Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

dun aksam esımle yolu uzatarak 40 dk parka gıttık .
eşim kıızmn peşinde kosturuyordu bnede oturuyordum baya ılerde .
en son gecen sene gordugum arkadaslarla eşim konusuyordu
bende yanlarına yöneldım görüseyım dıye
kıızmda "aanneeeeeeeeeeeeee" dıye bana kosmaya basladı.
ben uzaktan gelıyorum ya .
arkadslar demıskı alla laa anne dıye kosuyorya ama annesı yok orda
ben geldım ay ınan senı tanıyamadık ne kadar zayıflmısın cok ıyı olmusuun böle devam ett ayy naptın ya valla tanıyamadımm...... 10 dk surdu gıttı eşim kıskandı
bende sana takılcam artık dedüü
tabı arkadşım benı en son gördğünde 66-67 falandımm

Pepetim ne kadar mutlu olduğunu tahmin ediyorum. Eşin kıskanmıştır:KK1::KK1:

Havalar bu yıl değişikti yaw.. Biber ektim ben de bahçeme havalar hep yağmurlu gidince bitlendiler yarısını kaybettim:KK52::KK43: şimdi ne güzel bol bol yiyecektim. Bu yüzden herkes yeni yeni ekiyor yazlık bazı sebzeleri.. İnsanoğlu bunları hak ediyo ama o kaa umarsız ki:KK4:
torunlarım nasıl bi dünyada yaşayacak acep:26:

Sağol ekmekçim.. Nickin neden ekmek:26::26: çok mu seviyodun canım benim:KK16: Bu arada menülerin güzel kaçamak pek yok:KK9:

Canım yumurtanı yapışmaz tavaya tereyağına kır en kısık ateşte üstünü kapatarak pişir ama çok pişirme bööle yiyebilirsin:KK34:

Çoook teşekkür ederim.Bende başlayıp sizlerle birlikte kilolarımdan kurtulabilirim umarım :21:

Bugün sabah klasik karatay kahvaltımı yaptım. Öğleyin yarım pideli 1.5 porsiyon köfteyi mideye indirdim:KK43: Öğleyin 1.30 da yemeğim bitmesine rağmen akşam 6 da acıkmamıştım. Ama yaptığım kıymalı bulgurlu dolmalardan tadamayacağım diye bi küçük biber dolması -(dolmalık biberlerim vermeye başladı bahçemden:)) kızlar pişirince eriyecek gibiydi o kaa taze ki - yidim. Bi lokmadan az da patates dolmasını tattım. 3-4 kaju 1 antep fıstığı-2 badem yidim tükkanı kapadım BUDUR:)

Kız iyi ki acıkmamışsın:KK1:

Merhaba arkadaşlar. Ben kalori diyeti yapıyorum. PKO hastası olduğum ve insülin direnci sorununu da yaşadığım için bugünlerde karatay diyetini kalori dahilinde yapsam mı diye düşünüyorum. Bir haftadır sayfayı sadece uzaktan takip ediyorum ve okuyorum :)

Merak ediyorum, bu diyette tıka basa doyabiliyor musunuz ya da en azından doygunluk hissini alabiliyor musunuz?

Benim insülin direnci sorunum olduğu için kilo vermek için sürekli iştahımla mücadele etmem gerkeiyor. Daha önce 20 kilodan fazla verdim ama gene aldım, değişik diyetler denedim ama son genelde kaçınılmaz oluyor, biraz gevşedim mi veya iştahımla mücadelede biraz başarısız oldum mu kilo alıyorum. Bu nedenle doyabileceğim bir diyet olması gerek, böyle bir diyet arıyorum.

Bu diyetle ne kadar zamanda ne kadar kilo verebildiniz? Bu diyeti yapan PKOlu arkadaşlar var mı, varsa nasıl sonuçlar aldılar?

