Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

1,5 kase mısır çorbası
1 dlm dalyan köfte
1 kase salata:KK56:

yemekten sonra 1 saat yürüdüm:KK8:

herkeslerin canı sıkkın of ne kötüü..
benimde canım sıkkın biraz...kurumlararası geçişi kaldıracaklarmış bu sene öyle bir duyum aldımm..
eğer öyle ise 1 yıl daha beklicem öğretmenliğe geçmek için ve sınava hazırlanmam gerekecek..:KK43:

su böregine hayır diyen irade abidesi arkadaşım seni tebrik ederim :KK9::KK9:
canım hiçç istemedi kızlar inanın yaww..
vallahi bana birşeyler oldu...
ya karataya tam anlamıyla uymaya çalıştığım içinn,yani fazla motive olduğum için...
ya da doğru beslendiğim için canımın çekmemesinden midir bilemedim ama börek çörek yani hamurişleri benim zayıf noktamdır..ona rağmen canım hiç ama hiçç istemiyor...
yemekhanede kadayıf tatlısı vardı..
aldım arkadaşıma verdim o yedi...
aklım da kalmadııı..
harikayız yawwww:)

ooo süper :KK52:cok zor kılo veren bır tıp oldugun üçünnn:KK1:

bende sabah kalkar kalkmaz çıkamıyorum wc ye,ama dıger zamanlar cıkıyorsun dımı?kabızlık cok tehlıkelı cunku,dun yesıl elma da hoca kabızlık cekenler gunde 20-30 zeytın yıyebılır,veya sabah akşam 1 kasık zeytınyagı ıcebılır dedı,cok tehlıkelıymıs kabızlık,bagırsak kanserının baslangıcıdır dedı:KK53:

şişkinliklerim gitmiş oldu aslında biraz..
ama 1 kilosu kesin yağdan verdimm..
çünkü kıyafetlerimm çok rahat oluyo ve daha iyi duruyo üzerimde...
karataya tam uyunca gidiyormuş demekki..
ve hiç acıkmıyorummm tuhaff bir durum yawww:44:
kabızlık yaşamıyorum ama birşeyler yemeden wcye çıkamıyorum ben..
kahvaltıdan 1-1,5 saat sonra çıkabiliyorum ancak...
kuru incir ya da hurma çok iyi geliyor bana da..
zeytinyağ içemem yawwww....

ben listede yokum ama bencede cuma olsunn kızlar..
motivasyonunuz düşüyor bu şekildeee:KK28:

Son düzenleme:
ailevi meseleler canımcm.o kadar sıkılıyorum ki içim daralıyo.uzun bi süreliğine burdan uzaklaşmak istiyoruz bakalım:KK50::KK50::KK50:

uzaklaş canım tatilde geldi zaten degişik yüzler yerler görmek iyi gelir inşallah :KK31:

kızlarrr tartı günü cuma olsun gerçekten yaaa

Yeyim ben o veyve şuyu diyen agci...:KK52::KK52:

Cok gecmis ossun kuzucuga..

ye tabi canim arasira..artik sen de cok zayifladin..bide kaju kavrulmus oldugu icin ciss die biliyorum,yoksa kavrulmamisini bulabildinmi..:KK53::KK53:

Canimcim 2 tane lahmacun yeseydin hem aksam bisey yemek istemezdin hem de bu kadar acikip benim gibi herseye saldirmasdin..:KK9::KK9:

ay cok sukur kurtuldunmu bu ilactan..cok sewindim canim senin adina..karatay mucizesi iste..:KK53::KK53:

sağol canım bugün dr.a götürdük önemli bişe yok dedi inş. geçer tamamen...

