Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Sevdacik ben de 2 öğünü zor buluyorum. Gerçi ben başlayalı 3 haftayı geçti. Eğer kahvaltıyı biraz geç edebilirsem (bazen işe yanımda götürüyorum) örneğin 9.30 gibi, işte o zaman akşama kadar dayanabiliyorum. Ama eğer kahvaltımı 7.30 gibi edersem öğlen bi şeyler yemem gerekiyo, mesela 1 civarı.

Umuyorum ki vücudum bu diyete daha da alıştıkça 2 öğüne dönebilicem.

Ama bi de şu var tabii: Yemek son derece sosyal bi olay ve de ömür boyu 2 öğün yiyerek yaşamak ne kadar mümkün diye düşünüyorum. Hafta içi 1 gün ve de tercihan hafta sonlarında 1 ya da 2 gün yani toplamda her hafta 3 defa 2 öğün yapılabilir ama her gün nasıl olur acaba? Yapabilenleri çok taktir ediyor ve kutluyorum Ama mesela kışın bizim aile olarak tek toplandığımız zaman akşam yemekleri ve de bu durumu değiştirmek istemiyorum, çocukluğumuzda olduğu gibi ben de ailemle beraber standart akşam yemekleri düzenini devam ettirmek istiyorum. Galiba o zaman da öğlen yemeklerini sebze, salata, caık gibi hafif şeylerle halletmek lazım olucak.

Ama kıslar sevinerek bi şey paylaşıcam sizinle: Bunca zamandır şeker ve unu hayatımdan çıkarınca gerçekten canım tatlı istememeye başladı! Buna ben bile inanamıyorum. Karataya başlamadan önce de 18 Nisan-10 Mayıs arasında sağlıklı bi diyet yapıp bunları tüketmeyi bırakmıştım ama sabah kahvaltılarında ekmek yiyodum. Karatya başlayınca o da bitti. Yani demek ki toplam 8 haftadır sağlıklı besleniyorum. Demek ki insan dişini sıkarsa tatlı ve hamurişi istemez hale gelebiliyomuş. Ben becerebildiysem herkes becerebilir, inanın! Ve bu arada ben Karatay öncesi 5,5 ve Karatay ile 4 .3 olmak üzere toplam neredeyse 10 kilo verdim:) Fakat Karatayla kendimi çok daha zinde ve mutlu hissediyorum. E bi de burda sizin desteğiniz var, daha ne olsun?

İyiyim SERSUMUM öpüyorum kıss seniii açım yalnız birazdan yiyciiim 2. öğünümü

Asyaateşçim ben buldum bi neden. Şöle bak sabah erken yiyor akşam da geç yiyorsun bence akşam öğününü erkene al ya da öğleyin yanına kuruyemiş ya da meyve al ye bence.. Çook uzun süre aç kalıyosun.. Akşamı da geç yiyorsun erimiyorlar canım bence

Yerinde olsam kahvaltımı yapar, öğle yemeğimi zamanında (çok doyma ama ) yer akşamı da ya fındık yiyerek ya da sadece yoğurt yiyerek filan devam ederdim..

Son düzenleme:

canım ben de genelde 3 öğün yapıyorum ama bugün ve bazı günler geç kahvaltı yaparsam ancak dayanabiliyorum 2 öğüne..ama bugün erken yaptım kahvaltımı ve şimdi şimdi acıkmaya başladım ne yalan söyliyeyim...ama yine de6 saat olmuş ben ce acıkmam normal..2 öğün olunca kiloda daha rahat veriliyor..ben hala tam uygulamıyorum..sen de üzülme onun için tatlım

kısslar bu arada sizle kaçamak konuşurken iso denetimi de geldi gitti atlattık çok şükür..röntgene şöööle uzaktan bi bakıp kaçtılar hayınlar..keşke makinenin tüpünü bi elletseydim de bakalım ozaman denetim geçilirmiydi..tüpün hiçbir tuşu işlemiyor ve dokununca fıldır fıldır dönüyor..acil servis güyaaaa..ama isomuz var yaniii

:90::90::119::119::119::119::119::119::119::119::119::119:
yaşasın yaşasın heyooooo

canım ellerine sağlık güzel görünüyor...

afiyet olsun canım

sağol canım sanada afiyet olsun...

evet canım 2 öğün yapıyorum ve çok rahatım acıkmıyorumda bu menüne salatalık beyaz peynir,bibervb.yeşillik ve biraz kuru meyvede eklersen daha iyi olur.ben sabah saat 10-11 arası yapıyorum akşamda 7de yiyorum ve bitiyor gün bence dene sende başarabilirsin...

Kızlar 2 öğünü ben şööle yapıyorum sabah : 7:30-08:00 arası kahvaltım veee 2. öğünüm de 15:00 (bugün ööle yedim) 16:00 arası yiyorum.. Sonra acıkmıyorum. Eğer denediyseniz ve acıkıyorsanız 3 öğüne devam edin 2 öğüne zaman var demektir bu

Bu Leptin Diyeti farkli bir yazara ait. Ilk kitabi 90 yillarin sonlarinda cikmis, bu konuda birkac kitabi var. sevgi-liebe kilo kaybedemeyince ve henuz ona ozel mesaj gonderme yetkim olmadigi icin, onun istegi dogultusunda yazdim. Cogu kural Karatay ile benzesmesine ragmen, bazilari farkli. Bu kitabin yazari, aralarda sadece su, bitki cayi, sekersiz kahve v.s. Alinmasini oneriyor. 20 kalorinin ustu ara ogun olur, insulin salgilanir diyor.

aslinda ben de soz wermistim resim koymaya ama beceremiyorum maalsef..
bu arada ikinci ogunum:
3 ceviz
1 kase koyun yogurdu
biras peynir
1 tabak menemen
1 tabak zeytinyagli taze fasulye
2 adet omega
ve cayyyyy

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…