Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Leylakım bizim canımız sıkılmaz canımcım ne demek:KK54:
Stresli günlerin geçer inş. canım bir an önce :KK54:
Tayin haberini merakla bekliyorum canım.. Hayırlısı olsun inşallah:KK16::KK16:

inşallah geçer kötü günler canım....bu arada tayinimiz hiçbir yere çıkmamış kızlar......ama nedense üzülmedim.kendimi hazırlamıştım zaten.evimde mutlu olayım bana yeter dimi ama:KK52::KK52::KK52:

tebrıkller canımmm evet bencede ıyıysın sen o boya o kılo resim koysana:KK28::KK28::KK28:
ınsallh kalkmaz cunku kpss daha zor olucak yadaöğretmen alımlar azalacak bence zaten az kurumlar arası daha ıyıı

canım sende ıyısın senın evlatlar arasındakac yas var mode l alcak gıbıyım seı ne dersınn:KK9::KK9:

güleryuz hosgeldınnn:KK16::KK16:

Sağol pepetim 9 yaş var aralarında.. Ben çok iyi etmişim bööle yaparak:KK34: Kızım çoğu şeyi anlayabiliyor herşeyi kendisi rahatlıkla yapabildiği için benim :emir_bebek: daha çok zamanım oluyor.. İkisi de küçük olsa sinirim bozulur yetemezdim ikisine de bu da onlara da yansırdı..

mavimeleğim sen de sağlıkla kucağına alırsın inş. bebeğini.. Senin ikisi de küçük olacak sanırım olsun birlikte büyürler yardım alırsın büyüklerden olmamı:KK34:

inşallah geçer kötü günler canım....bu arada tayinimiz hiçbir yere çıkmamış kızlar......ama nedense üzülmedim.kendimi hazırlamıştım zaten.evimde mutlu olayım bana yeter dimi ama:KK52::KK52::KK52:

Sonuçta nerede mutluysak huzurluysak eşimiz ailemizle bu yeter inan canım..
Bizim şu an bulunduğumuz yeri düşünüp kafaya taksam çok fazla yıpranırdım. Artılarını görmeye çalışıyorum canım:KK54::KK54::KK54: Eşinle bir ömür boyu mutlu ol canım inş. Benim hayalimde sevgi dolu uzuuun bi evlilik 70 inde bile el ele inş.:KK16::KK16:

Canım,

Benim 2 çocuğum arasında 27 ay var. İlki 18 aylıktı. Daha memeyi bırakalı 2 ay olmuştu. Süpriz bi şekilde 2.ye hamile kaldım(Ben uyuyodum herhalde:))). Çalşıyordum. Kendimi o anda o kadar çaresiz hissetmiştim ki... Oturup ağlamıştım, napıcam ben diye... Düzeni kurana kadar biraz zor oluyor tabii ki... Ama sana tavsiyem plan program yapmayı bırak. Geleceğin kaygısını şimdiden omuzlama. Bugünün, hamileliğinin keyfini çıkart. İnan çok özel bir dönem hamilelik. İnsan geriye bakınca bunu daha iyi farkediyor. Ben de birsürü planlar ve kaygılarla geçirdim hamileliğimi. Kim bakacak 2 çocuğa? Bakıcı kız sözlendi. Anneler bakamaz vs. Oysa Allah herşeyi yoluna koyuyor.

Şimdi biri 12, diğeri 10 yaşında. En çok hoşuma giden kapıları kapatıp, "özel" konuşmalar yapmaları:))) Sırlarını paylaşıyorlar, oyunlar oynuyorlar. Başıma gelen en iyi şeymiş hamile kalmam.

Ukalalık etmemişimdir umarım. Tabii ki herkesin koşulları farklı ama her çocuk kısmetiyle geliyor. Herşey çooook güzel olacak:KK16::KK16:

Merhaba herkese... Artık ben de aranıza katıldım Karatay diyetine başlıycam inşallah.. Kitabını da sipariş ettim, ama kitabın gelmesini beklemeden örnek diyet listesinden başlamak istiyorum..

