Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

günaydın arkadaşlar kk ya yeni katıldım.Katılır katılmaz da ilk işim karatay deneyimlerimize yazmak oldu. Çünkü sayfanızı büyük bir keyifle takip ediyorum. (Artık sayfamızı diyebilirim:KK3:) Hepinizi sanki önceden tanıyor gibiyim çok güzel paylaşımlar çok içten. Ben de varım bundan sonraa. Değiştirelim artık şu yeme alışkanlığımızı gitsin kilolarrr:KK66:
hoşgeldiiinnn :KK64: hem foruma hem konumuza :KK66:

merhaba bugün kitabım gelecek merakla bekliyorum

bugünkü menüm hakkında fikir yazarsanız mutlu oliciğimmm

sabah
2 yumurtalı zeytinyağlı menemen
içine 1 avuç içi kadar kaşar attım
1 çay bardağı ceviz
şekersiz çay

(bitirene kadar canım çıktı)

öğleden sonra
3 ceviz
1kase yoğurt

akşam
1 kase mercimek çorbası
1 tabak yoğurtlu semizotu salaasu

gayet güzel bir menü olmuş canım.afiyet olsun.aralarda yeşil çay öneriyorum,antioksidan olarak :KK70:

sabah
1 çay bardağı ceviz
şekersiz çay

öğleden sonra
3 ceviz
1kase yoğurt

akşam
1 kase mercimek çorbası
kahvaltı menüsünü yemekte zorlanmayan birtek benim galiba bir seferde yutuveriyorum valla:KK53:
afiyet olsun....

Hergun yıkıyorum pıjamarımı ıyı hıssettırıyor,yıkayamadıklarımı da mutlaka havalndırmam lazım :KK66: ıyı hıssettırıyor bu durum beynıme ben ozelım mesajı gıdıyor,cunku asıl gıdam sevgı benım,sevmem ıcın ıkna olmam lazım,benı yasatan da umutlarım,acaba dıyor meraklı arkadas bu dıyet bana yarar mı?arkadasım sayfalarca tartıstık oku onları bı ıkna ol,fondoten kullanıyorsan,acıkınca sınırlenıyor ya da ellerın tıtrıyorsa ya da kıloluysan Bu dıyet tam sana gore zaten,aslında herkese gore bence,hala acabaların var dı mı,haklısın ıkna olman lazım Kıtabı al arkadasım hepsını ozumseyıp yuttuktan sonra bır yakınına armagan et,et kı sorunlara beraber cozum bulalım,tabıkı paylasıyoruz yasayarak muhakkak basarıya gıden tek yol yok ama butun sAmımıyetımle soyluyorum artık herkes ılacsız tedavı pesınde,cunku ıngıltere bıle cıkıp bazı depresyon ılaclarının plasebo oldugunu ıtıraf ettı,placebo yanı ıcı bos kapsul dıyelım,tum dunyada malesf hayvanlara bıle tıcarı kaygıyla yanlıs davranılıyor,mesela tavukları anlatayım. Sana soguk yerde 24 saat ısık altında onlerıne bol yem konuluyor tavuk ısınmak ıcın bol yem tuketıp hareket yapıyor tabı oda karatılmadıgı ıcın gunduz sanıp hareket edıyor, bu sekılde yetısen sıskın tavuk suya koy kaynat etlerı hemen kopuyor,koye gıt bı tavuk pısırsınler sana kuzu etı sanırsın,yemeye doyamazsın,of ya ben ınanmadıydım koy tavugunun kuzu etı olmadıgına,sonra ne oluyor yedıgın tavuktan aldıgın gıdadakı omega3/omega6 oranı oluyor 1/20 lerde halbukı olması gereken 1/4,napıyoruz mecburen gıdıp omega3 balık yagı takvıye alıyoruz,bu kıtabı al arkadasım ben ayda 45 ekmek,90 cıkolatA,15 kılo meyve,30 tabak pılav tuketıyordum artık acıkmıyorum,acıkmıyorum olur olmaz cunku vucudumdan dogru beslenme sonucu mınerall kaybı vb nın durdugunu anladım,gun gectıkce performansIım artıyor,damarlarımın acıldıgını hıssetmeye baslıyorum,su anda bunu sıze anlatırken aslında kendıme ozetlıyorum cunku ac olan beynımdı bedenım degıl,tabı omega3 e acım, bu arada paylastıkca artıyor cunku zıhın ıkna ıstıyor buda ısın ayrı kısmı,ınsanoglu sevgıyle beslenıp umutla yasar,tabıkı cok sey tuketıyoruz ama zamana ve zemıne gore,adamın bırı depremde onbesgun enkaz altında sadece ıdrarını ıcerek yasamıstı,tabı sımdı yapmıyordur aynı seyı,ıste bende ayda tukettıgım 45ekmegın,15 kıllo meyvenın,90 cıkolatanın,30 tabak pılavın vucudumda yaptıgıgı sesız depremın yarattıgı enkazının altında yasıyordum adeta,ancak ogrenebıldım araya araya,tabıkı daha ıysıde vardır ama zamanla hele bı kaporta duzelsın,pasta cıla sonraya takate gore.Insanoglu sevgıyle beslenır umutla yasar,korku bılınmeyene karsı olur ,kıtabı al oku kı gecsın korkuların.:KK66:

