yardımcı , eminim zevkle ve sağlıkla vereceksin kalan kilolarınıhttp://www.kadinlarkulubu.com/diyet-gruplari/32323-kilo-cizelgesi-nasil-yapilir.html burada kilo çizelgesinin yapılışı anlatılıyor canım

kızlar akupunktur yaptırmak istiyorum doktor yanında diyet veriyor diyorumki akupunkturla birlikte karatay diyetini uygulasam???:44:

herkese merhaba
2. öğünüm saat 19.00 da bitti
haşlanmış 1 tane tavuk budu
tavada 2 yumurta
bol bol su

bu günü iyi kapattım çok şükür
az öncede yarım saat egzersiz yaptım

ya burada herkes birbirine çok yardımcı oluyor
aranıza katıldığım için çok seviniyorum her ne kadar farkımda olmasanızda
olsun sizleri okudukça dahada motive oluyorum şimdilik buda yeter

hepinize iyi geceler diliyorum :KK16: :KK16:

Kızlar ben geldim:KK52::KK52::KK52:
Bugün erken bitti toplantı:KK52::KK52:
Hemen menümü yazıyım::KK56:
Sabah:08.00'da bitti
2 haş yumurta
1 avuç içi keçi peyniri
1 tutam tulum peyniri
1 salatalık
3 domates
1 tabak kiraz
6 kayısı

Öğle: 14.30'da
4 kiraz
2 kayısı
1/2 ceviz (GI düşsün diye)

Akşam:20.00 gibi malum toplantı vardı
Ordör tabağından:1 dilim beyaz peynir, 1 dilim kaşar peyniri, 1/4 domates,1 dilim salatalık
Ana yemek tabağından: 2 parça dana bonfile
ufak bir kase mevsim salata
meyve tabağından: 3 kiraz, 1/2 kayısı

yemediklerimi yazmıyorum kızlar, hem canınız çeker hem de sayamayacağım kadar çoktu. Tabaklarım hep dolu dolu gitti yani:KK1:

merhaba kızlar bugun nete pek giremedim menülerimi olabildiğince hafif tutmaya aksam yememeye çalısıyorum ama eski motivasyonumu yakalayamıyorum sıcaklardan olsa gerek önümüzde ramazan nasıl gececek bakalım..aslında karataya tam uyulsa kilo alınmaz nefsimize hakim olmamız lazım yoksa hersey bosa gidebilir...
kahvaltım
1 haşlanmış yumurta
peynir
domates
biraz fıstık
1 incir
ikinci öğünü hiç yazmayım istemeyerek yedim sırf dökülmesin diye bidaha az yapıcam yemekleri..akşamları spor yapamıyorum eşimle kızım sagolsunlar hiç fırsat vermiyolar...okadar çok yürüyüş yapmak istiyorumki kızımı bırakabilecegim kimse yok mecburen cıkamıyorum tempolu eşimde hayatta bakamaz şöyle 1saat felannn..neysem öpüyorum hepinizi..:KK16:

herkese merhaba
2. öğünüm saat 19.00 da bitti
haşlanmış 1 tane tavuk budu
tavada 2 yumurta
bol bol su

bu günü iyi kapattım çok şükür
az öncede yarım saat egzersiz yaptım

ya burada herkes birbirine çok yardımcı oluyor
aranıza katıldığım için çok seviniyorum her ne kadar farkımda olmasanızda
olsun sizleri okudukça dahada motive oluyorum şimdilik buda yeter

hepinize iyi geceler diliyorum :KK16: :KK16:

Oncelikle hosgeldin canim,menun cok guzel,egzersiz de cok iyi,yuruyus yapiyor musun,hocamiz en cok bunu oneriyor insulin direncinin kirilmasi icin,burada olmak da iyi geliyor,hepimiz fazla kilolarimizdan kurtulucaz insallah

İyi akşamlar hanımlar, yeni gelen tüm arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz.

Merhaba canlar,

Hsonu yazlığa gittik. Girip çıkıp karadut, beyaz dut, ahududu, envai çeşit dut yedim! Karatay mı? O da kim dedim:KK60: Sonuçta 400g almışım... Ama hiç pişman değilim. Bugün geldim ve kaldığım yerden devam ediyorum. Karatay kahvaltımı ve 4 km lik yürüyüşümü yaptım. Bu hafta aldığımı verip, üste de kilo verebilir miyim hiç bilmiyorum. Görücez.

Neyse... Dutlar çok güzeldi:))

Bakalım geçmişin hepsini okuyabilecek miyim... Siz neler yaptınız merak ediyorum.

Afiyet olsun canım ben de dutu çok severim ve dayanamam.:)

Ben de Bostancı sahiline yakın oturuyorum ama terlediğimde hemen üzerimi değiştirmem gerektiği için yürüyüşlerimi orada yapamıyorum. Çocuklarla dolaşmak için gidiyoruz sadece... Bana yürüme mesafesinde kalıyor... Beklerim papadiyam.

Ben de gelirim inş. Kahvaltı süper olur. Ramazandan önce, hafta içi bir gün olur bence...

Benim de 2 hafta oldu çiş çalışmaları. İyi gidiyor. Ama sanırım benimki daha büyük. Oyüzden daha rahat oluyor...

Böyle ayrılıkların da kavuşması pek güzel olur ama:)))

Ben , ben... Galiba özelden yazamıyorum ama...

Sorun değil canım, karar vermemiz durumda yer ve zaman tesbit edip sana da özel mesajı biz atarız.

Oglum, Turkiye'den ve biz de tatilden donduk. Iki Karatay kitabi getirmis oglum. Okumaya basladim ve bugun karatay diyetine de basladim. Tatilde 2.5 kg. almisim. Ama hersey cok guzeldi.

Hoş geldin Irmak'cığım, eşin için de çok sevindim, inaşallah daha da iyi olacaktır.

Son durum:

2.Öğün: 1 kaşık barbunya, 1 kaşık bulgur pilavı, yarım kase yoğurt, semizotlu, peynirli cevizli karışık salata, 1 fincan süt

2 lt süt,
45 dk yürüyüş

Sevgiler

X