Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

İyi yolculuklar,iyi eğlenceler canım
Gittiğin yerde bol bol spor yaparsın umarım
özletme kendini yaz arada fırsat buldukça

iyi tatiller şimdiden.
çikolata umarım bitterdir. taş devri diyetinde haf6tada 2 tablet bitter çikolataya izin vardı, pek takma kafana yani

çok geçmiş olsun umarım biran önce iyileşir annen

selam herkese

kilo bildirimimi kısaca yapıp kaçayım;

geçen hafta: 65,4 kg (epeydir böyle)
bu hafta: 65,4 kg
Fark: 0

Karpuz, düşük kalori değerinin yanı sıra çeşitli kanser türlerine karşı etkili maddeler içermesiyle de doktorlarca tavsiye ediliyor.

İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Erkan Erdal, bol miktarda C vitamini barındıran karpuzun aynı zamanda antioksidan özelliği olduğunu ve çeşitli kanser türlerine karşı etkili olan betakaroten içerdiğini kaydetti.

Karpuzda bulunan yüksek miktarda potasyumun ise kalp fonksiyonlarının ve kan basıncının düzenlenmesine yardımcı olduğunu belirten Erdal, iyi bir lif kaynağı olduğu için karpuzun bağırsak hareketlerini de düzenlediğine dikkati çekerek, bağırsak kanserini önlemede de karpuzun rol oynadığını söyledi.

Çekirdekleri de yararlı

Karpuz çekirdeklerinin de içinde bulunan 'cucurbocitrin' adlı maddenin kan basıncını düşürmeye yardımcı olduğunu belirten Erdal, çekirdeklerin içinde yer alan bu maddenin böbrek fonksiyonlarının düzenlenmesine de yardımcı olduğunu kaydetti.

Erdal, karpuzu yaz aylarında hazırladıkları diyet programlarına mutlaka dahil ettiklerini belirterek, "Yağ ve kolesterol içermediğinden ve kalorisi düşük olduğundan, yaz aylarında yapılan diyetlerde karpuzun özel bir yeri var" dedi.

BU DOĞRUMUDUR ACABA :s

Kalorisinin düşük olmasına karşın, karpuzun 'sınırsız' tüketilmesinin de söz konusu olmadığını belirten ve diyet yapanları tüketecekleri karpuzun miktarının ölçülü olması konusunda uyaran Erdal, orta büyüklükte bir karpuzun 8'de 1 diliminde yaklaşık 45 kalori olduğunu vurgulayarak, bu miktarın bir porsiyon için yeterli olduğunu kaydetti.

28günde 7 kilodan fazla mı verdin bacım:44:..aman yyarabbim inanamıyorum.maşallah yaa.ben niye öyle hızlı veremiyorum

ama resmen açlık krizleri geçiriyorum en son saat 2 de yiyorum ve sonrasında tek lokma bile yemiyorum akşamalrı spor yapıorum 30 dk sabahları standart yediğim 1 adet haşlanmış yumurta domates peynir 1 dilim çavdar ekmeği ve öğlen şirkette ne yapılıyorsa 1 kepçe çorba ve yemek neyse ogün ondan 4 yemek kaşığı bir gün içinde yediklerim bukadar benim ve bol bol yeşil çay

28günde 7 kilodan fazla mı verdin bacım:44:..aman yyarabbim inanamıyorum.maşallah yaa.ben niye öyle hızlı veremiyorum

ama resmen açlık krizleri geçiriyorum en son saat 2 de yiyorum ve sonrasında tek lokma bile yemiyorum akşamalrı spor yapıorum 30 dk sabahları standart yediğim 1 adet haşlanmış yumurta domates peynir 1 dilim çavdar ekmeği ve öğlen şirkette ne yapılıyorsa 1 kepçe çorba ve yemek neyse ogün ondan 4 yemek kaşığı bir gün içinde yediklerim bukadar benim ve bol bol yeşil çay

bence yavaş ve sağlıklı olması daha iyi canım ...açlık krizlerine girmene gerek yok ki... sen ozaman karatay yapmıyosun yoyo diyetlerden yapıyosun ..karatayda sağlıklı ve doyana kadar yiyoruz ..umarım verdiklerin aynı hızla geri gelmez..yanında sağlığını kaybetme riski de var..bence biraz daha araştır yine de kendin bilirsin..sözlerimi yanlış anlamazsın umarım sağlık daha önemli demek istediğim

Akşamları eşim soruyo neden suratın asık die tek dediğim şey açım ben karnımın gurultusundan açlıkdan bişey yemekden korktuğum için hemen gidip yatıyodum

kilo bildirimi:
rumuz:almira42
başlangıç tarihi:30 nisan 2012
başlangıç kilo:70
geçen hafta:65.5
bu hafta:65.4
fark:100 gr
toplam fark:4.6 kg
verilen kilo yüzdesi:%1,052

güzel kilo vermişsin.sağlığına da dikkat et canım.umarım kalıcı olurlar.

Bildirim:29/06/2012
Rumuz:Gul63 Başlangıç tarihi:11/04/2011
Başlangıç kg:120
Geçen hafta: 60kg Bu hafta:60kg
Fark:0 kg66: Kızlar ders calısıyorum,okullar tatıl uyunca tabıkı hareketım azaldı,bu gecıcı bır durum)
Toplam fark:60kg
Beden:40-38
Spor: Gunde ortalama 30dak ev ısı ve ortalama 30 dakıka yuruyus ve ortalama 8 saat bılgısayar basında calısma.
Boy:165 cm
Yuzde: %0 Hedef:.47Kg olmak....ve fondoten kullanmayan bır cılde sahıp olmak(karacıger dostu bu dıyetle)......ve teyp gıbı her duydugunu ezberleyen guclu bır hafıza(seker tuketmek benı bunak yapıyordu az kalsın(her ay tukettıgım 90 cıkolata ve 30 tabak pılav benden uzak olun canlarım))....ve saglıklı bır ruh halıne sahıp olmak.(Her ay 45 ekmek buna yardım edıyor ama benı sısırıyordu)cevız,fındık,fıstık vb hosgeldınız hayatıma ,cok ıyı hıssedıyor ınsan bu dıyetle artık cok mutluyum
.....Bunlara ılaveten bu dıyetle ıstenmeyen tuy oranım da azalıyor daha ne ısterım?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…