Aman yarebbim...esas beni dowmedi kacamaktan dolayi..gecen gun fundayi dowusun geldi de aklima birden..dowcen die korktuydum beni de..:KK53::KK53::KK53:
Bu arada gitmeyi aklimdan bile gecirmiyorum canum benim...sizsiz ben naparim..

mantar serbest canum..hüplet bakalim..:KK9::KK9::KK9:

dövmem kız merak etme artık senin yemen gerek:KK1: tabi abartmadan :KK20:

merhaba kızlar hayırlı cumalar
üüüfff çok sıcak

kahvaltım
1 yumurtadan peynirli dereotlu omlet
zeytin
peynir
1 muz
ceviz
salatalık
omega 3lerim

sanada hayırlı cumalar canım evet çok sıcak yaa işyerinde zor duruyoruz off .valla bizde kışın soğuk yazın sıcak diyoz nolcak böyle :KK1:

O GÜN BUGÜNDÜRRR:))
PROF.DR.CANAN KARATAY EFENDİGİL HOCAMLA BULUŞMANIN BÜYÜK MUTLULUĞU İÇİNDEYİM.ALLAH HERKESE TÜM KARATAYCILARA ONU GÖRME FIRSATI VERSİNEMEĞİMİN KARŞILIGI OLARAK HOCAM BENİM İÇİN BİR ÖDÜLDÜ ADETA 12.00'DAYDI 'HAYY KİTAPEVİNİN STANDINDA' BULUŞTUM HOCAMLA:)) KIZLARR SİZLERE ÇOOOK SELAMI VAR HOCAMIN KADINLAR KLUBÜNDENİM HOCAM DEDİM AAAA ÖYLE Mİ ÇOOOK SELAM SÖYLE YAZ HEMEN ORADAKİLERE BENİMLE BULUŞTUĞUNU DEDİ:)) MAVİ GÖZLERİNE KURBAN OLAYIM HOCAM DİYESİM GELDİ İÇİMDEN AMA ALLAH RAZI OLSUN HOCAM SİZDEN DEDİM 3.KİTABINIZI MERAKLA BEKLİYORUZ DEDİM O DA İNŞ. MAYIS AYINA YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ BOL BOL DUA EDİN YETİŞSİN DEDİ:)))
SIRA BANA GELDİİ VEE HOCAM DEDİM ARALIK 2011 DEN BUGUNE KADAR TAM 14 KİLO VERDİM SİZİNLE DEDİM OOOO MAŞA...LLAH DEDİ YÜZÜNDE KOCAMAN BİR GÜLÜMSEME BENİ DAHA DA GAZA GETİRDİ TABİRİCAİZSE:)))
İDEAL KİLOMUN NE OLABİLECEĞİNİ SORDUM HOCAM: 'SEN MERAK ETME ZATEN İDEAL KİLONA ULAŞTIĞINDA ARTIK KİLO VERMEZSİN AYNI ŞEKİLDE BESLENMENE DEVAM ET' DEDİ.BENİM EN ÇOK KAFAMA TAKILAN HAMİLELİKTE NASIL BESLENMEM GEREKTİĞİYDİ.HOCAM ŞÖYLE CEVAPLADI:' BU YEDİĞİNİN 2 KATINI YERSİN SABAHLARI DA KAHVLTIDA BALIK YE, BEBEĞİN ZEKASI GELİŞSİN' DEDİ.BAŞKA BİRİ ŞU SORUYU SORDU:' PEKİ HOCAM ÇOCUKLARIMIN EKMEK YEMESİ YA DA YEMEMESİ BU KONU DA NE ÖNERİRSİNİZ?' EL CEVAP:) EĞER ÇOCUĞUNUZDA KARACİĞER YAĞLANMASI VARSA,ERKEK ÇOCUĞU VE MEME BÜYÜMESİ VARSA,KİLOLU İSE EKMEK YEMEMESİ GEREKİR DEDİ.
HERGÜN MUTLAKA 2 YUMURTA YEMEMİZİ ÖNERİYOR İLAÇLARI DA TAVSİYE ETMİYOR DOKTORUNUZ ÖZELLİKLE KOLLESTROL HAPLARINI İÇMENİZ İÇİN ISRAR ETSE DAHİ ONLARA İÇİYORUM DİYİN AMA İÇMEYİN ÇÜNKÜ KOLESTROL İYİSİ YA DA KÖTÜSÜ DİYE BİR ŞEY YOK DEDİ.(TABİİKİ KARATAY BESLENMESİ YANİ DOĞRU BESLENME YAPILIYORSA)OMEGA 3 İÇİN MUTAKA YÜKSEK DOZDA ALINMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ 2-3 MG GÜNLÜK.

