Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

bulantılı bir 3 ay gecirdim desem ne yiyecegimi sapıtmıstım simdilerde yaptıgım yemekleri yiyebiliyorum ama önceleri kokusu cok cıkmayan yemekleri tercih ediyordum ya da lahmacundu tercihim ama simdilerde sükür allahıma bebişimi dogru sylerle beslemek istiyorum nasip olursa :KK34:

bulantıların azalmış sevindim canım:KK16::KK16: Zor oluyor biliyorum..Benim kızım 11 yaşında.. Ona hamileyken hiiiç bulantım olmadı çok rahattım ama oğluşa hamişken az da olsa bulantılarım oldu..:KK25::KK25::KK25: kokular beni öldürüyodu:KK1::KK1: 4 ay sonra bulantılarım bitti ama ağrılarım başlamıştı:KK1::KK1:

Şimdi daha da doğru beslenebilirsin artıkın bebeemm:KK54:

bugün yediklerim sabah karatay kahvaltı akşam fırında biber patlıcan baharatlı acıbiberli yoğurt omega3
bu arada dün akşam leslie ile yürüdüm bugün vaktim olmadı yarın inşallah yürürüm
papadiya hoşgeldin canım
yeni arkadaşlar hoşgeldiniz
karataycı arkadaşlarım bugün hepinizi çoook özledim hepicinizi öptüm

Nazfiliz haftasonu nerdeydin canım yoktun:KK34:

Kızlar "yüzün güzel" diyor her gören, deliriyorum. Zayıfken hiç böyle diyen yoktu! Başlangıçta fesatlık yapmıyordum, seviniyordum ama hem kilolu olduğumu ve boyumun kısalığını vurgulayarak söyleyenler yüzünden , hani en azından ona şükret der gibi, hem de çoğunlukla teselli olarak söylendiğini öğrendiğimden beri çok canımı sıkmaya başladı bu söz. Bu arada kimsenin yanında fiziğimden şikayet etmem, kendi kendine konuşan insanlar oluyor böyle, sırf bu boş lafları duymamak için bile zayıflarım ben. Şimdi deli gibi abur cubur yiyesim geldi de kendimi yememek için gaza getiriyorum :)

( canım üzerine alınma nolur seninkini örnek olarak verdim hemen gözümün önündeydi çünkü şahsına özel değil yani ) arkadaşlar kek börek pasta dondurma ekmek pirinç pilavı.... bunları diyetimizde yasak ve sağlığımız için zararlı diye yemiyor veya çok az kaçamak olarak tüketiyoruz ama en sevdiğimiz varlıklara yani çocuklarımıza eşimize yediriyoruz onlarada yedirmeyelim zararlı hem bu alışkanlığı ne kadar erken edinirlerse ilerki yaşantıların da rahat ederler sigara içirmiyorsak kendi elimizle şeker de yedirmeyelim tatlıda börekte pilavda alıştıklarında ne kilo problemleri olacak nede insülin dirençleri obeziteyi sonlandırmak biz annelerin elinde biraz daha dikkat edelim nolur kızlar çocuklarımız için onların geleceği için onlarıda birer KARATAY cı yapalımEn Büyük KK

Merhaba, ben şöyle yapıyorum:
Pirinç yok hiç evimde..Bulgur pilavı ve dolmalar ve sarmalar bulgurlu oluyor
Şeker kullanmıyoruz sadece kek vb şeyler için var..
Çikolata almıyorum hiç ya da hazır kek cola fanta meyve suyu cips vb.. Kekimi meyve suyumu evde yapıyorum.. Bence sağlıklı:KK9::KK9:
Ekmek almıyoruz hiç. Sadece arada çocuklar için alırım o kadar..
:emir_bebek: bakan teyzemiz öğle yemeklerini bizde yiyordu.. Eve ekmek almıyoruz ya tatile girmeden bi kaç gün önce ekmek yiyordum artık sizle ben de alıştım yemiyorum iyi de oldu diyince utandım:KK17: hiç dikkat etmemişim ama kendi yaptığım ekmek dolapta istesem alırdım dedi.. Bakıcım kendi yaptığı köy ekmeğinden bize de getiriyordu ama dolapta vardı:KK1::KK1: ondan dolayı ben de onu yemiyor zannediyodum:KK1::KK1: hiç aklımıza bile gelmez ekmek:KK34:
Ama canan hocamıza güleryüz nickli arkadaşımız çocuklara ekmek yedirmeyle ilgili soru sormuştu ve hocamız obeziti yoksa çocuk kilolu değilse yesin demişti..

