Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ESAS Allah analı babalı , sağlıklı büyütsün;hayırlı evlat olsun inşallah, GÖZÜN AYDIN.
İĞNEOYASI .PAİNT nerelerdesiniz, bugün hiç sesiniz çıkmadı.
2. öğünüm
2kaşık mantar sote
bol çoban salata
1 parça tavuk
sorumluluk çok güzel birşey,kendimi buğün daha güzel kontrol ediyorum:KK16::KK16::KK16:

Geldim arkadaşıııım Ben de elimi bişeye uzatsam aklıma siz geliyorsunuz, yemiyorum:KK52:

Sizi seviyorum:KK54::KK54:

Ben günde 2 adet alıyorum ama sen 4 tane alabilirsin 2 tanesi 1.5 gr geliyor 4 tane alacaksan 3 gr oluyor
Hoca kaç gr demişti ?
Hoca 2-3 gr arası dedi, yaklaşık 2 buçuk aydır karatayla besleniyorum sanırım bende 2 yada 3 tane alacağım. Zaten kilo veremiyorum artık bir ileri bir geri, ideal kilomdayım herhalde:26:

Bugünkü menümü de yazayım:

Klasik Karatay kahvaltısı
Öğlen: 1 tabak türlü, biraz tavuk
Akşam: 1 karnıyarık(fırında kızartılmış), 1 tabak çorba
Kaçamağım: 1 hurma:KK4::KK4:
Kuruyemiş yoktu evde. Kuruyemiş yemeyince doymuyorum ben ya:KK43:(

Yarın tartılıp, Ramazanın başına kadar 4 kilo veriyoruz kızlaaaarrrr...

oyyy oyyy oyyy içli köfte yenmiş kıss afiyet olsun.. İşten eve gidip içli köftemi yaptın hamaratım sersumum:KK34:
yok be gülüümm:KK9::KK9:aslında güzel yaparım:KK34::KK34: tatvandayken bakıcım öğretmişti sağolsun ama bu akşamkiler hazır, pişmemiş buzluktaydı..fırında pişirip yiidik:KK16::KK16:
Bahçemde son durum:KK1::KK1:

Burayla ilgisi şu doğal ve taze yemek gerekiyor ya tam karataycı oldum vesselam:KK1::KK1::KK1::KK1::KK33::KK33:

Patlıcanlarım gelişti birinin üzerinde miniiikkk bi patlıcan var:KK52:
Dolmalık biberlerim keyifli topladıklarımdan dolma yapıyorum:KK52:
Yeşil biberlerim oldu eşim menemen yapacaktı sabah daha yeniler ve çok azlar o yüzden paylaşamadık bugün:KK9::KK9::KK9: Menemene koyacakmış çok güzel oluyomuş:KK9: Ben de çıtır çıtır yemeyi seviyorum:KK9::KK9::KK9: Kazanan tabiisii o oldu:KK9::KK9:
Domateslerim çok büyüdü üzerlerinde domateslerim var ama kızarmadılar henüz:KK9::KK9:
semizotlarım çok güzelller yiyorum sabah akşam:KK9::KK9:
fasulyelerim geç ektim dizlerime kaa büyüdü daha fasulye yiyemem sanırım:26:

:KK6::KK6::KK6::KK6: bugün patates ektim kızım çok istedi:KK52::KK52:

valla sana çok özeniyom..inşallah biz de bi gün bahçe sahibi oluruz..eşimle enbüyük hayalimiz:KK16::KK16:

Kıslaar yazmadan duramayacağım.. Sabah 07:00 da yürüyüşten dönünce komşunun bahçesine hoop atlayıverdim. Benim taraftan komşunun ekebilirsin dediği yeri belliyordum. Hızlı bi şekilde konuşan bi adamın " ne arıyosun sen " dediğini duydum hiç tınlamadım ben bşakasına diyodur diye.. 1 dakika sonra adam hem salatalıkları ilaçlıyor hem de tekrar hızlıca -bağırarak değil- " ne arıyosun sen " deyince döndüm meğer bana diyomuş yaw.. Topraktaki ayrıkları temizliyordum o sıra..
Dedimki ..... hanım buraya ekebilirsin dedi belliyorum ben de dedim. adam tipime bakıp benim toprakta ne aradığımı sandıysa bahçe yaptığımı düşünmemişti çok şaşırdı kıslaarr
:KK60::KK60::KK60::KK60:

Eşiymiş meğer kadının:KK60: dedim selam sööle:KK60:

yok be gülüümm:KK9::KK9:aslında güzel yaparım:KK34::KK34: tatvandayken bakıcım öğretmişti sağolsun ama bu akşamkiler hazır, pişmemiş buzluktaydı..fırında pişirip yiidik:KK16::KK16:

valla sana çok özeniyom..inşallah biz de bi gün bahçe sahibi oluruz..eşimle enbüyük hayalimiz:KK16::KK16:

ben yapamıyorum yaw içli köfteyi bigün bi bilenle denemek lazım.. Ellerine sağlık canım:KK16::KK16:

Ben eskiden hep apartmanda oturmak isterdim bahçeliydi evimiz.. Şimdi hiiiiçç apartman açmıyor beni yaw.. Bahçeli müstakil bi ev hayalim.. Meyve ağaçlarım sebze bahçem özgür gezen tavuklarım köpeklerim(asyaateşinki kimin) olsun çook ama çokk istiyorum:KK9::KK9::KK9:

canım salça dışarıdan aldığın sürece işlenmiş olduğu için kullanmayı tavsiye etmiyor Sn. Canan Karatay, bir programa çıktığında bir bayan sormuştu salça ile ilgili soruyu. Ama kendin yapıyorsan evde sanırım onda bir problem olmaz. Biliyorsun kendisi tamamen doğaldan yana, işlenmişten değil. Ben bütün yemeklerde domates kullanıyorum salça yerine. Bazen bakıyorum ki çıkmyacak domatesin rengi o zaman sadece bir çay kaşığı kullanıyorum

hımm valla bana biraz garip geldi salçanın diyetle ne alakası var:26: sanırım bu diyet değil de sağlıklı yaşam adına verilen bir tavsiye..yoksa salçada zaralı ne olabilirki diyet için ama.. sanıırm tuz fazladır ondan olabilir.ben marketten aldığım salçayla yapıyorum yemekleri valla o kadar da dikkat edemiycem:KK53::KK1: bu sefer bıktırıcı olabiliyor ona yasak buna yasak:nazar: benim fikrim tabi saol canım yanıtladığın için:KK34:

ben yapamıyorum yaw içli köfteyi bigün bi bilenle denemek lazım.. Ellerine sağlık canım:KK16::KK16:

Ben eskiden hep apartmanda oturmak isterdim bahçeliydi evimiz.. Şimdi hiiiiçç apartman açmıyor beni yaw.. Bahçeli müstakil bi ev hayalim.. Meyve ağaçlarım sebze bahçem özgür gezen tavuklarım köpeklerim(asyaateşinki kimin) olsun çook ama çokk istiyorum:KK9::KK9::KK9:

İyiniyetlim sende ki azime, enerjiye hayranım. Kız ne güzel yapmışsın kendi bahçeni öyle:KK52:
Misler gibi taze taze afiyetle ye, patatesler hariç:KK1: Leptin olsun hepsi canım benim:KK52::KK52:
Sen doğal doğal yedikçe metabolizman dumur olsun, kilolar su gibi aksın gitsin:KK52:
Yakın olsaydık bizim bahçeyi de sana bırakırdım ben valla:KK1:

kızlar yine ilginç bi tecrübemi paylaşcam :KK9:omega 3 kanı sulandırıyor bilindiği gibi, laf değil bayabaya sulandırıyor yani:KK53::KK1::KK1: o nedenle ben adet öncesi sakıncalı görüyorum mazallah asprini solda sıfır bırakıyor bu konuda onu anladım ne zaman omega3 alsam çocuk düşürüyorum sanki:KK1::KK1::KK1:şaka bitarafa acayip kanamam oluyor halbuki normaldir yani benim..vel hasıl badem ya da ceviz yiyince de aynı durum tekrarlıyor gözlemlediğim kadarıyla o yüzden bu dönemde azaltıyorum yada kesiyorum.tamam faydalı falan ama adet dönemi feci oluyom yani ağrılar ve kanamayı durduramıyom sanki:KK53::KK53:o nedenle size de tavsiye etmem bu dönemde bilmem belki sizi etkilemiyordur ama bu dikkatimi çekti zaten kanaması fazla olan kolayca anemi durumuna düşebilir die uyarmak istedim :KK34:belki sebebini bilemiyodur araştırıyodur falan onun için paylaşmak istedim ufak bir ayrıntı ama önemli kanımca:KK34::KK34:

[h=1] Karatay Kahvaltı Tabağı Tarifi
[/h]
manset.jpg

482061596181.jpg

• Karatay Mutfağı 1 Kişilik

[h=3] Malzemeler[/h]

• 2 yumurta
    Bir avuç içiniz kadar az tuzlu peynir
    Bir ince belli çay bardağı ceviz, fındık, fıstık, badem veya yerfıstığı içi
    10-15 adet zeytin
    Domates, biber, salatalık, turp, maydanoz, nane, roka vb...
    Limonlu çay veya süt

