Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Merhaba karataycılar,benim bu topicde ilk mesajım.Karatay diyetini uyguladığımdan beri yaklaşık 8 kilo verdim(82 kilodan 74e düştüm).Şu an elimde canan karataya ait
3 kitabın hepsi bende var.En son karatay mutfağı kitabını da aldım.Fakat size bir sorum olucak kristal kaya tuzunu nereden satın aldığınızı öğrenebilirmiyim.

Merhaba karataycılar,benim bu topicde ilk mesajım.Karatay diyetini uyguladığımdan beri yaklaşık 8 kilo verdim(82 kilodan 74e düştüm).Şu an elimde canan karataya ait
3 kitabın hepsi bende var.En son karatay mutfağı kitabını da aldım.Fakat size bir sorum olucak kristal kaya tuzunu nereden satın aldığınızı öğrenebilirmiyim.

hoşgeldin aramıza ... hedefine sıkıntısız varırsın umarım...ne kadar zamanda verdin canım 8 kiloyu merak ettim

kızlar ben bu diyete başlamaya karar vermiştim ama bu ekmek ve meyve olmaması can sıkıcı birde ketoz olayı korkuttu.en azından günde bir dilim ekmek yesek olmuyormuymuş?ben zaten mevye yemeyen biriyim ama hamur işi çok severim hatta eskiden yatarken sabah kahvaltıda yiyecegim börek pogça açmaların hayaliyle uyurdum bu derece:)hadi onları kescemde en azından kahvaltıda bir dilim ekmek yemem lazım:S birde keten tohumuyla alakalı bunu buldum: Bu şekilde alınan keten tohumunun özellikle sindirim sistemini düzenlediği bilinmektedir. Ancak sert tohumlar dişlerle tam öğütülemez ve sindirimi az olur. Genelde 1–1,5 çorba kaşığı sıcak suyla ıslatılarak yoğurt vb yiyecek maddeleriyle karıştırılıp tüketilebilir.sizlerde sıcak sudamı bekletip yogurtla yiyorsunuz

Son düzenleme:
Hoşbulduk nazfiliz,8 kiloyu yaklaşık 2,5 ayda verdim.Fakat biraz ağır kilo veriyorum sanırım.Ayrıca uyku problemim var fazla uyuyorum,elimde değil ayrıca düzenli yürümüyorum haftada 2-3 defa 1 saat(bazen 1 saati geçebiliyor) pek hareketli değilim anlayıcan.İlk başlarda 2-3 ay boyunca haftada 2 gün spora gidiyordum ama yediklerime pek dikkat etmiyordum sonra sporu bıraktım yediklerime çok dikkat etmeye başladım.bu şekilde 8 kilo verdim,boyum 1.65 hedefimse 50 kilo sence bu kilo ideal kilomudur boyuma göre ne dersin?Yoksa biraz azmı:KK9:

Hoşbulduk nazfiliz,8 kiloyu yaklaşık 2,5 ayda verdim.Fakat biraz ağır kilo veriyorum sanırım.Ayrıca uyku problemim var fazla uyuyorum,elimde değil ayrıca düzenli yürümüyorum haftada 2-3 defa 1 saat(bazen 1 saati geçebiliyor) pek hareketli değilim anlayıcan.İlk başlarda 2-3 ay boyunca haftada 2 gün spora gidiyordum ama yediklerime pek dikkat etmiyordum sonra sporu bıraktım yediklerime çok dikkat etmeye başladım.bu şekilde 8 kilo verdim,boyum 1.65 hedefimse 50 kilo sence bu kilo ideal kilomudur boyuma göre ne dersin?Yoksa biraz azmı:KK9:

benimde bir hafta sonra iki ay olucak..ben de uykuyu bazen fazla kaçırıyorum ama geceleri biraz geç yatıyorum ...ben de pek spor yapamıyorum ...50 kilo bence az ama arkadaşlar bmi 18 iyidir diyolar da ben asla 50 olamam herhalde ben liseye giderken bile 58 kiloydum 20 sene evvel yani ben 60 a razıyım ..benim boyum da 164_165 biliyorum

Iyı Geceler Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(kahvaltım): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün(ıkındı vaktı) lahmacun,ıclı kofte,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor:2,5 saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

Iyi geceler kizlar...

