Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Selam kızlar

Nasılsınız,ara ara girdim ama yazamadım,hafta sonu evde değildim

Sabah kahvaltım,

2 haşlanmış yumurta,domates,salatalık,peynir,zeytin

Öğlen yemeğim,çocuklara kıymalı soslu, sarımsaklı yoğurtlu makarna yapmıştım,makarnasını yemedim,sosu yoğurtladım yedim ama doymayınca biraz tahin helvası yedim bir lokma ekmekle,yanında ayran içtim,üzerine bir iki dilim karpuz yedim:KK17:

kızlar benim hiç iştahım yok ama kilo aynı değişmiyo dün çok az yedim kahvaltı yapmadım saat 18 de 9 köfte 2 bardak ayran biraz yeşillik ve badem yedim sadece köfteler incecikti bugün bu saat oldu hala canım istemiyor
iyiniyetlim oğluşunla sana başarılar dilerim büyük oğlan benim onsekiz aylıktı öğrendi daha konuşamıyodu bezini açınca öf kokuyo yapıyoduk sonra o da başladı burnunu tutup öfff yapıyodu çok tatlıydı hiç uğraştırmamıştı

benimki de lazımlığa oturmuyo canım ya aslında o da biliyo sabah yaptı lazımlığına bi daha oturtamadım:26: Benimki 28 aylık hiç acele etmedim kızım da a8 aylıkken öğrenmişti..
Lazımlığa çiş yapılıyormuş ööle diyor ama yapmıyor:KK43: neyse bugün daha 2. gün sabır sabır..

Ben de Bostancı sahiline yakın oturuyorum ama terlediğimde hemen üzerimi değiştirmem gerektiği için yürüyüşlerimi orada yapamıyorum. Çocuklarla dolaşmak için gidiyoruz sadece... Bana yürüme mesafesinde kalıyor... Beklerim papadiyam.

Ben de gelirim inş. Kahvaltı süper olur. Ramazandan önce, hafta içi bir gün olur bence...

Benim de 2 hafta oldu çiş çalışmaları. İyi gidiyor. Ama sanırım benimki daha büyük. Oyüzden daha rahat oluyor...

Böyle ayrılıkların da kavuşması pek güzel olur ama:)))

Ben , ben... Galiba özelden yazamıyorum ama...

Sana da kolay gelsin canım benim ki çok küçük değil ama 28 aylık oldu:KK34:

ıyınıyetlım kolay gelsın canım zordur tuvalet egıtımı..boyacıyla cebellesen arkadasım sanada allah kolaylık versın.kızlar ramazan yaklasıyo dıye onumuzdekı sabahlar arkadaslarımla guzel kahvaltılar yaparak gecıreyım dıyene yarın sabahkı kahvaltıya arkadasımı davet ettım.yumurtalı bırsey yapsam ama ne yapsam sebzelı omlet dıye dusundum ama bılmemkı varmı baska bır fıkrı olan kızlar

Sen de yürümüşsün sana da :KK9::KK9:.

O zaman İstanbul'da katılmak isteyen arkadaşlar olursa, yazsınlar, özel den mesajlaşıp detayları konuşuruz. Olur mu?

İstanbul'daki arkadaşlar toplanıyor:KK52::KK52:
Yok mu Ankara'dan birileri bizde toplanalım:KK52:
Kızlar bu arada ben akşama yine yemekli toplantıya katılacağım. En erken 23.00 gibi evde olurum. Aklım sizde olacak:26:
İyiniyetlim kolay gelsin :emir_bebek: kilo bırakmayacak sende bu gidişle:KK1:
Ev boyatan arkadaşım kolay gelsin:KK16:
Aramıza yeni gelen arkadaşlar hoş geldiniz:KK16:

Benimki daha büyük. Ağustosta 3 oluyor. Büyükleri 26-28 aylık civarı kesmiştim. Çok uğraşmıştım. Bunda geç kaldım( kendi tembelliğimden). İyi de olmuş. Daha rahat oldu. Öbürlerine saatlerce kitap okurdum, lazımlıktan kalkmasınlar diye. Bu ufaklığım ise abisinin PSP siyle oynuyor... Kuşak farkı:)))

Şimdi okudum. Daha 2. günmüş. 2. günde, kakasını/ çişini tutmaması bile büyük başarı. Nereye yaptığı önemli değil. Biliyorum, elinde bezlerle dolaşmak kolay değil diyorsun ama 5-6 gün, korkup kaka yapmayanlar var. Aslında en büyük kısmı atlatmışsın. Bezi dışına yapmayı öğrenmiş. Lazımlığa da alışır.