aaahhh aaahhhh esascım varmı öyle birşey varsa banada öğret:KK25::KK25:

malesef yok canım öyle bişey ama bulursam söz tüm topikle paylaşırım:KK1::KK1::KK1:

esascım ben geçen hafta hiç giremedim sayfaları okuyacak zamanımda yok
fotoğraf paylaşan oldumu canım

hayır canım resim paylaşan olmadı...,

ben de yarım simit 2 krep (krepi kayma ve tereyağı ve bi çatal çilek reçeli eşliğinde yidim:KK53:)domates 2 bahçemden biber kahvaltı öncesi yürüyüş sırasında ağaçtan topladığım 5 kara dut ş.siz çay

kızlar öğleyin saat 13.00 bir kepçe yeşil mercimek yemeği-gavurdağı salatası-1 haşlanmış mısır 5 çilek 1 kayısı yidim..
Kızlar hedefe çok yaklaştığım için yiyorum siz sakın yemeyin..
Darısı başınıza kızlar

anlat anlat ondan sonra yemeyin de olurmu öyle şey aaaa.bende seni örnek alıp yicem kilo alırsamda tek suçlu sensin:KK1::KK1::KK1:

esasım sağol hafta sonu sen de yürürsün umarım. Bu mesajı p.tesi okuyacaksın umarım tatilin iyi geçer :KK34::KK16:

yaa ne yürümek ne yürümek evet aslında cumartesi akşam çarşıda dolaştık.dün gecede biraz yürüdük.ama cumartesi pazar kaçamağın dibine vurdum resmen tek tek saymıyım genel adıyla kaçamak işte ama baya bi kaçtı .durun ben kendi cezamı vereyim :KK4::KK4::KK4::KK4::KK4:

kahwaltım fix artık oturdu düzeni sadece kuru kayısı yicektim onun yerine 9 tane kira yedim dün kardeşim gecenin bi yarısı koca kase yemişti cnm nasıl çekti sabah yicem deyip kendimi tuttum :)

bu arada yürüyüşe başlıcam sabahları sızce kahwaltı yapıp mı çıkmalıyım yapmadan mı??

Nazfiliz haftasonu nerdeydin canım yoktun:KK34:

evdeydim canım işlerim vardı gelen giden oldu dün de eşim evdeydi o olunca bilgisayara pek giremiyorum dünkü menümde hata varmı canım yaa dün sabah 75.1 dü bugün 75.6 neden öle ödemdir inşallah ben bugün için 74 bekliyodum:KK5:

günaydın arkadaslar nasılsınız bakalım yazıları arada okumaa calısıyorum herkes cok iyi gibi ben daha iyiyim 13.haftamızdayız bebişimle zaman geciyor hızlı hızlı kilom 27 haziranda tartıldım 54.5 kiloydum sadece bi karnım cıktı ic karnım dar oldugundan yuvarlak bikarınla geziyorum ortalıkta ama zayıfım hala mutluyum herhalde bundan sonra vücud almaya baslar mı bilemiyorum gecen doktora gittim madem bu kadar kilo vermişsin dedi inş. 8 kilo alır doguma gidersin dedi hosuma gitti valla beslenmem 3 ögün , 4 saati bozmuyorum ve 8 den sonra yemiyorum ama ögünlerimde bazen yasaklardan yiyorum inş. onlarıda azaltcam nasip olursa:KK34:Eki Görüntüle 456257

:nazar:Kocaman bi maasallah sana:nazar: Ne kadar guzel hamilelige boyle baslamak ve de bebisini saglikli bi sekilde besleyebilmek. Saglikla kucagina aldiginda bebisin de extra saglikli baslamis olucak hayatina bilincli annecigi sayesinde:nazar:

merhaba, ben de 2 haftadır karatay diyetindeyim...sanırım bu diyet beslenme alışkanlığına dönüşecek, çünkü çok sağlıklı :-)...daha tartilmaya cesaretim yok ama kendimi cok hafiflemis ve rahat hissediyorum bu bu beslenme şekliyle :-)....

hoşgeldin aramıza umarım istediğin kiloya sağlıkla ulaşırsın...,

selam kızlarrrrrrrrrr:KK52::KK52::KK52::KK52:

hepınızı coookkkk ozledım:KK54::KK54::KK54::KK54:

hoşgeldin kız bizde seni özledik.neler yaptın nasıl geçti tatilin kız anlatsana biraz annenlerin tepkisi nasıl oldu seni görünce :KK34:

selam bende yeni katılmak istiyorum arnıza benide alırsanız çok mutlu olurum:KK9:

tabiki alırız ne demek sen yeterki sürekli burda ol hepimiz yardımcı oluruz.hoşgeldin aramıza...

