Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

kızlar ya benim de canım sıkkın günlerdir
tüp bebek vs. konuları var kafam çok karışık.
beslenme düzenimi çok etkiledi bu durum, spor da yapmıyorum.
toplamda 1 kilo geri aldım:KK50:

sabah:
2 yumurtadan peynirli yumurta
4-5 ceviz
5 zeytin

öğle:
yarım poğaça
3 kurabiye

akşam
1 tabak ali-nazik (közlenmiş patlıcan, yoğurt, kuşbaşı)

su 1,5 lt
spor yok

bugünkü menümü yazıyorum, utancımı paylaşmazsam böyle devam edicem.
kahvaltıyı karataya göre yapıyorum ama okulda ne görsem yiyorum
inş kısa sürede toparlanırım

Son düzenleme:
bir arkadaş kısır yemiş kısır serbest mi??? :KK53: :KK53:
Lahana sarmayı neyle yapıyorsunuz serbest mi sınır var mı?????? :KK52::KK52:

bilen biri varsa yardımcı olabilir mi???? :KK69::KK69:

kısır yedım ama mutsuzluk hissi yok:KK33::KK33::KK33: dengelı yedım yani

lahana sarmasınıda kıyma-az bulgur-az mercimek- sogan-salca-baharatla yogurdum güzeldi :KK56:

loxicm ben hamsiyi borcama dokuyorum tuz ve zeydınyagı dokuyorum harmanlayıp 200 derecde mükemmel oluyoı yaglı kagıt nıye yapıosunuz ki:26:

loxandraaaaaa nerdesinnnn? :KK52::KK52:
benimm 2 mil bitti baya yorduu ama yaa hamlamışım iyice :KK43::KK43:
bundan sonra hergün yapacammm oohh kendime geldimm vallaaaaa:KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:

kısır yedım ama mutsuzluk hissi yok:KK33::KK33::KK33: dengelı yedım yani

lahana sarmasınıda kıyma-az bulgur-az mercimek- sogan-salca-baharatla yogurdum güzeldi :KK56:

ben de kısır yedim bugün ama vicdan azabı çekiyorumm çok da yemedim ama ne bilim 2 kaşık da değildii yaniii:26::26::26:

loxandraaaaaa nerdesinnnn? :KK52::KK52:
benimm 2 mil bitti baya yorduu ama yaa hamlamışım iyice :KK43::KK43:
bundan sonra hergün yapacammm oohh kendime geldimm vallaaaaa:KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:

yettım anam yettiiiimmmm:KK4::KK4::KK4::KK4::KK4:5mil in ilk 23 dk sını yaptım,2mil olmustur heralde.kanter ıcınde kaldım ama iyi geldi ,rahatladım ben de.

bence de hergün yapalım kız,burdan harekete gecırelım bırbırımızı:KK4::KK4::KK4:

dusumu aldım,çayımı kaptım geldım:KK68:

yettım anam yettiiiimmmm:KK4::KK4::KK4::KK4::KK4:5mil in ilk 23 dk sını yaptım,2mil olmustur heralde.kanter ıcınde kaldım ama iyi geldi ,rahatladım ben de.

bence de hergün yapalım kız,burdan harekete gecırelım bırbırımızı:KK4::KK4::KK4:

dusumu aldım,çayımı kaptım geldım:KK68:

:KK55::KK55::KK55::KK55::KK55: hergünn yapalımm tam gazzz devammmmmmmmmmm canımm

ben de kısır yedim bugün ama vicdan azabı çekiyorumm çok da yemedim ama ne bilim 2 kaşık da değildii yaniii:26::26::26:

hepinize afiyet olsun ben merakımdan sordum abartmadan yenebilir tabi :KK9::KK9:
yarın bende lahana sarması yaparım o halde şimdiden heyacan yaptım yarın sabah olsun da kahvaltı yapalım :KK56:
:KK53:benim biraz karnıım acıkır gibi oldu ooof ooof kilo verdiğimde yok zaten gıdım dıdım ilerliyorum ben:84::84:

Ogle menum :1bardak ayran, bır porsıyon adana kebap, bıraz cevız,ıkı hurma. Yemekten sonrakı ruh halım: aksam yemegı yemeyecegım ıcın mutluyum.
Sıvı:Tonla su,1 fıncan Turk kahvesı

Spor: yok

Onemlı not: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum.

