Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Seni gordum, Sevgi. Kilo verdin mi? Bak, ben de basladim. Aksamlari gunluk menulerimi yazacagim. Ben de sizin gurubunuzdayim, olur mu?
Hersey yolunda mi? Cocuklar iyi mi? Oglunun sinavi belli oldu mu?

Oglum, Turkiye'den ve biz de tatilden donduk. Iki Karatay kitabi getirmis oglum. Okumaya basladim ve bugun karatay diyetine de basladim. Tatilde 2.5 kg. almisim. Ama hersey cok guzeldi.

hoşgeldin canım , bende tatilde 2 kg alarak döndüm. eminim karatay ile kısa sürede vereceğiz kiloları. kitaplarda çok güzel bilgiler var:13:

merhaba kızlar , bugünkü menüm :KK3:
SABAH : 1 adet h. yumurta, 5 adet ceviz, 4 adet y. zeytin, 1 dilim beyaz peynir, bol domates,salatalık,ada çayı
ÖĞLE: tavuk döner (ekmeksiz),salata ,ev yapımı yoğurtla yaptığım ayran, 11-12 adet kiraz
AKŞAM : 5-6 kaşık kıymalı ıspanak, dometes ve cevizli semizotu salatası, 1 kase yoğurt
SU : 2 litreye yaklaştı
SPOR : bütün gün temizlik yaptım

Yediklerimi unutmadan yazayim.
Sabah 5 de uyandim. Esimi ve oglumu ise gonderdikten sonra, biraz utu yaptim, 50 dakika yurudum, bahcemi suladim, biraz agirlik calismasi yaptim. Saat 9 da kahvalti:
- 2 yumurtali ,sebzeli omlet (kale, pazi, taze sogan bahcemden, domatesler henuz olmadi, hala findik buyuklugundeler)
- 7 zeytin
- Beyaz peynir
- Buyuk bir kase dolusu cig yesillik ( hepsi bahcemden, turp ve cesitli yesillikler)
- 2 ceviz
- Beyaz cay
- omega 3, magnezyum, multivitamin, Coenzim10

Ben sivasta oldugum icin muhtemelen burdaki pazarlarda yoktur :)) kuruyemislerden neler yiyebiliriz peki?

sivasta var, biliyorum. bi kaç sene sivasta yaşadım. yaş nohut deniyor olabilir. adı konusunda emin değilim. kuruyemiş, karatay diyetinde önemli bir yer tutuyor çünkü karbonhidratlarımızı ekmekten değil, kuruyemişlerden alacağız. karbonhidrat alınmayınca ortaya çıkan ruhsal sıkıntılara da deva. ayrıa tuvalete çıkmak konusunda fazlasıyla yardımcı. kavrulmamış olmak kaydıyla ceviz, fındık, çekirdek... aklıne ne geliyorsa tüketebilirsin. sabah kahvaltıda bir çay bardağı kadar ve eğer ihtiyaç duyarsan ara öğün olarak bir avuç olmak kaydıyla serbest.

Son düzenleme:
hoşgeldin canım , bende tatilde 2 kg alarak döndüm. eminim karatay ile kısa sürede vereceğiz kiloları. kitaplarda çok güzel bilgiler var:13:

Cok tesekkur ederim, Lacey'im. Sen de hosgeldin. Insallah fazla kilolarimizi verecegiz. Kitaplar cok guzel. Yemek pisirmeyi sevdigim icin, ozellikle "Karatay Mutfagi" kitabini sevdim, cok faydalanacagimdan eminim.

Merhaba kızlar ben yaklaşık 2 aydır yapıyorum karatayı 70 kg dan 64.5 kg düştüm.1 aydır da sizi takip ediyorum burdan.yardımlaşmanız çok hoşuma gitti imrendim sizlere.benide aranıza alırmısınız? 2 hafta hergün menü bildirimi yapmam gerekiyor sanırım ,çizelgeyi nasıl yapacağımı da bulamadım yardım edermisiniz

Oglum, Turkiye'den ve biz de tatilden donduk. Iki Karatay kitabi getirmis oglum. Okumaya basladim ve bugun karatay diyetine de basladim. Tatilde 2.5 kg. almisim. Ama hersey cok guzeldi.

