Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Merhaba hanımlar, bugün temizlik ve ütü var, onun için ancak girdim.

Kızlar bugün yıl sonu raporumu da yazınca işlerim bitecek yupppppiiiiiiiiii:KK64::119::KK64::119::KK64::119:
İşe gidiyorum kızlar ben yürüyerek :KK9::KK9::KK9::KK9: öpütm hepinizi:KK54::KK54:

İyi tatiller canımcım.:KK8:

günaydın kızlarr....

Bu sabah tartıda 70.2 çıktım..:119::119::119:

yaşasın çok mutluyumm..gram gram da olsa veriyorumm..

yarını iple çekiyorum..bakalım tartı inşallahh hepimizin yüzünü güldürür..

2 hafta sonra tatile çıkacam..inşallah tatilde de devam ettirebilirim..

Tebrikler :KK9::KK9:

Merhabalar

ben de aranıza yeni katılan biri olarak karatay yaşam tarzını (düyet demiyorum bu gerçekten yaşam tarzı olmalı) uyguluyorum. 2 haftadır falan. açıkçası zaman umurumda değil. çünkü bunu hayat tarzım haline getirmeye kararlıyım. 108.7 ile başladım şu an 104.00'ım. sabah tartıldım. ve çok mutlu oldum sabah kilomu görünce. spora başlamadım henüz çünkü önce bu sistemi bedenime oturtmak istedim. bir anda spor ve bu düzen biraz kafa karıştırıp vücudumu bir anda savunmaya geçirmesin istedim. inşallah devamı da gelecek. hafasonu spora başlayacağım artık. evde yürüyüş ve bazı spor hareketlerini düşünüyorum.

burasını uzun süredir takip ediyorum. buradakilerin birbirlerine destek vermesi çok hoş. etrafımızda köstek olanlara inatla burada tam destek görmek herkesi çok güzel. ve bu yüzden ben de katılmak istedim aranıza.

Hoş geldiniz, başlangıç kilolarımız aynı inşallah hep birlikte veririz kiloları.

:KK17::KK17::KK17: sizler de hamaratsınız zaten kızlar yürüyüş + karatayla zaten enerjik oluyoruz. Karataya başlayalı pirinçli sarma hiç yapmadım canım. Bulgurla çokkk lezzetli oluyor.. Pirinç pek almıyorum eve aslındaEn Büyük KK sabahın kör saatinde uyanıyoruz taa yatana kaa enerji bitmek bilmiyo:KK76::KK76::KK76::KK76:

:nazar::nazar::nazar:

merhaba arkadaşlar hepinize güzel sağlıklı beslenmeler diliyorum :) ben de aranıza katılmak istiyorum.dukanın atak evresini denedim tamamladım ama midem o kadar bulandıki sabahları sadece yumurta yemekten (havanın sıcak olmasının da etkisi büyük) . karatay hocayı bulduğum her fırsatta izliyorum.ve ben de artık başlamak istiyorum.anladığım kadarıyla yarın bildirim günü ben de yarın bildirim yaparak başlasam yardımcı olur musunuz ben de başarabilir miyim acaba :KK37:

Siz de hoş geldiniz. İlk iki hafta sadece menü bildirimi yapıyoruz, iki hafta sonra listeye girmek isterseniz, cuma günleri kilo bildirimleri yapıyorsunuz. Listede sonuncu olan bir sonraki listeyi hazırlıyor. Şimdiden kolay gelsin, inşallah en kısa sürede ideal kilonuza inersiniz.

Şimdi de menü bildirimi:
sabah: 2 yum, biraz peynir, salata, 5 kiraz, 2 kayısı, 1 ç.b. fındık

öğle 2 adet biber dolması, yoğurt, salata (az peynir ve ceviz ekledim) 1 k.kayısı, 4 kiraz

Sevgiler

çok mutluyum ayyy az önce hala oldum :21::KK16: 1 oğlumuz oldu hayırlısıyla çok mutluyum akşam iş çıkışı görecem inşallah...

