Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Günaydın canlar,

Bugün çooook mutluyum çünkü Karatay'a başladığımdan beri 3.dür düzenli regl oluyorum.

Sabah kahvaltımı da yazayım: Klasik Karatay +1 parmak sucuk.
Hepimiz için güzel bir gün olsun.

Bu arada Propycil'den haber var mı? Belki yazmıştır da ben görmemişimdir diye...

hoşgeldin aramıza çok güzel kilo vermişsin umarım hedefinede kolaylıkla ve sağlıkla ulaşırsın...

hoşgeldin aramıza ilk sayfada örnek menüler ve bilgiler var orayı oku canım.ve kitabı alıp okursan daha iyi olur.yasak olmayan yiyeceklerden doyana kadar yiyoruz.ara öğün yapmıyoruz.bol su içiyoruz ve spor, yürüyüş yapıyoruz.ekmek tatlı hamur işi pilav kola şeker ve hazır işlenmiş bütün yiyecekler yasak.öğün araları 4-5 saat olacak .bunlara dikkat ettiğinde çok güzel kilolar vereceksin emin ol.hergün burda menülerini paylaş neler doğru neler yanlış yardımcı olalım...

pasta ve kola olmamış canım ve bi daha asla kola içme çookk çook zararlı

canım propycilden haber yok daha ameliyat günü belli olmamıştı bildiğim kadarıyla,umarım biran önce iyileşir ve aramıza döner...

hoşgeldin canım aramızdasın bileöncelikle ;
1.hedef kilonu belirlemelisin ve sana bir kilo çizelgesi yapalım kilo verdiğini gördükçe motive olursun bu çok önemli.
2.çalışan bir bayansan ona göre beslenme şeklini düzenlemelisin yani sabah kahvaltısı çok önemli ya evde yapmalı yada işe götürmelisin
3.ilk başlayanlar günde 3 ögün yapıyor bünye alıştıkça iki öğün yapacaksın.
4.öğün araların 4-5 saat olacak ve aralarda sıvı içecekler(su,ayran,bitkiçayı vs.)olabilir.
5.yemekler mümkünse ev yemekleri olacak zeytinyağı yada tereyağ kullanıcaksın.
6.ekmek hertürlü hamurişi,tatlılar hazır işlenmiş gıdalar tüketmeyeceksin..tatlı ihtiyacını kahvaltıda kuru meyvelerden yada yaş meyvelerden karşılayabilirsin.
7.ceviz her türlü kavrulmamış kuruyemiş belirlenen ölçüde yiyebilirsin seni tok tutucaktır..
8.örnek menülere bakarak öğünlerini hazırlayabilirsin.
9.günlük 20-40dk yürüyüş yada bir egzersiz yapmalısın.
10.akşam 20.00 sonra hertürlü yemeyi bırakıcaksın acıkırsan tarçınlı,yada kakaolu süt,ayran içebilirsin hemen açlıgını keser..

aklıma gelenler bunlar arkadaşım gelmeyenleride baska arkadaşlar ekler zatenkaratay beslenme şekli unutma kaçamaklar illaki olur ama sen hiçbişi yokmuş gibi devam ediceksin bu çok önemli bir çok insan bunda takılı kalıyor ve pes ediyor sabırlı olucaksın bir senedir burada olup kilo veren arkadaşlar var ve cok yol almışlar azar azar belki ama kalıcı kilo vericeksin haa birde hergün düzenli menülerini yazki seni kontrol edebilelim hem sende yazdıkça kendini frenlersin motive olursun kolay gelsin canım ilk menünü bekliyoruzzz..

yaz geldiğinden beri canım yumurta yemek istemiyor sabahları yumurtasız karatay yapıyorum yumurtayıda akşamları yemek yapamadığım zamanlarda akşam yemeği niyetine yiyorum yanına salata yada peynir ile ama yazın yumurta zor yeniyor ağır geliyor biraz bu arada kilom 59 da takılmış durumda regl oldum onunda şişliği var sanırım 57 ye yaklaştım 2 kilo kaldı ama bu iki kilo epey zor gidecek sanırım 58,5 i bir kere gördüm bir dahada görmedim ce yaptı kaçtı :) ama elbet inecek sabırla devam ediyorum herkesin çok güzel bir gün geçirmesini diliyorum

dün akşamki öğünüm:
1,5 tabak kuru fasülye
1 kase yoğurt

yemekten sonra pazara gittim 1 saat kadar dolandım...

bu sabah
1 muz
1 simit(bugün canım yumurta istemedi ne zamandır yememiştim simit yedim valla :18:)
3 gün kurusu
2 kuru erik
domates+salatalık
biraz beyaz peynir
biraz kaşar
10 zeytin
biraz tuzsuz fıstık

