Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

çok teşekkür ederim :KK16::KK16::KK16: mutlaka giricem hem günlük menülerimi bildirmek için hem de motivasyonumu kaybetmeyeyim diye :KK34::KK34:
büyük konuşmayayım ama kaçamak yapmayı hiiç düşünmüyorum o kadar çok kilom var ki bi başlarsam sonu gelmez:KK20::KK20:
şimdiden herkese haber verdim zaten sakın sakın bişey pişirmeyin ben diyetteyim yemem ona göre diye :KK52::KK52::KK52:
menü bldirimimi de yapayım bugün öğleden sonra bi sürü evrak var halletmem gereken :KK50::KK50:

sabah;

yarım yumurtadan dereotlu+çökelekli (1 çay bardağı) omlet (yumurta bitmiş farketmemişiz mecburen bi yumurtayı bölüştük babamla :KK9:)
bol domates
yarım çay bardağından biraz fazla badem
dere otu
peynir
8-10 yeşil zeytin

öğlen;
bir kase kuru börülce piyazı
bir kase çorba
iki -üç kaşık barbunya pilaki

akşam;
yolda olacağım için döner ve salata(ekmeksiz) yemeyi planlıyorum daha sağlıklı bişey bulursam mutlaka onu yerim

bu arada öğlen çok moralim bozuldu aslında, yemekhanede genelde üç çeşit ana yemek,iki çeşit karbonhidrat(pilav/makarna/börek) ,bir çeşit çorba, bir çeşit zeytinyağlı, iki çeşit tatlı, bir çeşit meyve ve salata oluyor bizim istediğiniz yemekleri alıp ona göre ödüyorsunuz, geçen gün görevli benim pilav almadığımı farketmiş illa alsana diye tutturdu yok dedim, tatlı al o zaman dedi yok rejimdeyim dedim ısrar etmesin diye bugün de yemektekileri saymayayım canınız çekmesin ama hep hamurişi ya da pilavlı yemekler vardı haliyle alamadım hiçbişey, bi çorba aldım geçtim, yanımda da iş arkadaşım vardı aa yemek almıyomusun dedi, kadın ordan bir bağırdı iş arkadaşınız rejimde bilmiyo muydunuz diye, bütün yemekhane döndü bana baktı :KK14::KK14: arkadaşım bilmiyordu gerçekten farketmiştir mutlaka ama sağolsun bişey demedi orada da hiç bozmadı beni hangisini alsın hepsi hamur bu yemeklerin dedi, anlayacağınız bu öğlen yemek mi yedim dayak mı anlamadım, insanlar neden böyle anlmıyorum birinin mutsuzluğu bir başkasını mutlu etmemeli ha motivasyonumu düşüremedi, düşüremez de ama yine de üzüldüm rezil oldum çünkü, neyse bunu da neden paylştım bilmiyorum ama öyle işte,
hadi öpüyorum herkesi yarın akşam falan anca girebilirim bi daha herhalde hepinize bol leptinli günler ...

canım keşke sende desydin ona benim diyetim seni ilgilendirmez ne yiyeceğimede kendim karar verebilirim diye.sinir şey kendini bişey sanıyolar böyleleri milletin içinde laf söyleyince.boşver takma kafana sen ona en iyi cevabı kilo verdikçe göstereceksin zaten...

merhaba arkadaşlar hepinize güzel sağlıklı beslenmeler diliyorum :) ben de aranıza katılmak istiyorum.dukanın atak evresini denedim tamamladım ama midem o kadar bulandıki sabahları sadece yumurta yemekten (havanın sıcak olmasının da etkisi büyük) . karatay hocayı bulduğum her fırsatta izliyorum.ve ben de artık başlamak istiyorum.anladığım kadarıyla yarın bildirim günü ben de yarın bildirim yaparak başlasam yardımcı olur musunuz ben de başarabilir miyim acaba :KK37:

hoşgeldin aramıza merak etme sende gerçekten istersen tabiki verirsin kilolarını...

hayırlı olsun yeğen candır baldır aşktır:KK9::KK9:benimde ağustosta ikinci yeğenim geliyiiii:KK16:

sağol canım .sanada şimdiden hayırlı olsun inş. sağlıcakla doğar...

süper hayırlı olsun allah analı babalı büyütsün darısı isteyenlerin başına benim de tabiii:KK9:çok güzeeeel yerim ben onu miniciktir şimdi...

amin canım inş. allah isteyen herkese versin...

gözünüz aydın esascım..güle güle büyütün bebişinizi..benim de 3 yaşında bi yeğenim var..1 gün görmesem özlüyorum..

sağol canım ...