Eklentiler

• $p%C4%B1jamalar.jpg
    $p%C4%B1jamalar.jpg
    23,8 KB · Görüntüleme: 39
buda olabilir ancak sonraki işlermler aynı ise..
kalan suu tekrar incirlerle pişiriliyorr..
bunun zararı olmayacak mı....

gunaydınn...incırlerı tekrar pişirmiyorsun işte.oylece bekliyor.:KK59:ay be kitaba bakıp tarif yazayım bır ara.olmadı boyle:KK50:

selam hanımlar:82: ,taze üyeyim,sırf şu diyetin hatırına üye oldum:KK66:,daha evvel girer muhabbetlerinizi okurdum:KK68:,baktım muhabbet güzel eksik kalmiyim dedim,karatay diyeti kitabını okudum ama biraz ütopik geldi ilk başta yok canım ekmeksiz kahvaltı olur mu hiç yapılamaz heralde derken bu başlığhoı gördüm,e oluyormuş demek diyerek dün sabah bolca yumurtamı haşladım (kaysı olsun diye 2 kere haşladım fakat gene de rafadana yakındı)çocuklar ve eşim yüzüne bakmayınca kaldımmı 4 yumurtayla başbaşa :KK53:ziyan olmasın diye dördünü de yidim:KK56: ve karatay diyetine hızlı bir giriş yaptım:KK52:,Allah sonumu hayretsin:KK69:,akşama da az bulgur çok kıyma ve yeşillikle yaptığım dolmadan yidim,sanırım yapılmayacak herşeyi en baştan yaptım,eeee nerden başlıyoruz:KK51:
(smiley panosuna bayıldım bu arada ,çok çılgın:KK52:)

hosgeldın canımm.gayet güzel baslangıcın.haftasonu hocanın roportajı vardı,8 yumurta bile yıyebılırsınız gunde dıyordu,doyana kadar yıyebılırsın,soorun yok yanı.

bulgurlu dolma da ıyı,hoca oyle tavsıye edıyor zaten .ben olsam ılk gunler proteın agırlıklı beslenırdım.daha tok tutuyor.kuruyemısı de ıhmal etmezsen ıyı olur.beraberız bundan sonra,her yedıgını yaz olurmu:KK34:

günaydın şekersiz şekerler :KK1:
ben bir kabahat işledim :78: kızıma sosisli kaşarlı tost yaptım kahvaltıda.şu küşük hamburger ekmeklerinden.yarısını büyük bir iştahla yedi.diğer yarısnı içini açıp sosini yiyip,kaşarlı ekmek kısmını bıraktı.çöper yemek atmaktan nefret ederim.atmak istemiyorken nasıl güzel kokuyor ama.zaten yaparken de çok canım çekti.neyse sonuç olarak ben onu yedim :kk77: tadı çok güzeldi.nasıl canım çekmiş.yemeseydim sanırım bir yerim şişecekti.
ekmek yiyince kuruyemiş yemedim.akşam toptan yazıyorum ama şimdi yazayım bari kahvaltımı

