Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:çok hossun yaaa.

valla ben cok severım yumurtayı ama saphıra gıbı bende sıkılmaya basladım.%100 dana eti katkısız sucuk bulsam onla pişireceğim,pastırma da bulamadım daha,onla da guzel olur.maydanoz,nane,dereotunu bol bol koyup,otlu omlet de yapılabılır heralde.

bugun evde kalmamıs,yıyemedım yumurta,ama eksıklıgını hıssetmedım nedense:KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66:

evet ilk başlarda pastırma yiyodum,bu sıralar neden almadım ki.....hatırlattığın iyi oldu valla.alıp pastırmalı yumurta yiyebilirim.marketlerdeki bazı sucuklarda yüzde yüz dana eti yazıyo ama ne kadar güvenebiliriz bilmiyorum.aslında kasaplarda da oluyo kendi yaptıkları sucuklar.onlara sormak lazım içinde ne var ne yok diye

arkadaşlar yumurtadan bıkan arkadaşlar biraz ara versinler
zira zorlayarak yedikçe mide bulantınız artıyo
ben daha önce 20 kilo vermiştim ve aynı şeyleri yemekten
bıktığımda biraz yiyeceklerimi değiştirmiştim
yoksa bu diyet işi yürümüyor

zaten kilo vermeye başlayınca ayda bir menüyü değiştirmek faydalı
metabolizmayı hızlandırmak adına

yumurta yerine kahvaltıda peynir miktarını artırabilirsniz
ya da gün içerisindeki protein miktarını artırıp sabah yemediğiniz yumurtayı telefi edebilirsniz

ya da gün içerisindeki protein miktarını artırıp sabah yemediğiniz yumurtayı telefi edebilirsniz

arada bır denenebılır tabıı.

suan kaç kilosun peki?

kızlar bu ticker nereye yapiştırılacak bi yol gösterseniz:KK53:
canım tam yazacaktım leylak84 arkadaşımız yazmış :KK70:
bende bu yumurta konusunda sıkıntılıyım aslında.çocukluğumdan beri en sevmediğim yiyeceklerdendir zaten.ama 1,5 aydır yiyorum hakkını ödeyemem çok tok tutuyo:KK60:fazla sevmediğim için çeşitlendirmeye çalışıyorum.kaşarlı omlet,kıymalı yumurta yada domatesli olarak çeşitlendiriyorum.27 yıllık hayatımda yemediğim yumurtayı 1,5 ayda yedim :KK52::KK52:vallahi

e iyi olmuş o zaman bu diyet sana,afiyet olsun :KK70:

Hoca yumurta allerjisi olan birine 2 muz önermiş bi yerlerde okumuştum.Ben de o bulantı hissini buzlu limonlu su ile geçiriyorum.Denemeni öneririm.

o bulantı ben de ilk günden beri oluyor canım.kahvaltının ekmeksiz olmasına bağlıyorum ben.yumurtayı severim ona rağmen bana da ufaktan gına gelmeye başladı.bugün kaşarlı omlet yaptım,severek yedim.bir de 2 gündür salatalık-domates yerine şeftali yiyorum.meyvesizliğe ara vermiş gibi oldum birazcık.hem mideme,hm psikolojime hem de damak zevkime iyi geldi.kuru kayısı da sevmiyorum

ben eskiden hiç yemezdim yumurta, süt de içmezdim, kurban bayramı geçerdi bi lokma et almazdım ağzıma..
sağlıksız beslendiğimi düşünüp değiştirdim son yıllarda ama yumurta hem hergün hem 2 tane zorlamaya başladı beni.
yerken bişey yok, omlet ya da baharatla yeniyo bi şekilde ama yedikten sonra midem bulanıyo.

ara versem de hemen acıkırım diye korkuyorum. bikaç ay yapmış olsam ara vermeyi hak ederim de daha 2. haftam bitmedi
peynir de istemiyo canım, hatta cevizi çok severdim onu da yiyesim yok.
bütün menünün alternatifi bulunabilir mi acaba

suan kaç kilosun peki?[/QUOTE]

şu an 83 kiloyum daha önce diyetisyen kontrolünde vermiştim
ama sonra ayağımdaki bir problem yüzünden eve kapandım 2 yıl hareket edemedim ve verdiğim kiloları
geri aldım ,bu sefer kendi başıma karatay diyetini uygulayacağım
ben zaten hamur işi ve şekerli yiyeceklerden aldım kilolarımı
sporda yapamadım,karatay beslenme şeklini o yüzden bana uygun buluyorum
yürüyüşle de birleşince çok rahat kilo veriliyor

gül63,çok tatlısın,saç boyası kan kanseri yapar,kına yak:KK70:
kızlar hazır sucuklarda nitrit var yimeyin,kıyma ve baharatla kendiniz hazırlayıp dondurucuda köfte şeklinde saklarsanız daha iyi:86:

yaban mersini diye satılan şey şekere bulanmış,yimeyin

gülcüm,bişeyi merak ettim,niye akşam 8 den sonra lahana yasak ,niye özellikle lahana ,sanki her akşam lahana yermişiz gibi:44:,yanlış anlama sakın,anlamak için soruyorum