Tebrikler esas'cığım, Allah analı babalı büyütsün, ben de halayım, yeğenler gerçekten çok seviliyor, bizim için de kokla bebişi.:KK16:

çok sağol canım işten çıkınca gidicem bakalım görecem inş....

Kızlar ogle yemegım cokmu olmus mıdem cok sıstı vıcdan azabı duydum
semız otu lımonlu
buyuce tulum peynır kalın ve avuc ıcım kadar
3 cevız
7 zeytın
1 cay bardagı sut
1 muz
aksam yemegım de bellı oldu kofte ve salata telafı edermıyım acaba bugunu

bence çok değil canım normal...

ikinci öğün 15:30 bitti
1 kase kıymalı nohut yemeği
1 kase acılı kısır bol marullu(iyiki kısır serbest cok seviyorumm)
1 incir
1 günkurusu
biraz fıstık
2 fincan form çayı..

akşama acıkırım sanırsam fazla yemedim canım istemedi neyse neden cuma bildirim var anlamadım kızlar..

canım çoğunluğumuz hafta sonu kaçamak yapınca pzt.ye kötü yansıyor ++ olarak ve zaten önceden de cumaymış sonra değiştirmişler.şimdi tekrardan cuma oldu oy çokluğuyla...

izmir çook sıcakkkk...kendini hazırlaa..bugün iş çıkışı mecburen 40 dk. kadar yürüdüm resmen tepem pişştiii:KK53::KK53::KK53:

ço güzel paylaşım canım sağol:KK16::KK16:

hoşgeldin cicim..aferin sana az kaçamak için:KK9::KK9: ah o totolar bi erise zatii bayram edicem:KK76::KK76:

böyle saçma salak tipler için moralini bozmaya deymez:KK47::KK47:biz birbirimize yeteriz..5-6 ay sonra şöölee güzelce bi kilo verince o kadına gereken cevabı verirsin..benim de arkadaşlarımdan bazıları bana hep diyettesin ama hiç de faydasını görmüyosun deyip duruyolar ama ben hiç takmıyom..dukanla 4 kilo verip 82 yle karataya başladım yavaş gidiyor ama gidiyor..moral bozmak yokEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK

katıl tabii canım:KK16::KK16: ilk sayfayı oku bayaa ön bilgi edinirsin..gerisi de burada hallolur zaten ..herkes seve seve yardım eder:KK16::KK16:

hoş geldin..1. randevun bitti ama işin yeni başlıyor anlaşılan..şimdiden kolay gelsin:KK16::KK16:

tebrik ederim canım.:KK9::KK9:.ben halamı çok severim, ben de bitanecik halayım ve yeğenimde beni çok sever..Allah analı babalı büyütsün:KK16::KK16:

sağol canım umarım bizim yeğende sever bizi...

Kızlar papadiya diye bir arkadaş vardı.artık gruba girmiyor galiba.kendisi ne yaptı.çok merak ediyorum.bilgisi olan var mı?:KK53:

papdiya tatilde canım annesinin yanına gitti...

ESAS Allah analı babalı , sağlıklı büyütsün;hayırlı evlat olsun inşallah, GÖZÜN AYDIN.
İĞNEOYASI .PAİNT nerelerdesiniz, bugün hiç sesiniz çıkmadı.
2. öğünüm
2kaşık mantar sote
bol çoban salata
1 parça tavuk
sorumluluk çok güzel birşey,kendimi buğün daha güzel kontrol ediyorum:KK16::KK16::KK16:

çok sağol ablacım inş. hayırlı bir evlat olur sağlıkla inş.