Tebrikler esas'cığım, Allah analı babalı büyütsün, ben de halayım, yeğenler gerçekten çok seviliyor, bizim için de kokla bebişi.:KK16:

Kızlar ogle yemegım cokmu olmus mıdem cok sıstı vıcdan azabı duydum
semız otu lımonlu
buyuce tulum peynır kalın ve avuc ıcım kadar
3 cevız
7 zeytın
1 cay bardagı sut
1 muz
aksam yemegım de bellı oldu kofte ve salata telafı edermıyım acaba bugunu

ikinci öğün 15:30 bitti
1 kase kıymalı nohut yemeği
1 kase acılı kısır bol marullu(iyiki kısır serbest cok seviyorumm)
1 incir
1 günkurusu
biraz fıstık
2 fincan form çayı..

akşama acıkırım sanırsam fazla yemedim canım istemedi neyse neden cuma bildirim var anlamadım kızlar..

Kızlar ogle yemegım cokmu olmus mıdem cok sıstı vıcdan azabı duydum
semız otu lımonlu
buyuce tulum peynır kalın ve avuc ıcım kadar
3 cevız
7 zeytın
1 cay bardagı sut
1 muz
aksam yemegım de bellı oldu kofte ve salata telafı edermıyım acaba bugunu

bence gayet iyi ben cok yemişim gibi geldi senin menüyü görünce:KK52:

teşekkürler evet olduk walla İzmire gidince annemi de karataylı yapmayı planlıyorum ailecek tombişiz de biz :KK1::KK1::KK1:
izmir çook sıcakkkk...kendini hazırlaa..bugün iş çıkışı mecburen 40 dk. kadar yürüdüm resmen tepem pişştiii:KK53::KK53::KK53:
Ender Saraç Ödem Çözücü Çay için Malzemeler:

* 2 su bardağı su
* İrice bir tutam mısır püskülü
* İrice bir tutam kiraz sapı
* 5-6 adet saplarıyla birlikte maydanoz
* Yarım tatlı kaşığı iri yapraklı yeşil çay
* 2 adet tane karanfil

Hazırlanışı:

Kaynayan suyun içerisine tüm malzemeler konulur ve 4 dakika kadar demlenir.Daha sonra iyice süzülerek, ılıdıktan sonra içilir.İçine nane konulmamalıdır.Yazın biraz buz ile serinletilebilir, ancak bu çay çok soğuk içilmemelidir.
Çayı içmek için en iyi zaman sabah kalkınca, kahvaltıdan önce veya akşam üzeri saatleridir.

Bu ödem çözücü ve şişlik giderici çayın dışında, sabah uyanır uyanmaz 1-2 fincan koyu yeşil çay veya 1 fincan sade türk kahvesi içmek de şişlikten kurtulmaya faydalıdır.Aynı zamanda vücudu ovarak yapılan duş , sabah şişkinliğine iyi gelir.
ço güzel paylaşım canım sağol:KK16::KK16:
selam kızlar tatil bitti döndüm az çok kaçamak oldu ama asla zararlı bişey yemedim içmedim rakı hariç :)
neyse kilom aynı 59 göstermekte baskülüm inatla 57 olmayı bekliyorum vazgeçmeden aynen devam ediyorum malum sıcaklardan ötürü yürüyüş biraz zor oluyor ama yinede elimden geleni yapıyorum 59 u kırmak için çabalıyorum umarım herkesler iyidir benim et tavuğumda gelmiş hoşgelmiş jarnaaa kavrulmamış entep fıstığım hoşgeldinnn :KK52:
bu güzel perşembe gününde yağlarımızın tez vakit totomuzdan sökülüp gitmesini umut ediyor hepiciğimize bol leptinli saatler diliyorum :KK53:
hoşgeldin cicim..aferin sana az kaçamak için:KK9::KK9: ah o totolar bi erise zatii bayram edicem:KK76::KK76:
çok teşekkür ederim :KK16::KK16::KK16: mutlaka giricem hem günlük menülerimi bildirmek için hem de motivasyonumu kaybetmeyeyim diye :KK34::KK34:
büyük konuşmayayım ama kaçamak yapmayı hiiç düşünmüyorum o kadar çok kilom var ki bi başlarsam sonu gelmez:KK20::KK20:
şimdiden herkese haber verdim zaten sakın sakın bişey pişirmeyin ben diyetteyim yemem ona göre diye :KK52::KK52::KK52:
menü bldirimimi de yapayım bugün öğleden sonra bi sürü evrak var halletmem gereken :KK50::KK50:

sabah;

yarım yumurtadan dereotlu+çökelekli (1 çay bardağı) omlet (yumurta bitmiş farketmemişiz mecburen bi yumurtayı bölüştük babamla :KK9:)
bol domates
yarım çay bardağından biraz fazla badem
dere otu
peynir
8-10 yeşil zeytin

