Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Merhabalar

ben de aranıza yeni katılan biri olarak karatay yaşam tarzını (düyet demiyorum bu gerçekten yaşam tarzı olmalı) uyguluyorum. 2 haftadır falan. açıkçası zaman umurumda değil. çünkü bunu hayat tarzım haline getirmeye kararlıyım. 108.7 ile başladım şu an 104.00'ım. sabah tartıldım. ve çok mutlu oldum sabah kilomu görünce. spora başlamadım henüz çünkü önce bu sistemi bedenime oturtmak istedim. bir anda spor ve bu düzen biraz kafa karıştırıp vücudumu bir anda savunmaya geçirmesin istedim. inşallah devamı da gelecek. hafasonu spora başlayacağım artık. evde yürüyüş ve bazı spor hareketlerini düşünüyorum.

burasını uzun süredir takip ediyorum. buradakilerin birbirlerine destek vermesi çok hoş. etrafımızda köstek olanlara inatla burada tam destek görmek herkesi çok güzel. ve bu yüzden ben de katılmak istedim aranıza.
Hoş geldin, burada kal ki kaçamak yapmadan güzel güzel var kilocukları

ya kızlar konuyla biraz alakasız olcak konu açmayı bilmiyorum ama şu kılcal damar çatlakları için bildiğiniz bir formül varmı bi kaç gündür bacağımda bunlardan görüyorum örümcek ağı giibi çok sinirim bozuluyo:KK50::KK50: aşırı kilolu flan da değilim nerden çıktı bular anlamadım ha birde omzumda bile çıkmış ya kollarımın üst kısmında:KK53::KK53: sizde de varmı neler yapıyosunuz bu araa ben at kestanesi yağı duydum onu sürüyom şimdilik varmı başka çözüm? moralim bozuk yaa:KK53::KK43::KK43:

Canım 4 gün birşey değil,sakın canını sıkma,stres yapınca vücudumuz kortizol salgılıyor,bu da kiloyu tutuyor.Benim de 1-2 hafta hiç oynamadığı oldu,sabırla bütün kilolarını vereceksin,merak etme canım

Canım hoş geldin,2 haftada çok iyi vermişsin,tebrik ederim,burada olmak gerçekten iyi geliyor,sen de paylaşımlarda bulun menülerini,kilolar gitmeye devam edecek,yürüyüşe de yavaş yavaş başlayıp zamanla temponu ve süresini de artırırsın,kilo vermemize ve insülin direncini kırmamıza çok yardımcı oluyor

Çok teşekkür ederim güzel karşılamanız için :)

ben d.ğa markasının mavi phyto slim diye bir çayı var onu içiyorum.

hoşgeldin arkadaşım, benim de iki hafta oldu inşallah hep beraber vericez kilolarımızı :KK9::KK9::KK9:

Çok teşekkür ederim. hoşbuldum. Hep beraber verelim inşaallaaaah :)

Bu arada madem öyle bugünkü menümü yazayım:

Sabah, peynirli omlet, 7 tane tuzsuz zeytin, salatalık, domates, küçük bir peynir ve ceviz yedim.

öğlen, sızma zeytinyağı ile yaptığım taze fasulye (içinde sadece domates ve soğan var, salça kullanmıyorum), yoğurt (keten tohumlu), salatalık

akşama da, ızgara köfte yoğurt salata yapacağım

bu arad gün içinde sabah 1 litre limonlu su içtim, şimdi tansiyon oynatmasın diye normal su içiyorum.

Hoş geldin, burada kal ki kaçamak yapmadan güzel güzel var kilocukları

hoşbuldum teşekkür ederim :) işte olunca bazen kolay takip edemem ama mümkün olduğunda aktif olmaya çalışacağım.

bu arada bu yaşam tarzına başladığımdan beri hiçbir şekilde canım abur cubur istemedi. tatlı da aramadım ki regl döneminde kuduruk gibi oluyordum, ama hiç aramadım tatlıyı dönemimde. sanki hiç yememiş gibiyim öyle şeyleri.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim güzel karşılamanız için :)

Çok teşekkür ederim. hoşbuldum. Hep beraber verelim inşaallaaaah :)

Bu arada madem öyle bugünkü menümü yazayım:

Sabah, peynirli omlet, 7 tane tuzsuz zeytin, salatalık, domates, küçük bir peynir ve ceviz yedim.