maydonoz-limon kürü
yarım hamburger ekmeği tost :KK43:
2 yumurta-50 gr. kaşarla,tereyağlı omlet
9 tuzu alınmış zeytin
1 şeftali (2 gündür meyve yiyorum,hadi hayırlısı.çok özlemişim ve domates-salatalıktan sıkıldım)
1 fincan yeşil çay

afiyet olsun.ılk gunler olabılıyor boyle kacamaklar,famire soylerken sen yaptın bak gördun mu:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

ayrıca eskimasal benden önce mudavımı hocanın,sayfasına gırın ve bkz: aşksarhoşu:KK60::KK60::KK60:kendi sorar o,kanki oldu artık hocayla:KK52:
günaydın arkadaşlar kk ya yeni katıldım.Katılır katılmaz da ilk işim karatay deneyimlerimize yazmak oldu. Çünkü sayfanızı büyük bir keyifle takip ediyorum. (Artık sayfamızı diyebilirim:KK3:) Hepinizi sanki önceden tanıyor gibiyim çok güzel paylaşımlar çok içten. Ben de varım bundan sonraa. Değiştirelim artık şu yeme alışkanlığımızı gitsin kilolarrr:KK66:

hosgeldınnn.ne guzel cogalıyoruz.50 kisi olunca hocaya müjde vercem:KK1:ama bırkac gun yazıp kaçmak yok oldumu,kaçamak da olsa yazıyoruz buraya(bkz:benim tahın helvaları:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:)

sabah
1 çay bardağı ceviz
şekersiz çay

öğleden sonra
3 ceviz
1kase yoğurt

akşam
1 kase mercimek çorbası

afiyet olsun.tas devrı kıtabında sıcak yenecek yemeklerın tereyagıyla,soguk yeneceklerın zeytınyagıyla yapılması gerektıgı yazıyordu.ben de menemenı tereyagıyla yapıyorum,cok da lezzetli oluyor.tavsıye ederım.
akşam ıcın semızotu cok guzel. omega3 u en fazla ıceren sebze

iyi bir başlangıc ıcın alkıslıyorum:KK9:

selam hanımlar:82: ,taze üyeyim,sırf şu diyetin hatırına üye oldum:KK66:,daha evvel girer muhabbetlerinizi okurdum:KK68:,baktım muhabbet güzel eksik kalmiyim dedim,karatay diyeti kitabını okudum ama biraz ütopik geldi ilk başta yok canım ekmeksiz kahvaltı olur mu hiç yapılamaz heralde derken bu başlığı gördüm,e oluyormuş demek diyerek dün sabah bolca yumurtamı haşladım (kaysı olsun diye 2 kere haşladım fakat gene de rafadana yakındı)çocuklar ve eşim yüzüne bakmayınca kaldımmı 4 yumurtayla başbaşa :KK53:ziyan olmasın diye dördünü de yidim:KK56: ve karatay diyetine hızlı bir giriş yaptım:KK52:,Allah sonumu hayretsin:KK69:,akşama da az bulgur çok kıyma ve yeşillikle yaptığım dolmadan yidim,sanırım yapılmayacak herşeyi en baştan yaptım,eeee nerden başlıyoruz:KK51:
(smiley panosuna bayıldım bu arada ,çok çılgın:KK52:)
hoşgeldinn.
hayırlı olsunn diyetin...
sende pek çılgınsın gibime geldiiii:KK16::KK16::KK16:

günaydın şekersiz şekerler :KK1:
ben bir kabahat işledim :78: kızıma sosisli kaşarlı tost yaptım kahvaltıda.şu küşük hamburger ekmeklerinden.yarısını büyük bir iştahla yedi.diğer yarısnı içini açıp sosini yiyip,kaşarlı ekmek kısmını bıraktı.çöper yemek atmaktan nefret ederim.atmak istemiyorken nasıl güzel kokuyor ama.zaten yaparken de çok canım çekti.neyse sonuç olarak ben onu yedim :kk77: tadı çok güzeldi.nasıl canım çekmiş.yemeseydim sanırım bir yerim şişecekti.
ekmek yiyince kuruyemiş yemedim.akşam toptan yazıyorum ama şimdi yazayım bari kahvaltımı

maydonoz-limon kürü
yarım hamburger ekmeği tost :KK43:
2 yumurta-50 gr. kaşarla,tereyağlı omlet
9 tuzu alınmış zeytin
1 şeftali (2 gündür meyve yiyorum,hadi hayırlısı.çok özlemişim ve domates-salatalıktan sıkıldım)
1 fincan yeşil çay

afiyet olsunnnn..
telafi edeceğinize eminimmm...

