Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Öğle yemeğim:

1 parça tavuk göğüs haşlama
yoğurt

suya doyamıyorum bugün..

leylak84 ve leylak70 hoşgeldiniz:KK42::KK9:.yokluğunuzda propycil ve iyiniyetli çok andılar sizi.:KK9:hatta çokta merak ediyoduk yani.çünkü ansızın gelmemeye başlamışsınız sanırım:KK3:
karataya devam kızlar:KK55:

hoşbulduk kızlar yazın benim işim bitmez oğluşlar sağolsunlar giy giy çıkar çamaşır ütü yemek çok çalışmam lazım çok
bir kaç gün giremesemde merak etmeyin karataya devam
zaten tamamen ayrılsam topikteen haber ederim canlarım

2 incir+ ılık su

1 öğün : 07:30

2 köy yumurtası kk kıvamı olmadı bu kez :KK50::26:
8 zeytin
büyük parça çökelek
1 bardak ceviz+ fındık
4 çeri
1 biber
2 kapsül omega 3

:KK9::KK9:

hergün tartılma kız sende..
yürüyüş yaptığının ertesi günü hele assssssssslaaaa tartılmaa...
14 gün boyunca kesintisiz yürüdüm ve her sabah tartıya çıktığımda eksilme görmedimm..
hastalığımdan dolayıı 3 gün yürüyemedim ve regl olmama rağmen o yürüyemediğim günlerde tartıda azalma vardı:KK8:

2 gündür yine başladım yürüyüşlere..reglimde devam ediyorrr ve tartıyı yatağınn altına ulşamayacağım yerine koydummmm...
uzun bir süre tartılmayı düşünmüyorumm..
Haklisin galiba canim.o 3 gunde regl olmana ragmen tarti -- deyse ozamn kesin su tutuyo vucut yuruyusten sonra..tartinin yeri de supper yalniz..:KK9::KK9:

12.30da yani şuan 2 ince dilim elma kurusu, 1 erik kurusu ve 1 badem yedim.
Metabolizmam şaşırsın istedim. Yemeyince de çalışmıyor diyorlar malum.
Ne dersiniz doğru mudur sizce?

Cok iyi yapmissin çitirim,hem boylelikle aksama yuklenmemis olursun..bide bademi biraz daha fazla yiyebilirdin..:26::26:
günaydın kızlarrr:KK8:
menümü yazıp geçmişe gidiyorum hemen:KK35:
kahvaltıdan bir fincan biberiyeli çay
1 adet yumurta
5-6 zeytin
avuç içinden az peynir ama bolca yoğurt
omega ve kuruyemişlerim bitmiş farketmedim o yüzden alamadım onları.inş bu sıcakta erinmekten vazgeçipte gidebilirim:44:
şimdide yeşilçayımla geçmişe doğru gidiyorum:KK55:
Cok iyi gidiyosun canim,teprikler..:KK9::KK9::KK9:
merhabalar kızlar nasılsınız?:KK3:kaç gündür yoktum çok özledim sizleri.ani bir tatil kararı verince böyle oldu.regl bitti,moral bozukluğu derken kilo da verdim.sizleri merak ediyorum şimdi.listeyi bulup bakmam lazım hemen:KK31::KK31:
Aman Yarebbim leylak gelmis hogelmis..tatile cikmana sewindim canim..haketmistin sen bunu..:KK48::KK48::KK48::KK48:

sabah 8:30 da kahvaltidan sonra 1 de ogle yemegi yedim.
yemekhane oldugu icin cok secim sansi yoktu.
corba, yogurt, saksuka ve manti vardi. mantidan bir kasik aldim biraktim. zaten mantiya hakaret gibiydi. yemedigime hic pisman olmadim. saksukanin da en yagsiz olanini sectim. aksama kadar acikmasam bari. ben en iyisi kuruyemis stogu yapayim.
Ewet canim oyle yap..almira guzel bi cozum bulmus..buzdolabi posetine kuruyemisleri koyup ise giderken goturuyomus..oglrn kuruyemisin yaninda meyve de yiyebilirsin,salata ve ayran yda yogurt da olabilir..corbada olabilir..