arkadaşım forumun hepsini okuyamadım çünkü yarısından sonra hep senin konuyla alakası olmayan
alanlardaki yazışmalarınla geçmiş,paylaştığın bilgilerle ilgili topikler var
bu bilgilerini orda paylaşabilirsin zira burada bu paylaşımlarla konu çok dağılmış
gereksiz yazışmalardan konuyu okumayı bırakıyo insan bir süre sonra
Sız benımkılerı hızlı gecın o zaman,cunku hepsı kılo aldıran sylerle ılgılı,artı ınanın bız burda kendımızle paylasıyoruz aslında yazdıklarımızı,ben buraya yarısmaya katılmaya da gelmedım benım yazdıklarımı anlamanız ıcın forumu zaten bastan sona okumanız gerekır kanımca,sız benı bosverın yazdıklarımı da flue gecın canım.

kızlar bu ticker nereye yapiştırılacak bi yol gösterseniz:KK53:
Merhaba, forumumuza sevginizle hoş geldiniz. :KK71:Arkadaşın verdiği adresten ticera giriniz oradan işlemlerinizi halladiniz. adresi kopyalayınız, kadınlar klübü sayfanızdaki, üstte, actions forum/ profil düzenleme oradan alta doğru sayfayı kaydırınız, imza kısmına kopyala- yapıştır yapınız...
Sevgilerimle...

:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:çok hossun yaaa.

valla ben cok severım yumurtayı ama saphıra gıbı bende sıkılmaya basladım.%100 dana eti katkısız sucuk bulsam onla pişireceğim,pastırma da bulamadım daha,onla da guzel olur.maydanoz,nane,dereotunu bol bol koyup,otlu omlet de yapılabılır heralde.

bugun evde kalmamıs,yıyemedım yumurta,ama eksıklıgını hıssetmedım nedense:KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66:

e sana da iyi olmuş o zaman :KK60:
%100 dana sucuğu alırdık biz hep,benim diyete kadar.acak ne olursa olsun çok yağlı ve çok katkılı bir ürün.evde kedimiz yapıp,köfte şekli verip buzluğa atabiliriz.sucuk tadında köfte olur.bende yapılabilir bir şey.ama katkısını da yerim,çok önemli değil,öncelikle kilo vereyim,sonra yine sağlıklı beslenirim dersek o ayrı tabi :KK60: yalnız yine de çok yağlı,elektirkli barbeküde ızgara yapılsa o zaman yağı gider aslında di mi :KK76:

Merhaba kızlar..
Pazartesi sizinle olmayı planlıyorum.. Bugünden bi merhaba diyeyim dedim..
Doktorumla bi görüşmem lazım ama yumurta yemiyorum aylardır..
Manasız bir kollestrol yüzksekliğim var ve yumurta yeme dedi doktorum..
Bide ben et yemiyorum hiç
Bu diyete uyabilecek miyim bilmiyorum.
Kitabı da alayım da haftasonu bi inceleyeyim..
Eğer olursa pazartesi ben de sizlerleyim..
5 kilo vermek hedefim.
Bakalım başarabilecek miyim..

oooooo kimler gelmışşşşşşşş,:KK9::KK9::KK9:

famir olmayınca tadı kalmadı topiğin dimi,herkes yavas yavas geliyor buraya:KK66:

once kitabı oku canım,kafana yatsın dıyet ondan sonra baslarsın.

köy yumurtası kolestrolu yukseltmez dıyor hoca.hatta kitapta bununla ılgılı afrikada bir ulkede görev yapan bir türkun hıkayesı var.zaten kolestrolu yuksekmıs,orda yıyecek baska bırsey bulamadıgı ıcın,hergun menemen yemıs,turkıyeye dondugunde kolestrolunun yuksek cıkacagını dusunup olcturmus ve normal degerlerde ccıkmıs.doktoru ınanmamıs,baska bır yerde tekrar olcturmus,yıne normal cıkmıs.(doktoru hala ınanmıyormus:KK60:)

özgur dolasan tavukların yumurtasını yersen sorun olacagını zannetmıyorum(bız bulamadıgımız zamanlarda normal ciftlik yumurtaı da yıyoruz,ama senın ıcın sakıncalı olabılır belki:26:)

peynır sevıyordun sanırım.gunde 1 avuc ıcı yıyebılırsın
et sevmıyorsan da balık yıyebılırsın bol bol,çok faydalı
kilo vermenı de hızlandırır

pazartesi bekliyoruz seni:KK70::KK70::KK70::KK70:

ben eskiden hiç yemezdim yumurta, süt de içmezdim, kurban bayramı geçerdi bi lokma et almazdım ağzıma..
sağlıksız beslendiğimi düşünüp değiştirdim son yıllarda ama yumurta hem hergün hem 2 tane zorlamaya başladı beni.
yerken bişey yok, omlet ya da baharatla yeniyo bi şekilde ama yedikten sonra midem bulanıyo.