Seni gordum, Sevgi. Kilo verdin mi? Bak, ben de basladim. Aksamlari gunluk menulerimi yazacagim. Ben de sizin gurubunuzdayim, olur mu?
Hersey yolunda mi? Cocuklar iyi mi? Oglunun sinavi belli oldu mu?

hoş geldin canım,seni tekrar görmek ne güzel.tatilinin güzel geçmesine sevindim.biz Ankara'dan pek çıkamıyoruz.o kiloları çabuk atacagına inanıyorum. geçen cuma83,1 dim.başımızın üstünde yerin var. paint uzun zamandır yok.gamzelimin düğünü olacagı için bir süre giremeyeceğini söyledi.iğneoyası düzenli giriyor. şu ara ben de yiğenimin nişanı olacak dolu geçiriyoruz pek giremiyorum. oğlumun sınavı galiba 1 hafta sonra açıklanacak.diğer çocuklarımızda iyiler, yaz okuluna gidiyorlar.bu ay yıldönümü olduğu için benim için biraz zor geçiyor.
bende menümü yazayım
:1.öğün:
klasik karatay kahvaltısı 10 tane kadar kiraz
2.öğün.
böbrek yürek kavurma
yarım peynirli pide ,
söğüş domates
ikinciöğünü saat 4 gibi yaptım,inş başka yemeyi düşünmüyorum.

Merhaba kızlar ben yaklaşık 2 aydır yapıyorum karatayı 70 kg dan 64.5 kg düştüm.1 aydır da sizi takip ediyorum burdan.yardımlaşmanız çok hoşuma gitti imrendim sizlere.benide aranıza alırmısınız? 2 hafta hergün menü bildirimi yapmam gerekiyor sanırım ,çizelgeyi nasıl yapacağımı da bulamadım yardım edermisiniz

Bugun cok hevesliyim ve bugun menu paylasimina basladim. Sen de paylasima basla hemen istersen, zaten kendi basina da cok basarili olmussun. Ama grup icinde olmak, sanki beni daha bir basarili yapacak gibi bir his var icimde, umarim yanilmam.

hoşgeldin canım, ben de yeniyim ama anladığım kadarıyla her gün menü bildirimi yapmak zorunlu dğeil ama her cuma kilo kontrolleri var :KK76:.

bugun cok hevesliyim ve bugun menu paylasimina basladim. Sen de paylasima basla hemen istersen, zaten kendi basina da cok basarili olmussun. Ama grup icinde olmak, sanki beni daha bir basarili yapacak gibi bir his var icimde, umarim yanilmam.

sana katılıyorum ırmak23 grup içinde olmak daha motive edici.inşallah hep birlikte başaracağız

bugun cok hevesliyim ve bugun menu paylasimina basladim. Sen de paylasima basla hemen istersen, zaten kendi basina da cok basarili olmussun. Ama grup icinde olmak, sanki beni daha bir basarili yapacak gibi bir his var icimde, umarim yanilmam.

sana katılıyorum ırmak23 grup içinde olmak daha motive edici.inşallah hep birlikte başaracağız

Sevgi'cim, yildonumleri cok zor, Allah baska acilar yasatmasin. Yillar gectikce aci kulleniyor ama, ozlem cok artiyor.

Kilon azalmis, menun de guzel. Gamzelim evleniyor degil mi? Mutluluklari bol olsun. Yegeninin nisani hayirli olsun, mutlu olsunlar. Telasli ve kalabalik bir nisan yapiyorsunuz herhalde. Kolay gelsin.

