Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Kıslar doğumdan bi süre sonra b fite başlamıştım..2011 yılında orada vücut yağ oranım 31.3 müş.. Yeni baskülümde ise 23.1 çıktı.. Ölçüm yaptım en çok karnımdaki ve basendeki yağlarım gitmiş:KK8::KK8:

Sağol canımm:KK16: Bide sabah 6:30 da mayalı hamur hazırladım.. Arkadaşlarla kahvaltı için sözleşmiştik.. Ben poğaça yapayım diye söz verdiğimden kalktım yaptım:KK31: 4 tepsi oldu kıslaarrr ister misiniz.. Arkadaşlar çok beğendi:KK60:
Canım sen de kilo vermeye başlamışsın:nazar::nazar::KK9::KK9:
isteris desek göndercen mi kıssss:KK60::KK60:
Leylakımmm bisi çok seviyosun ondan sıcaksın sen:KK19::KK19:canım benim..
Hiççç aramıyorum kaynanamı.. Her geldiğinde beni aramıyosun neden diye tutturuyor biliyomusun:KK47::KK47::KK47:
Annemi her gün arardım. Onun yanında arayamıyordum sırf gene aynı şeyi söylemesin diye:KK1::KK1:
kandilde bilem aramıyorum anlasınlar..
İlk evlendiğimizde 2 günde bir hem kendi hem de eşimin ailesini arar konuşurduk.. Evlendikten 1 yıl sonra tv buzdolabı vs. vs. vs. istediler. Bırakçaksınız diye emrettiler.. Bekarken kendi aldığım tv yi istediler biliyo musun?:KK47: bize küççücük buzdolabı almışlardı yazlıklarına buzdolabı isteyince tepem attı.. Bochtan çooook büyük buzdolabı aldık eşimle görseniz zor taşıyo hamallar.. Kendi aldıklarını bıraktık onlara.. Sonra eşimin bi küçüğü evlenecekti.. Bi maaş para verdik o zaman.. Sonra diğer kaynımın düğünü gelince gene para istediler bana geldi gelenler..İlk çocuğuma hamileydimm.. Dedimki anneme bunların sonu gelmeyecek.. Herşeyi göze alıp kaynanamı aradım.. Saydım saydım. Dedim ki biz yeni evliyiz.. evimiz arabamız hiçbişeyimiz yok.. -evlenirken 5 kuruş kimsecikler yardım etmedi bize:KK43::KK43: ama Allah yardım etti neyse:KK43: Borçlarımız vardı kimse tınlamadı.. Araba alacaktık takılar yetmedi söyledik kimse yardım etmedi:KK43::KK43::KK43: - Eşyalarım ahım şahım değildi..... --
Bizim ihtiyacımız var dedim.. O anladı benim bıçağın kemiğe dayandığını.. O sene doğuya tayinimiz çıktı ordayken ev aldık borççç sonra hep borç yaptım ben de:KK53::KK53:
Benim tavrımı bilirler ama yine de yüzsüzlük edip para istediler..
4 yıl önce iflas ettiler arabamızı sattık para verdik hiiççç umursamadılar.. O zaman hadi dedim ihtiyaçları vardı..
Ama bu yıl gayet kararlı bi şekilde para işstediler yeni bi strateji geliştirmişler kendilerince..
Kaynıma dedim ki para yok borç çok yenge bu sefer parana kıy yoksa kötü olacak dedi bana:KK43::KK43::KK43::KK43:
Allah'ım helal etmiyorum gerçekten zorla aldıkları için..
Şimdi neden aramıyormuşum hiç aramıyorum.. Eşimle konşurlar eşim bana telefonu vermez konuşmak istemediğimi bildiği için:KK76:
sizi okudukça kuduruyom valla:KK47::KK47:
Eki Görüntüle 439234

Hocamizin kitabinda bulunan tarifi degistirdim .