ara versem de hemen acıkırım diye korkuyorum. bikaç ay yapmış olsam ara vermeyi hak ederim de daha 2. haftam bitmedi
peynir de istemiyo canım, hatta cevizi çok severdim onu da yiyesim yok.
bütün menünün alternatifi bulunabilir mi acaba

karatay diyetinde protein vurgulanmış ekmek ve tahıllı yiyecekler sınırlandırılmış
yağ yakımını hızlandırmak için
ben şahsen kahvaltıda yumurtadan bıktığım zaman 1 kase meyveli müsli yemeyi düşünüyorum
yani kendime göre değişiklik yapacağım
istemeyerek yediğiniz zaman bir anda beyin pes ediyor
zaten diyetlerin temel noktası aldığınız enerjiyi azaltarak,hareketinizi artırıp
birikmiş,depolanmış yağ oranından harcamak

küçük değişikliklerin kilo vermeyi durduracağını zannetmiyorum
önceki kilo verme deneyimimimde de ben bana verilen herşeye tam uyamamıştım zaten bu mümkün de olmuyor
ama çok abartılı bir değişiklik de yapmadım
kendinize iyi gelen yiyecekleri az miktarlarda da olsa ekleyin listenize
en azından 1 hafta değişiklik yapın sonra tekrar eski menünüze dönün ben öyle deneyeceğim

e sana da iyi olmuş o zaman :KK60:
%100 dana sucuğu alırdık biz hep,benim diyete kadar.acak ne olursa olsun çok yağlı ve çok katkılı bir ürün.evde kedimiz yapıp,köfte şekli verip buzluğa atabiliriz.sucuk tadında köfte olur.bende yapılabilir bir şey.ama katkısını da yerim,çok önemli değil,öncelikle kilo vereyim,sonra yine sağlıklı beslenirim dersek o ayrı tabi :KK60: yalnız yine de çok yağlı,elektirkli barbeküde ızgara yapılsa o zaman yağı gider aslında di mi :KK76:

bir kere içinde nitrat olmaması gerekiyor,kanserojen,bu marketteki sucuklara bakın,ıcındekiler kısmında benım son aldıgım soyleydı,%60 hindi eti,%40 dana eti,zaten tadı sucuk tadı değil.katkılısını yiyemem maazallahhhhh:KK53::KK53:diyetim bozulur(illa bozucaksam tahın helvasıyla bozarım ben,hem de sağlıklı;gül63:KK56:)

aslında dogru soyluyorsun,ınternetten arastırayım bır,ev yapımı sucuk nasıl oluyormus:82:

Sız benımkılerı hızlı gecın o zaman,cunku hepsı kılo aldıran sylerle ılgılı,artı ınanın bız burda kendımızle paylasıyoruz aslında yazdıklarımızı,ben buraya yarısmaya katılmaya da gelmedım benım yazdıklarımı anlamanız ıcın forumu zaten bastan sona okumanız gerekır kanımca,sız benı bosverın yazdıklarımı da flue gecın canım.

arkadaşım mesele senin konularını es geçip geçmemekle alakalı değil
paylaştığın şeyler konuyla hiçbir alakası olmayan paylaşımlar
yiyeceklerle ilgili yazılıyor sen lavabo temizliğinden bahsediyorsun
resimlerini eklemişsin,yatak pijaması resimlerini ve temizliğini eklemişsin
temizlik fırçalarını,küreklerinin resimlerini paylaşmışsın
yiyecekerden bahsedilirken gene sen saç boyasından hatta ayak tırnaklarındaki mantarlara iyi gelen
kınadan bahsedip bir de ayaklarının resimlerini eklemişsin

yiyecek konuşulan bir ortamda senin ayaklarını görmek,lavabonu görmek,temizlik fırçanı,saç boyalarını görmek,pijamanı görmek,temizlediğin yerleri görmek beni rahatsız etti
konuyla hiç alakası yok, neden ısrarla bunları paylaştığına anlam veremedim

bu külüpte kimseyle ikili laf tartışmasına girmedim ,seninle de böyle birşey yaşamaya
niyetim yok, burdaki konuyla ilgilenmeyi tercih ediyorum
paylaşımlarına dikkat etmen herkesi memnun edecektir

zumush işte ben de bu değişikliği istediğimi hissedince domates salatalık biber yemedim 2 gündür kahvaltımda.onun yerine şeftali yedim.hem meyve,hem tatlı ihtiyacımı karşıladı.hem mideme,hem gözüme,hem damak tadıma hitap etti.çok mutlu oldum.ve şeftali iyi glisemik indeksli yiyecekler arasında olduğu için hala acıkmadım

öğlen ne yiyeceksiniz kızlar?ben karar veremedim,bir de üşengeçlik var üstümde anlatamam.çok ıymalı az bulgurlu biber dolması yapayım diyorum ama ...akşama da kalır hem.akşam yine yoğurt+keten tohumuma geri dönücem.dün akşam unuttum ama zaten balık yedim,omega 3 :KK34:

X