öğlen, sızma zeytinyağı ile yaptığım taze fasulye (içinde sadece domates ve soğan var, salça kullanmıyorum), yoğurt (keten tohumlu), salatalık

akşama da, ızgara köfte yoğurt salata yapacağım

bu arad gün içinde sabah 1 litre limonlu su içtim, şimdi tansiyon oynatmasın diye normal su içiyorum.

hoşbuldum teşekkür ederim :) işte olunca bazen kolay takip edemem ama mümkün olduğunda aktif olmaya çalışacağım.

bu arada bu yaşam tarzına başladığımdan beri hiçbir şekilde canım abur cubur istemedi. tatlı da aramadım ki regl döneminde kuduruk gibi oluyordum, ama hiç aramadım tatlıyı dönemimde. sanki hiç yememiş gibiyim öyle şeyleri.
tatlım salça yasakmı:KK53::KK53::44:

tatlım salça yasakmı:KK53::KK53::44:

canım salça dışarıdan aldığın sürece işlenmiş olduğu için kullanmayı tavsiye etmiyor Sn. Canan Karatay, bir programa çıktığında bir bayan sormuştu salça ile ilgili soruyu. Ama kendin yapıyorsan evde sanırım onda bir problem olmaz. Biliyorsun kendisi tamamen doğaldan yana, işlenmişten değil. Ben bütün yemeklerde domates kullanıyorum salça yerine. Bazen bakıyorum ki çıkmyacak domatesin rengi o zaman sadece bir çay kaşığı kullanıyorum

merhabalar..
sabah:eek:mega 3,karatay kahvaltısı
2.öğün:4 köfte,zeytinyağlı fasulye,yoğurt
bugün spor yok...bol su...
sevgiler...

kızlar selam

bugün karataya başlayalı tam 1 hafta oldu bu bir hafta içinde 1 tane eklerden başka bir kaçamağım olmadı.
ayrıca regl olcam 2 gündür şişyorum. tabi 5 gün yürüdüm toplam günde 1 saat ve sonuç 1 haftada tam 2.1 kg daha zayıfım ve mutluyum. :KK1::KK1: suyumu hiç aksatmadım. günde en az 3 tane mutlaka bitki çayı içiyorum.

sabah kahvaltım :KK56:

2 yumurtadan peynirli omlet
1 çay bardağı ceviz
4 tane zeytin
salatalık
2 kuru kayısı

bugün öğlen yemeği yerine 1 çay bardağı cevizle bir muz yedim. amacım öğleni tamamen ekarte edip 2 öğün yemek.

:KK8:

Son düzenleme:
İyi yolculuklar, arada yaz olabildiğince burada kal ki kaçamak yapma:KK34:

çok teşekkür ederim :KK16::KK16::KK16: mutlaka giricem hem günlük menülerimi bildirmek için hem de motivasyonumu kaybetmeyeyim diye :KK34::KK34:
büyük konuşmayayım ama kaçamak yapmayı hiiç düşünmüyorum o kadar çok kilom var ki bi başlarsam sonu gelmez:KK20::KK20:
şimdiden herkese haber verdim zaten sakın sakın bişey pişirmeyin ben diyetteyim yemem ona göre diye :KK52::KK52::KK52:
menü bldirimimi de yapayım bugün öğleden sonra bi sürü evrak var halletmem gereken :KK50::KK50:

sabah;

yarım yumurtadan dereotlu+çökelekli (1 çay bardağı) omlet (yumurta bitmiş farketmemişiz mecburen bi yumurtayı bölüştük babamla :KK9:)
bol domates
yarım çay bardağından biraz fazla badem
dere otu
peynir
8-10 yeşil zeytin