şimdiye kadarda yarım lt.su içtim

Nasilsiniz kizlar

Dun giremedim,ama hic kacamak da yapmadim

Bu aralar 2 ogun yapiyorum ama isteyerek degil,canim pek birsey istemiyor,1 haftadir antibiyotik kullaniyorum 3 gun daha icecegim,belki o etkilemis olabilir istahimi

Yuruyuse de baslayamadim daha,10 gun oldu,yarin ya da obur gun baslarim insallah

Bugunku kahvaltim

2 yumurta tereyagli,sumakli,domates,peynir,zeytin,1 dilim koy ekmegi tam bugday,1 cay kasigi kayisi receli

SESI ve BEGONYAYA hosgeldiniz,kalici ve saglikli kilo vermek icin en dogru yerdesiniz

canım nasılsın neler yapıyosun ,kilonu koruyosun değilmi kaçamak yok Sıcaklarla aran nasıl?

sağol cnm iyiyim,39 sayfa geriden sizi takip ediyorum kaç sayfam var diye bakayım derken msjını gördüm
Kaçamak çok canım maalesef eski motivem yok,aslında 3 kg.daha vermek istiyorum ama kısamıyorum kendimi meyvelerden özellikle:18:
+500 oluyorum bazen ama sanırım ödem oluyor,çok şükür karatayla verilen kg.lar geri alınmıyor

Sıcaklarla aram ofisteyken iyi,klima var çünkü..ama burası istanbul ve dışarda korkunç bir nem var...
Sen nasılsın?

Papadiya ve leylak bıraktılarmı burayı?

canım propycilden haber yok daha ameliyat günü belli olmamıştı bildiğim kadarıyla,umarım biran önce iyileşir ve aramıza döner...
Ameliyat günü için başlarda pazartesi diyordu yani dün olması lazım:26: Ben dün bol bol dua ettim onun için. Pazar geceside topiğe yazmıştım çıkarken dua edelim diye ama bilemedim şimdi:26:

az önce 21 dk tempolu yürüdüm yine toplantı odasında tabiki patron yok telefon elimde yürüdüm klimaya rağmen çok terledim şimdi biraz dinlenip sonra gene yürürüm şimdiye kadar 1 litre su içtim bitki çayı hariç

Menü güzelKanel hedefe çok az kalmış bile

Beni unuttun bi sen varsın bi ben :)

unutur muyum ekmekimm ama sen 60 lardasın daha çıtırsın da ondan kıss ben sana yetişene kadaaarr

kolay gelsin canımmm

aramıza hoşgeldin burada kal gerisi kolay

Ameliyat günü için başlarda pazartesi diyordu yani dün olması lazım:26: Ben dün bol bol dua ettim onun için. Pazar geceside topiğe yazmıştım çıkarken dua edelim diye ama bilemedim şimdi:26:

ben de merak ediyorum.inşallah kurtulmuştur ve sağlıkla döner aramıza

selam kızlar..

bugün sabah kahvaltı yapamadım..doktora gittim..spiral kontrolü..neyse sorun yokmuş
öğlen 12 de ilk menümü yedim

3 köfte
salatalık ,domates
2 tane yoğurtlu biber dolması(pirinçliydi malesef)
ama çok acıkmıştım napiimm..akşam telafi ederim artık

canım bende iyiyim şükür buralarda acayip sıcak durduğumuz yerde terliyoruz .kiloların alınmamasına çok sevindim yani emeklerimiz boşa olmıcak canım senin bişey kalmamış zaten biraz dikkat edince oda gider önemli olan şuan için korumak verdiğin kiloları.ben 2 öğün yapıyorum alıştım ve çok sevdim bu düzeni suyu daha çok içiyorum ay bide yürüyebilsem süper olcamda ben bide ramazanda kilo almaktan korkuyorum :18: pideye dayanamam onun için ramazana kadar 4kilo daha verebilsem ayy inşallah

canım en son yazdığında eşi alacakmış ameliyat gününü daha belli olmadı demişti...sen dualarına devam et canım...inş.biran önce iyileşir...

Pideyi avuç içi kadar sahurda yiyebilirsin demiş hocamız. üzerine tereyağda sürünce mis gibi olur hem GI de düşer.
Canım bence bünye alışınca bazı kaçamaklarda etkilemez pek, abartmamak kaydıyla ye pideni.
Yazıyı görmüştüm zaten ama içimden bi ses pazartesi oldu diyor. Haklısın dua etmeye devam etmek lazım.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…