öğlen;
bir kase kuru börülce piyazı
bir kase çorba
iki -üç kaşık barbunya pilaki

akşam;
yolda olacağım için döner ve salata(ekmeksiz) yemeyi planlıyorum daha sağlıklı bişey bulursam mutlaka onu yerim

bu arada öğlen çok moralim bozuldu aslında, yemekhanede genelde üç çeşit ana yemek,iki çeşit karbonhidrat(pilav/makarna/börek) ,bir çeşit çorba, bir çeşit zeytinyağlı, iki çeşit tatlı, bir çeşit meyve ve salata oluyor bizim istediğiniz yemekleri alıp ona göre ödüyorsunuz, geçen gün görevli benim pilav almadığımı farketmiş illa alsana diye tutturdu yok dedim, tatlı al o zaman dedi yok rejimdeyim dedim ısrar etmesin diye bugün de yemektekileri saymayayım canınız çekmesin ama hep hamurişi ya da pilavlı yemekler vardı haliyle alamadım hiçbişey, bi çorba aldım geçtim, yanımda da iş arkadaşım vardı aa yemek almıyomusun dedi, kadın ordan bir bağırdı iş arkadaşınız rejimde bilmiyo muydunuz diye, bütün yemekhane döndü bana baktı :KK14::KK14: arkadaşım bilmiyordu gerçekten farketmiştir mutlaka ama sağolsun bişey demedi orada da hiç bozmadı beni hangisini alsın hepsi hamur bu yemeklerin dedi, anlayacağınız bu öğlen yemek mi yedim dayak mı anlamadım, insanlar neden böyle anlmıyorum birinin mutsuzluğu bir başkasını mutlu etmemeli ha motivasyonumu düşüremedi, düşüremez de ama yine de üzüldüm rezil oldum çünkü, neyse bunu da neden paylştım bilmiyorum ama öyle işte,
hadi öpüyorum herkesi yarın akşam falan anca girebilirim bi daha herhalde hepinize bol leptinli günler ...
böyle saçma salak tipler için moralini bozmaya deymez:KK47::KK47:biz birbirimize yeteriz..5-6 ay sonra şöölee güzelce bi kilo verince o kadına gereken cevabı verirsin..benim de arkadaşlarımdan bazıları bana hep diyettesin ama hiç de faydasını görmüyosun deyip duruyolar ama ben hiç takmıyom..dukanla 4 kilo verip 82 yle karataya başladım yavaş gidiyor ama gidiyor..moral bozmak yokEn Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK
merhaba arkadaşlar hepinize güzel sağlıklı beslenmeler diliyorum :) ben de aranıza katılmak istiyorum.dukanın atak evresini denedim tamamladım ama midem o kadar bulandıki sabahları sadece yumurta yemekten (havanın sıcak olmasının da etkisi büyük) . karatay hocayı bulduğum her fırsatta izliyorum.ve ben de artık başlamak istiyorum.anladığım kadarıyla yarın bildirim günü ben de yarın bildirim yaparak başlasam yardımcı olur musunuz ben de başarabilir miyim acaba :KK37:
katıl tabii canım:KK16::KK16: ilk sayfayı oku bayaa ön bilgi edinirsin..gerisi de burada hallolur zaten ..herkes seve seve yardım eder:KK16::KK16:
ben geldimmmmmmmmmm:KK3:
dişçi işimiz var senle ddidi:18:
uzun süreli bir tedavi beni bekliyorrr..ancakk ramazana girmeden yine bitmicek galibaaa:KK31:
nayse hayırlısı bakalımm halledebildiği kadarını halledecek bu süreçte...