öğlen;
bir kase kuru börülce piyazı
bir kase çorba
iki -üç kaşık barbunya pilaki

akşam;
yolda olacağım için döner ve salata(ekmeksiz) yemeyi planlıyorum daha sağlıklı bişey bulursam mutlaka onu yerim

bu arada öğlen çok moralim bozuldu aslında, yemekhanede genelde üç çeşit ana yemek,iki çeşit karbonhidrat(pilav/makarna/börek) ,bir çeşit çorba, bir çeşit zeytinyağlı, iki çeşit tatlı, bir çeşit meyve ve salata oluyor bizim istediğiniz yemekleri alıp ona göre ödüyorsunuz, geçen gün görevli benim pilav almadığımı farketmiş illa alsana diye tutturdu yok dedim, tatlı al o zaman dedi yok rejimdeyim dedim ısrar etmesin diye bugün de yemektekileri saymayayım canınız çekmesin ama hep hamurişi ya da pilavlı yemekler vardı haliyle alamadım hiçbişey, bi çorba aldım geçtim, yanımda da iş arkadaşım vardı aa yemek almıyomusun dedi, kadın ordan bir bağırdı iş arkadaşınız rejimde bilmiyo muydunuz diye, bütün yemekhane döndü bana baktı :KK14::KK14: arkadaşım bilmiyordu gerçekten farketmiştir mutlaka ama sağolsun bişey demedi orada da hiç bozmadı beni hangisini alsın hepsi hamur bu yemeklerin dedi, anlayacağınız bu öğlen yemek mi yedim dayak mı anlamadım, insanlar neden böyle anlmıyorum birinin mutsuzluğu bir başkasını mutlu etmemeli ha motivasyonumu düşüremedi, düşüremez de ama yine de üzüldüm rezil oldum çünkü, neyse bunu da neden paylştım bilmiyorum ama öyle işte,
hadi öpüyorum herkesi yarın akşam falan anca girebilirim bi daha herhalde hepinize bol leptinli günler ...

SEVGİİİİ...

PAIIIIINT...

Nerdesiniz kızlar?

Akşam menüm: tavuk ve çorba. Yalnız fırın tavuğun yanındaki patateslerden 1 çatal yedim.

Öğleden sonra açtım. Bu arada çocuklara börek ısıttım. Börek benim ennnn zayıf noktamdır maalesef:KK1::KK1: Çocukların tabaklarında bıraktıkları yarımları yemeyeyim diye çöpe döktüm. Allah affetsin. Sizi böyle ciddiye alıyorum canlarım. Hadi bakalım, siz beni ne kadar ciddiye alıyorsunuz?[/QUOTo

canım bende ciddiye alıyorum sizleri.Dün çok yoğun bir gün geçirdim. Sabah karatay kahvaltımı yaptıktan sonra kız kardeşime yaprak sarmaya gittim(yakında oğlunun yüzüğü var).6 saat yaprak sardık.ikindinden sonra eve gelebildim.kıyafetlerimizi ütüledim,eşim geldi düğüne gittik. düğün yemekliydi,mümkün olduğunca dikkat etmeye çalışsamda kaçamak oldubuğünü başlangıç kabul ediyorum, yarında tartılmaya karar verdim.paint ve sende kilolarını verirsen en azından kaçar kilo verdiğimizi kesin biliriz.böylece daha adil olur.asıl önemlisi de destekle kilo veririz.
sabah 2 yumurta
1 parça peynir
10 yeşil zeytin
3 ceviz
5 kuru erik yedim .
dünden kalan bir baş ağrım var. sıcaklarda etkiliyor galiba. yürüyüş yapamam ama twisterde 10 dak hareket yapacagım.:KK16::KK16:

Arkadaşlar bir sürü değişik marka var Omega-3 için. Siz hangisini kullanıyorsunuz? Gittiğim yerde Solgar vardı. Alsam mı? Kullanan var mı bunu?

çok teşekkür ederim :KK16::KK16::KK16: mutlaka giricem hem günlük menülerimi bildirmek için hem de motivasyonumu kaybetmeyeyim diye :KK34::KK34:
büyük konuşmayayım ama kaçamak yapmayı hiiç düşünmüyorum o kadar çok kilom var ki bi başlarsam sonu gelmez:KK20::KK20:
şimdiden herkese haber verdim zaten sakın sakın bişey pişirmeyin ben diyetteyim yemem ona göre diye :KK52::KK52::KK52:
menü bldirimimi de yapayım bugün öğleden sonra bi sürü evrak var halletmem gereken :KK50::KK50:

sabah;

yarım yumurtadan dereotlu+çökelekli (1 çay bardağı) omlet (yumurta bitmiş farketmemişiz mecburen bi yumurtayı bölüştük babamla :KK9:)
bol domates
dere otu
peynir
8-10 yeşil zeytin