Yanlız bir sorum var hanımlar. Özellikle çalışan bayanlar diyet listesine harfiyen uyabiliyor musunuz? Mesela zeytinyağlı fasülye yazıyor değil mi? Peki çalıştığınız işyerinde onu bulamadınız, eve gitme imkanınız da yok nasıl yapıyorsunuz. Yerine başka birşey mi yiyorsunuz?

Neden soruyorum bize öğlen yemekleri lokantadan geliyor, eve gitme imkanımız da yok. Zaten yarım saat yemek molası var ve eve gidilmiyor. Yemekde fasülye yok diyelim, ki yemeklerimiz çok yağlı geliyor ve hep tavuk, köfte, kızartma yada et geliyor. O gün diyette olan yemeği ben bulamazsam ne yapayım..

Diyeti yapan ustalar bana akıl verirlerse çok sevinirim. Gitmesi lazım bu kiloların:KK8: Cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.

Muhabbetinizi bölüyorum ama acaba cevap verebilir misiniz? Yani uzun zaman diyeti uygulayan ve bilen olarak biri cevaplayabilir mi? :)

Güleryüzcüm merhaba canım:KK16::KK16:

Nasılsın tatlı hamişim:KK34:

Kıslar misafirler gitti.. Evim de temiz ohhh hafta sonu gezebilsem:KK52::KK52::KK52:

Sabah klasik karatay kahvaltımı ettim. Öğleyin gül tatlısı ve kurabiye yemedim:KK20::KK20:
Ama patates salatası çok az ve milföy böreği ve de bulgurlu yaprak sarması, kaju-antep fıstığı-badem yidim:KK53:
Akşama sadece süt içsem yeter:KK33::KK33:

Afiyet olsun,sen onlari da hemen yakarsin zaten ,

merhaba güzellik evimdeyim mutluyum 2 -3gündür daha iyiyim mutluyum biraz daha bulantılarım azaldı sayılır ama uyku modum cok oglum uyuyunca hemen bende uykuya yelken acıyorum yoksa aksamları dayanamıyorum karataya devam sükür ama arada kacamak yaptık bazen kızıyorum kendime olmamması gerekiyor diye ama oldu aksam 8 den sonra bol bol su ve ayran tüketiyorum dün yesil elmada karatay hocam vardı tekrar beni motive etti canım hocam kendime geldim söyle insallah yakında yine menülerimi fotolu koyacam biraz daha kendime geleyim yakında yine buralarda olacam:KK34:

Sen iyi ol da gel canim,gozlerimiz senin guzel menulerini ariyor

sağol canım evet daha iyi şükür dr.a götürdük önemli bişey değil dedi şurup verdi inş. biran önce geçer gider ve bidaha gelmez...

Insallah canim,Allah hepimizin yavrusunu esirgesin

tesekkürler iyi dileklerin icin bebişim ama etraf bi rahat bırakmıyorki ısrarlar yine devam bu durum farklıymıs canım cekermiş yok efendim senin canın istemesede bebişin canı istermiş gibi sinirlerimi bozan sözlar ama ben yine de aldırıs etmiyorum eger gercekten tadını merak ediyorsa bakıyorum azıcık ama 8den sonra veriliyorsa diger günü yiyorum valla 8 kuralımı hic bozmadım anlayacagın topikte hamile arkadaslar mı var kim söylesene merak ettim sanırım biri mavimelegim bazı yazıları denk geldi de dogru dimi:KK34:

O israrlar yok mu,biz bunaliyoruz,sen hamis olarak daha fazladir herhalde,iyiniyetlinin dedigi gibi he de gec,

Cuma olsun evet evet cuma olsun bence detartı günüsü:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Canım sağol sen :nazar: benim az daha yolum var:KK54:

Ben de oyle dusunuyorum,peki buna ne zaman baslayalim

He heee.... Ben baştan beri cuma tartılıyorum. Hatta bu yüzden listeye dahil olmuyorum. Size de tavsiye ederim. Cumada keramet var:KK9::KK9:

Cuma tartilirsak sen de listede olursun artik canim
:KK3::KK3:

Sonuçta nerede mutluysak huzurluysak eşimiz ailemizle bu yeter inan canım..
Bizim şu an bulunduğumuz yeri düşünüp kafaya taksam çok fazla yıpranırdım. Artılarını görmeye çalışıyorum canım:KK54::KK54::KK54: Eşinle bir ömür boyu mutlu ol canım inş. Benim hayalimde sevgi dolu uzuuun bi evlilik 70 inde bile el ele inş.:KK16::KK16:

aynen öyle canım,neresi olursa olsun dediğin gibi güzel taraflarını görmek gerek.hayalin hepimiz için gerçek olur inşallah:KK16::KK16::KK16:

Canım atma bence de yazık çocuk korkar. Sana akıl vermek için demedim yanlış anlama, şüphesiz kızının iyiliğini sen benden daha çok düşünürsün ama küçüklüğümde annemin uyguladığı o tarz yöntemleri hiç unutmam, fobi olarak kaldı bende. Canım annem melek gibidir de ama insan bazen çocuğu için daha iyi olacağını düşünerek yanlış yöntemler uygulayabiliyor.

Evet pepetim sinek koyma meyve suyuna bence anlat kızına ayrıntılı biçimde anlayacaktır o zaman:KK34:
Beni de 3-4 yaşlarımdayken akrepi elleyecekken korkutmuşlar:KK52::KK52::KK52::KK52:şimdi böcek fobim var:KK53:

Sabah: Karatay kahvaltısı

Öğlen: Kuru meyveler, badem, ceviz, fındık

Akşam: Fırında karnabahar (yoğurtlu, sızma zeytinyağlı)

Kızlar ben işe başlayacağım ile gidiyorum, resmi işlerimi halletmem lazım. Çarşamba tekrar burdayım. O zamana kadar telefondan girmeye çalışırım ama vaktim olmaz da gelemezsem şimdiden kusura bakmayın demek istedim. Öpüyorum hepinizi, bana çok yardımcı oldunuz. 2 hafta bile olmadı ama 1,5 kilo hafiflemiş durumdayım :) Umarım tekrar almam bu kiloları yolculukta yediklerime nasıl dikkat ederim bilemiyorum :KK56:

iyiniyetlim canım benim..
gorunmez kadın olmaya aday cıtırım benim..
sen yermısın o cısları o saatte..mumkun diil..:KK52::KK52::KK52::KK52:
walla tebrik ediyorum canımcım..kazasız belasız atlatmıssın..bgunde misafirlik sen de demi...inşallah bugunu de guzel atlatırsın..
bu arada garfield ayynı ben..tembel,uykucu,obur,patavatsız...ama son gunlerde karatay bbeni sabahın 6 sında ayaga kaldırıyo..ama zorrla uyuyorum geri..:KK52::KK52:

Ben garfieldı çookk ama çokkk severim seni de :KK16::KK16::KK16:
sağol tatlım.. yer miyim o saatte yemem tabisi:21::21::21::21:

günaydın hanımlar

sabah 1 saat yürüdüm :21:

klasik karatay kahvaltımı yaptım limonlu çayımı içtim tartıda 99.9 u gördüm düne göre 1 kilo eksigim ..ödemmiydi neydi anlamadım bakalım pazartesi sonuç nolcek :KK31:

iyiniyetlim tebrik ederim 56 yı görmüşün yakışır bacıma hedefe az kaldı helal olsun valla :KK9::KK9::KK9::KK9:

fzgunum bende sizi çok özlüyorum ama işte 2 çocukla herzaman oturamıyorum pc başına yinede vakit buldukça okuyorum :KK16::KK16:

mavimelek senide tebrik ederim canım eferim sana :KK9: ilk aylar daha kolay gidiyo kilocuklar :KK9::KK9:

leylak 84 üm geçmiş olsun hemşom tayin işi noldu belli oldumu :26:

bende temizlikle ugraşıyorum tayin öncesi temizligimi yapayım dedim çıkarsa hemen yerleşiriz çıkmassada memleketten dönüşte temizlikle ugraşmamış olurum inşallah hayırlısıyla çıkar :21: söylentiye göre temmuzun ilk haftası bütün tayin sonuçları belli olcakmış :KK31:

:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19: sağol canım benim:KK24::KK24::KK24::KK24::KK24::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8: evet 55 olunca bakıcim kendime göbüş varsa hedefi aşağı çekerim:KK1::KK1::KK1:

Günaydın kızlar, hepnizin günü güzel olsun.