öğle menümmmse şöleee oldu
1 kase tarhana çorba
1 yoğurtlu kabak dolma(pirinçli kıymalı)
1 kase yeşil salata:KK56:
hoş geldin..1. randevun bitti ama işin yeni başlıyor anlaşılan..şimdiden kolay gelsin:KK16::KK16:

çok mutluyum ayyy az önce hala oldum :21::KK16: 1 oğlumuz oldu hayırlısıyla çok mutluyum akşam iş çıkışı görecem inşallah...
tebrik ederim canım.:KK9::KK9:.ben halamı çok severim, ben de bitanecik halayım ve yeğenimde beni çok sever..Allah analı babalı büyütsün:KK16::KK16:

Merhabalar

ben de aranıza yeni katılan biri olarak karatay yaşam tarzını (düyet demiyorum bu gerçekten yaşam tarzı olmalı) uyguluyorum. 2 haftadır falan. açıkçası zaman umurumda değil. çünkü bunu hayat tarzım haline getirmeye kararlıyım. 108.7 ile başladım şu an 104.00'ım. sabah tartıldım. ve çok mutlu oldum sabah kilomu görünce. spora başlamadım henüz çünkü önce bu sistemi bedenime oturtmak istedim. bir anda spor ve bu düzen biraz kafa karıştırıp vücudumu bir anda savunmaya geçirmesin istedim. inşallah devamı da gelecek. hafasonu spora başlayacağım artık. evde yürüyüş ve bazı spor hareketlerini düşünüyorum.

burasını uzun süredir takip ediyorum. buradakilerin birbirlerine destek vermesi çok hoş. etrafımızda köstek olanlara inatla burada tam destek görmek herkesi çok güzel. ve bu yüzden ben de katılmak istedim aranıza.

ben de çok fazla yazamıyorum.ama buradaki arkadaşların tam destek ve bilinçli yorumları sebebiyle ayrılamıyorum. sürekli takib ediyorum.

esas şimdi sen böle deyince bi kez daha pişman oldum :18::KK14::KK43:
zaten 15 gündür tık yok kiloda yarın tartıda bi de artı çıkarım ben yaaa

canım o kadar takcak bişey yokda yinede dikkat et sen etrafındaki gizli düşmanlara:KK1::KK1::KK1: sana ısrarla yedirirler sonrada kilo veremiyosun derler.sen dünü unut bugün yürüyüş yap bolca su iç dünden eser kalmaz merak etme...

şu çizelgeyi bir türlü becerememiştim yine yapamadım arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz esas2006 sen sanırım yapabiliyorsun? Birde mesal yazarken simgeler görünmüyor hani şu gülen yüzler falan neden acaba?
canım bilgilerini yaz yapayım çizelgeni ve o ifadeler için profilinden bazı ayarları değiştirmen gerekiyo...

öncelikle günaydın herkese sabah kahvaltısında peynir 4 tane zeytin 1 tane domates 1 dilimde çavdar ekmeği yedim şimdide yeşil çayımı içiyorum.akşam bende yemek yedim
:KK43: ve saat 10 da yedim 1 kepçe yoğurt çorbası ve bol yeşillikli salata bir bardakta kola ve çok pişmanım yediğim için. Affedemiyorum kendimi :KK43::KK43:

kola yassak ekmek yassak canım :KK20::KK20::KK20: ve bi daha yapıp pişman olma lütfen...

canımcımm günaydınnn..
bak senin kızın sorununa benzer bir sorun süper dadıda işlenmişş..
burda kızzzı biberondan vazgeçirme yolları varr sende onu emzik için uygulayabilirsinn..
TRT Çoklu Medya / Dinle İzle / Eğitim / Süper Dadı

tamam canım çok sağol izlicem birazdan...

Merhabalar

hoşgeldin aramıza ve umarım en güzel şekilde verirsin kilolarını hiç zorlanmadan...

Sabah: Yumurta, ceviz, zeytin, peynir, domates

Öğlen: Meyve ve süt

Kızlar ilk adet günüm ve karnım ağrıyor. Yumurtlama olmazsa adet döneminde karın ağrısı olmazmış sanırım düzelme var bende :) (polikistik over hastasıydım da) Ama yine de fazla ağrımasın diye bir ağrı kesici aldım, ağrıyı azaltacak yiyecek veya içecek önerisi olan var mı? Çok ağrıyor ilaca rağmen :KK43:

Kızlar papadiya diye bir arkadaş vardı.artık gruba girmiyor galiba.kendisi ne yaptı.çok merak ediyorum.bilgisi olan var mı?:KK53:

hoşgeldin aramıza ve umarım en güzel şekilde verirsin kilolarını hiç zorlanmadan...

hoşbuldum teşekkür ederim. inşallah hepimizin için geçerli olur dediğin :)

ben de çok fazla yazamıyorum.ama buradaki arkadaşların tam destek ve bilinçli yorumları sebebiyle ayrılamıyorum. sürekli takib ediyorum.