kuruyemişleri paket paket hazırladım buzdolabı poşetlerine pratik oluyor işe gelirken hop alıyorum bi tane :)
Guzel cozum..buarada hosgeldin aramiza..

koladan ödül olmaz:KK20::KK4::KK4::KK4:
nasi cezalandirmissin kis fundayi..aman yarebbim..korktum senden..:KK53::KK53::KK53::KK53:

annem beni 4 aydır görmüyordu dün şok oldu
kurumuşun kurumuşun sen ben geldim annem seni ele alayım diyor:KK53::KK53::KK53:
anne ben kaç aydır vermek için neler çektim bilmiyorsun hiç kusura bakma dedim
sende yürüyüşe başlıyorsun dedim
biz 3 kızız annem bizim kilolu olmamızı da istemez diyet yapmamızıda istemez :KK53: nasıl olacaksa 3ümüzde kilo almaya müsaitiz

topiğin muhtarı olarak sana birşey soracağım:KK1::KK1:

papişten başka foto paylaşan oldumu
sayfalar çok hepsini okuyacak vaktim yokta canımcım

kızlar grubunuza benide alın 1 haftadır düzenli egzersiz yapıyorum ama diyet olmayınca olmuyor bıde anladımki ekmek bana iyi gelmiyor az da yesem kilo veremiyorum o üzden bende karatya başlamaya karar verdim sanırım bildirim pazartesileri

merhaba kızlar
kahvaltım 9:00 bitti
1 yumurta
peynir
zeytin
yarım tost:KK17:
1domates
çay
1 ceviz

ikinci öğün 15:20 bitti
1 kase etli nohut yemeği
1 kase kısır
3-4 kaşık semizotu
1 bardak ayran

annem dün gitti kızlar antalyaya ben yine yalnız kaldım cok üzgünüm:KK25: ama napalım herkes yerinde sağ olsun dimii..karatay beslenmeme aynen devam ediyorum artık..aralarda atıştırma yapmaya başladım bundan biran önce kurtulmalıyım öğlen 3 çatal karpuz yedim akşam bişi yemicem zaten acayip doydum şükür..birde akşama spora başlıyorum inş.
evde kızıma tuvalet eğitimi vermeye devam ediyorum o yüzden dışarıya pek çıkmıcam bu hafta yürüyüş yapamıcam çünkü kaçırıyo..ama çok ilerleme var artık çişini söyleyip tutuyor beraber lazımlıga koşuyoruz yapıyor maşallah gecede hiç kaçırmıyor sabah yapıyor cok mutluyum:KK8: bu sıkıntıda bitiyor..
gecen hafta menü bildirimi yapamadım listeyede giremedim 400 gr vermişim okadar kaçamaga hayret..bu hafta daha dikkatliyim geçmişide okuyup bir bakim kimler kilo vermiş hepinizi öpüyorumm:KK54:

Selamlar ,

kahvaltimdan once 20 dakika yurudum.
1.Ogunum;
2 yumurta , 4 ceri domates, 7 cilek ,2 aci biber
yesil cay

az once yurudum geldim 70 dakika olmus farkinda bile degilim.

2.Ogunum;
1 kase yaz turlusu ( biber,patlican,kabak)ve bir mercimek koftesi ..

Simdi suyumu iciyorum.

Guzel cozum..buarada hosgeldin aramiza..

teşekkür ederim. çalışınca böyle oluyor eve giderken alışveriş akşam hazırlık. sabah al çık daha kolay geliyor bana. herşeyi pratik şekilde hazırlamaya çalıştım. :KK1:

pazar günü babalar günü ailecek branca gideceğiz
pazar günü tartılayım diyorum:44: ne dersiniz:KK34::KK34:
birde pazartesi tartılır aradaki farkı farkederiz:KK53::KK53:

bende karatayın ilk kitabını okudugumda çok gaza gelmiştim gerçekten uygulayınca etkisinide görmüştüm ama bi spor salonuna yazıldım büyük biryer içinde diyetisyen hizmetide var bana günde 5 ögünlük klasik diyetlerden uygulattı keşke bırakmasaydım karatayı 5 ögün yiyince sanki çok şişdim.

