Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

evet şimdi sıra geldi menü bildirmeye

:KK56: dün akşam söylediğim gibi taze fasulye yoğurt ve salata yedim
:KK56: bu sabah klasik karatay kahvaltımı yaptım
:KK56: ve öğlen yemeğim bir kase ezogelin çorba, bir tabak salata, bir tabak yoğurtlu havuç salatası yedim tatlı vardı ama ben yemedim söz verdim ben 70i görene kadar kaçamak yapmayacağım ve dünden beri hiç kaçamak yapmadım aferin bana :KK9::KK55::KK55::KK55::KK55:

Kızlar yemekte tulumba tatlısı vardı nasıl hayır dedim hala inanamıyorum ve çooooook canım istiyor.....

ben bugun tartıldım karatayla birgün geçirdiğim için ama bundan sonra kilo bildirim günlerinde tartılcam inş sadece
dün 80.4 ile başladım bugün 79.4 çıktım çok şükür
kahwaltı(11.00):
-2 tane rafadan yumurta
-1 domates
-peynir
-12 tane siyah zeytin
-3 gün kurusu
-çay

bu arada ben akşamları A101 de satılan mest form çayı içiorum 1 bardak o wcye çıkartıyo bni

bide balık yagı konusunda bni aydınlatabilirmisinz ??

slmlar bende öğünlerimi ekmeksiz yapıyorumm..yumurta sabah zor oluo ama zeytinle peynirle alıştım ekmeksizliğe zaten çok düşkün d eildim kepek ekmek yiodum...birde şunu duydum: kahwaltı ile öğlen arası 5 saat bişey yemeyin atıştırmayın araöğün yapmayın diolar....

herkese selamlar bende bildirimde bulunayım, sabah serbest dolaşan tavuk yumurtasından
iki tanesi ile peynirli omlet,
9 tane küçük yeşil zeytin,
bir küçük domateş
bir salatalık
ceviz

saat 11 de sade türk kahvesi
öğlene kadar 1,5 litre su

öğlen bir küçük kase doğal yoğurt
bir sade türk kahvesi
ve bol bol su

Oglen tazr fasulye,tarhana corbasi ve 1 kase yogurt tedim.Aksama ne yemek yapcam dusunmekteyim.
Bu sicaklarda da yemek yapmak iskenceee:KK37:

Arkadaslar birde bisey merak ediyorum.Siz bu serbest gezen tavuk yumurtalarini nerden buluyosunuz?

Son düzenleme:
yemek konusu sıkıntı yaa...kurufasülye yaptım dün onlar serbestmi bilmiyorum ama tabiki pilawasız ayranla yedim içtim dün...3lt su içiyorum we suyuda yawaş yawaş yudum yudum öyle bikerede içerseniz işe yaramazmş

canım bende iyiyim şükür buralarda acayip sıcak durduğumuz yerde terliyoruz .kiloların alınmamasına çok sevindim yani emeklerimiz boşa olmıcak :KK16: Canım senin bişey kalmamış zaten biraz dikkat edince oda gider önemli olan şuan için korumak verdiğin kiloları.ben 2 öğün yapıyorum alıştım ve çok sevdim bu düzeni suyu daha çok içiyorum ay bide yürüyebilsem süper olcamda :KK1: Ben bide ramazanda kilo almaktan korkuyorum :18: Pideye dayanamam :KK1: Onun için ramazana kadar 4kilo daha verebilsem ayy inşallah :21:

Canım en son yazdığında eşi alacakmış ameliyat gününü daha belli olmadı demişti...sen dualarına devam et canım...inş.biran önce iyileşir...

yürüyüş bende de hiç yok vakit ayıramıyorum :KK43:
ama sana bravo 2 öğünün faydasını görürsün kesin,papadiya hep 2 yapıodu.
Ramazandan ben de endişeliyim iftar davetleri harici pek kaçırmam diye ümit ediyorum.

Herkese merhabalar.
İlk kendimi tanıtayım: 32 yaşında 2 yaşında bir kızı olan 90 kilo ve 172 boyunda masa başı çalışan tombik bir anneyim. Karatay diyetini yapmaya bu sabah itibariyle başladım. sayfalar çok olduğu için elimden geldiğince okumaya çalışıyorum. edindiğim izlenimler sonucu son derece sağlıklı ve kilo verdiren bir program daha doğrusu bir yaşam tarzı. beni de aranıza alırsanız çok sevinirim. şahsımın birçok diyet denemesi olmuş 3 - 4 kilo verip fazlasıyla geri almış iradesiz bir bünyeye sahip olan biriyim. kilo vermeyi gerçekten çok isteyip ama bir türlü vermeyi başaramamışımdır. umarım bu yolculuğum son olur ve ben hedeflediğim kiloda olurum. rica etsem deneyimli arkadaşlar bana ne yaptıklarını daha doğrusu işin püf noktalarını biraz anlatabilirler mi?