Düzenleyen: guleryuz2011 Düzenleme Tarihi : Bugün Düzenleme Saati :KK17:01

canım ellerine sağlık evet beni biraz aydınlattı ama ben bi mail atayım hocamada,en azından bi liste tavsiye etsin,sizlerle paylaşayım herkes faydalansın...

kızlar kafama takıldı peki oruçken nasıl beslenicez yarın kandil ben oruç tutmayı düşünüyorum ne dersiniz diyetim bozulmuş olurmu.....

Kızlar leblebi konusunda uyardığınız için tekrar teşekkür ederim, bir daha tövbe :)

Sabah: Karatay kahvaltısı

Öğlen: Kuru meyveler, badem, ceviz, fındık

kızlar kafama takıldı peki oruçken nasıl beslenicez yarın kandil ben oruç tutmayı düşünüyorum ne dersiniz diyetim bozulmuş olurmu.....

karatay diyetiyle yaşam boyu sağlık adlı kıtabında ramazanda karatay dıyeti diye bir bölüm var, bozulmuş olmuyor

sahurda yenecek yemek ya da kahvaltı kuvvetli protein içermelidir.
->az pişmiş 2-3 yumurta
bol peynirli omlet ya da menemen olabilir.
->bol domates, salatalık,yeşil biber, kırmızı biber ve turp
->bir avuç içi ksfsr tuzsuz peynir
->9-10 adet tuzsuz zeytin
-> bir kae yogurt, içine ceviz ya da kuruyemiş, kuru nane, zerdaçal, bir tatlı kaşıgı kadar bütün ketentohumu,bir çorba kaşığı soğuk sızma zeytinyağı
ketentohumu ve zeytinyağı kabızlığı önler
->süt ayran ve şekersiz limonlu çay
->bol su
->bir kase çorba
tarhana,mercimek,ezogelib,yogurt çorbası ve ya sebze çorbası olabilir.
-> dayanamayanlar ve aşırı acıkanlar çin bir avu. içi kadr pide

canım bizde hiç meyve suyu kola cips vermeyiz elimden geldiğince doğal beslemeye çalışıyoruz.ben kızımada fındık badem ceviz kayısı incir yediriyorum seviyoda şükür onları .bide canım sen süt olarak devam sütümü yoksa normal süt hani kendi kaynattıklarımızdan mı veriyosun...

canım bizim evlilik yıldönümümüz bu pazar yani hem babalar günü hem evlilik yıldönümümüz bir arada.emeluludasın dündü evlilik yıldönümü...

inşallah canım inşallah çok sağol...

sağol canım, hem nasıl gidiyo insanın içi sürekli aklın onda bişeymi olcak diye allah korusun şifa versin inşallah ve beterinden korusun....

geçmiş olsun canım umarım önemli bişey değildir...

amin canım inşallahh allahım tüm hastalara şifa versin...

canım zaten yürümüşün yediklerin kalmamıştır bile ama sen dikkat et kendine istersen biraz ye yasaklı olanlardan ...

canım mezun oldum diye gitmek yok buralardan ona göre bak ozaman yersin patak:KK4::KK4::KK4::KK1:

sanada günaydın ve hayırlı cumalar canım...

amin canım inşallah allahım şifa versin bu mübarek günlerde tüm hastalarımız için dua edelim kızlar .Allahım herkese şifalar kolaylıklar versin.seninde cuman mübarek olsun canım...

Canim kizin daha iyidir insallah
akşam menümü yazıyorum
balık ızgara bol salata
bu arada bişey sorucam ızgara mantar yenebiliyor mu? çok severimde :KK1:
8 den sonra ( işten anca gelip hazırlıyorum yemeği) bitki çayı ve su içtim sadece.
1 saat yürüyüş yaptım aslında daha yürücektim ama eşim aradı sıkıldı tabi evde yalnız :KK1: bulaşık makineside ona satmıştım hevesim kırılmasın diye sesini çıkarmıyor.. :KK1:

sabah ki menüm
2 yumurta
avuç içi kadar peynir
6 zeytin
bol yeşillik
fındık
ve yeşil çay

öğlen içinde
semizotu salatası
bol yeşillik
ceviz hazırladım.

mantar konusunda cevap bekliyorum.... bu arada 200 gr daha vermişim bu sabah itibariyle