Ben de lazımlık almıştım. Ama benimki tuvalete yapmayı daha çok sevdi. Abisi gibi oluyormuş. Abi/ablanın söylediği daha önemli oluyor. Kızından destek istesen, beraber tuvalete otursalar... Yapar mı acaba? Bizimkinde işe yaradı.

ah bu ustalarla uğraşmak ne kadar zor.

evin badanası için usta ile anlaştık aslında eşimle birlikte yapacaktık ama nedense ustayla anlaştık.
bugün sabaha sözleştik. akşam bir telefon öğlene doğru geleceğim dedi tamam dedik. öğlen oldu gelen giden yok. arıyoruz yoldayım yoldayım yoldayım. usta yeter gelme dedik. saat 15,00 de geldi. eşim köpürdü bağırdı ama nafile adam ben yapacağım diye tutturdu. üstelik iki kişi geleceklerdi ama tek gelindi. zaten çok bir yer yapılmayacak ama
şimdi atom karınca gibi çalışıyor eşim kızdı diye. ev boyanacak biz temizlik yapacağız akşama da kına gecesi var komşunun yetişiriz inşallah.

henüz acıkmadım sade türk kahvemi içiyorum öğlen menüsü yapmadım bu gidişle akşam menüsüde yapamam temizlik nedeni ile herkese kolaylıklar gelsin sonra da bana

Kolay gelsin canım

İstanbul'daki arkadaşlar toplanıyor:KK52::KK52:
Yok mu Ankara'dan birileri bizde toplanalım:KK52:
Kızlar bu arada ben akşama yine yemekli toplantıya katılacağım. En erken 23.00 gibi evde olurum. Aklım sizde olacak:26:
İyiniyetlim kolay gelsin :emir_bebek: kilo bırakmayacak sende bu gidişle:KK1:
Ev boyatan arkadaşım kolay gelsin:KK16:
Aramıza yeni gelen arkadaşlar hoş geldiniz:KK16:

Ankaradan ben varım canım,biz de yapabiliriz

Papişim paylaşımların için sağol :KK16:

Dün akşam saat 9 da (akşam yaptığım ilk kaçamak) aşure yidim :KK53::KK53: kendim yaptım bi daha yapmayacağım en sevdiğim tatlı benim:KK50:

aşure mi :KK53::KK53::KK53: hani nerde :KK1: kız ebnde bayılırım aşureye yaa canım çekti şimdi nolcak zaten malum dönemdeyim :KK30:

çok mutluyum kızlaarrrr..

20 kök kadar çarliston biber ektim bugün:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

bunlar tutarsa dolu biberim olur abarttım yahu resmen:KK3::KK3::KK3:

Yağ tenekeleri var ya kızlar 15 ya da 20 litrelik sanırım hani büyükler onlara 3 biber ekebilirsiniz.. Yaz boyu yersiniz fide bulursanız (biraz zamanı geçti ben bugün fide buldum ama siz bulamayabilirsiniz olmazsa seneye deneyin mutlaka) ekin..
Kasalar olur hani ahşap onlara torba koyun delin içine toprak koyun maydanoz ekin nane reyhan ekin o size yeter.. çocuklarınız da görsün biberi domatesi koparsınlar dalından:112:

evet canım benim babamda tenekelere ekiyo domates biber patlıcan salatalık taze taze yemesi o kadar güzelki...

Eki Görüntüle 459651 Eki Görüntüle 459652 Eki Görüntüle 459653
Kızlar mercaköşküm(sindirim sistemine iyi geliyor)
biberiyem malumunuz:KK9::KK9:
reyhanım :KK9::KK9:

:nazar::nazar::nazar::nazar: maşşşallah canım allah sağlıkla ağız tadıyla yedirmek nasip etsin...

kızlar bende bugün aranıza katıldım. gerçi karatay diyetiyle bir kaç haftadır tanışıyorum ama çok etki göremedim sanki kilomu koruyorum:-( neyse sizin aranızdaki bu dayanışma çok hoşuma gitti bende aranıza dahil olmak istiyorum bundan böyle. motivasyon olacağına eminim.

hoşgeldin aramıza.umarım istediğin kiloya kolayca ulaşırsın...

Oglum, Turkiye'den ve biz de tatilden donduk. Iki Karatay kitabi getirmis oglum. Okumaya basladim ve bugun karatay diyetine de basladim. Tatilde 2.5 kg. almisim. Ama hersey cok guzeldi.

X