Tebrikler canim ..
Allah anali , babali ,halali ,teyzeli ,dayili ,amcali ,neneli , dedeli buyutsun insallah .. Allah uzun ve saglikli bir omur versin ..
:nazar:

aminnn amin inş. canım....

Herkese merhaba :)

Dün Karatay Mutfağı kitabını bir solukta okudum bitirdim ve bu sabah itibariyle Karatay ilkelerine göre yaşam biçimine merhaba dedim. Bunu gerçekten bir yaşam biçimi haline getirebilmeyi tğm kalbimle istiyorum.

Günde 2 öğün şeklinde beslenmek istiyorum. Bugün ilk günüm ve 2 öğünle başladım. Eğer zorlanırsam ya da açlık hissedersem 3 öğüne geçiş yaparım diye düşündüm.

Sabah kahvaltısı (09.00)

1 adet muz
1 çay bardağı yaş fındık
1 kase yoğurt
Domates
Salatalık
Maydanoz

Akşam yemeği (16.00)

Karatay Mutfağı kitabındaki topçata çorbası (2 kase)
1 kase yoğurt
Domates, salatalık ve maydanozdan salata

Daha önce akşam yemeğimi en geç 17.00'de yemiş oluyordum, böylelikle akşam yemeğini 1 saat öne çekmiş oldum.

İlk günüm çok rahat geçti. Garip ama saat 09.00'dan 16.00'ya kadar büyük bir açlık hissetmedim, sadece saat 15.00'ten sonra açlık duydum :)

Sabah ve akşam öğünleri arasında bol bol tarçın çayı içtim. Kısacası ilk gün için her şey yolunda gitti.

Herkese bol leptinli günler :)

ne kadar güzel umarım hep böyle güzel bi şekilde geçer diyetin...

kızlar diyeti bir süre bırakıpta kilo almayan var mı?? ben 4 ay ara verdim ama aynı kilomdayım..
Ne kadar güzel:KK16::KK16:
Hoş geldin Hanzade ; DHA ve EPA Oranları yüksek olan kapsülleri tercih etmen gerekiyor .. Yazdığın markanın DHA ve EPA değerlerini topladığımızda 300 çıkıyor ve bu oran düşük 350 den fazla olması gerekiyor ;
ben solgar marka kullanıyorum değerleri topladığımda 600'ü geçiyor ve bu oran çok yüksek ;
Önemli olan DHA ve EPA nın yüksek olması
umarım yardımcı olmuşumdur ,
sevgiler :)
:

Ya bu bilgi cok onemliymis. Peki eger bunlarin toplami 300 ise degisik bi markaya mi gecmek lazim? Ya da gunde 3 yeone 5 tane mi almak lazim acaba?[/QUOTE]
Yani 300 düşük kalite önemli o bakımdan yüksek olsun deniyor kimyasal içeriyor demişti Osman Müftüoğlu programda
bugün birde omega 3 olarak solgar aldım, daha önce hiç kullanmamıştım solgarı. Kullanan arkadaşlar günde kaç tane alıyor yazabilir mi?
Ben günde 2 adet alıyorum ama sen 4 tane alabilirsin 2 tanesi 1.5 gr geliyor 4 tane alacaksan 3 gr oluyor
Hoca kaç gr demişti ?

günaydınnnn

dün akşamki menüm
1 çipura
salata
kırmızı biber ve patlıcan közlemesinden salata
10-15 badem
2-3 parça tahin helvası

bu sabah 1.öğün
1muz
1 bardak süt
1 parça peynir
7-8 badem
Çok güzel bir menü:KK9::KK9:

Afiyet olsun canım, ne güzel her şeyin doğalını tazesini buluyorsun:KK16:
Yiyeceğim şeylerin doğalını tazesini bulunca çocuklar gibi şenim.. :KK60::KK60::KK60:
Merhaba hanımlar, bugün temizlik ve ütü var, onun için ancak girdim.

İyi tatiller canımcım.:KK8:

Tebrikler :KK9::KK9:

Hoş geldiniz, başlangıç kilolarımız aynı inşallah hep birlikte veririz kiloları.