afiyet olsunnn..
karatayla dinçimm diyorsunn ancakkk..öğünlerinde pek karatay göremiyorumm:KK53:
sucuk,ekmek ve pirinçli bir menü var karşımdaa

canım genel olarak karatay tipi besleniyorum bu yediklerim kaçamak sadece..eskiden bunlarsız öğünlerim yoktu simdiyse arada yediklerim arasında ve belirtiyorumda hedefe yaklastıgım için canım istediğinde tüketiyorum yolun başındayken yemedim sabrettim ödül gibii düşünn..karatay hocamızda istediklerinizi yiyin abartmayın sporunuzu yapın diyo ben bunada dikkat ediyorum..hatırlatman için sagol ama karatay beslenme şeklini ben hayatıma geçirdim ve cokk mutluyumm..keşke eşimide karataycı yapabilsem sigarayı bıaraktırabilsemmm...simdilik kendimi belki sonra oda karatay tipi beslenir ona yaptıgım yasak yiyeceklerden canım çekiyor çünküü..ben behçet hastasıyım bağışıklık direnci düştüügünde ağızda aftlar çıkıyor damar tıkanıklıgı alabiliyor günlük ilaç kullanıyosun ben karataya başlayalı 3 ay olucak ve agzımda yara felan cıkmıyor ilacıda bıraktım cok iyyim doktorumda söyledi nasıl besleniyosan devam et dedi...kullandıgım tek hap dogumkontrol hapı okadar...
burada herkes ne yiyorsa yazıyor bende yazıyorum kötü örnek olmak için degil sadece paylaşmak için..

iyi günler arkadaşlar,
sabah klasik karatay kahvaltımı yaptım.temizliğe başladım.mutfak var sırada.dün ve önceki gün kaçamaklar oldu. inş bugün yapmam.
sonra görüşmek üzere....:KK16:

ben fazlasını hakettim bu sabahta ıspanaklı kol böreği yedim:18::18:
ben başladım mı arka arkaya yiyorum kızlar bana kızın dövün kendime getirin
Hedefe yaklaştın diye şımardın mı sen yoksa:KK22::KK22::KK22::KK22:
Bak canım hedefine ulaş sonra ye olur mu?
Gerçi sana diyorum ama bende kaçamak yaptım bu sabah yine. Birde meyveyi çok yiyorum. Bahçeden taze taze toplayınca dayanamıyorum:26:
Sen bana uyma ama bak ne güzel azıcık kalmış hedefe

kahwaltım fix artık oturdu düzeni sadece kuru kayısı yicektim onun yerine 9 tane kira yedim dün kardeşim gecenin bi yarısı koca kase yemişti cnm nasıl çekti sabah yicem deyip kendimi tuttum :)

bu arada yürüyüşe başlıcam sabahları sızce kahwaltı yapıp mı çıkmalıyım yapmadan mı??

kahvaltıdan önce yürüyüş yapmalısın canım.. :KK34: Ben kalkar kalkmaz 6-7 arası yürüyorum :KK9::KK9: gözüm yolda açılıyor:KK9:

bugün yediklerim sabah karatay kahvaltı akşam fırında biber patlıcan baharatlı acıbiberli yoğurt omega3
bu arada dün akşam leslie ile yürüdüm bugün vaktim olmadı yarın inşallah yürürüm
papadiya hoşgeldin canım
yeni arkadaşlar hoşgeldiniz
karataycı arkadaşlarım bugün hepinizi çoook özledim hepicinizi öptüm

Akşam yemeğini mümkün olan en erken zamana al canım:KK34: yediklerinde bişiycik yok..
Hem tartıya bakma sen beni bugün +1 gösterdi artık hiç moral bozmuyorum:112: Çünkü reglimin 2. günü ve wc ye çıkmamıştım.. bazen böyle artı gösteriyor sen moral bozma canım:KK34:
Kaçamak yapmadan devam et tartıya da takılma gidiyor kilolar bazen artı gösteriyor böyle 2 gün sonra tartıl bakalım..

Iyiniyetlim meraba .biberiye çayına hala devam ediyorum ve gerçekten fatdasını gördüm regl dönemim olmasına rağmen biberiye çayı sayesinde vücudum fazla su tutmadı oldukça rahatım ve ağrılarımda olmadı.birde karataya başladığımdan beri reglim günü gününe oluyor eskiden sürekli gecikirdi bir hafta 15 gün kadar falan .ama şimdi düzene girdi

Iyiniyetlim meraba .biberiye çayına hala devam ediyorum ve gerçekten fatdasını gördüm regl dönemim olmasına rağmen biberiye çayı sayesinde vücudum fazla su tutmadı oldukça rahatım ve ağrılarımda olmadı.birde karataya başladığımdan beri reglim günü gününe oluyor eskiden sürekli gecikirdi bir hafta 15 gün kadar falan .ama şimdi düzene girdi

Çok sevindim fundacım sağol:KK16:
Öncelikle karatayla reglinin düzene girmesine sevindim..
Biberiyenin işe yaramasına da çok sevindim:112: Ben de içeyim bugün biberiye regl oldum bend ehafiften ağrım var hatırlattın bana sağol:KK16:

Yağ yakılmasına da yardımcı:112:

Kızlar sakın sinamekili form çayları var ya onlardan içmeyin beni perişan etti berbat kabız oldum:17. içmeyi bırakınca..
Sabahları 2 kayısı ile düzeldim biraz:KK23:

Son düzenleme:
X