şimdiden çok teşekkür ederim. sağlıkla kalın :)

Hoşgeldin SeSi,

çok doğru bi karar almışsın Karataya başlamakla ve en doğru yere gelmişsin. Buradaki destek inanılmaz önemli, herkes birbirine çok yardımcı. Mutlaka burada vakit geçir, sorularını sor ve de menu bildirimlerini yap. Ben 10 Mayıs'tan beri 5,5 kg verdim, hayatımda bu kadar rahat, huzurlu, sinirlerim bozulmadan ve az acıkarak diyet yaptığımı hatırlamıyorum. Gerçekten Karaty hocaya madalya takılması lazım bence.

En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

Kızlar selam Karatay kahvaltımı yaptım ama öğlen eşim simit getirmiş dayanamadım yedim, aslında yarısında doydum ama dedim ki aklımda kalacağına midemde kalsın :KK17: Şu erkekler diyet yapmaya çalıştıkça burnunuzun dibine abur cubur, dondurma vs sokmayı çok seviyorlar, balıketi mi seviyorlar nedir :p Ben ekmek, abur cubur, çikolata aramıyorum aslında ama simit, ev keki, dondurma ve meyve deyince akan sular durur ha bir de baharatlı doritos :) Neyse başkasına suç atmayayım da ben en iyisi bir dahakinde kendime hakim olabileyim.

Kıslar merhabalar,

Dün tatilimin ilk günüydü ama maaşallah o kadar birikmiş iş vardı ki halledilmesi gereken sabah Karatay kahvaltımı yapıp bi çıktım, akşam 12'de eve dönebildim (akşam yemeğini de dışarda yedim). O yüzden dün yazamadım ama resmen kendimde eksiklik hissediyorum buraya girmeyince, sizin destekleriniz bana çokkk iyi geliyo Karataycı kıslar:KK54:

Şimdii, dün ne yaptım?

Sabah: klasik Karatay
Öğle: Koşuşturmaca arasında 1 avuc fındık, 1 avuç badem
Aksam: Bolca ızgara et ve devisli, peynirli salata

Neler yemedim? kaymaklı katmer, ekmek

Ama bu aralar çok sıcak olduğu için buzlu ve sütlü kahve içiyorum günde 2 kere. Bi orun olmaz di mi? Şekersiz tabii ki.

Bu sabah ise gene klasik karatay, öğlen gene kavrulmamış fındık ve badem. Canım bi şeyler yemek istemiyo bu havada.

Bolca su içiyorum tabii ama yürüyüş yok maalesef.

Cuma günü de inşallah yaz tatiline gidices. Tabii bildirimimi yapıp öyle gitcem

Şimdilik herkesi öptüm. Arkadaşıma çaya gidiyorum. Akşama tekrar girerim artık.

:KK42:

balık yagı kullananlar???
günde kaç tane kullanıyorsunuz??
kilo wermeye bir engel teşkil ediyo mu iştah açma gbi bi durumu war mı??

1 tabak bulgur pilavı
yoğurt
salata

yine yoğunum kızlar..ne okuyabiliyorum geçmişi ne de yazabiliyorum doğru düzgün..

1.öğün
1 yumurta
peynir
4 zeytin
biraz badem

Bu k.valtı az olmuş Ody :KK34:
Bu sabah biraz şişkinlik yapmış olabilir ama kafana takma. Bakliyatları da yememiz lazım sonuçta, çok yemiş olabilirsin ki ben olsam daha çok yerdim:KK52::KK52:
Evet 200 gr fazla çıktım bile:KK52::KK52: öğlen tartıldım sabahkinden az çıktım :KK1::KK1: Bu arada Asyacım 57 ikrn giydiğim pantolon oluyor ne ara ineclmişim haberim yok:KK1:
2.öğün
kremalı mantar çorbası
tavuk şiş
ayran

Krema yasak Ody:KK16::KK16:gerisi güzel afiyet olsun

Kızlar selam Karatay kahvaltımı yaptım ama öğlen eşim simit getirmiş dayanamadım yedim, aslında yarısında doydum ama dedim ki aklımda kalacağına midemde kalsın :KK17: Şu erkekler diyet yapmaya çalıştıkça burnunuzun dibine abur cubur, dondurma vs sokmayı çok seviyorlar, balıketi mi seviyorlar nedir :p Ben ekmek, abur cubur, çikolata aramıyorum aslında ama simit, ev keki, dondurma ve meyve deyince akan sular durur ha bir de baharatlı doritos :) Neyse başkasına suç atmayayım da ben en iyisi bir dahakinde kendime hakim olabileyim.