:nazar::nazar::nazar:

Siz de hoş geldiniz. İlk iki hafta sadece menü bildirimi yapıyoruz, iki hafta sonra listeye girmek isterseniz, cuma günleri kilo bildirimleri yapıyorsunuz. Listede sonuncu olan bir sonraki listeyi hazırlıyor. Şimdiden kolay gelsin, inşallah en kısa sürede ideal kilonuza inersiniz.

Şimdi de menü bildirimi:
sabah: 2 yum, biraz peynir, salata, 5 kiraz, 2 kayısı, 1 ç.b. fındık

öğle 2 adet biber dolması, yoğurt, salata (az peynir ve ceviz ekledim) 1 k.kayısı, 4 kiraz

Sevgiler
Sağol Fzgunum yaa temizlikler de yapılmış ellerine kollarına sağlık tatlım güle güle kirlenin:KK19:
çok mutluyum ayyy az önce hala oldum :21::KK16: 1 oğlumuz oldu hayırlısıyla çok mutluyum akşam iş çıkışı görecem inşallah...
:KK9::KK9::KK9: çok sevindim canım güle güle analı babalı büyüsün inş. Gözünaydın:KK16:
hayırlı olsun yeğen candır baldır aşktır:KK9::KK9:benimde ağustosta ikinci yeğenim geliyiiii:KK16:
Sağlıkla doğar inş canım.. Bakiyim bugün yürüdün mü:KK23::KK23: :KK1:
yok canım yaa bana pek öle olmadı sizin bahsettiğiniz o enerji bana gelmedi daha ..kendimi hep yorgun hissediyorum ben daha. sabahları ölüm kalkıyor yataktan ..yakında gelişme bekliyorum ..inşallah diyelim
bulgurlu sarma tarini istiyorum ben ne kadar su koyuyosun ve ne kadar yiyosun

Canım soğanı rendeliyorum. Bulgur yıkayıp ekliyorum, baharat tuz salça domates rendesi bolcaa z.yağı dereotu ve maydanoz ekliyorum. Harcı karıp sarıyorum. Tencereye dizip limon kesiyorum üstlerine diziyorum. Üstüne ağırlık tabak koyuyorum ve kısık ateşte pişiriyorum:KK34::KK34: Bugün 1 porsiyona yakın yedim. Saat 2 de 2. öğünümü yapınca erir diye düşündüğümden yidim bi güzel. Ama 3 öğün yaparken özellikle akşam yiyorsam 3-4 tane yiyordum. :KK34:

Son düzenleme:
ne kadar güzel umarım hep böyle güzel bi şekilde geçer diyetin...

Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim :)

Söylemeyi unutmuşum, ayrıca 2 saat normal tempoda rahat bir yürüyüş yaptım, kendimi zorlamadan.

Topçata çorbasını tavsiye ederim. Ben ilk defa yedim ve çok beğendim. Yalnız yoğurt nedeniyle biraz ekşi oluyor. Fazla ekşi sevmiyorsanız yoğurt miktarını tariftekinden biraz daha az tutun ve biraz yoğun kıvamlı bir çorba istiyorsanız bulgur miktarını artırın. Ben aynen tarifteki gibi yaptım ama biraz ekşi oldu. Tadı yine de güzel, ekşiyi severim :)

Son düzenleme:
2incir + büyük bardak ılıksu

1.öğün : 09:30
4 çeri
1 salatalık
1 kırmızı taze biber
2 kk yumurta
1 bardak ceviz+fındık
büyük parça peynir
8 zeytin
2 tane omega 3

2.öğün : 15:30 da bitti
yoğurtlu,bademli,k.tohumlu semizotu salatası
4 kaşık yeşil fasulye
1 tane közlenmiş biber (acısı çok fenaydı ağzım yandı:KK52::KK30:

su: 3.5 lt
spor : yine yok:44::50
:

2.menüm saat 12.0

bir küçük tavuk but
1 köfte
taze fasulye
yoğurt

2. öğünüm çok erken oldu:KK53:
3. öğün yapıcam:18::18:

dün eve giderken yine yürüyüşümü yaptım:KK9:sonracıma bol bol su içtim gerçi mesaimin yarısının tuvalette geçmesine neden oluyor ama lavaboya gitmek bile hareket en nihayetinde:KK33:misafirler için ıslak kek ve şahane tepsi börekiiii yaptım yeminle parmaklarımız bile yalamadım o derece:KK52:bir ara keki çiğneyip yutmadan tükürsem mi dedim ama sonra vazgeçtim:KK52::KK52:

sabah kahvaltım
domates
salatalık
peynir
zeytin

30 dk yürüdüm şu ana kadar 4 büyük bardak suyumu ve bitki çayımı hüplettim ev kadınları özgürlüğünüzün kıymetini bilin işinizi erken halledin sonra çocuk varsa onlarıda müsait birilerine emanet edin güneş evine giderken tıpış tıpış yürüyün emi:KK53::KK53:akşam 6 dan sonra yemeyin arkadaşlar 80li ya da 70li kilolarda olan arkadaşlar bir hafta meyve yemeden bir kendinizi check edin inanın normalin iki katı kilo gidiyor tecrübeyle sabit:KK34::KK34:

Hımmm yürüyüş yapılmış harikasın tatlım kahvaltında kuruyemiş eksik biliyosundur zati yumurta ya da muz da yok:KK20: niden ye bacım ye meyve yimedim 4 gündür ammaaa dün acayip şeyler yidim yazmayacağım canınız çeker sora:KK1::KK1: bakalım yarın tartı ne diyecek bu duruma:KK1::KK16:

2.menüm saat 12.0

bir küçük tavuk but
1 köfte
taze fasulye
yoğurt

2. öğünüm çok erken oldu:KK53:
3. öğün yapıcam:18::18:

Benden tavsiye canım yarın tartıda --lerde olasın diye sakın akşam çok yime :KK20: yoğurt ye çorba iç ya da bi avuç fındık-fıstık yeter:KK54::KK54::KK54:

ayrıca da regli oldum...umarım ++ olmass..zaten bence ondan açım..çok halsiz kalıyorum ben regli zamanı..başım da çok ağrıyiirr:KK43::KK43:

Hımmm yürüyüş yapılmış harikasın tatlım kahvaltında kuruyemiş eksik biliyosundur zati yumurta ya da muz da yok:KK20: niden ye bacım ye meyve yimedim 4 gündür ammaaa dün acayip şeyler yidim yazmayacağım canınız çeker sora:KK1::KK1: bakalım yarın tartı ne diyecek bu duruma:KK1::KK16:

eve giderken 1 saat yürüyeceğim:KK9:yalnız yol çok yokuş 4 km hız yapamıyorum en kötü yanı bu:KK37::KK37:sonracıma yımırta alerji yapıyor meyveyi de bilinçli yemiyorum zira meyve şart değil sonuçta şeker.4 gün bitti ve gayet sonuçtan memnunum hatta 4-5 kilo fazlası olanlar birebir benim izimden giderse 2 haftada sonuç alırlar o ka iddialıyım:KK52::KK52:

2.öğün
2 parça tavuk pirzola
salata
domates biber közde

3.öğün
bir parça tavuk
yoğurt
salata

toplamda 3 lt su
2 fincan bitki çayı
şimdi 1 saat yürüyeceğim
sabahta yarım saat yürümüştüm

kilo vermesi yavaşlayan arkadaşlarıma uyarıdır meyveyi kesin 1 hafta kendinizi deneyin eminim daha çok gidecektir!!!sonuçta diyet bir gün bitecek ve gün içerisinde aldığımız besinlerle meyvelere çok ihtiyacımız kamıyor kuruyemiş ve zeytin en sağlıklı meyve!