Eklentiler

• $persogle.jpg
    $persogle.jpg
    28,5 KB · Görüntüleme: 40
Tekrar Merhaba.Canan Karatay ara öğünler de ve sabah kahvaltıda fındık,badem veriyor.kitapta yazılana göre tuzsuz veya yeni kırılmış olmalı diyor.kavrulmuş olanı uygun değil diyor.binbir marketlerinde tuzsuz olarak buldum.tadıda güzel.

Tavuk ve yumurtanında organik olmasını tavsiye ediyor.Marketlerde organik yumurta diye var.Köy pazarları yada kartaldaki organik pazarda olur.

Dışarıda yemek yerken çok dikkat etmek gerekiyor.Hangi yağla yaptıkları,yemeğin içine ne kattıkları çok önemli.Şeker,patates,havuç,sıvı yağ,kızartılmış bir ürün,tatlandırıcı,un,mısır,salam,sucuk,sosis,süt tozu,krema,fazla tuz,diyet olan tüm ürünler,çikolata vs. gibi bir çok ürünü sorarak emin olarak tüketmek gerekiyor.
örneğin benim içtiğim (mide için) ilaçın içinde şeker olduğu için zor anlarımda kullanacağım.(zaten ihtiyaç halinde kullanıyorum).Geçen activya yoğurt aldım, içine bakayım dedim içinde şeker ve tatlandırıcı vardı. maalesef yiyemedim.yani aldığımız,yediğimiz tüm ürünlerin içerisine bakarak tüketmek gerekir.zamanla öğrenicez. tüketmezsek eğer yemekten 2 saat sonra acıkmaya dayanmak gerekir.kilo vermemizde yavaşlamış olur.
Bol su içmeyi,tuza dikkat etmeyi,spor yapmaya,düzenli wc ye çıkmaya dikkat etmek gerekiyor.bence tuzlu zeytin ve peynir,tuzlu kuruyemişte zararlı, fazla tuzlu olduğu için vücutta su toplanmasına sebep olur.sonra niye kilo veremiyoruz dememeliyiz.

Aklımdakileri sizinle paylaşmak istedim.Sizlerin yazdıkları,düşünceleriniz insana güç veriyor.sayenizde keyifle rejim yapıyorum.hepinize teşekkürler.:86::nazar:

tesekkurler.cok dogru tavsıyelerın.bu diyet market düşmanı zaten.eskıden doldururdum sepeti,şimdi alıcak sey bulamıyorum marketten,hepsi katkı maddeli zararlı.
bu zeytın ve peynırın az tuzlusu nerde bulunur ki?

sabah:
4-5 ceviz
5 zeytin

öğle:
yarım poğaça
3 kurabiye

akşam

su 1,5 lt
spor yok

cnm sıkma canını sakınn... bi hayır demeyi öğrenebilsek keşkee ikramlara :KK50::KK50::KK50:
ben süt götürüyorum okula ceviz kayısı falan koyuyorum poşete. onlarla idare ediyorum öğlen:KK61::KK61:
burda destek oluyoruz birbirimize zatenn moralini bozmaa o kilolarrr varr yaa o kilolaarr alındığı gibi gidecekler inşallah.:KK64::KK64::KK64::KK64:
az olsun öz olsunn( benim biraz zor gidiyor) zaten parolamız az veren yağdan çok veren kastannn:KK66::KK66::KK66::KK66::KK66:

sabah:
4-5 ceviz
5 zeytin

öğle:
yarım poğaça
3 kurabiye

akşam

su 1,5 lt
spor yok

canım bu beslenme duzenı tum sağlıgımızı ve hormonlarımızı da duzeltecek,inş. tüp bebeğe de faydalı olur.

öğlen dısında iyiymiş zaten menün,ideal kilona da yaklastın ,bu kadar sıkma kendını ,yapabıldıgın kadar yap.

tüp bebek tedavısı gören arkadaslarım oldu,moral cok onemlı bılıyorum.bırının 3. denemede tuttu,hem de 4 tane birden:KK52:doktorun tavsiyesıyle 2 sını dunyaya getırdı,şimdi 1,5 yasında oldular bıle.

daha cok gencsın,basarılı olma ıhtımalı cok yuksek tedavının,sen yerki moralli ol,iyi beslen,spor yap,kendiliğinden bile olur,çok kafaya takmazsan.