Malzemeler ;

-2 yumurta,
-10 incir,
-20 minik hurma,
-1 su bardagi cekilmis keten tohumu ( un yerine),
-1 cay bardagi cekirdek ici gibi olan keten tohumu,
-1 tane kabartma tozu,
-1 su bardagi cekilmis badem ve ceviz(karisik),
-2 tatli kasigi tarcin,

Eki Görüntüle 439233 (incirleri ve hurmalari kup kup dogradim.)

Eki Görüntüle 439232 (tum kuru malzemeyi karistirdim)

Eki Görüntüle 439231 (sut ve yumurtalari guzelce cirptim)

Eki Görüntüle 439230 (sulu ve kuru malzemeyi birlestirip kalibima doktum.)

180 derecede yaklasik 25 dakika pisirdim.

Sonuc super :nazar:

Fakat son resmi eklerken problem olustu ekliyemedim.

Birazdan yeniden koymayi deniyecegim.
harika gözüküyo malzemeler..umarım tadı da iyidir..:KK16::KK16:
canlarımmm hepinize teşekkür ediyorum,kv ve kızımın anne meselesinden dolayı destek oldunuz ...allah razı olsun,daha iyiyimm şimdi,,umarım herşey zamanla düzelir... sizleri çoooookkk seviyorummm.....

sizleri çoooookkk seviyorummm.....

Sizi bilmem, ama ben karar verdim.

Su gibi duru olup hep akmaya,

Başka sular tanıyıp, çoğalmaya,

Dalgalanmaya, taşmaya…
Son günlerde çok düşünür oldum,

Zor zamanları çabuk atlatır oldum.
Yalnız mıyım insanlar içinde?

Arkadaşlarım, aşklarım içimde.

Yara aldım bundan iki yıl önce,

Hiç susmadım, şarkı söyledim günlerce
Artık kısa cümleler kuruyorum,

Sevdiklerim, sevmediklerim yanımda.

Kabullendim herşeyi olduğu gibi.

Yola çıktım, yarınlara…
Son günlerde çok düşünür oldum,

Zor zamanları çabuk atlatır oldum.
Bakıyorum aynaya her gece,

İçim rahat, biraz yorgunum sadece.

Hayatıma giren herkese,

Yaşanmış her şeye
Teşekkürler büyüyorum sizinle
biz de seni seviyoz gülüm..ne güzel şiir öylee:KK16::KK16::KK16:

benımle aynı durum bı cok sey aynı am aben daha cok aptalım sanırım tecrubesız ıyınıyetlı ve genctım hiç mudehale etmedım edemedım:KK14::KK14:

evlendık herseyı kendımız yaptık asırı pahalı seyler almadık borcumuz kısa surdu bırıkım yapalım dıye

eşim borclar bıtınce kayınvalıdemın baskısında kaldı babaları yoktu bızı bıraktın yalnız kaldık gııtın konyalı kız aldın konyalı oldun benım ölümede ordan mı gelecen bır erkek kardesı var evde para yıyen annesının bırıcık kuzusu antalyalılar bu arada

ve eşim 2 mılyar yollamıs ben öğrendım maaş kartımı aldım sen benım apramı yolayamazsın dedım henuz 10 aylık evlıydık ve hamıleydım tartıstık.para gıttı

sonra para yıyen kaynım 5 mılyar ıstedı yolamzsak ıntıhar edecegını vs vs eşime yolama dedım gızlıce kredı cekmıs öbur kardeslerı sen cek bız oderız gunu gelınce demısler ve ben ödemzler odeyeceklerse onlardan bırı ceksın nıye san cektırıyorlar dedım onlar benı kardesım ödeyeceklermıs yengeme mahcup etmeyız demısler . ve para gıttı.