selam kızlar tatil bitti döndüm az çok kaçamak oldu ama asla zararlı bişey yemedim içmedim rakı hariç :)
neyse kilom aynı 59 göstermekte baskülüm inatla 57 olmayı bekliyorum vazgeçmeden aynen devam ediyorum malum sıcaklardan ötürü yürüyüş biraz zor oluyor ama yinede elimden geleni yapıyorum 59 u kırmak için çabalıyorum umarım herkesler iyidir benim et tavuğumda gelmiş hoşgelmiş jarnaaa kavrulmamış entep fıstığım hoşgeldinnn :KK52:
bu güzel perşembe gününde yağlarımızın tez vakit totomuzdan sökülüp gitmesini umut ediyor hepiciğimize bol leptinli saatler diliyorum :KK53:

Hosgelddddiiinnnn. Hem de tatilden kilo almadan gelebildigin icin ayrica tebriklerrrrrrrr:KK9::KK9::KK9:

Karatay diyetine basladigim ilk andan itibaren yasadigim degisiklikler ;

Yaklasik 3 ay oluyor
:nazar::nazar:..

Diyete basladigimdan beri bir gun bile bas agrisi sikayetim olmadi .

Ani acikma krizi gecirip ne bulduysam saldirmadim.

Adet donemim rahat gecti.

Sabahlari daha dinc ve enerji dolu gune basliyorum. Daha cok guluyorum .
:KK54::KK54:

Ara ogunleri tamamen hayatimdan cikardigim gunden beri daha rahat kilo verdim.
:KK51:

Meyveyi fazla kacirdigim hafta kilo veremedim.
:KK76:

Gunde 1.5 - 2 saat yurudugum hafta neredeyse 3 kilo verdim.
:KK55:

Hemen hemen her gun 1 saat yurudum.
:KK8:

Su cok iciyordum .. simdi daha cok iciyorum.
:KK55:

Tuvalet problemi yasamiyorum.
:21:

2 ogun yaptigim haftalarda daha fazla kilo verebildim.
:KK24:

Ilk baslarda eger cok aciktiysam bir bardak sut ictim.
:KK17:

Kuru meyveleri sadece sabahlari yedim.
:KK1:

Hergun omega 3 aliyorum.
:KK16:

Bos kalori olan ekmegi evimden iceri sokmuyorum.

Disarda birsey yiyip icmiyorum.
:KK1:

Haftada bir gun lahmacun yersem hareketimi iki katina cikariyorum.
:KK8:

Kek,pasta,borek yapmiyorum.
:KK19:

Kizartmayi firinda veya tost makinesinde yapiyorum.
:KK56:

Aklima gelenler bunlar .. Ama gercekten mutluyum.Huzurluyum.
En Büyük KK:nazar:

Herkese merhaba :)

Dün Karatay Mutfağı kitabını bir solukta okudum bitirdim ve bu sabah itibariyle Karatay ilkelerine göre yaşam biçimine merhaba dedim. Bunu gerçekten bir yaşam biçimi haline getirebilmeyi tğm kalbimle istiyorum.

Günde 2 öğün şeklinde beslenmek istiyorum. Bugün ilk günüm ve 2 öğünle başladım. Eğer zorlanırsam ya da açlık hissedersem 3 öğüne geçiş yaparım diye düşündüm.

Sabah kahvaltısı (09.00)

1 adet muz
1 çay bardağı yaş fındık
1 kase yoğurt
Domates
Salatalık
Maydanoz

Akşam yemeği (16.00)

Karatay Mutfağı kitabındaki topçata çorbası (2 kase)
1 kase yoğurt
Domates, salatalık ve maydanozdan salata

Daha önce akşam yemeğimi en geç 17.00'de yemiş oluyordum, böylelikle akşam yemeğini 1 saat öne çekmiş oldum.

İlk günüm çok rahat geçti. Garip ama saat 09.00'dan 16.00'ya kadar büyük bir açlık hissetmedim, sadece saat 15.00'ten sonra açlık duydum :)

Sabah ve akşam öğünleri arasında bol bol tarçın çayı içtim. Kısacası ilk gün için her şey yolunda gitti.

Herkese bol leptinli günler :)

Hosgeldin, iyi ki geldin. Burasi son derece destekleyici ve motovasyonu arttirici binortam. Mitlaka buraya takil.

Cok da guzel baslamissin Karataya. Saglikla tum kilolarini vericeksin insallah

X