Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

efferin sana işte diyet yoldaşlığı

Bugünkü Menüm:

kahvaltı:

2 kayısı kıvamı yumurta
½ kibrit kutusu kadar peynir
10 ad. tuzu alınmış zeytin
1 şeftali
1 çay bardağı ceviz-badem-fındık karışımı
1 fincan çay

öğlen:

1 kase tarhana çorbası
1 adet kıymalı (çok az bulgurlu) patlıcan dolması
yoğurt
kaşar peyniri
domates

akşam:

1 tatlı kaşığı keten tohumu
1 kase yoğurt
1 büyük salatalık

su:şimdiye kadar 2 Lt 2 fincan yeşil çay

selam gençlik

sabah:2 küçük dilim hellim peyniri
3 haşlanmış yumurta
8-10 badem,2 ceviz
domates,salatalık,soğan,zeytinyağı salatası
5-6 incir(yanlış biliyorum ama çok seviyorum)
yeşilçay

öğlen:4 dolma(bitmedi gitti,elimin ayarı hiç yok,yarın da yiycem işin kötüsü)
1 kase yoğurt

akşam:1 avuç çiğ ayçekirdeği
2 incir

spor yok(kansız olduğum için kalbimi de çok zorlamak istemiyorum)
su:1,5 litre olmuştur heralde
yeşilçayı şekersiz içtiğimize göre o da sudan sayılıyor dimi,ben çaydanlığın altına su dolduruyorum kaynayınca altını kapatıp 1 çay kaşığı yeşilçay atıyorum öyle içiyorum

işte eyle bacılar

İlk önce sevginizle ve azminizle hoş geldiniz. Bu diyet tamamen düşük glisemik endekse dayalı bir diyet. O yüzden tahılların hepsi, pirinç, patates, şeker yasak (yüksek glisemik endeks içeren gıdalar, yani kötü karbonhidratlar); diğer taraftan glisemik endeksi düşük olan baklagillerin hepsi serbest, nohut, fasulye, barbunya, mercimek (iyi karbonhidratlar aynı zamanda bitkisel protein kaynaklarıdır.). Hayvansal proteinler; balık, et, tavuk vs. serbest. Meyve günde bir porsiyonu geçmeyecek o da öğünlerde yenilecek, tek başına değil. Meyve kuruları, meyveye göre tercih ediliyor, o da çok az olmak şartıyla. Kuruyemiş serbest yalnız kabuklu ve kavrulmamış olacak, yenileceği zaman kırılıp yenilecek. Süt gurupları serbest ama mümkünse kendi mayaladığınız yoğurt, sütçüden aldığınız süt vs...
Yumurtada mümkünse yürüyen tavuk yumurtası organik olacak vs. Ben marketten organik yumurta alıyorum, ne derece organik orasını da pek bilmiyorum.
Şimdilik bu kadar.
İnsan istedikten, azimli olduktan sonra neyi başarmaz ki... Umut ediyorum ki hepimiz de başarılı olalım...
Sevgilerimle...

arkadaşlar ben yatıyorum,çok yorgunum zaten.iyi geceler,tatlı rüyalar.yarın tartılarımızda başarılar

çizelgemide yaptım süperr inşallah azimle veririz şu kiloları aranıza katılmaktan çok mutluyum arkadaşlar yarın görüşürüz iyi geceler.

Evet canım özlettin kendini, ben de Efsunlu nerde diye merak ediyordum. İnceldiğin için, verdiğin kg lar için seni tebrik ediyorum, ne güzel, süpersinnnnn, başarılarımız daim olsun...

Sağol canım benim,birilerinin yokluğunun farkında olması sanal da olsa güzel :))) gidiyor kilolar ve bir daha hiç gelmeyecekler inşallah.Senin nasıl gidiyor diyet (aslında beslenme alışkanlığın demem lazım) umarım iyidir.Yüzmeye devam gördüğüm kadarıyla.Geçmişe çok bakamadım malesef...

Kızlar karnıyarık için patlıcanları kızartmadan daha hafif bir yöntem var mı bildiğiniz ?

Kızlar sabahları 2 yumurta tuketıyorum kılo verınceye kadAr(zaten dıyette boyle olmasını ıstıyor),yumurtalar kaysı kıvamında ya da hızlı omlet olarak pısırılecek.(Cunku doru sekılde pısırmezsek,trans yaglar olusuyormus)Kaysı kıvamında pısırmek ıcın:yumurtaları suya koyduktan sonra kaynamasını bekleyın,suyu kaynamaya baslayınca 6-7 dakıka kadar kaynatınız(bu sure yumurtanın buyuklugune gore de degısebılıyor bazen 1-2 dakıka erken de olabılır) tamamdır.) Ya da hızlı omlet olarak pısırın(yumurtalar kavrulmayacak dıkkat edınız)altı pısınce omletı ters cevırıp kapagı kapatınız ocagı kapatınız bırakın tavanın ısısıyla pıssın...

Eklentiler

• $IMG01809-20110907-0710.jpg
    16,6 KB · Görüntüleme: 59
günaydın kılzar ılk bıldırım benden gelsın
siz de cok bekletmeyın
1. Bildirim:23.09.2011
Rumuz:loxandra
Başlangıç tarihi:10.07.2011
Başlangıç kg: 86.1
Geçen hafta:78.7
Bu hafta: 78.1
Fark: + veya -:-600gr
Toplam fark:8kg
Beden:44
Spor:yok
Boy:167
Hedef:57

Loxandra tebrıkler dun burası muhesem kalabalıktı ,durmak yok Karatay DIyetıne devam. ,hocayı ızleyemedım ama tekrarlara bakmaya calısırım ınternetten.

gunaydın canım.lütfen artık su yumurta resimlerini falan paylasma,soran olursa nasıl pişirildigini söylersin olur mu?

hadi bildimini yap,onu bekliyoruz asıl,kupayı yıne sen mı alacaksın acaba?

ben spora baslayana kadar boyle 500-600 gr gidecek galiba,neyse buna da sükür:97:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…