Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Ben sadece m...cap kullanıyorum gunde 4 kapsulden her ogunde 2 tane,Ben bu dıyete baslamadan once ayda 45 ekmek,90 cıkolata,15 kg meyve ve 30 tabak pılav tuketıyordum,dıger besınlere ılaveten ve doymuyordum bır turlu. Sımdı 14 ay kadar oldu vE tok gezıyorum,damar saglıgım duzelıyor daha cok hareket edebılıyorum.Daha az uyuyorum ve daha aktıf olabılıyorum.Yuzumde gunes lekesı sandıgım lekeler kayboldular.Zıhnım daha berrak ve daha ıyı hıssedıyorum.Bu dıyette lezzet ve sAglık bırarada,sabah acıktıgınızda ellerınız tıtrıyorsa ya da gergın oluyorsanız,gun boyu celık gıbı sınırlere sahıp degılsenız,konsantrasyon sorunu yasıyorsanız,hıcbır saglık problemınız olmasa bıle bence bu hocanın kıtabını bır okuyun derım.Bakın hoca ne demıs: "807373 | Soran : gamze-398469 | Soru Grup : Genel
Soru : Merhabalar Canan Hanim,
Saygilar sevgiler.Bu size 4.cu kez yazisim benden biktiniz ama.size belirtmek istiyorumki 3.hafta o kilo kaybi oldugunuz soylemistim.ama size 3.yazisimdan hemen ertesi gun tartilmistim.75.60 dan 74.40 inmisim cok sevindeim ama 4 haftada 1 kilo cok az kaldi.sionucta cok az yiyorum 4 saat ararliklr la yiyorum.meyve yemiyorum.oysa ki meyveyi cok severim.birde ben hic ekmek ,tatli beyaz un tamamen hayatimdqn cikardim.yemek miktarlarinizi cok azyiyoru.acaba ondanmi kilo veremiyorum ara ogun yemoiyorum ogunlerim arasi 4 saatten az olmuyor.bu hafta basinda tekrar tardildim yani 6 gun sonra ama dehsete dustum.76.60 olmusum bu nasil sizce normalmi..ayrica ilaclarimi beloc ve prozac gun asiri iciyorum.ben cok azimliyim ama azmim kirilmaya basladi.bana yardimci olun yalvaririm.bu gece birazda panik atatk gecirdim.ayrica tansiyon aleti ictigim gun basim agriyor.bende tansiyonumu olctum 11-6 sasirdim bana cok dusuk basimin ondan agridgini dusundum..sizce de olabilirmu?
26.10.2011 01?00 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap :

ÇOOOOOOOOOOOK az yerseniz kilo tabii ki veremezsiniz. Sağlıklı yiyecekleri doyuncaya kadar yemelisiniz!!!! Yol yürümelisiniz.

Herkesin kilo verme hızı değişiktir...Kendinizi kimseyle de kıyaslamayın...

ayda şukadar gibi ölçülere de aldırmayın. Önce dinçleşmeniz ve enerji kazanmanız önemli....Az mı verdim? çok mu verdim sarmalına kafanızı sakın ama sakın haaaaa takmayın, lütfen!!! Bol yemel,isiniz, doğru olanları. Kitabı iyi okumalı ve anlamalısınız.

Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay" Kolay gelsın hepımıze

Bildirim:18/06/2012
Rumuz:Gul63 Başlangıç tarihi:11/04/2011
Başlangıç kg:120
Geçen hafta: 60kg Bu hafta:60kg
Fark:0 kg66: Reglı haftam cok normal)
Toplam fark:60kg
Beden:40-38
Spor: Gunde ortalama 30dak ev ısı ve ortalama 30 dakıka yuruyus ve ortalama 8 saat bılgısayar basında calısma.
Boy:165 cm
Yuzde: %0 Hedef:.47Kg olmak....ve fondoten kullanmayan bır cılde sahıp olmak(karacıger dostu bu dıyetle)......ve teyp gıbı her duydugunu ezberleyen guclu bır hafıza(seker tuketmek benı bunak yapıyordu az kalsın(her ay tukettıgım 90 cıkolata ve 30 tabak pılav benden uzak olun canlarım))....ve saglıklı bır ruh halıne sahıp olmak.(Her ay 45 ekmek buna yardım edıyor ama benı sısırıyordu)cevız,fındık,fıstık vb hosgeldınız hayatıma ,cok ıyı hıssedıyor ınsan bu dıyetle artık cok mutluyum
.....Bunlara ılaveten bu dıyetle ıstenmeyen tuy oranım da azalıyor daha ne ısterım?