Eşekten düşenin halinden eşekten düşen anlarmış misali iştah sorunu yaşayanların diyet ve bu diyetle kilo verme süreci hakkındaki görüşlerini rica ediyorum :nazar:

daha önce 6 öğün besleniyordum, pko sorunu bende de var.
karataya başladığımdan beri(10.04.2012) genelde 3 öğün yapıyorum. hafta sonu 2 öğün yaptığım da oluyor.
2 ayda pko sorunumda da yol kat ettim, cinsellik hormonlarım düzeldi, yeniden yumurtlamaya başladım.
kalori hesabı yapmadan direk karataya geç bence

Merhaba, uzun zamandır bu konuyu incelemekte ve sayfalarını okumaktayım.Benim bir sorum olacak okuduğum kısımlarda rastlamadım da :44: Malumunuz yaz geldi.Ben bu sıcakta yumurtayı omlet şeklinde yiyemiyorum nedense kokusu midemi bulandırıyor.Kahvaltıdaki 2 yumurtayı diğer türlü kayısı kıvamında yazıyor örnek diyet listelerinde.Acaba rafadan yapıp yense bir şey değişir mi ki :26:
Ben hafta içi vakitsizlikten genelde rafadan yiyorum, önemli olan 2 yumurtayı yemek ister haşla, ister omlet yap, ister menemen. çok pişmemesine dikkat et yeter:KK34:

Sabah:07.30'da bitti
2 haş yumurta
4 zeytin
1 avuç içi çörekotlu keçi peyniri
2 domates
2 salatalık
2 gr omega 3
15 kiraz

Öğle:12.30
1 ceviz

Akşam:19.30'da bitti
1 kase yoğurt çorba
1 tabak kıymalı kabak yemeği
keten tohumlu salata

Yemekten sonra 30 dk tempolu yürüdüm.

yürüyüşün ardından bahçeden kiraz yedim 20.30 gibiydi:KK17: sonrada 1 badem attım ağzıma GI düşsün diye:KK17:

sabah 1 tatlı kaşığı da zeytinyağı içtim

akşam menüm 2 alabalık, bir büyük tabak çoban salata, bir çay bardağı kadar ceviz fındık karışık bir kuru incir yazınca anladım çok yemişim :KK43:

Sevgi, ikimizin başlangıç kilosu gramına kadar aynı. Hadi birbirimize destek olalım mı? Ben de 3 haftadır 82 kg dayım. Motivasyonum düştü. Hep kaçamak, hep kaçamak:KK4::KK4:Listelerimizi tam yazarız. Ne dersin?
canım.seni Allah gönderdi.Ben de bugün motivasyonumu kaybetmeme ve duraklamanın sonucu kaçamakların çogalmasına karşı ne yapacağımı düşünüyordum.Birbirimizi destekleyelim. menülerimizi düzenli yazalım.Karşılıklı takibe alalım hatta yarışa girelim.Daha önce Irmak beni takip ediyordu.Bİr arkadaşımız ıncitti (aynı şeyi kendisi de yaptı),o günden beri girmiyor. ben de hevesimi kaybettim.yarın yeni bir başlangıç olsun.Maşallah sen daha fazla vermişsin.Benim kilom nisan 23'ten beri duruyor. durdukça kaçamaklar artıyor.Son zamanlarda arkadaşları etkilememek için menüyü de yazmıyorum.Kaç ayda verdin?
Ben varım haydi birlikten yağlar gitsin ,motivasyonumuz artsın.:KK16:
Şehitlerimize Allah rahmet etsin,ailelerine sabır versin.En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

3.öğünüm
yumurtalı pezi
5 bulgurlu sarma
az yoğurt
salata

arkadaşlar irmik helvası yemeğe gidecekler bende gitmek istiyorum ama yesem olurmu olmaz biliyorum ama ne dersiniz öğle yemeği yemeden yesem:)

ody vermek istediğimiz kilo aynı ne kadar süredir karatay yapıyorsun ?

İyi akşamlar hanımlar,

Haydeee spora biraz serinledi havaaaa

Plates zamanı yapıp gelebilirsem geleceğim 40 dakika + sabah 1 saat yürüdüm.. :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Yaaa leyçlaklarım papişim özledim yaw :KK16:

Ya kızlar ben de Leylak84'ü, papişi, propycil'i özledim. İnşallah keyifleri iyidir. Bu arada Destinaa, bacım nerelerdesin?