bu arada mideniz tokken bir şeyi çöpe gitmesin diye yemek,midemizdeki çöplüğe göndermek ile aynı imişşşş..
haberinizz olsunnn..
kuşlara atınn,sütle ıslatıpp kedilere atın ama tokken yemeyiniz efenimmm

afiyet olsun.ılk gunler olabılıyor boyle kacamaklar,famire soylerken sen yaptın bak gördun mu:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::

bunu bende çok yapıyorumm.
birine şunu yeme ,içme dediğimde kendimi o işi yaparken buluyorumm...
akıllı bıdık konuşmalarım bana hiçç yaramıyorrr:97:
bir hamburger ekmeğide ben ymezsem iyidir:KK9:

merhaba arkadaşlar
bu forumda karatay diyeti tecrübelerinizi paylaşmışsınız ama çok sayfa olduğu
için hepsini okuyamadım sizlere bir sorum olacak
kaç aydır bu diyeti uyguladınız ve toplamda yağdan kaç kilo verdiniz
cevaplayan arkadaşlara teşekkürler şimdiden

ben kahvaltı yapamadım bugun.evde yumurta kalmamıs,köy yumurtalarımız da gelmedı hala.canım baska bısey de hazırlamak ıstemıyor.3 kuru kayısı,yarım cay brdç da tuzsuz yeer fıstıgı yedım.zaten oglene ne kaldı dimi?dunku bahce sefası cok yordu hepımızı,hala yerımden kalkcam halim yok,alışkın değilim:KK76:

merhaba arkadaşlar
bu forumda karatay diyeti tecrübelerinizi paylaşmışsınız ama çok sayfa olduğu
için hepsini okuyamadım sizlere bir sorum olacak
kaç aydır bu diyeti uyguladınız ve toplamda yağdan kaç kilo verdiniz
cevaplayan arkadaşlara teşekkürler şimdiden

mrb.diyetısyen kontrolunde olmadıgımdan ne kadar yag verdıgımı bılmeıyorum ama 10 temmuzdan berı (ramazanda tam yapmadıgım , ekmek ve tatlı yedıgım halde)7,5 kilo verdım.
w

hoşgeldinnn....
çoğalalımmmmmmm:KK66::KK66::KK66::KK66:

hoşgeldiiinnn :KK64: hem foruma hem konumuza :KK66:

gayet güzel bir menü olmuş canım.afiyet olsun.aralarda yeşil çay öneriyorum,antioksidan olarak :KK70:
evet ders aralarında yeşil çay içeceğim teşekkür ederim..moral oldu
kahvaltı menüsünü yemekte zorlanmayan birtek benim galiba bir seferde yutuveriyorum valla:KK53:
afiyet olsun....
sana da afiyet olsun..ben şu 1 kibrit kutusu peynir diyetlerinden çıktığımdan midem epey küçülmüş:))
hosgeldınnn.ne guzel cogalıyoruz.50 kisi olunca hocaya müjde vercem:KK1:ama bırkac gun yazıp kaçmak yok oldumu,kaçamak da olsa yazıyoruz buraya(bkz:benim tahın helvaları:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:)

afiyet olsun.tas devrı kıtabında sıcak yenecek yemeklerın tereyagıyla,soguk yeneceklerın zeytınyagıyla yapılması gerektıgı yazıyordu.ben de menemenı tereyagıyla yapıyorum,cok da lezzetli oluyor.tavsıye ederım.
akşam ıcın semızotu cok guzel. omega3 u en fazla ıceren sebze

iyi bir başlangıc ıcın alkıslıyorum:KK9:
teşekkür 3ederim öyle de deneyeceğim...