eferim gızzzzz sanaaaaaaaaaaaaaaa
haydinn 60ları gör artıkk..sabırsızlıkla bekliyorumm..
sonrasını hızlı vereceksin çünküüü eminimmm

canım cvpladığın için,yardımcı olduğun için allah sendn razı olsun! Sabrederek yola devam inş.bana dua et de şu kilolarımı veryimromatizma hastasıyım.dizlrim dejenere olmuş!!! Bir an önce zayıflamalıyım.aklıma takılan bir şey var! Hoca,omegaları e veya c gibi antioksidanla alın diyor sen neden sadce omega kullanıyorsun?bir sebebi var mı? çünkü sen artık karatay diytinin idolüsün bana göre:)ayrıca kabızlıkla ilgili yorumlarını da bekliyorum.şimdidn çok teşekkürler:)) baki selam sevgi ve saygılarımla...

nasılsınız.........
ben iyiiym şükürr..
haftasonumu bol sporlu geçirdimm..
çok mutluyum

kahvaltıda
1 muz
4 ceviz
2-3 adet fıstık
2 adet omega 3

su içmeye devammmm
bu sabah yürüyüşüm yokk..
dinleneyim acık

dogru söylüyosun canım kaçamak yapmamak lazım en azından ideal kiloyu görene kadar ben dun yaptım maalesef tartıda 68,4 ü görünce oooh şımardım ama bugün tekrar başladım bakalım bu hafta ne kadar gidecek

Liste yapmamış arkadaşımız var mı üstlenirse listeyi seviniriz

iyiniyetli canım ben yapabilirim bu hafta listeyi..daha önce yapmamıştım..kimin fikriydi hatırlamıyorum ama listede 1. olan bidahaki hafta liste yapsın demişti..ya da sonuncu olanda olabilir..bu şekilde karışıklık olmadan yürütebiliriz sanıyorum..bu hafta ben yapıyorum itirazı olan yoksa..bi de cuma gününe alıcak mıyız liste günlerini..??

canım benimde boyum 160 cm..tabiki birbirmizi takip edelim ama ben de çokm iradeli sayılmam..72 ile başladım ama doğru düzgün uygulamadığım için 70,5 e kadar düşebildim..birbirimiz kontrol ederek kaçamak yapmamaya çalışalım o zaman..çok memnun olurum..benimde ilk hedefim 69 olmak..

öncelikle yeni katılan herkese hoşgeldiniz diyorum..iradeli olursanız eğer mutlaka verebilirsiniz..ama kitabı okuyalım ve bazı noktalara dikkat edelim..günde sabah kahvaltımızı zengin gibi..öğlen yemeğimizi normal ve akşam yemeğimizi fakir gibi yiyelim...

akşam yemeklerinde meyve yemiyoruz canım..diğer öğünlerde de sınırlı..çünkü meyve kan şekerimizi çok hızlı yükseltip aynı hızla düşürür..çabuk acıkırız..bence şimdilik buna dikkat et..kitabı okuyunca zaten herşey daha doğru olur..

C vıtamını ıceren bırseyın uzerıne zeytınyagı da gezdırınce de guclu bır antıoksıdan elde edersınız,mesela pul bıber uzerıne zeytınyagı gıbı,ayrıca erik
Yaban Mersini
Kiraz
Şeftali ve Şeftali Kurusu
Böğürtlen
Ahududu
Elma ve Elma Kurusu
Çilek
Frenk Üzümü
İncir ve Kuru İncir
Bektaşi Üzümü
Armut ve Armut Kurusu
Portakal
Kayısı
Kivi
Mango
Üzüm Suyu
Nar Suyu
Kuru Üzüm
Kuru Hurma Enginar
Kırmızı Lahana
Brüksel Lahanası
Lahana
Brokoli
Kuşkonmaz
Avokado
Pancar
Turp
P
atates
Marul
Ispanak
Bal Kabağı
Mısır
Soya Fasulyesi
Domates
Yeşil Yapraklı Sebzeler
Yeşil Biber
Kabak
Havuç
Maydanoz
Soğan
Sarımsak
Patlıcan Fındık
Ceviz
Antep Fıstığı
Badem Fasulye
Barbunya Kekik
Tarçın
Karanfil
Kakao
Zerdeçal
Kimyon
Fesleğen
Köri Tozu
Zencefil
Biber
Kişniş Otu
Sumak Ada Çayı
Kekik Otu
Tarhun Otu
Nane
Zahter Otu
Mazı
Melisa
Yeşil Çay da antıoksıdanlardan bırkacı tercıh sızın,kendınıze ıyı bakın, sevgı ve saygı bızden

Bildirimlerimi yapayım kızlar..

haftasonu ben de cozuttuummm..bu hafta yine söz kendime ve yazz canım sana..kaçamak yoookkk...

cumartesi akşam:
4 tane kandil simiti
1 bardak süt

pazar klasik kahvaltı yanında:
1 dilim börek
1 dilim ekmek

pazar 2. öğün:
1,5 lahmacun
salata
ayran

pazar kaçamaklarım:
akşam üstü dondurma ve meyve..