[h=2] Karatay Kahvaltı Tabağı Yapılışı[/h]
07.00-09.00 Arası (Her sabah)
• Az pişmiş 2 adet yumurta
Haşlanarak rafadan veya kayısı kıvamında ya da tavada düşük ısıda saf tereyağında fazla katı olmadan pişirilebilir. Omlet, menemen, çılbır, mıhlama, pastırmalı yumurta yapılabilir. (Saf tereyağı, pastırma ve az pişirilmiş yumurtanın faydaları hakkında daha geniş bilgileri 'Karatay Diyeti' ve 'Karatay Diyeti'yle Yaşam Boyu Sağlık' kitaplarında bulabilirsiniz. Kahvaltıda yiyebileceğiniz yumurtalı yemek tariflerini de kitabımızda 'Yumurtalı Lezzetler' bölümünde bulabilirsiniz.)
• Bir avuç içiniz kadar az tuzlu peynir
Az yağlı, light ya da krem peynir olmayacak! Koyun, inek veya keçi sütünden klasik beyazpeynir, eski kaşar, Erzincan deri tulumu, İzmir tulumu, Balıkesir sepet peynir vb yöresel peynirler olabilir... Ancak yanında herhangi bir ekmek, poğaça, simit vb yenmeyecek!
• Bir ince belli çay bardağı ceviz, fındık, fıstık, badem veya yerfıstığı içi
Kuruyemişler kavrulmamış ve tuzlanmamış olacak!
• Az tuzlu 10-15 adet zeytin
Üzerine zeytinyağı, limon, kekik ve pul biber eklenebilir.
• Domates, biber, salatalık, turp, maydanoz, nane, roka vb
Doğal ve mevsiminde olmak şartı ile arzu edildiği kadar yenebilir.
• Limonlu çay veya süt içilebilir
Şekersiz ve tatlandırıcısız olarak!

486442004418.jpg

Kıslaar yazmadan duramayacağım.. Sabah 07:00 da yürüyüşten dönünce komşunun bahçesine hoop atlayıverdim. Benim taraftan komşunun ekebilirsin dediği yeri belliyordum. Hızlı bi şekilde konuşan bi adamın " ne arıyosun sen " dediğini duydum hiç tınlamadım ben bşakasına diyodur diye.. 1 dakika sonra adam hem salatalıkları ilaçlıyor hem de tekrar hızlıca -bağırarak değil- " ne arıyosun sen " deyince döndüm meğer bana diyomuş yaw.. Topraktaki ayrıkları temizliyordum o sıra..
Dedimki ..... hanım buraya ekebilirsin dedi belliyorum ben de dedim. adam tipime bakıp benim toprakta ne aradığımı sandıysa bahçe yaptığımı düşünmemişti çok şaşırdı kıslaarr
:KK60::KK60::KK60::KK60:

Eşiymiş meğer kadının:KK60: dedim selam sööle:KK60:
amanın kıss hırsızz sancek senii aboovv:KK53::KK53:Allah seni:KK9::KK9:kadın niye kocasına söölememişse:KK9::KK9:

ahh sen mi ben mi:KK52::KK52: eşimle yapımarketlerde gezerken en çok bahçe malzemeleri bölümünde oyalanırızz..inşallah sizin de bizim de olur bigün canım benim..Allah sağlık ve huzur versin gerisi elbet bigün olur..ben tavık istemiyom:KK25::KK25: kokuyolar yavv ...kızım kedi istiyo..önce kiraz ağacı ve erik ağacı istiyom..ve de verandamda sallanan salıncak..kış bahçesii..offf...istiyoommm:84::84::84:

İyiniyetlim sende ki azime, enerjiye hayranım. Kız ne güzel yapmışsın kendi bahçeni öyle:KK52:
Misler gibi taze taze afiyetle ye, patatesler hariç:KK1: Leptin olsun hepsi canım benim:KK52::KK52:
Sen doğal doğal yedikçe metabolizman dumur olsun, kilolar su gibi aksın gitsin:KK52:
Yakın olsaydık bizim bahçeyi de sana bırakırdım ben valla:KK1:

Dur resim koyabilirsem bi deneyeyim asyacım bahçemin resmini koyayım buraya:KK1::KK1: ilham olayım herkesler yapsın doğal doğal beslensin:KK34::KK34:
hedefime de az kaldı asyam benim sğaol dileklerin için inş. ööle olur:KK19::KK19:çok mutluyum valla:KK23::KK23::KK23:
Sizin bahçeyi de kapardım canım ben :KK53::KK53:

kızlar yine ilginç bi tecrübemi paylaşcam :KK9:omega 3 kanı sulandırıyor bilindiği gibi, laf değil bayabaya sulandırıyor yani:KK53::KK1::KK1: o nedenle ben adet öncesi sakıncalı görüyorum mazallah asprini solda sıfır bırakıyor bu konuda onu anladım ne zaman omega3 alsam çocuk düşürüyorum sanki:KK1::KK1::KK1:şaka bitarafa acayip kanamam oluyor halbuki normaldir yani benim..vel hasıl badem ya da ceviz yiyince de aynı durum tekrarlıyor gözlemlediğim kadarıyla o yüzden bu dönemde azaltıyorum yada kesiyorum.tamam faydalı falan ama adet dönemi feci oluyom yani ağrılar ve kanamayı durduramıyom sanki:KK53::KK53:o nedenle size de tavsiye etmem bu dönemde bilmem belki sizi etkilemiyordur ama bu dikkatimi çekti zaten kanaması fazla olan kolayca anemi durumuna düşebilir die uyarmak istedim :KK34:belki sebebini bilemiyodur araştırıyodur falan onun için paylaşmak istedim ufak bir ayrıntı ama önemli kanımca:KK34::KK34:

Benim her zaman fazla akıntım oluyor çok farketmedim bu kez tek fark ettiğim genelde adetin ilk günü ve biterken başım ağırırdı şimdi böyle olmuyor.
Önemli bir şey daha fark ettim hep sol kasığım ağırırdı bu kez ağrı yoktu hafif bi karın ağrısı oldu o kadar ..
En çok baş ağrımın olmamasına sevindim ..Belkide çok fazla su tükettiğimden olmadı ya da beslenme modelim değişti ondan mı:26::26:

Son düzenleme:
aaaa
[h=1] Karatay Kahvaltı Tabağı Tarifi
[/h]
manset.jpg

482061596181.jpg

• Karatay Mutfağı 1 Kişilik

[h=3] Malzemeler[/h]

• 2 yumurta
    Bir avuç içiniz kadar az tuzlu peynir
    Bir ince belli çay bardağı ceviz, fındık, fıstık, badem veya yerfıstığı içi
    10-15 adet zeytin
    Domates, biber, salatalık, turp, maydanoz, nane, roka vb...
    Limonlu çay veya süt

[h=2] Karatay Kahvaltı Tabağı Yapılışı[/h]
07.00-09.00 Arası (Her sabah)
• Az pişmiş 2 adet yumurta
Haşlanarak rafadan veya kayısı kıvamında ya da tavada düşük ısıda saf tereyağında fazla katı olmadan pişirilebilir. Omlet, menemen, çılbır, mıhlama, pastırmalı yumurta yapılabilir. (Saf tereyağı, pastırma ve az pişirilmiş yumurtanın faydaları hakkında daha geniş bilgileri 'Karatay Diyeti' ve 'Karatay Diyeti'yle Yaşam Boyu Sağlık' kitaplarında bulabilirsiniz. Kahvaltıda yiyebileceğiniz yumurtalı yemek tariflerini de kitabımızda 'Yumurtalı Lezzetler' bölümünde bulabilirsiniz.)
• Bir avuç içiniz kadar az tuzlu peynir
Az yağlı, light ya da krem peynir olmayacak! Koyun, inek veya keçi sütünden klasik beyazpeynir, eski kaşar, Erzincan deri tulumu, İzmir tulumu, Balıkesir sepet peynir vb yöresel peynirler olabilir... Ancak yanında herhangi bir ekmek, poğaça, simit vb yenmeyecek!
• Bir ince belli çay bardağı ceviz, fındık, fıstık, badem veya yerfıstığı içi
Kuruyemişler kavrulmamış ve tuzlanmamış olacak!
• Az tuzlu 10-15 adet zeytin
Üzerine zeytinyağı, limon, kekik ve pul biber eklenebilir.
• Domates, biber, salatalık, turp, maydanoz, nane, roka vb
Doğal ve mevsiminde olmak şartı ile arzu edildiği kadar yenebilir.
• Limonlu çay veya süt içilebilir
Şekersiz ve tatlandırıcısız olarak!