Sabah : 2 yum. lor, domatates, salatalık, 5 zeytin, 1 muz, 1 ç.b. ceviz

İyiniyetlim kolay gelsin, misafirlerin olacakmış.

Esas'cığım, evlilik yıl dönümünüz şimdiden kutlu olsun, eşin, çoçuğunla birlikte nice mutlu ve sağlıklı yıllara inşallah.:KK71:

Asya'cığım, hormon seviyelerinin düzelmesine çok sevindim. Biz de seni çok seviyoruz :KK16:canım, işte kolay gelsin.

Kızlar, bugün temizlik var, perdeleri de yıkacağım, bana da kolay gelsin. Sevgiler.

Canım fzgunum sağol :KK16: sen de temizlik yapmışsın güle güle kirlen:KK34:

Günaydın iyiniyetlim:KK52::KK52:
Yemediklerin için :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Bizde de tatlı kısmı 22.00 gibi geldi, o saatte tüm arkadaşlar tatlıya dadandı ben uzaklaştım inadına:KK1: O saatte onlar yerken bir ara şeytan dürttü deli gibi saldırmak istedim, hemde yemiyorum diye baya ısrar ettiler ama yapmadım. Umarım senin için hayır demek daha rahat olmuştur canım.
Propycil dün kaçamak yapacağını yazmış, bana söz vermişti güya.Kızacağım diye girmemiştir:KK1:

anca gördüm cevabını canımcım sağol.. Ben çok zorlanmıyorum artık:KK76::KK76: Acıkmadığımız için çok zorlanmıyoruz diğer türlü beslensek hep kaçamak yapardık bence:KK76::KK76:
Bazen dondurma istiyo canım.. Karpuz ve meyve istiyor meyveleri sabah yiyorum ben de..

Yemediğin için:KK9::KK9::KK9:

tebrıkler canımmm umarım ıkılı kıloları en kısa zamnda goruursun :KK16::KK16: az daha kılo verde tıckerını degıstıreyım ok

gecmı solsun canımm gecen gun yemek yapıyorum eşim uyuyor saat 16 cıvarıydı eşim uykudan uyandı deprem oluyo dıye kıızmı kucakladı asagı ındık lambalar ve anahtar naısl salandı cok korktu elım ayagım tıtredı . fethıyede olmus ozaman taa beysehırde hıısttık bravo dedım eşime:KK9::KK9: Aallh vermesın kımseye cok zor acı bır afet

masllh gormuusn 56 ı tebrıkler ben gecmııs henuz okumayınca görmedıydım ah ahh ben ırademe hakım olmayınca verenemdım benı baya gectın canım yaa

cok guzel olmussun masllh canım :nazar::nazar:yuruyus yaptıgın oda sanırım arkandakı toplantı odası:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: cok emegı var ustunde deyınmeden gecemedımmm
dıdemcım su an kahvaltıyla duruyorum ve acıktım senın resımdekılerın kokusunu duydum ınanırmısınn cok komık yaa:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

bu arada propcıl ıncelmıısn :nazar::nazar::KK19::KK19::KK19::KK19: bu senın için tepppprıkler canmımmm:KK16::KK16::KK16::KK16:

pepetim sağol sen de ara verdin say devam et canım senin hedefine de az kaldı:KK54::KK54:

Pepetiii propycilin zaten hiç fazlası yoktu kıss bence başladığından beri:KK1::KK1: Olsun iyiki geldi aramıza sağlıklı besleniyor artık:KK52::KK52:

Canim hayirlisi olsun,onemli olan dedigin gibi evinde ne hissettigin,Allahim saglik,mutluluk versin insallah

X