çok fena patak hakettim kızlar..ama dediğim gibi bu hafta kaçamak yok..

hafta içi yürüyüşüm sayesinde ve regl imde bitince kilo almadım..

Geçen hafta:70,5
Bu hafta: 70,5

herkese kolay gelsin..bildirimlerinizi bekliyorum..listeyi ben yapıyprum bu hafta...

ayyyyyyyyyyyyyyy ne kadar güzel yahu..
offf ankarayada gelsede bende görsemm..
canan hocayla tanışanlarad acayip bir kilo verme azmi oluyordur heralde....
haydi sendende bekliyoruz ona göre:13:

Hanımlar günaydınn:))

Geçen hafta uzak kaldım yoğunluktan valla hergün tartıldım aç kalktım aç yattım bende bir değişiklik yok maalesef bu hafta kesin kilo vermişimdir diyodum ama yok yani hatta yüksek çıkıyor ya vucudum su tutuyo yada direniyo bilemiyorum artık neyse yani bu hafta bildirim yapmayacağım.

Bide kahvaltımı değiştirdim meyve ve kuruyemiş yapıyorum bazende activia yoğurt yiyiyorum. valla bu sıcaklarda yumurta yiyemiyorum bide öğlenleri salata ağırlıklı besleniyorum akşam ya salata yiyiyorum yada yemiyorum bir dün gece kaçamak oldu 1 bira biraz patates kızartması yedim gece geç saatti ama ortam öyle gerektiriyordu iştirak etmek durumundaydım neyse böyle yani bu hafta haftaya kırarım artık diye düşünüyorum:))

Günaydın hanımlar, hepimiz için güzel bir hafta olamasını dilerim.

Rumuz: FZGUN
Başlangıç tarihi:06.03.2012
Başlangıç kg:108,9
Geçen hafta:97,2
Bu hafta:96,5
Fark:0,7
Toplam fark:12,4
Hedef:56
Verılen kılo yuzdesı(bu hafta verılen kılo/gecen haftakı kılo *100) : 0.72 :119:

yaww kardeşş nettin yawwww
hepsini anladım da4 tane kandil simidi de ne olakiiiAllahtan kilo almmaşısın...
daha dikkatli olalım kızlarr yawww..
verelim artık şu fazlalıkları:13:

çok çok geçmiş olsun en yakın zamanda allah şifa versin.

Kızlar, sabah erkenden serin havada kuş sesleriyle 45 dk yürüyüş yaptım. Sabah tartıda da 700 gr eksik görünce çok mutlu oldum. Hafta sonu kaçamak yapmasaydım 1 kilo olurdu sanırım. Ama olsun gene de iyi atlattım.

Sabah: sucuklu, peynirli omlet, salata, 4 kayısı, 10 kiraz, 1 ç.b. ceviz

herkese günaydın
c.tesi kilo 74,200dü ama pazar günü piknik ve denize gittik aynı gün hem kumcağız hemde cebeciye gittik (kandıraya bağlı) mangal kola dondurma karpuz derken ipin ucunu kaçırdım baya wcde yok öyle olunca kiloda yukarı çıktı

geçen hafta 75,400
bu hafta 75,100
fark -300 gr
kilo yüzdesi 0,397

canlarım günaydınlar herkeslere,,,

öncelikle çok üzülüyorum karatayıma uyamıyorum çünkü bulantılar artıkça,domates,slatalığın kokusunu bile dayanamaz oluyorum,, çubuk kraker gibi şeyler bastırıyo ancak ki onlarda zaten yasak.. napıcam bilmiyorum...

inş. kısa sürer bu dönem..

bakalım bugünkü listede kimler olucak .. bu hafta 11.sıralardan yukarılara taşınma hayalim vardı ama artık bildirim yapmıycam galiba..

ayrıca canan hocamla karşılaşan, maiilelerine cevap alan arkadşlarım ne şanslı..banada mail adresini verirseniz benimde sorularım olacak..

hepinize güzel bir gün diliyorum... takipteyimm,şimdi geçmişe gidiyorum....:106::126::126:

yaww kardeşş nettin yawwww
hepsini anladım da4 tane kandil simidi de ne olakiiiAllahtan kilo almmaşısın...
daha dikkatli olalım kızlarr yawww..
verelim artık şu fazlalıkları:13:

sorma canım yaa..cumartesi akşam yemek yememiştim..öğlende salata yemiştim..yani acıkmıştım..bide sinirlerimde bozuktu..kandil simitinide çok severim..

kızlar merhaba,

hafta sonu yediklerime dikkat edebildim.
ama maalesef 2 şekersiz türk kahvesi içmeye zorlandım.
ve yürüyüş yapmadım ama yinede mutlu haber çok uzun süredir inemediğim 85 kg altına indim. ve sadece 5 günde bugün diyetimin 6. günü ve zayıflayacağımı biliyorum..
ve bu beni çok mutlu ediyor.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…