ben kahvaltı yapamadım bugun.evde yumurta kalmamıs,köy yumurtalarımız da gelmedı hala.canım baska bısey de hazırlamak ıstemıyor.3 kuru kayısı,yarım cay brdç da tuzsuz yeer fıstıgı yedım.zaten oglene ne kaldı dimi?dunku bahce sefası cok yordu hepımızı,hala yerımden kalkcam halim yok,alışkın değilim:KK76:
afiyet olsunn efenimmm..
mrb.diyetısyen kontrolunde olmadıgımdan ne kadar yag verdıgımı bılmeıyorum ama 10 temmuzdan berı (ramazanda tam yapmadıgım , ekmek ve tatlı yedıgım halde)7,5 kilo verdım.
w

2 ayda çok iyi rakammm:KK9::KK9::KK9:

Kızlar bakımlı olon.Kızlar yarım tup kahverengı boyanın ıcıne uc tane yuzde dokuzluk sıvı peroksıt katarak sac dıp boyam hazır(acık demlı cay mısalı krem karamelın bır ton koyu rengını elde edıyorum),gerı kalanla anneme dıp boya hazırlıyorum ana kız dıp boya malıyetımız dusuyor. Boylece omega3 balık yagı takvıyemızın parası cıkıyor,zaten artık ayda 45 ekmek,15 kılo meyve,30 tabak pılav ve 90 cıkolata tuketmıyorum. :KK1:

Eklentiler

• $boya%20set%C4%B1m.jpg
    $boya%20set%C4%B1m.jpg
    20,8 KB · Görüntüleme: 29
bugunlerde gıremıyorum foruma oglumu krese alıstırmaya calısıyorum kaln zamndada ısler oluyo hemen yedıklerımı yazayım hafta sonu okurum umarım sayfaları
kalkınca 1 bardak maydanoz lımon kuru 1 saat yuruyus
1öğün 1 yumurtalı peynırlı omlet yanında 1 dılım peynır 10 zeytın domataes bıber 1 avuc cevız
2.öğün 1 tabak yesıl fasulye zeytınyaglı 2 kasık yogut
3.öğün 1 ızgara balık buyukceydı

Kızlar bakımlı olon.Kızlar yarım tup kahverengı boyanın ıcıne uc tane yuzde dokuzluk sıvı peroksıt katarak sac dıp boyam hazır(acık demlı cay mısalı krem karamelın bır ton koyu rengını elde edıyorum),gerı kalanla anneme dıp boya hazırlıyorum ana kız dıp boya malıyetımız dusuyor. Boylece omega3 balık yagı takvıyemızın parası cıkıyor,zaten artık ayda 45 ekmek,15 kılo meyve,30 tabak pılav ve 90 cıkolata tuketmıyorum. :KK1:

boyanızzz organik miiiii...
malum karatayyydayız yaaa...
zararlıı şeyler değmesinnnn fucutumuzaaa:KK61:

bugunlerde gıremıyorum foruma oglumu krese alıstırmaya calısıyorum kaln zamndada ısler oluyo hemen yedıklerımı yazayım hafta sonu okurum umarım sayfaları
kalkınca 1 bardak maydanoz lımon kuru 1 saat yuruyus
1öğün 1 yumurtalı peynırlı omlet yanında 1 dılım peynır 10 zeytın domataes bıber 1 avuc cevız
2.öğün 1 tabak yesıl fasulye zeytınyaglı 2 kasık yogut
3.öğün 1 ızgara balık buyukceydı

afiyet olsunnnn...
örnek menüü bu olsa gerekk:KK19::KK19::KK19:

teşekkür ederim cevabın için 7,5 kilo gayet iyi
önemli olan ağır ağır vermek zaten
ramazan girince düzen biraz bozuluyor evet
dilerim istediğin kiloya inersin

umarım bu diyeti uygulayan diğer arkadaşlar da kilo verip vermemeleri hususunu bizimle paylaşırlar

Kızlar agda bantlarını keserek kas alıyorum,hem acısız oluyor,tabı reglı donemınde denemeyın o gunlerde vucut bırcok seye karsı dırenclı oluyor. :KK66:

Eklentiler

• $IMG01839-20110911-1045.jpg
    $IMG01839-20110911-1045.jpg
    21,7 KB · Görüntüleme: 29
X