Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

canlarım günaydınlar herkeslere,, kilo veren bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum.... bende şunu düşündüm dün,aynı karatay tarzı beslenemye devam edip canım bişey çektiğinde azar azar yiyip acaba hamileliğimin bu il3-4 ayında kilo verirmyim kızlar... ne dersiniz?

bu arada dünkü menüm, 1 lahmacun+ ayran

sabah menüm : yumurta ,domates salatalık yiyemiyorum içim almıyo,, yarım kandil simidi yarım avuç peynir,2 zeytin şekersiz açık çay ,,6-7 adet findukk ....

kızlar az ama napıyım inannınn midem çok fenaa...:KK14::KK14::KK14:

karatay hamileler için de çok ideal bir beslenme canım..ama kilo vereyim diye düşünme..doğumdan sonra nasılsa karatayla vereceksin canım:KK16::KK16:

2 incir+büyük bardak ılık su

1.öğün:09 da bitti
1 bardak ceviz+fındık
4 çeri
1 salatalık
4 dilim peynir
8 zeytin
2 kk yumurta

2.ve son öğün : 16:00 da bitti
yoğurtlu semizotu
1 baget
bol domates ,salatalık
yarım kase dövme çorbası
2 kapsül omega 3

su:3lt
spor : yürürsem yazarım:KK53::KK16:

19 haziran menüm:nazar:
SABAH : 2 adet kayısı kıvamında yumurta, 1 avuç badem, 30g b. peynir, 6 adet zeytin, domates salatalık ,yeşil çay
ÖĞLE : 1 kase bol yeşillikli ve zeytin yağlı kısır, 2 bardak ayran
AKŞAM : 1 kase tavuk sulu tarhana çorbası, 2 çatal y. fasulye,3 adet gün kurusu
SU : 2 litre
SPOR : bugün düğüne gideceğim malesef yürüyüş yok

arkadaşlar menüm nasıl? kısır için fikrinizi yazar mısınız:KK3:

Son düzenleme:
kitap elime ulaştı bugün bakalım meşhur diyete bende başlayacağım, dyg6'nın tavsiyeleri ile =)
2 ay içinde 10 kilo wermem gerekiyor ne kadar mümkün bilemiyorum ama gidişatı buradan yazacağım size.
Herkese kolay gelsin inş hepimiz istediğimiz kiloya ineriz :):)

Tam uyarsan, yürüyüşünü de yaparsan KESİN verirsin. Ben 8 haftada 10 kg verdim. Poliikistik overim ve tamamen alınmış tiroidime rağmen...

Merhaba kızlar.. Bugünlerde sizlerle yoğunluğum nedeni ile ilgilenmiyorum..Umarım hersey yolundadır..Bugünkü menüm ,1. Ogunum :1 kase tarhana,1 salatalık,4 çeri ,1 kase kabuklu fıstık.2. Ogunum : 1 kase detox corbasi, 2 mercimek köftesi, yarım kase yoğurt.3. Ogunum:Yaz türlüsü,yoğurt , 2 mercimek köftesi, az salata , yarım dilim karatay keki.Bugun fazla kaçırdım....Gun icinde toplam 1 saat temPolu yürüdüm.Birazdan yine 1 saat yürümek icin dışarı çıkacağım.. Sonra sizleri okuyacağım.

çook teşekkür ederim sersum fakat ben profilimde çizelge bölümünü bulamadım tarif edermisin çok zahmetler verdim sana

olur mu canım hiç önemli diğil..:KK16:
profiline gir oradan sağ üstte hakkımda ya tıkla liste çıkıyor çizelge yazısının yanındaki kaleme tıklayıp benim yaptığım çizelgeyi kopyala açılan kutucuğa yapıştırıp kaydet de..bu kadar:KK16:

19 haziran menüm:nazar:
SABAH : 2 adet kayısı kıvamında yumurta, 1 avuç badem, 30g b. peynir, 6 adet zeytin, domates salatalık ,yeşil çay
ÖĞLE : 1 kase bol yeşillikli ve zeytin yağlı kısır, 2 bardak ayran
AKŞAM : 1 kase tavuk sulu tarhana çorbası, 2 çatal y. fasulye,3 adet gün kurusu
SU : 2 litre
SPOR : bugün düğüne gideceğim malesef yürüyüş yok

arkadaşlar menüm nasıl? kısır için fikrinizi yazar mısınız:KK3:

canım bence bol yeşillikli ve zeytinyağlı kısır çok iyi bir menü..daha noolsun şekerim..:KK16::KK16:
yalnız günkurusu akşam olmamış:KK20::KK20:
kuru da olsa meyveleri sabah ya da öğlen yemeliyiz:KK34::KK34:

kızlar sıcaklar arttı dolayısıyla su ihtiyacımız da arttı.. En az 3 lt su içmek gerek bence :KK52: izmir yanıyomuş sersumum annemle konuştum akşam üstü :KK52::KK52: yanıyonuz kıss demek:KK52::KK52: burası da sıcak ama esiyo Allahtan biraz

Bugün sabah klasik karatay kahvaltımı yaptım. Öğleyin yarım pideli 1.5 porsiyon köfteyi mideye indirdim:KK43: Öğleyin 1.30 da yemeğim bitmesine rağmen akşam 6 da acıkmamıştım. Ama yaptığım kıymalı bulgurlu dolmalardan tadamayacağım diye bi küçük biber dolması -(dolmalık biberlerim vermeye başladı bahçemden:)) kızlar pişirince eriyecek gibiydi o kaa taze ki - yidim. Bi lokmadan az da patates dolmasını tattım. 3-4 kaju 1 antep fıstığı-2 badem yidim tükkanı kapadım BUDUR:)

profiline gir oradan sağ üstte hakkımda ya tıkla liste çıkıyor çizelge yazısının yanındaki kaleme tıklayıp benim yaptığım çizelgeyi kopyala açılan kutucuğa yapıştırıp kaydet de..bu kadar:KK16:

canım bitanesin çok teşekkür ederim.

canım bitanesin çok teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar. Ben kalori diyeti yapıyorum. PKO hastası olduğum ve insülin direnci sorununu da yaşadığım için bugünlerde karatay diyetini kalori dahilinde yapsam mı diye düşünüyorum. Bir haftadır sayfayı sadece uzaktan takip ediyorum ve okuyorum :)

Merak ediyorum, bu diyette tıka basa doyabiliyor musunuz ya da en azından doygunluk hissini alabiliyor musunuz?

Benim insülin direnci sorunum olduğu için kilo vermek için sürekli iştahımla mücadele etmem gerkeiyor. Daha önce 20 kilodan fazla verdim ama gene aldım, değişik diyetler denedim ama son genelde kaçınılmaz oluyor, biraz gevşedim mi veya iştahımla mücadelede biraz başarısız oldum mu kilo alıyorum. Bu nedenle doyabileceğim bir diyet olması gerek, böyle bir diyet arıyorum.

Bu diyetle ne kadar zamanda ne kadar kilo verebildiniz? Bu diyeti yapan PKOlu arkadaşlar var mı, varsa nasıl sonuçlar aldılar?

Eşekten düşenin halinden eşekten düşen anlarmış misali iştah sorunu yaşayanların diyet ve bu diyetle kilo verme süreci hakkındaki görüşlerini rica ediyorum :nazar:

öğlen yemeğim saat 12:50de yedim
:KK56: yarım kase düğün çorbası
:KK56: bir tabak salata üzerine yoğurtlu mısır döktüm azcık
:KK56: 3 dal karnabahar onunda üzerine yoğurtlu mısır döktüm azcık

karışık kızarma vardı ama ben yemedim birde revani vardı onuda yemedim bugünlük salatayla idare ettim diyebilirim olsun cıslardan yiyip pişman olmaktansa dimi :KK9::KK9:

emel kızartmayı ve revaniyi yemeyerek :KK9::KK9::KK9: hakettin bence :KK16:

Son düzenleme:
X