Sevgi'cim, yildonumleri cok zor, Allah baska acilar yasatmasin. Yillar gectikce aci kulleniyor ama, ozlem cok artiyor.

Kilon azalmis, menun de guzel. Gamzelim evleniyor degil mi? Mutluluklari bol olsun. Yegeninin nisani hayirli olsun, mutlu olsunlar. Telasli ve kalabalik bir nisan yapiyorsunuz herhalde. Kolay gelsin.

Amin canım.evet yakında düğünü var.Sağol canım darısı hayırlısıyla senin evlatlarına...evet çok kalabalık bir aileyiz. kız kardeşim sadece 1.dereceden akrabaları çağırmasına rağmen yaklaşık 200 kişi kadar olacak.hazırlıklar devam ediyor.bizde nişan öncesi de gelip giden olur onlara çayın yanına ikramlıklar ve yemek için şimdiden hazırlıklar yapılıp dipfrize atılıyor. sadece 8 kg yaprak sardığımızı söylersem anlarsın herhalde.Allah'tan nişan için yer tutuldu dışarı da olacak. bunlar hoş telaşlar her telaş böyle olsun.
senin eşinin sağlık durumu nasıl oldu?tatili kanada'da mı geçirdin.
iyiniyetlim maşallah bahçen ne güzel,Allah agız tadıyla yedirsin.
yeni arkadaşlar hoş geldiniz.:KK16::KK16:

merhaba kızlar,
Nasilsiniz?

Bugun kahvaltı yapmadım. 12 de suşi yemeğe gittik eski arkadaşlarla ..
resmen şiştim.. Ama 2 saat yürüdüm.. Bu haftaki kaçamağımıbyapmis oldum..

Optum sizleri kızçeler .. Biraz gecmisi okuyayım..

merhaba kızlar, akşam menü;
18.30 da 2 bardak ayran, bir tabak menemen, 1 biber dolması.
bugün 3 saate yakın yürüdüm biraz mecburiyetten oldu ama iyi oldu galiba:-)

kızlar benim aklıma bir şey takıldı. hani biz iki- üç öğün yiyoruz ya. metabolizma yavaşlamasın sonra. yani siz bu şekiilde az öğün yiyerek mi verdiniz bu kiloları?

Kızmamaya çalışıyorum hiç.. Dün ablasının kitaplığına kakasını yaptı:KK60: arkasından gittiydim işi çoktan bitirmiş.. Kızım biraz ciyyak:KK60: bağırmamasını söyledimdi. Kendini zor tutmuşmuş:KK1:
Sürekli peşindeyim:emir_bebek: Banyo yaparken (su koyuyorum biraz oynuyor önce)küvetine kakasını yaptı ilk defa ööle gördü kendini ya kaçmaya çalıştı:KK60:

Leylakım Sersumum sağolun kızlar:KK54:
zaten hiç kızmamak lazım canım..nasıl yaparsa yapsın alkış tutuyorduk biz..bir de o söylemesede sık sık tuvalete oturt o da etkili oluyor..sen halledersin bebeeemm:KK34::KK34::KK54:
2.öğün

mercimek çorbası
nohut
cacık
hoşgeldin canım:KK34::KK34:
Böyle ayrılıkların da kavuşması pek güzel olur ama:)))
öule olur di mi:KK34::KK34: sağol canım:KK16::KK16:

sen de hoşgeldin canım:KK16::KK16:
hoşgeldin canım, ben de yeniyim ama anladığım kadarıyla her gün menü bildirimi yapmak zorunlu dğeil ama her cuma kilo kontrolleri var :KK76:.
.yeni arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz aramıza:KK16:..liste günümüz cuma ..tek şartımız ise 2 hafta düzenli menü bildirimi yapmak ve 2. haftanın son perşembesi listeyi yapacak arkadaşa 2 haftanızın dolduğunu hatırlatmak..başarılar dilerim:KK34::KK34:

X