İyiniyetlim, sabah buraya uğramayı unutma, seni seviyoruz canım.:KK54:

2. Öğün: 2 lahmacun, 1 ayran
ara: 1 kayısı, 6 kiraz

3. Öğün: 2 biber dolması, az patlıcan ızg. yoğurt

yemek sonrası 1 saat yürüyüş

2 lt su

Iyı Geceler Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(kahvaltım): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bırkac kahverengı kuru kaysı,bır bardak sut 1muz,kakao ...:KK24:....2. Öğün(ıkındı vaktı) ıclı kofte,ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor:3 saat ev ısı yaptım ,25 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

canım.seni Allah gönderdi.Ben de bugün motivasyonumu kaybetmeme ve duraklamanın sonucu kaçamakların çogalmasına karşı ne yapacağımı düşünüyordum.Birbirimizi destekleyelim. menülerimizi düzenli yazalım.Karşılıklı takibe alalım hatta yarışa girelim.Daha önce Irmak beni takip ediyordu.Bİr arkadaşımız ıncitti (aynı şeyi kendisi de yaptı),o günden beri girmiyor. ben de hevesimi kaybettim.yarın yeni bir başlangıç olsun.Maşallah sen daha fazla vermişsin.Benim kilom nisan 23'ten beri duruyor. durdukça kaçamaklar artıyor.Son zamanlarda arkadaşları etkilememek için menüyü de yazmıyorum.Kaç ayda verdin?
Ben varım haydi birlikten yağlar gitsin ,motivasyonumuz artsın.:KK16:
Şehitlerimize Allah rahmet etsin,ailelerine sabır versin.En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

Tamamdır:KK9::KK9:

Ben 23 Martta başladım. Haziran başına kadar da tıkır tıkır kilo verdim. Haziran başından beri ise gram oynamıyor. Ama kabahatli benim. Karatay'ı uygulayamadım ki kilo vereyim:KK4::KK4:Haziranda eltim ve görümcem gördü beni. Ağızları açık kaldı. İnan ki nazarları değdi. Yoksa ben yapıyordum diyeti:KK9::KK9:

Cuma görelim bakalım ne yapmışız. Akşamları topluca menü yazalım, ne dersin?Ramazan'a kadar 5 haftaya yakın zamanımız var. 4'er kilo verelim tamam mı? Yaparız be Sevgi. 93 ten gelmişiz buralara. 4 kilo mu veremeyeceğiz:KK52::KK52:

Şehitlerden hiç bahsetme... İçim acıyor... Allah sabır versin ailelerine... En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

Merhaba arkadaşlar. Ben kalori diyeti yapıyorum. PKO hastası olduğum ve insülin direnci sorununu da yaşadığım için bugünlerde karatay diyetini kalori dahilinde yapsam mı diye düşünüyorum. Bir haftadır sayfayı sadece uzaktan takip ediyorum ve okuyorum :)

Merak ediyorum, bu diyette tıka basa doyabiliyor musunuz ya da en azından doygunluk hissini alabiliyor musunuz?

Benim insülin direnci sorunum olduğu için kilo vermek için sürekli iştahımla mücadele etmem gerkeiyor. Daha önce 20 kilodan fazla verdim ama gene aldım, değişik diyetler denedim ama son genelde kaçınılmaz oluyor, biraz gevşedim mi veya iştahımla mücadelede biraz başarısız oldum mu kilo alıyorum. Bu nedenle doyabileceğim bir diyet olması gerek, böyle bir diyet arıyorum.

Bu diyetle ne kadar zamanda ne kadar kilo verebildiniz? Bu diyeti yapan PKOlu arkadaşlar var mı, varsa nasıl sonuçlar aldılar?

Eşekten düşenin halinden eşekten düşen anlarmış misali iştah sorunu yaşayanların diyet ve bu diyetle kilo verme süreci hakkındaki görüşlerini rica ediyorum :nazar:

merhaba, bendede gızlı seker var glokofen kullanıyorum dıyete baslamdan önce acıkınca elım ayagım tıtrerdı persembe basladım bende ıkı ögun yapamay calısıyorum tatılde odlugum ıcın da kalkıyorum de kahvaltımı yapıyorum ıkıncı yanı son ögünümü gıbı yapıyorum ve cok gec yatıyorum o halde hıc dha kan sekerım dusmedı süt bol ıcıyorm su ıcmeyı sevmıyorum:S:S kılomuzda aynı... tabı daha tecrubelı arkadaslar daha yardımcı olabılır:KK34::KK34:

X