Dünkü menüm:

Sabah: 1 simit, beyaz peynir, sütlü kahve
Ara: 1 bardak Süt
Öglen:1 kase etli yaprak sarmasi, yogurt, 1 kase kisir, yesil cay
Aksam: Biraz etli sarma ve 2 firin köfte, domates salatalik
Sifir kacamak

Bugünkü menüm:
Sabah: Sütlü kahve (canim hic birsey istemedi)
Ara: 1 bardak süt
Öglen: Etli yaprak sarmasi, yogurt
Aksam: 6 adet firin köfte, karisik salata, 1 kase mantar corbasi
Ara: Demir vitamini, yesil cay
Kacamagim var, yine tatli belam sekerlemeler (2-3 adet)

Tebrikler, kisa sürede ne kadar güzel kilo vermissin. Spor yaptin mi peki ?

Kislar selamlar,

Tatilimin 3. günü de binbir koşturmacayla geçti. Birikmiş doktor işlerimi hallettim (jinekolog, mammografi, ultrason, vb).

Sabah klasik karaty kahvaltımı edip çıktım ve öğle yemeğine hiç vakit kalmadı. Bi ara bi arkadaşıma uğrayıp kahve içtim ve ona da Karatay beslenmesinin güzelliklerini ballandıra ballandıra anlattım. O da derha kitabi alıp okumaya karar verdi. Ne kadar çok işiyi Karatycı yaparsak o kadar iyi, di mi ama?

Akşam menüm: Bol yeşil salata, 3 adet tavuk köftesi (evde yapıyorum), 1 közlenmişpatlıcan ve yarım közlenmiş domates.

Bu arada aklıma bi fikir geldi:nazar::82: Istanbul'da Karatay beslenme türüne uygun yemekler yapıp servis eden bi restoran/cafe olsa sizce iyi iş yapmaz mı? :KK52:

İyi geceler herkese
Karataycilar icin restorant harika bi fikir yaa, tuttum bunu..
Canan hanimin destegi ile süper birsey cikardi ortaya.
Kizlarla bulusma noktamiz belli olurdu :KK66:

iyi akşamlar...
2.ve son öğünümü de yedim
yarım kase çorba
1 tabak tavuklu patlıcan yemeği
1 söğüş domates
1 avuç çekirdek
2 erik
6 kiraz
yatana kadar suya devam..
iğneoyası,gamzelim,paint neredesiniz kızlar, bu nasıl takım ruhu?
iyiniyetlim afiyet olsun kendi kendine nazar değdirdin :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
Burdayim canimcimmm, ben yaziyorum ama yorumum gerilerde kaldigindan görmüyorsun sanirim..
Menünün cok iyi yalniz bir avuc cekirdek olmamis :p
Benim menümüde bi bakiver, sekerler disinda iyi gidiyorum..

kızlarrrr ideal kiloya gelince kilo nasıl karunuyor birde kime göre ideal, gerçi karatay kitabında ideal kiloya gelince kilo vermeniz durur diyor ama nasıl korunacak yine aynı şekilde mi beslenmeye devam edeceğiz yani sıfır kaçaksız:)

bu kristal kaya tuzu hakkında fikri olan kimse yok mu?yani nereden alabileceğim hakkında.

marketlerde de satılıyor özellikle tursu yapımın da kullanılan kalın tuzdan kullanabilirsin canım...

Iyi geceler kizlar...

Dünkü menüm:

Sabah: 1 simit, beyaz peynir, sütlü kahve
Ara: 1 bardak Süt
Öglen:1 kase etli yaprak sarmasi, yogurt, 1 kase kisir, yesil cay
Aksam: Biraz etli sarma ve 2 firin köfte, domates salatalik
Sifir kacamak

Bugünkü menüm:
Sabah: Sütlü kahve (canim hic birsey istemedi)
Ara: 1 bardak süt
Öglen: Etli yaprak sarmasi, yogurt
Aksam: 6 adet firin köfte, karisik salata, 1 kase mantar corbasi
Ara: Demir vitamini, yesil cay
Kacamagim var, yine tatli belam sekerlemeler (2-3 adet)
gamzelim simit kaçamak olmuyor mu canım? ayrıca etli sarmalar pirinçli mi? arkasından şekerlemeler...geliyor sana cezan....:KK22::KK22::KK22::KK22::KK22:

Sabah: Karatay kahvaltısı

Öğlen: Tereyağında sebzeler pişirip üstüne kaşar rendeledim. Yanında da semizotu ve yoğurt yedim.