Sanırım bana da oyle oluyor :)

Sabah: Yumurta, ceviz, zeytin, peynir, domates

Öğlen: Meyve ve süt

Kızlar ilk adet günüm ve karnım ağrıyor. Yumurtlama olmazsa adet döneminde karın ağrısı olmazmış sanırım düzelme var bende :) (polikistik over hastasıydım da) Ama yine de fazla ağrımasın diye bir ağrı kesici aldım, ağrıyı azaltacak yiyecek veya içecek önerisi olan var mı? Çok ağrıyor ilaca rağmen :KK43:

adaçayı ile papatya çayını karıştırıp iç canım, benim de çok ağrılı geçerdi, hastanelik olurdum o dereceydi, ilk gün hatta bir gün öncesinde hemen bu çayı yaparım rahatlatır beni, bir kaç arkadaşım aynı benim gibi. bir de ayaklarını sıcak tut

Son düzenleme:
ESAS Allah analı babalı , sağlıklı büyütsün;hayırlı evlat olsun inşallah, GÖZÜN AYDIN.
İĞNEOYASI .PAİNT nerelerdesiniz, bugün hiç sesiniz çıkmadı.
2. öğünüm
2kaşık mantar sote
bol çoban salata
1 parça tavuk
sorumluluk çok güzel birşey,kendimi buğün daha güzel kontrol ediyorum:KK16::KK16::KK16:

çok teşekkür ederim :KK16::KK16::KK16: mutlaka giricem hem günlük menülerimi bildirmek için hem de motivasyonumu kaybetmeyeyim diye :KK34::KK34:
büyük konuşmayayım ama kaçamak yapmayı hiiç düşünmüyorum o kadar çok kilom var ki bi başlarsam sonu gelmez:KK20::KK20:
şimdiden herkese haber verdim zaten sakın sakın bişey pişirmeyin ben diyetteyim yemem ona göre diye :KK52::KK52::KK52:
menü bldirimimi de yapayım bugün öğleden sonra bi sürü evrak var halletmem gereken :KK50::KK50:

sabah;

yarım yumurtadan dereotlu+çökelekli (1 çay bardağı) omlet (yumurta bitmiş farketmemişiz mecburen bi yumurtayı bölüştük babamla :KK9:)
bol domates
yarım çay bardağından biraz fazla badem
dere otu
peynir
8-10 yeşil zeytin

öğlen;
bir kase kuru börülce piyazı
bir kase çorba
iki -üç kaşık barbunya pilaki

akşam;
yolda olacağım için döner ve salata(ekmeksiz) yemeyi planlıyorum daha sağlıklı bişey bulursam mutlaka onu yerim

bu arada öğlen çok moralim bozuldu aslında, yemekhanede genelde üç çeşit ana yemek,iki çeşit karbonhidrat(pilav/makarna/börek) ,bir çeşit çorba, bir çeşit zeytinyağlı, iki çeşit tatlı, bir çeşit meyve ve salata oluyor bizim istediğiniz yemekleri alıp ona göre ödüyorsunuz, geçen gün görevli benim pilav almadığımı farketmiş illa alsana diye tutturdu yok dedim, tatlı al o zaman dedi yok rejimdeyim dedim ısrar etmesin diye bugün de yemektekileri saymayayım canınız çekmesin ama hep hamurişi ya da pilavlı yemekler vardı haliyle alamadım hiçbişey, bi çorba aldım geçtim, yanımda da iş arkadaşım vardı aa yemek almıyomusun dedi, kadın ordan bir bağırdı iş arkadaşınız rejimde bilmiyo muydunuz diye, bütün yemekhane döndü bana baktı :KK14::KK14: arkadaşım bilmiyordu gerçekten farketmiştir mutlaka ama sağolsun bişey demedi orada da hiç bozmadı beni hangisini alsın hepsi hamur bu yemeklerin dedi, anlayacağınız bu öğlen yemek mi yedim dayak mı anlamadım, insanlar neden böyle anlmıyorum birinin mutsuzluğu bir başkasını mutlu etmemeli ha motivasyonumu düşüremedi, düşüremez de ama yine de üzüldüm rezil oldum çünkü, neyse bunu da neden paylştım bilmiyorum ama öyle işte,
hadi öpüyorum herkesi yarın akşam falan anca girebilirim bi daha herhalde hepinize bol leptinli günler ...