öğlen;
bir kase çorba

akşam;
yolda olacağım için döner ve salata(ekmeksiz) yemeyi planlıyorum daha sağlıklı bişey bulursam mutlaka onu yerim

bu arada öğlen çok moralim bozuldu aslında, yemekhanede genelde üç çeşit ana yemek,iki çeşit karbonhidrat(pilav/makarna/börek) ,bir çeşit çorba, bir çeşit zeytinyağlı, iki çeşit tatlı, bir çeşit meyve ve salata oluyor bizim istediğiniz yemekleri alıp ona göre ödüyorsunuz, geçen gün görevli benim pilav almadığımı farketmiş illa alsana diye tutturdu yok dedim, tatlı al o zaman dedi yok rejimdeyim dedim ısrar etmesin diye bugün de yemektekileri saymayayım canınız çekmesin ama hep hamurişi ya da pilavlı yemekler vardı haliyle alamadım hiçbişey, bi çorba aldım geçtim, yanımda da iş arkadaşım vardı aa yemek almıyomusun dedi, kadın ordan bir bağırdı iş arkadaşınız rejimde bilmiyo muydunuz diye, bütün yemekhane döndü bana baktı :KK14::KK14: arkadaşım bilmiyordu gerçekten farketmiştir mutlaka ama sağolsun bişey demedi orada da hiç bozmadı beni hangisini alsın hepsi hamur bu yemeklerin dedi, anlayacağınız bu öğlen yemek mi yedim dayak mı anlamadım, insanlar neden böyle anlmıyorum birinin mutsuzluğu bir başkasını mutlu etmemeli ha motivasyonumu düşüremedi, düşüremez de ama yine de üzüldüm rezil oldum çünkü, neyse bunu da neden paylştım bilmiyorum ama öyle işte,
hadi öpüyorum herkesi yarın akşam falan anca girebilirim bi daha herhalde hepinize bol leptinli günler ...

bence hiç takma kafana bu öğlen olan durumu, kim ne derse desin bizler buraya rağbet gösterenler olarak senin yanındayız, hepimiz birbirimizin yanındayız aslında, hiç moralini bozma, moralini bozma ki hormanların çalışsın :KK66:

güzel bir gün senin olsun bizlerin olsun inşallah..

Arkadaşlar bir sürü değişik marka var Omega-3 için. Siz hangisini kullanıyorsunuz? Gittiğim yerde Solgar vardı. Alsam mı? Kullanan var mı bunu?

ben de düşünüyorum alacağım ama karar veremedim hangisi iyidir diye :S

Son düzenleme:
kızlarrr merhaba..
sabah kahvaltı
1 yumurtadan peynirli omlet
5 adet zeytin
öglen
1 kase mercimek çorba
2 adet tavuk baget
yarım dilim browni neden yedim bilmiyorum bugün regl oldum artık ondanmıdır acep ama midem kötü oldu 2 hafta ekmek dahi yemeyince agır geldi sanırım hemde hiç zevk almadım bidaha da yemem....browniyi kötü yapmışım demi niye yaptım :KK43:

daha nasıl kıpır kıpır diğilim diyosun kıss:KK9::KK9:bi ordasın bi burda heryere yetişiyorsun maşallah:nazar::nazar::KK16:

hoşgeldiinn:KK16::KK16:

amanınn ben de çok korkarım:KK53::KK53:haftaya eşimin de 20 lik diş operesi var.valla onun yerine ben strese giriyom:KK53::KK53:

sana da çok geçmiş olsun canım:KK16::KK16:

aferin sana :KK4::KK4: bencede görümce komplosu..kıss yarın tartı var kısss:18::18:

ben yaparım ama iş bilg.rı resimleri tam göstermiyo.şansına ne çıkar bilmem:KK53: boyunu baş.kilo hedef kilo ve şimdiki kilonu ver yapiim gülüm:KK16::KK16:
Sersumum canımm sağol bidenem :KK16::KK16::KK54: Kolay gelsin işin sana canım:KK34:
günaydın canımmm bişey sorucam benim göbeğim var hala onun için özel ne yapmamı önerirsin egzersiz ne yapim sence teşekkürlerrr
Canım göbeğin için plates yapabilirsin bak ben ebru şallı nın videolarını açıp yapıyorum.. Karnı çok güzel çalıştırıyor.. her gün yürüyüş yapman da kalça ve bacakları inceltiyor:KK34: Bol su iç yağlar daha kolay yakılıyor.. Bir de biberiye çayı iç yağ yakıyor o da :KK16:

annammmm arizona kertenkelemmmm:KK16::KK16:sütlü nuriyem,ballı lokma tatlım nediiiiin sen dipçik kıvamına gelmişsin ya sen:KK42::KK42:leptininolayım açma arayı:KK52::KK52::KK52:
guatemala zambağım , kevser şarabım ,nurlu parlak ışığım leptinimiz coşsun ,herkes dipçik gibi olsun kıskananlar taş olsun kalçalarımız memelerimiz daş gibi olsun emi :)

Hoş geldin petunya özledik seni:KK16:
hoşbulduk bıldırcınım bende ösledimmm mujkk

solgar candır solgar iyidir pahalıdır ama kalitelidir ben solgar alıyorum zıp zıp zıplıyorum :) 3 adet solgar omega 750 yanında bir adet üzüm çekirdeği ekstresi gene solgar tabiki :KK51:

2.öğün

mercimek çorbası(çekilmiş)
karnıyarık(kızartma az çok azyağlıydı)
ayran

genel olarak bana uymayan yemek olursa yemekhanede dışarıda yiyorum ama bugun idare ederdi....yoksa sıfırmı dikkat etmeliyim

çok teşekkür ederim :KK16::KK16::KK16: Mutlaka giricem hem günlük menülerimi bildirmek için hem de motivasyonumu kaybetmeyeyim diye :KK34::KK34:
Büyük konuşmayayım ama kaçamak yapmayı hiiç düşünmüyorum o kadar çok kilom var ki bi başlarsam sonu gelmez:KK20::KK20:
Menü bldirimimi de yapayım bugün öğleden sonra bi sürü evrak var halletmem gereken :KK50::KK50:

Sabah;

bol domates
dere otu
peynir
8-10 yeşil zeytin

öğlen;
bir kase çorba

akşam;

bu arada öğlen çok moralim bozuldu aslında, yemekhanede genelde üç çeşit ana yemek,iki çeşit karbonhidrat(pilav/makarna/börek) ,bir çeşit çorba, bir çeşit zeytinyağlı, iki çeşit tatlı, bir çeşit meyve ve salata oluyor bizim istediğiniz yemekleri alıp ona göre ödüyorsunuz, geçen gün görevli benim pilav almadığımı farketmiş illa alsana diye tutturdu yok dedim, tatlı al o zaman dedi yok rejimdeyim dedim ısrar etmesin diye bugün de yemektekileri saymayayım canınız çekmesin ama hep hamurişi ya da pilavlı yemekler vardı haliyle alamadım hiçbişey, bi çorba aldım geçtim, yanımda da iş arkadaşım vardı aa yemek almıyomusun dedi, kadın ordan bir bağırdı iş arkadaşınız rejimde bilmiyo muydunuz diye, bütün yemekhane döndü bana baktı :KK14::KK14: Arkadaşım bilmiyordu gerçekten farketmiştir mutlaka ama sağolsun bişey demedi orada da hiç bozmadı beni hangisini alsın hepsi hamur bu yemeklerin dedi, anlayacağınız bu öğlen yemek mi yedim dayak mı anlamadım, insanlar neden böyle anlmıyorum birinin mutsuzluğu bir başkasını mutlu etmemeli ha motivasyonumu düşüremedi, düşüremez de ama yine de üzüldüm rezil oldum çünkü, neyse bunu da neden paylştım bilmiyorum ama öyle işte,

sen üzme kendini insanların geneli böyle dedğin gibi senin mutsuzluğun ötekinin mutluluğu oluyor önceden insalar böyle değildi yiyecekler gibi inasanlarda değişti ...:KK43: herkes rejim yapıyor ama kimse söylemiyor mideme dokunuyor diyor oyüzden üzme kendini...

X