Akşam: Pirzola ve fırında yumurtaya bulanmış karnabahar yedim.

Gece malesef sürekli kuru meyve, ceviz, badem atıştırıp durdum. Yetmedi erik, kiraz ve yeni dünya yedim :KK43:. Yarın sabah biraz meyve yemeliyim yoksa gece kendimi tutamıyorum, yazın canım hep meyve çekiyor bir de eşim sağolsun sürekli meyve alıp kendi yemiyor gıcık ya benden az yiyor erkek başına sonra hızlı kilo veriyorum ben sen veremiyorsun diye bana hava atıyor :KK22: Bir de muz, ananas, çiğ köfte alıyor :p

hemen sabah menüm deyip geçmişe gideyim
:KK56::KK56:
sadece 1 bardak süt

öğlene saklıyorum ilk öğünümü..iş yerimde kısslarla kısır partimiz varr:KK53::KK53::KK53::KK76::KK76:

kıslaarr..
kaçgündür ara ara tartılıyorum sürekli 68'e gözkırpıyor ama bi türlü orda kalamıyordum ama bu sabah tartı artık bana sen 68 sin dedi :KK52::KK52::KK52:
geçende 2 pantolonumu daralttırdım hala da bol geliyo çok mutluyum demekki 5 kilodan fazla sıkılaşmışım :21::21::21:
kuzenin düğünü pazar, 67 leri ucundan görebilirmiyim dersiniz? :KK52: :KK52: :KK52:
yeni elbisemin içinde göbeksiz görünmeliyim olabildiğince..
dün kardeşlerimin elbiselerini gördim minnacık sinir oldum zaten ikiside 36 beden gıcıklar.. :KK47:

Kislar selamlar,

Tatilimin 3. günü de binbir koşturmacayla geçti. Birikmiş doktor işlerimi hallettim (jinekolog, mammografi, ultrason, vb).

Sabah klasik karaty kahvaltımı edip çıktım ve öğle yemeğine hiç vakit kalmadı. Bi ara bi arkadaşıma uğrayıp kahve içtim ve ona da Karatay beslenmesinin güzelliklerini ballandıra ballandıra anlattım. O da derha kitabi alıp okumaya karar verdi. Ne kadar çok işiyi Karatycı yaparsak o kadar iyi, di mi ama?

Akşam menüm: Bol yeşil salata, 3 adet tavuk köftesi (evde yapıyorum), 1 közlenmişpatlıcan ve yarım közlenmiş domates.

Bu arada aklıma bi fikir geldi:nazar::82: Istanbul'da Karatay beslenme türüne uygun yemekler yapıp servis eden bi restoran/cafe olsa sizce iyi iş yapmaz mı? :KK52:

İyi geceler herkese
canım sen dahil topikteki 40 yaş üstü bayanlara hatırlatayım..lütfen ama lütfen eğer bir şüphe yoksa her yıl mamografi çektirmeyin..ultrason ve kendi kendini muayene yeterli ..boşuna radyasyon alıp kanser riskini daha da arttırıyorsunuz:KK50::KK50: sürekli mamografi çeken ve bu işlerin içinde olan bir tekniker olarak sizlere tavsiyem..rad.uzmanları ve birçok doktor da bu şekilde düşünüyor..türkiye de bu artık saçmalık seviyesine geldi.komşusunun peşine takılan mamografi çektiriyor..bilmiyor kimse zararını..doktorların çoğu puan toplamak için gereksiz yere rutine bindirmiş şekilde yazıyor tetkikleri..bilinçli olalım..:KK45::KK45::KK45:RADYASYON VİTAMİN DEĞİLDİRR:KK45::KK45::KK45:

2.öğün 17 : 00 da bitti

2 poğaça ( kadın inat etti yiyeceksin dedi:KK53::26::KK36::111: 1.5 aydan sonra ilk kez hamurişi yedim:KK50:)
4-5 kaşık çökelek
1 çatal kek:44::44:
battım bu öğlen resmen umarım yarın tartıya yansımaz:KK36::KK36:

su: 4 lt
spor : 1 saat yürüdüm
Ohh maşallah cicim zorlaymışta mış mış ta kurtulamazsın pataktan:KK4::KK4::KK22::KK22:

baharatçılarda da satılıyor canım..hoşgeldin aramıza:KK16::KK16:

kıslaarr..
kaçgündür ara ara tartılıyorum sürekli 68'e gözkırpıyor ama bi türlü orda kalamıyordum ama bu sabah tartı artık bana sen 68 sin dedi :KK52::KK52::KK52:
geçende 2 pantolonumu daralttırdım hala da bol geliyo çok mutluyum demekki 5 kilodan fazla sıkılaşmışım :21::21::21:
kuzenin düğünü pazar, 67 leri ucundan görebilirmiyim dersiniz? :KK52: :KK52: :KK52:
yeni elbisemin içinde göbeksiz görünmeliyim olabildiğince..
dün kardeşlerimin elbiselerini gördim minnacık sinir oldum zaten ikiside 36 beden gıcıklar.. :KK47:
aferin kısss..67 görürsün bu iki gün de sık dişini kaçamak yapma:KK9::KK9:

[/SIZE][/COLOR]
Kislar selamlar,

İyi geceler herkese
canım sen dahil topikteki 40 yaş üstü bayanlara hatırlatayım..lütfen ama lütfen eğer bir şüphe yoksa her yıl mamografi çektirmeyin..ultrason ve kendi kendini muayene yeterli ..boşuna radyasyon alıp kanser riskini daha da arttırıyorsunuz:KK50::KK50: sürekli mamografi çeken ve bu işlerin içinde olan bir tekniker olarak sizlere tavsiyem..rad.uzmanları ve birçok doktor da bu şekilde düşünüyor..türkiye de bu artık saçmalık seviyesine geldi.komşusunun peşine takılan mamografi çektiriyor..bilmiyor kimse zararını..doktorların çoğu puan toplamak için gereksiz yere rutine bindirmiş şekilde yazıyor tetkikleri..bilinçli olalım..:KK45::KK45::KK45:RADYASYON VİTAMİN DEĞİLDİRR:KK45::KK45::KK45:

günaydınlar topik:KK16:
dün akşam biraz kaçırdım
3 yumurtalı salata
kabak kızartma sarımsaklı yoğurtlu
azıcık tahin helva
1 kase kiraz:26:

sabah menüm
kahvaltımı henüz yapmadım yanımda getirdim 1 yumurta ,peynir,salatalık ,domates ve ceviz yiyeceğim ve çay tabi:KK14:

nasıl bugün herkes..geçmişi okudum geldim..

dün akşam:
1 kase yayla çorbası
2 tane biber dolması
salata

bu sabah:
1 muz
1 avuç fındık
biraz kuru üzüm
1 bardak süt

yaz aylarında meyvelerle kahvaltı çok hoşuma gidiyor..

hemen kahvaltımı yazimmm..

avuç içi kadar peynir..
1 yumurta
2 kiraz
2 omega 3

sabah kahvaltısını kuvvetli yapmayıca..
öğle ve akşam yemekleri beni doyurmuyor kızlar.....
dün ilk defa öğleden sonra 4te acıktım meselaa..
gerçi yine kuvvetli olmadı kahvaltım ama en azından yumurtamı yemiş oldum..

dün akşam eşimle 1 saat yürüdük..
sabahta servisten erken inip 30 dk yürüdüm..:KK8:
şoför artık alıştı ineceğim yere gelince kapıları açıyor:KK9:
bu sabah hava biraz serindi yürümeyi düşünmüyordum ama servistekilerrin beklentilerini geri çevirmeyeyim diye yürüdüm:KK9:

X