Canim mantar serbest,bu arada cok guzel yurumussun,1 saat cok iyi,fazlasina gerek yok
gunaydın kızlarrrrrr:KK3:

gecen haftasonu aldıgım 1,9 kılonun 1,8 ını vermıss bulunuyorum:KK9:pztesıden berı karatayıma uydum,reglım de bıtmek uzere,sanırım kılo degıl sıslıktı o,:KK51:

zaten bu pztesı tartılma ısı hıc ıyı olmadı,haftasonları az cok kaçamak oluyor ve daha onu toparlamaya fırsat bulamadan bildirim yapıyoruz.ne dersınız tüm topikler gibi biz de tekrar cumaya mı alsak bildirim gününü?

Bence de cuma daha iyi olur,benim de en cok hafta sonlari ev disinda duzenim bozuluyor,o zamana kadar yaptiklarim da bazen bosa gidebiliyor.Daha onceden cuma gunumuydu tarti gunu,neden degisti?

Son düzenleme:
Güleryüzcüm merhaba canım:KK16::KK16:

Nasılsın tatlı hamişim:KK34:

Kıslar misafirler gitti.. Evim de temiz ohhh hafta sonu gezebilsem:KK52::KK52::KK52:

Sabah klasik karatay kahvaltımı ettim. Öğleyin gül tatlısı ve kurabiye yemedim:KK20::KK20:
Ama patates salatası çok az ve milföy böreği ve de bulgurlu yaprak sarması, kaju-antep fıstığı-badem yidim:KK53:
Akşama sadece süt içsem yeter:KK33::KK33:

Güleryüzcüm merhaba canım:KK16::KK16:

Nasılsın tatlı hamişim:KK34:

Kıslar misafirler gitti.. Evim de temiz ohhh hafta sonu gezebilsem:KK52::KK52::KK52:

Sabah klasik karatay kahvaltımı ettim. Öğleyin gül tatlısı ve kurabiye yemedim:KK20::KK20:
Ama patates salatası çok az ve milföy böreği ve de bulgurlu yaprak sarması, kaju-antep fıstığı-badem yidim:KK53:
Akşama sadece süt içsem yeter:KK33::KK33:

merhaba güzellik evimdeyim mutluyum 2 -3gündür daha iyiyim mutluyum biraz daha bulantılarım azaldı sayılır ama uyku modum cok oglum uyuyunca hemen bende uykuya yelken acıyorum yoksa aksamları dayanamıyorum karataya devam sükür ama arada kacamak yaptık bazen kızıyorum kendime olmamması gerekiyor diye ama oldu aksam 8 den sonra bol bol su ve ayran tüketiyorum dün yesil elmada karatay hocam vardı tekrar beni motive etti canım hocam kendime geldim söyle insallah yakında yine menülerimi fotolu koyacam biraz daha kendime geleyim yakında yine buralarda olacam:KK34:

merhaba güzellik evimdeyim mutluyum 2 -3gündür daha iyiyim mutluyum biraz daha bulantılarım azaldı sayılır ama uyku modum cok oglum uyuyunca hemen bende uykuya yelken acıyorum yoksa aksamları dayanamıyorum karataya devam sükür ama arada kacamak yaptık bazen kızıyorum kendime olmamması gerekiyor diye ama oldu aksam 8 den sonra bol bol su ve ayran tüketiyorum dün yesil elmada karatay hocam vardı tekrar beni motive etti canım hocam kendime geldim söyle insallah yakında yine menülerimi fotolu koyacam biraz daha kendime geleyim yakında yine buralarda olacam:KK34:

Canım :nazar::nazar::nazar: başkası olsa hamileyim aşeriyorum diye yan çizebilirdi ve tamamen bırakabilirdi.. Harikasın o kadar kaçamak olur canımm:KK54::KK54: :KK54::KK54:
canım oğluşunu uyuttukça sen de uyu mışıl mışıl dinlen işte ne güzel:KK34:
Sen hamiş olarak çok kişiye örnek olacaksın.. Bebeğin sağlıkla doğsun Allah'ım sağlıkla kucağına almaya nasip etsin canım:KK19::KK19::KK19:
Menülerini fotolu koy bence de senin gibi hamişler var onlar örnek alsın :KK19::KK19::KK19:

X