sonra ben araba aldırdım sıfır bırlıkte gıttık aldık esımde benı cok sevr sayar hersey bırlıktedır borac vardı 1 sene para veremedı

sonra borcumuz bıttı kardesı abıcım para cekelımde hayvan alıp satlım yerı hazır demıs eşimde 16 mılyar kredı cektı bır sene mass almadı 17.200 odedı para gıttı

sonrakı sene bır senet ımzalamıs kardesının aldıgı keçılere 7 mılyar nasıl odencek bı kredı daha aylık ödemsı devam edıyormus ve ben 2 ay önce öğrendim 300 300 odedıgıu için farketmemısım.

gelelım asıl borca yıne senet ımzalamıs ve kardesı ödemeyınce 15 mılyar kredı cekmıs ve ben maasın tamamı gıdınce martta farkettım yınemı kredı dedım bu kez anlattı su an seneye mart gıbı bıtecek toplam 22 mılyar baorc var 1 tl sını ben kullanmadım evıme harcamadım:KK14::KK14::KK14::KK14:

sonuç eşiem demıstım kı sımdı mart ben san ayrılırım bı r kredıdaha duyarsam demddımmı ama okul var gıdemem öğrencılerım var dedım 8 hazıranda gıdıp halledersen 1 temjmuzda su kadar para aldım ilşkimi kestım dersen devam etcem yoksa ayrılacam sonu yok bunu dedım

orda hayvanlar duruyormus guya satınca alcakmıs su ana kadar aldıgı yok hıçç 1 tl bıle yuvarlarsam 50 mılyra nakıt allacagımz var kusurunu saymıyorumm:KK14::KK14::KK14::KK14:

kanser olmak ıcten degıl sevgılı kaynanam ékızım ne vra bırınızınkını yıyın bırını bıze yollayın öderız bakaılım dedeı mantık bu ama Allh hayırlısını versın belkı yuvam bıle yıkılacak bu yuzden kızıma uzuluyorum harseye uzuluyorum

ınsanlar kapalı kutu degılmı kızlar ne dertler var hepimizde :KK14::KK14::KK14::KK14:
ah pepeti ah..öldüresim geldi o kayınla kaynanattörü..senin eşin de çok kullandırmış kendini canım yaa..umarım senin kıymetini anlayıp onların da gerçek yüzünü görür..üfff...daral geldi:KK35::KK35::KK35:

ah pepeti ah..öldüresim geldi o kayınla kaynanattörü..senin eşin de çok kullandırmış kendini canım yaa..umarım senin kıymetini anlayıp onların da gerçek yüzünü görür..üfff...daral geldi:KK35::KK35::KK35:

Sağol canım:KK16::KK16: yaşarken daha da sinir oluyo insan :KK50::KK50:

kıslarr bugün yolunma günümüzdü saat 19.00 a kadar anca geldik..kocişim sağolsun menemen yaptı ohh mis gibi 19.30 da yimeğim bitti..2 öğün yaptım..ve menemen kokusunu alana kadar hiç acıkmadım..yanında peynir zeytin domate salatalık vee ekmek kabuğuna tereyağı sürüp yidim 2-3 lokma:KK17::KK17:

tööbe tööbe ama benim bi ablam vardı 'en iyi kaynana ölmüş kaynana 'derdi ....bence doğru söylemiş:KK33::KK33::KK33:

kıslarr bugün yolunma günümüzdü saat 19.00 a kadar anca geldik..kocişim sağolsun menemen yaptı ohh mis gibi 19.30 da yimeğim bitti..2 öğün yaptım..ve menemen kokusunu alana kadar hiç acıkmadım..yanında peynir zeytin domate salatalık vee ekmek kabuğuna tereyağı sürüp yidim 2-3 lokma:KK17::KK17:

Afiyet olsun datlumm:KK16::KK16: Keşkem ekmeği sabah yeseydin kıss..
Temizlenmişsin oh ne güsel:KK16:

Tadi da cok guzeldi canim:KK16:

yemek yemeyimi abartıyorum acaba :KK53: :KK53:veremiyorum inemiyorum gerçi inceldim ama tartı aynı kiloda şaşırdım kaldım ama vereceğime inancım sonsuz:KK52::KK52::KK52:: olumlama yapıyorum gidecek gidecek gidecek gidecek gidecek.............:KK53::KK53::KK53::KK53:

bugün misafirim vardı bütün gün bişi yemedim kızlar koşuşturmaktan sabah bir tek yumurta ve ceviz yemiştim misafirlerin yanında da tuttum kendimi ama onlar gittikten sonra pastadan yedim karnım açtı ve çok yorgundumkendime bişi hazırlamak zor geldi ve canım da çekti galiba pastayı yedim ne olucak şimdi kızlar bu kaçamaklar ne kadar yansıyo tartıya ölçüm piçeniniz oldumu pişman oldum olmasına ama kendi yaptığım pastayı da çok özlemişim

iyi akşamlar kızlar , 2 günden beri okul pikniği,sınıfımın partisi derken malesef düzenim şaştı. ama yarın kaldığım yerden devam edeceğim :KK14:

yemek yemeyimi abartıyorum acaba :KK53: :KK53:veremiyorum inemiyorum gerçi inceldim ama tartı aynı kiloda şaşırdım kaldım ama vereceğime inancım sonsuz:KK52::KK52::KK52:: olumlama yapıyorum gidecek gidecek gidecek gidecek gidecek.............:KK53::KK53::KK53::KK53:

Ben de 93 kg ile başladım. 89'da takılmıştım. Eşime, herhalde ideal kiloma geldim demiştim... Gülüyorum duyuyor musun dedi. Duymuyorum dedim. Duymuyorsun çünkü bi tarafımla gülüyorum dedi :KK53::KK53:

Neyse... Şaka bi tarafa, galiba vücut arasıra kendini rot balansa alıyor. Yeni kiloya göre şekilleniyor sonra da kaldığı yerden devam ediyor. Merak etme sen.

Zaman zaman oluyor bu aclik hissi, sekerli gidalar hemen acikmamiza neden oluyor. Bal vs yedin mi ?
Tokluk ve aclik ihtiyacini gidermen icin tarcinli su veya tarcinli süt tavsiye ederim

canım sadece sabah 2 tane kayısı(şekerpare) olandan yemiştim tatlı olarak:KK17: başkada bişeycik yemedim.bende acıkınca 1 bardak süt içtimm..

sabah:KK56: karatay kahvaltısı +5 yaprak sarması+ 2 kayısı

öğle:KK56: çay+yaprak sarması+yoğurt

ara:KK56: 1 bardak süt

akşam:KK56:taze fasülye+cacık+soğan+azcuk karpuzz:18::18:

iyi geceler canlar:KK16::KK16::KK16: bol leptinli geceler:KK19::KK19:

12.00: 2 yumurta, peynir, ceviz, domates, salatalık, çay.

16.30: Muz, süt, kahve

19.30: Fırında köfte, patlıcan, kabak, yoğurt, 2 günkurusu kayısı

Eşim geç gelecekti, mecburen ara öğün yaptım. Bir de canım kaç gündür muz istiyor, onu da öğleden sonra yemiş olurum dedim. Bir daha dikkat ederim yemek aralarındaki süreye. Canım simit istiyor ama hiç oluru yok Karatay'da :KK43: Ama kaç gündür çıtır çıtır yemek istiyorum, çeyrek mi yesem yarın öğlen özledim resmen aşk acısı çekiyorum :) Bir ara her gün 2-3 tane yerdim bir de normal yemeklerime ek olarak. Bu kilolar çaba vermeden alınmıyor :)

Son düzenleme:
Ben de 93 kg ile başladım. 89'da takılmıştım. Eşime, herhalde ideal kiloma geldim demiştim... Gülüyorum duyuyor musun dedi. Duymuyorum dedim. Duymuyorsun çünkü bi tarafımla gülüyorum dedi :KK53::KK53:

Neyse... Şaka bi tarafa, galiba vücut arasıra kendini rot balansa alıyor. Yeni kiloya göre şekilleniyor sonra da kaldığı yerden devam ediyor. Merak etme sen.

saol canııııııııımm inşallah dediğin gibi olur yoksa madara olcam çoluk çocuğa eşim ayrı bi tür zaten agopun kazı gibi yiyipte kilo verirsen ben de başlıyorum bu diyete diyo bende veriyorum tabi ki ama daha farkedilmiyo diyorum sabır sabır ya sabır ALLAH ım sen dualarımı kabul et nolur bende kilo vereyim artık:KK52::KK52::KK52:

burda en çok kilo verenlerin öğünlerini 1 er hafta 1 er hafta aynen uygulamaya karar verdim bakalım en çok kimin öğünüyle kilo vericem yada verebilecekmiyim acaba deneyelim görelim değil mi ama:KK34::KK34:

Aynen ööle düşüncesizler canımm.. Aslında çok da mantıklılar ama nasıl para koparırıza kafayı yoruyorlar.. Sanırım leylakım yazmıştı onların çocuklarını sevmediğini düşünüyorum diye bence de öyle çünküm parayı seviyorlar..

Canımcım bisden iflas ettiklerinde meblağ belirterek para istediler bunu borç diye adlandırdılar sanki ben o paranın gelmeyeceğini bilmiyorum çocuğum.. Yalan söylüyor koskocaa insanlarr..
APTAL yerine koyuyorlar çok zekiler ya..
Bazen kendimi satran. oynuyormuş gibi hissediyorum. Onlar bir hamle yapıyor ben de :KK1::KK1::KK1::KK1: Bu sefer ben kasandım işte kötüyüm ben kötüyüm kötüyüm yoksa en az düğünde 5 bin tl giderdi kıslar bu devirde bu para çok önemli.. Ben onlar için mi çalışıyorum.. Bazen eşime şööle derdim şakayla karışık "gelinin etinden sütünden ...":KK1: Çoluk çocuğum için çalışıyorum. Yabancıların eline bırakıyorum:KK43::KK43::KK43:
Didemcim bisimkiler gibiyse onlar da para mara alamazsın:KK4::KK4::KK4::KK47:

Moralin düzeldi canım sevindim. Yalnız değilsin bak çoğu kişinin başında var kaynanatör:KK53::KK53::KK53::KK19:

ben bu kaynanator lafini cok sevdim..bugunun anlam ve onemine cok uydu..sen cok yasa iyiniyrtlim..

benımle aynı durum bı cok sey aynı am aben daha cok aptalım sanırım tecrubesız ıyınıyetlı ve genctım hiç mudehale etmedım edemedım:KK14::KK14:

evlendık herseyı kendımız yaptık asırı pahalı seyler almadık borcumuz kısa surdu bırıkım yapalım dıye

eşim borclar bıtınce kayınvalıdemın baskısında kaldı babaları yoktu bızı bıraktın yalnız kaldık gııtın konyalı kız aldın konyalı oldun benım ölümede ordan mı gelecen bır erkek kardesı var evde para yıyen annesının bırıcık kuzusu antalyalılar bu arada

ve eşim 2 mılyar yollamıs ben öğrendım maaş kartımı aldım sen benım apramı yolayamazsın dedım henuz 10 aylık evlıydık ve hamıleydım tartıstık.para gıttı

sonra para yıyen kaynım 5 mılyar ıstedı yolamzsak ıntıhar edecegını vs vs eşime yolama dedım gızlıce kredı cekmıs öbur kardeslerı sen cek bız oderız gunu gelınce demısler ve ben ödemzler odeyeceklerse onlardan bırı ceksın nıye san cektırıyorlar dedım onlar benı kardesım ödeyeceklermıs yengeme mahcup etmeyız demısler . ve para gıttı.