Hiç moralini bozmadan devam et. İnsanlar zayıf kadınları hep kıskanır. Biri diyete başlarsa da sabote etmek isterler, çünkü kendileri diyet yapmaya cesaret edemez ve kıskanır!
Kadına diyette değilim sağlıklı besleniyorum, beni zehirlemeye çalışmaktan vazgeç de bence:KK34:
Unutma ki bu bir sağlıklı yaşam şekli.
Arkadaşına da:KK9::KK9: keşke herkes bu kadar anlayışlı olsa.
Hiç bozma moralini, bak burada kaç kilo verenler var,sende daha sağlıklı ve fit bir bayan olacaksın.:KK34:
Fırsat buldukça gir, yazmasan da oku. Çok faydasını görürsün, motivasyon olur hemde yeni şeyler öğrenirsin.
Dertlerini de paylaşmaktan çekinme, biz hepimiz bir aile gibi olduk buradaEn Büyük KK

Merhaba , Iyi aksamlar Karatay guzelleri .. Umarim hersey yolunda ve herkezin keyifleri yerindedir.

2.Ogunum;
karsik ton balikli salata .

2.ogunumden once 1 saat yurudum.
:nazar:

Simdide kahvem esliginde sizleri okuyacagim ..
Yarin tarti gunu bakalim 4 gunde neler gitmis
:KK16:

Tebrikler canim ..
Allah anali , babali ,halali ,teyzeli ,dayili ,amcali ,neneli , dedeli buyutsun insallah .. Allah uzun ve saglikli bir omur versin ..
:nazar:

Kızlaarrr öğle yemeğim için heyecanla bekliyorum.. Benim bahçenin hemen yanında ekim yapan velim var bana bahçede az bi yer verdi orayı belliyorum.

Hah işte o bahçede kocaamaann bi asma da var bakan eden yapraklarını toplayan yok.. Ona dedim toplamıyorsan alacağım yapraklardan diye.. Evvveeettt işte oradan topladığım tazecik yapraklar sarıldı pişiyor ocakta:KK53::KK53::KK53: sabırsızlıkla bekliyorum ben de:KK76::KK76::KK76:

Birazdan sarma + taze fasulye + semizotu salatası + domates + peynir yiyerek 2. ve son öğünümü yapacağım:KK9::KK9::KK9::KK9:

Hepinize afiyet olsun

Afiyet olsun canım, ne güzel her şeyin doğalını tazesini buluyorsun:KK16:

Herkese merhaba :)

Dün Karatay Mutfağı kitabını bir solukta okudum bitirdim ve bu sabah itibariyle Karatay ilkelerine göre yaşam biçimine merhaba dedim. Bunu gerçekten bir yaşam biçimi haline getirebilmeyi tğm kalbimle istiyorum.

Günde 2 öğün şeklinde beslenmek istiyorum. Bugün ilk günüm ve 2 öğünle başladım. Eğer zorlanırsam ya da açlık hissedersem 3 öğüne geçiş yaparım diye düşündüm.

Sabah kahvaltısı (09.00)

1 adet muz
1 çay bardağı yaş fındık
1 kase yoğurt
Domates
Salatalık
Maydanoz

Akşam yemeği (16.00)

Karatay Mutfağı kitabındaki topçata çorbası (2 kase)
1 kase yoğurt
Domates, salatalık ve maydanozdan salata

Daha önce akşam yemeğimi en geç 17.00'de yemiş oluyordum, böylelikle akşam yemeğini 1 saat öne çekmiş oldum.

İlk günüm çok rahat geçti. Garip ama saat 09.00'dan 16.00'ya kadar büyük bir açlık hissetmedim, sadece saat 15.00'ten sonra açlık duydum :)

Sabah ve akşam öğünleri arasında bol bol tarçın çayı içtim. Kısacası ilk gün için her şey yolunda gitti.

Herkese bol leptinli günler :)

X