kızlar grubunuza benide alın 1 haftadır düzenli egzersiz yapıyorum ama diyet olmayınca olmuyor bıde anladımki ekmek bana iyi gelmiyor az da yesem kilo veremiyorum o üzden bende karatya başlamaya karar verdim sanırım bildirim pazartesileri

Merhaba canim ,
Oncelikle grubumuza hos geldin.
Umarim sen de bizler gibi tikit tikti kilo verirsin.
Sana Karatay maddelerini yaziyorum. Umarim uygalayarak sagligina kavusursun.
Pazartesileri tartiliyoruz. (ama listeye diyete basladiktan 2 hafta sonra girebiliyorsun)

- Oncelikle hocamizin kitaplarini edinmelisin, ve bizi takip etmelisin.

- Sabahları kuvvetli ve proteinli kahvaltı yapılması şart!

- Öğünler arasında en az 4-5 saat geçirilmesine dikkat edilmelidir.

- Günde 3 öğünden fazla yemek yenilmemeli, ara öğünler kalkmalıdır.

- Öğünler arasında bol limonlu su, limonlu şekersiz çay veya ayran içilmelidir.

- Her gün 2-3 litre sıvı almaya dikkat edilmelidir.

- Akşam saat 20:00'den sonra hiçbir şey yenilmemelidir.

- Her gün veya akşam en az 40-60 dakika yol yürümeli ya da en az 40-60 dakika sevilen bir fizik aktivite yapılmalıdır.

- Kabız olmamaya dikkat edilmelidir. Doğal yiyeceklerle her gün iki kez yumuşak bir şekilde büyük abdeste çıkılmalıdır.

- Yaz ya da kış aylarında normal şartlarda kanda D vitamini düzeyinin en az 50 ng/ml'nin üzerinde olması gerekir. Kanser hastalarında 70 ng/ml olması önerilmektedir.

- Sağlıklı doğmamızda, büyümemizde, ürememizde ve yaşamamızda gerekli olan (olmazsa olmaz); sıvıyağ ve doğal yiyeceklerde bulunan Omega-3, Omega-6 ve Omega-9 yağları doğallıkları bozulmadan tüketilmelidir.

- Doğal ve bozulmamış olan Omega-3 yağlarının gıdalarla alımı artırılmalı. Bütün işlenmiş ve hazır yiyeceklerde bulunan bozulmuş Omega-6 ve trans yağların tüketilmeleri bilinçli bir şekilde azaltılmalıdır.

- Yapılan bilimsel araştırmalar çok az yağ ya da yağsız gıdalarla beslenenlerde kolestrolün azalmadığını, aksine yükseldiğini göstermiştir. Çok az yağ yiyen ya da yağsız gıdalarla beslenenlerin de kilo veremedikleri gibi, aksine kilo aldıkları da görülmüştür.
Sağlıklı yağlar; hayvansal katı yağlar, doğal tereyağı, soğuk sıkım sızma zeytinyağı, Omega -3, fındık ve keten tohumu yağlarıdır.

- Sağlıklı kilo vermek ve sağlıklı kilomuzda kalarak dinç, hayat dolu ve enerjik yaşamak istiyorsak düşük glisemik indeksli karbonhidratları, bozulmamış yağları ve sağlıklı proteinleri tüketmemiz gerekir.

- Vücut yağlanmasını önlemek ve bozulmuş kan yağlarını normalleştirmek amacı ile mutfakta doğal tereyağı ve sağlıklı sıvı yağlar tüketilmelidir.

- Doğal balık yağı Omega-3 ve kolestrol bütün hücre zarlarımızın temel yapı maddeleridir.