sonra ben araba aldırdım sıfır bırlıkte gıttık aldık esımde benı cok sevr sayar hersey bırlıktedır borac vardı 1 sene para veremedı

sonra borcumuz bıttı kardesı abıcım para cekelımde hayvan alıp satlım yerı hazır demıs eşimde 16 mılyar kredı cektı bır sene mass almadı 17.200 odedı para gıttı

sonrakı sene bır senet ımzalamıs kardesının aldıgı keçılere 7 mılyar nasıl odencek bı kredı daha aylık ödemsı devam edıyormus ve ben 2 ay önce öğrendim 300 300 odedıgıu için farketmemısım.

gelelım asıl borca yıne senet ımzalamıs ve kardesı ödemeyınce 15 mılyar kredı cekmıs ve ben maasın tamamı gıdınce martta farkettım yınemı kredı dedım bu kez anlattı su an seneye mart gıbı bıtecek toplam 22 mılyar baorc var 1 tl sını ben kullanmadım evıme harcamadım:KK14::KK14::KK14::KK14:

sonuç eşiem demıstım kı sımdı mart ben san ayrılırım bı r kredıdaha duyarsam demddımmı ama okul var gıdemem öğrencılerım var dedım 8 hazıranda gıdıp halledersen 1 temjmuzda su kadar para aldım ilşkimi kestım dersen devam etcem yoksa ayrılacam sonu yok bunu dedım

orda hayvanlar duruyormus guya satınca alcakmıs su ana kadar aldıgı yok hıçç 1 tl bıle yuvarlarsam 50 mılyra nakıt allacagımz var kusurunu saymıyorumm:KK14::KK14::KK14::KK14:

kanser olmak ıcten degıl sevgılı kaynanam ékızım ne vra bırınızınkını yıyın bırını bıze yollayın öderız bakaılım dedeı mantık bu ama Allh hayırlısını versın belkı yuvam bıle yıkılacak bu yuzden kızıma uzuluyorum harseye uzuluyorum

ınsanlar kapalı kutu degılmı kızlar ne dertler var hepimizde :KK14::KK14::KK14::KK14:

pepeticim ne diyim bilemedim valla canimAllah yardimcin olsun..senin durumunda cok zormus..

Kizlar bugun topigin konusu kaynanasindan cok cekenlerin deneyimmleri oldu ama kusura bakmayin..

Hemen aksam menusude yazayim..
1 kase kofteli corba
1 tabak nohut
2 kasik pilav
Salata-yogurt

Aksam yemegini cok kacirdim kizlar..ustelik sporda yok bugun..ama soz yarin telafi edicem..

Herkese iyi geceler..bol leptinler..

Kıslar doğumdan bi süre sonra b fite başlamıştım..2011 yılında orada vücut yağ oranım 31.3 müş.. Yeni baskülümde ise 23.1 çıktı.. Ölçüm yaptım en çok karnımdaki ve basendeki yağlarım gitmiş:KK8::KK8:

Bu diyet beli incecik yapıyor arkadaşlar herkes belime ne yaptığımı soruyor
şu basenlerimde gitse artık iyi ama 2 beden incelmiş basenler 98 yapsam iyidir

Bu diyet beli incecik yapıyor arkadaşlar herkes belime ne yaptığımı soruyor
şu basenlerimde gitse artık iyi ama 2 beden incelmiş basenler 98 yapsam iyidir

evet canım resmen inceltiyor bu diyet:KK9:
Benim bel kalın ya yanlış yerden mi ölçüyorum 83 cm basenler 95 cm:26: en çok karından gitmiş yağlar:KK52:
Karnım karnım 04.03.2012 de ve 16.05.2012 de 87 cm...... bugün 79 cm görünüyor..
Kalçam 2010 da 100 cm:KK52:miş.. 2011 de sporla 97.5 ...... bugün ise 95 cm

belim hep inceydi saten kalan 2.5 kilo da bence orda

X