486442004418.jpg

[/

aaaa aman tanrım! o da ne:KK53::KK53::KK53:az yağlı peynir yasakmı yada light.. ben yarım yağlı aldım geçen bi haftadır doyasıya yiyom sanırım işlenmiş olduğu için ama işleniyormu yaw o.. off fiyce kafam karıştı:44::44: ama ne diyorum:KK1: bu diyet değil sağlıklı yaşam tüyoları sağlıklı beslenme biçimi o nedenle no problem kızlar:KK1::KK1::KK52:geçici süreliğine servis dışıyım ben arada tam yağlıda yiyom zati:KK16::KK16:

Bende Canan Hoca'nın diğer kitapları yok, sadece bu Karatay Mutfağı kitabını alıp bir solukta okudum. Şimdi ailedeki diğer üyeler okuyor :KK9: Kitabın anlatımı, verilen tarifler, sunulan alternatifler vs çok güzel. Burdaki yemek tarifleri sayesinde hiç olmadığım kadar aşçı olucam sanırım. Bugün topçata yaptım, yarın hangi yemeği denesem diye düşünüyorum. Her şeyi sevmem ama çoğu yapıalbilir ve damak zevkinden ödün vermeden yenebilir şeyler :KK16::KK56:

amanın kıss hırsızz sancek senii aboovv:KK53::KK53:Allah seni:KK9::KK9:kadın niye kocasına söölememişse:KK9::KK9:

ahh sen mi ben mi:KK52::KK52: eşimle yapımarketlerde gezerken en çok bahçe malzemeleri bölümünde oyalanırızz..inşallah sizin de bizim de olur bigün canım benim..Allah sağlık ve huzur versin gerisi elbet bigün olur..ben tavık istemiyom:KK25::KK25: kokuyolar yavv ...kızım kedi istiyo..önce kiraz ağacı ve erik ağacı istiyom..ve de verandamda sallanan salıncak..kış bahçesii..offf...istiyoommm:84::84::84:

Kaçtım beli meli bırakıp saten hemen bahçeden:KK1::KK1::KK1: Hırsız sanmadı da (inş.)ne yaptığıma nalam veremedi kıss bahçe yaptığım hiç aklına gelmemiştir tipimden hep şalvarla köy hanımları çalışıyo burası köy kimin zaten

Her ağaçtan olsun kıss olmuşken.. Kiraz erik kayısı dut elma armut oyyyyy oyyyy(yürüyüşe giderken her yer meyve ağacı görüyorum üzerleri meyve dolu.. Sahipsiz bi kara dut var gidip gelirken 3-4 tane filan koparıp yiyorum:KK53::KK53:

Bi tavuklara yer yapılır kıss genişçe orda dururlar yımırtlarla yirim yumurtaları:KK53::KK53:
Çiftlik olsa beni anca paklayacak bence inek de olsa :KK52::KK52::KK52: bakamam ona ama zengin de olmalıyım birine baktırırım kıss:KK33:
Hayal değil mi bu..
Ayyy benim de hayalim o sallanan sandalye:21::21: çocuklar bahçede koşup oynardı ben de istiyoruuuummmmm:KK51:

Son düzenleme:
Kaçtım beli meli bırakıp saten hemen bahçeden:KK1::KK1::KK1:

Her ağaçtan olsun kıss olmuşken.. Kiraz erik kayısı dut elma armut oyyyyy oyyyy(yürüyüşe giderken her yer meyve ağacı görüyorum üzerleri meyve dolu.. Sahipsiz bi kara dut var gidip gelirken 3-4 tane filan koparıp yiyorum:KK53::KK53:

Bi tavuklara yer yapılır kıss genişçe orda dururlar yımırtlarla yirim yumurtaları:KK53::KK53:
Çiftlik olsa beni anca paklayacak bence inek de olsa :KK52::KK52::KK52: bakamam ona ama zengin de olmalıyım birine baktırırım kıss:KK33:
Hayal değil mi bu..
Ayyy benim de hayalim o sallanan sandalye:21::21: çocuklar bahçede koşup oynardı ben de istiyoruuuummmmm:KK51:

:1::KK1::KK1: benim yürüdüğüm saat akşama denk geliyor o karadutlara dokunamıyorum bile:KK53:ne şanslısın dut ağacına tırmanmayı çok severim:nazar::nazar:

Allah insallah gonlune gore versin Sersumcum. Cok temi kalpli bi insansin belli ki, istediklerin olucaktir hayirlisiyla:KK1:

Kaçtım beli meli bırakıp saten hemen bahçeden:KK1::KK1::KK1: Hırsız sanmadı da (inş.)ne yaptığıma nalam veremedi kıss bahçe yaptığım hiç aklına gelmemiştir tipimden hep şalvarla köy hanımları çalışıyo burası köy kimin zaten

Hayal değil mi bu..

hayal hemi de ne hayal..olur inşallah datlum..neyse rüyamızda gelecekteki bahçemisi görelim kıss inşallah:KK16::KK16:

X