:1::KK1: güzel bi tabir Denizcim ..
Simiti ben de çok severim ama elim gitmiyor hemen geri çeviriyorum .. Noldu bana bende anlamadım Karatay sabrımı arttırmış:KK52::KK52:

balık yagı kullananlar???
günde kaç tane kullanıyorsunuz??
kilo wermeye bir engel teşkil ediyo mu iştah açma gbi bi durumu war mı??

2 gr kadar alınabiliyor Plazmig
Hayır tam tersi tok tutup kilo verdiriyor:KK34::KK14:

3 kayısı + büyük bardak ılık su

1.öğün : 09:00 da bitti

bol köy peyniri
10 zeytin
2 kk yumurta ( 30 tane köy yumurtası aldım kaçırmadım aldım hepsini:KK52::KK52:)
4 çeri
1 salatalık
1 bardak ceviz+fındık

evet şimdi sıra geldi menü bildirmeye

:KK56: dün akşam söylediğim gibi taze fasulye yoğurt ve salata yedim
:KK56: bu sabah klasik karatay kahvaltımı yaptım
:KK56: ve öğlen yemeğim bir kase ezogelin çorba, bir tabak salata, bir tabak yoğurtlu havuç salatası yedim tatlı vardı ama ben yemedim söz verdim ben 70i görene kadar kaçamak yapmayacağım ve dünden beri hiç kaçamak yapmadım aferin bana :KK9::KK55::KK55::KK55::KK55:

Kaçamak yapmadığın için:KK9::KK9::KK9::KK9: Aferin kız sana 70 görene kadar yapma kaçamağı ama sonra kendini ödüllendirmeyi unutma ve kendini çok sıkma yoksa saldırırsın bir anda:KK34: kolay gelsin şimdidenEn Büyük KK

Kızlar yemekte tulumba tatlısı vardı nasıl hayır dedim hala inanamıyorum ve çooooook canım istiyor.....

tarçın çayı iç veya tarçınlı süt. kakaoya kuru kayısı banmakta bir çözüm. unutma beynin istiyor, miden değil:KK20: bu zorluğu atlatırsan benden sana kocaman:KK9::KK9:

ben bugun tartıldım karatayla birgün geçirdiğim için ama bundan sonra kilo bildirim günlerinde tartılcam inş sadece
dün 80.4 ile başladım bugün 79.4 çıktım çok şükür
kahwaltı(11.00):
-2 tane rafadan yumurta
-1 domates
-peynir
-12 tane siyah zeytin
-3 gün kurusu
-çay

bu arada ben akşamları A101 de satılan mest form çayı içiorum 1 bardak o wcye çıkartıyo bni

bide balık yagı konusunda bni aydınlatabilirmisinz ??
ilk başlarda çok kilo vermiş gibi çıkarsın tartıda,sonraları azalır sakın pes etme:KK20: form çaylarını da çok tüketme arada ara ver.İçindeki sinemaki bağırsaklarını mahveder yoksa! bir süre sonra form çayı içmene rağmen kabızlık çekersin.

2 gr kadar alınabiliyor Plazmig
Hayır tam tersi tok tutup kilo verdiriyor:KK34::KK14:

hadi yaaa süpermiş:)
kullandığınız memnun kaldıgınız marka war mı?
bnm kedime hergün yediriyoruz o yüzden gold naturel deep sea fish oil war evde aslında...ama bitmek üzere önerceğiniz bişey warsa ona göre alayım :KK70:

hoşgeldin aramıza ilk sayfada örnek menüler ve bilgiler var orayı oku canım.ve kitabı alıp okursan daha iyi olur.yasak olmayan yiyeceklerden doyana kadar yiyoruz.ara öğün yapmıyoruz.bol su içiyoruz ve spor, yürüyüş yapıyoruz.ekmek tatlı hamur işi pilav kola şeker ve hazır işlenmiş bütün yiyecekler yasak.öğün araları 4-5 saat olacak .bunlara dikkat ettiğinde çok güzel kilolar vereceksin emin ol.hergün burda menülerini paylaş neler doğru neler yanlış yardımcı

hoşgeldin canım aramızdasın bile:KK34:öncelikle ;
1.hedef kilonu belirlemelisin ve sana bir kilo çizelgesi yapalım kilo verdiğini gördükçe motive olursun bu çok önemli.
2.çalışan bir bayansan ona göre beslenme şeklini düzenlemelisin yani sabah kahvaltısı çok önemli ya evde yapmalı yada işe götürmelisin
3.ilk başlayanlar günde 3 ögün yapıyor bünye alıştıkça iki öğün yapacaksın.
4.öğün araların 4-5 saat olacak ve aralarda sıvı içecekler(su,ayran,bitkiçayı vs.)olabilir.
5.yemekler mümkünse ev yemekleri olacak zeytinyağı yada tereyağ kullanıcaksın.
6.ekmek hertürlü hamurişi,tatlılar hazır işlenmiş gıdalar tüketmeyeceksin..tatlı ihtiyacını kahvaltıda kuru meyvelerden yada yaş meyvelerden karşılayabilirsin.
7.ceviz her türlü kavrulmamış kuruyemiş belirlenen ölçüde yiyebilirsin seni tok tutucaktır..
8.örnek menülere bakarak öğünlerini hazırlayabilirsin.
9.günlük 20-40dk yürüyüş yada bir egzersiz yapmalısın.
10.akşam 20.00 sonra hertürlü yemeyi bırakıcaksın acıkırsan tarçınlı,yada kakaolu süt,ayran içebilirsin hemen açlıgını keser..

aklıma gelenler bunlar arkadaşım gelmeyenleride baska arkadaşlar ekler zaten:nazar:karatay beslenme şekli unutma kaçamaklar illaki olur ama sen hiçbişi yokmuş gibi devam ediceksin bu çok önemli bir çok insan bunda takılı kalıyor ve pes ediyor sabırlı olucaksın bir senedir burada olup kilo veren arkadaşlar var ve cok yol almışlar azar azar belki ama kalıcı kilo vericeksin haa birde hergün düzenli menülerini yazki seni kontrol edebilelim hem sende yazdıkça kendini frenlersin motive olursun kolay gelsin canım ilk menünü bekliyoruzzz..:KK34:

aramıza hoşgeldin :KK34::KK34: burada kal gerisi kolay:KK76::KK76::KK16:

Hoşgeldin SeSi,

çok doğru bi karar almışsın Karataya başlamakla ve en doğru yere gelmişsin. Buradaki destek inanılmaz önemli, herkes birbirine çok yardımcı. Mutlaka burada vakit geçir, sorularını sor ve de menu bildirimlerini yap. Ben 10 Mayıs'tan beri 5,5 kg verdim, hayatımda bu kadar rahat, huzurlu, sinirlerim bozulmadan ve az acıkarak diyet yaptığımı hatırlamıyorum. Gerçekten Karaty hocaya madalya takılması lazım bence.

En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

Kızlar öncelikle çok teşekkür ederim ilginize ve alakanıza. Şu ana kadar iyi gidiyorum. Zaten hep öyle olur bende 1 – 2 gün iyi gider sonra cıvıtırım  . İnşallah bu sefer başarırım. Menüm ise şöyle;
SABAH : avuç içi kadar lor peynir, 8-9 tane siyah ve yeşil zeytin karışık, 2 domates, 2 salatalık, bir çay bardağı fındık, 2 yumurta, sade türk kahvesi …
Öğlen ise: mercimek çorba, mevsim salatası( roka, taze soğan domates salatalık), ve 4 – 5 ad kuşbaşı et. Liman kebabı vardı karnıyarıkın kuşbaşılı olanı ben sadece etlerinden yedim. Şu ana kadar 1 lt su anca içebildim. Birde 9 bitkili çay içtim. Kahvaltı gerçekten tok tuttu. Ama öğle zayıf oldu sanırım biraz içim kıyılmaya başladı çünkü…

5 adet köfte
1 kase mantar çorbası
4 yk kadar kısır
domates,salatalık
2 adet omega 3

yemek sonrası 1 saat sokaklarda gezdim:KK8:

X