şimdi aklıma geldı eskı calıstıgım yerdekı bır arkadasın da 6 sene cok ıstedıklerı halde olmadı,2. tup bebek denemesinde oldu bebekleri,sonra da 3 kere kazayla hamile kaldı,hiç tedavısız.şimdi 4 cocukları var:KK52:

arkadaşlar ilk sayfadaki tablumuz yok olmuş!!! ben mi göremiyorum ya,saatlerce uğraşmıştım o tabloyla yaaa :84:

yazz dan hala ses yok,eğer yazz yarın gelip bildirimleri almazsa famircim sıra sana geçiyor.eğer yazz gelirse sonraki hafta yazz yapar.bir de 2 hafta bildirimde bulunmayan arkadaşlar artık gelmeyecekler diye düşünüp listeden çıkarma kuralını getirelim mi ne dersiniz?

Bildirim: 07.10.2011
Rumuz:
Başlangıç tarihi:
Başlangıç kg:
Geçen hafta:
Bu hafta:
Fark:
Toplam fark:
Beden:
Spor:
Boy:

bu düzende yaparsak bildirimlerimizi düzenli ve daha kolay oluyor :KK71:

arkadaşlar ilk sayfadaki tablumuz yok olmuş!!! ben mi göremiyorum ya,saatlerce uğraşmıştım o tabloyla yaaa :84:

yazz dan hala ses yok,eğer yazz yarın gelip bildirimleri almazsa famircim sıra sana geçiyor.eğer yazz gelirse sonraki hafta yazz yapar.bir de 2 hafta bildirimde bulunmayan arkadaşlar artık gelmeyecekler diye düşünüp listeden çıkarma kuralını getirelim mi ne dersiniz?

ayy evet,hakketten de kaybolmus tablo.nere gider yaa?şaka gibi.:KK60:

famır sabah ben yuzdeleri hesaplayamam dıyordu,uff netcez yaa.

zaten bu elden ele dolasması da pek mantıklı değil listelerin,2 hafta duzenlı kim girdi,kim bıldırım yaptı ,nasıl takıp edilecek.bence bir gonullunun sureklı daha sağlıklı olur.

hadi arkadaslar işi gucu yogun olmayan bır gonullu arıyoruz:KK4::KK4:

merhabalar...düzeniniz bozulsun istemem ama daha pratik bir yöntem bulsak daha fazla kişi listenize katılabilir...ya da o listeyi nasıl hazırladığınızı anlatın burada mı hazırladınız bilgisayarınız da mı hazırlayıp buraya eklediniz?:KK17::KK17::KK17:

loxicim ve diğer arkadaşlarım yüzde formülünü yazıyoruz zaten yine yazarız da sorun değil,herkes kendi yüzdesini kendi hazırlasın ki kaldı ki geçen hafta kendim yaptığım için söylüyorum,yüzde hesaplamak çok kısa süren zahmetsiz bir işmiş aslında.geçen hafta herkesinki kontrolden geçirdim.:128:
2 hafta kim bildirim yapıyor kim yapmıyor; ben arkadaşlarımıza güvenip herkes kendisiyle ilgili bilgi verir diye düşünüyorum.nasıl geçen hafta ben 2 haftamı doldurdum beni de listeye yaz dedilerse,yine aynı şekilde derler.tablomuz kaybolmamış olsaydı,görünüyordu zaten kimin bildirim yapmadığı.aynı kişiler 2. kez bildirim yapmadımı,çıkartırız listeden.yani bunun da takibi çok zor olmaz.
asıl olay listeyi ve tabloyu hazırlamak.ben pc nin başından hiç kalkmadan mümkün değil oturamıyorum.benim 3 yaşından bir bızdığım var,müthiş hareketli.her dakika başıma gelip,oyun ister,su ister,mama ister,çiş der vs... bitmez istekleri.böyle olmasa ben seve seve yapardım. ama benim buna gönüllü olabilmem için kızımdan zaman çalmam gerekiyor,bunu da yapamam.bu yüzden beni affedin,ben her hafta yapabilmek için gönüllü olamam.tablo zaten mecburen bende (ydi) :KK14:)
umarım kendimi anlatabilmişimdir :KK71::KK71:

X