Karatay Diyeti'yle Yaşam Boyu sağlık
Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay

akşam menümüde yazayım belki giremem

ıspanaklı buğdaylı yoğurt çorbası
taze fasulye
cacık yapacağım

herkese afiyet olsun çenem düştü benim:KK55::KK55:

Merhaba canim ,
Oncelikle grubumuza hos geldin.
Umarim sen de bizler gibi tikit tikti kilo verirsin.
Sana Karatay maddelerini yaziyorum. Umarim uygalayarak sagligina kavusursun.
Pazartesileri tartiliyoruz. (ama listeye diyete basladiktan 2 hafta sonra girebiliyorsun)

- Oncelikle hocamizin kitaplarini edinmelisin, ve bizi takip etmelisin.

- Sabahları kuvvetli ve proteinli kahvaltı yapılması şart!

- Öğünler arasında en az 4-5 saat geçirilmesine dikkat edilmelidir.

- Günde 3 öğünden fazla yemek yenilmemeli, ara öğünler kalkmalıdır.

- Öğünler arasında bol limonlu su, limonlu şekersiz çay veya ayran içilmelidir.

- Her gün 2-3 litre sıvı almaya dikkat edilmelidir.

- Akşam saat 20:00'den sonra hiçbir şey yenilmemelidir.

- Her gün veya akşam en az 40-60 dakika yol yürümeli ya da en az 40-60 dakika sevilen bir fizik aktivite yapılmalıdır.

- Kabız olmamaya dikkat edilmelidir. Doğal yiyeceklerle her gün iki kez yumuşak bir şekilde büyük abdeste çıkılmalıdır.

- Yaz ya da kış aylarında normal şartlarda kanda D vitamini düzeyinin en az 50 ng/ml'nin üzerinde olması gerekir. Kanser hastalarında 70 ng/ml olması önerilmektedir.

- Sağlıklı doğmamızda, büyümemizde, ürememizde ve yaşamamızda gerekli olan (olmazsa olmaz); sıvıyağ ve doğal yiyeceklerde bulunan Omega-3, Omega-6 ve Omega-9 yağları doğallıkları bozulmadan tüketilmelidir.

- Doğal ve bozulmamış olan Omega-3 yağlarının gıdalarla alımı artırılmalı. Bütün işlenmiş ve hazır yiyeceklerde bulunan bozulmuş Omega-6 ve trans yağların tüketilmeleri bilinçli bir şekilde azaltılmalıdır.

- Yapılan bilimsel araştırmalar çok az yağ ya da yağsız gıdalarla beslenenlerde kolestrolün azalmadığını, aksine yükseldiğini göstermiştir. Çok az yağ yiyen ya da yağsız gıdalarla beslenenlerin de kilo veremedikleri gibi, aksine kilo aldıkları da görülmüştür.
Sağlıklı yağlar; hayvansal katı yağlar, doğal tereyağı, soğuk sıkım sızma zeytinyağı, Omega -3, fındık ve keten tohumu yağlarıdır.

- Sağlıklı kilo vermek ve sağlıklı kilomuzda kalarak dinç, hayat dolu ve enerjik yaşamak istiyorsak düşük glisemik indeksli karbonhidratları, bozulmamış yağları ve sağlıklı proteinleri tüketmemiz gerekir.

- Vücut yağlanmasını önlemek ve bozulmuş kan yağlarını normalleştirmek amacı ile mutfakta doğal tereyağı ve sağlıklı sıvı yağlar tüketilmelidir.

- Doğal balık yağı Omega-3 ve kolestrol bütün hücre zarlarımızın temel yapı maddeleridir.

Karatay Diyeti'yle Yaşam Boyu sağlık
Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay

okey canım bunlara uyucam tabiki ama ara ögün belki başlarda yaparım diye düşündüm mesela öglen evden getirdiğim tavuk yemegini (bu arada ben çalışıyorum yemekhaneden çıktım)ve 1 adet şeftali yedim ama öglen arasında 1 saat kadar alışverişe çıkınca geldiğimde acıkmıştım 3 tane kuru kayısı ve 7-8 tane tuzlu kraker yedim olur herhalde akşam spordan gelince meyve yiyordum onuda yemiycem herhalde...

X