Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

bugünkü menümü de yazayım bari,akşam yemeğim belli çünkü

sabah:
maydonoz-limon kürü
2 yumurta
50 gr. tuzsuz lor
1 şeftali (domates salatalık istemedi canım)
1 çay bardağı fındık-badem-ceviz
1 fincan yeşil çay

öğlen:
kıymalı kabak yaptım süper oldu.1 soğan zeytinyağda biraz kavrulur.100 gr. kıyma eklenir suyunu çekene kadar kavrulur.1 asdet kabak küplenir,eklenir.bir büyük domates küplenir ve eklenir.domates biraz suyunu salınca 1 diş sarmısak eklenir.ocaktan indirmeye yakın tze nane ve dereotu eklenir.hiç su eklenmez.normalde bu yemeği kıymasız ve pirinçli olarak yaparım.diyete uygun şeklyle yaptım şahane oldu.isterseniz taze yerine kuru nane eklenebilir.üstüne de sade veya sarmısaklı yoğurt eklenir.süper bir şekilde yenir.koca bir tabak çıktı.1 kase kadarda kaldı,onu da kızıma yedirdim
bir de 8 tane suda beklettiğim zeytinlerimden yedim.sabah yemeyi unutmuşum :)

su şimdiye kadar 1.5 lt oldu. daha 1 yeşil çay içtim,2 tane daha içicem

akşama da sardalya yapacağım yanına da bol salata.balığı yıkayıp,süzüp,soğanla, maydonozla ve zeytinyağla harmanlayıp,yağlı kağıt üzerinde fırına vermeyi düşünüyorum.başka fikri olan?

menün çok güzel olmuş canım.afiyet olsun sana.kabak tarifini de paylaşman ayrıca güzel olmuş.aklıma yattı mutlaka deniycem:KK66:

bende bugünkü menümü paylaşayım...
1.öğün:2 yumurtadan tereyağlı ve tulum peynirli omlet,1 salatalık,5 zeytin,yeşil çay
2.öğün:acıkmadığım için 1 avuç tuzsuz yerfıstığı ve 1 çay bardağı kadar ayçekirdeği
3.öğün:1 tabak kuru fasulye,az tuzlu turşu,soğan

spor:30 dk zumba,twister,masaj
sıvı:1,5 lt su,1 fincan yeşil çay(1 fincan daha içicem),8 den sonra da limonlu maden suyu içerim

Menümü yazayım ..

1. Öğün :

- Kıymalı yumurta
- 1 dilim peynir
- 2 bardak ayran

Ara :

- Tarçınlu sütlü türk kahvesi

2. Öğün :

- Fırında balık

Sıvı :

- 1.5 litre civarı su ( 2.5-3 olur uyuyana kadar.)
- 3 bardak yeşil çay

Spor:

- 20 dakika yürüyüş
- 20 dakika Tae- bo​

Son düzenleme:
bende bugünkü menümü paylaşayım...
1.öğün:2 yumurtadan tereyağlı ve tulum peynirli omlet,1 salatalık,5 zeytin,yeşil çay
2.öğün:acıkmadığım için 1 avuç tuzsuz yerfıstığı ve 1 çay bardağı kadar ayçekirdeği
3.öğün:1 tabak kuru fasulye,az tuzlu turşu,soğan

spor:30 dk zumba,twister,masaj
sıvı:1,5 lt su,1 fincan yeşil çay(1 fincan daha içicem),8 den sonra da limonlu maden suyu içerim

Afiyet olsun.
Masajı sen mi yapıyorsun ?
Nasıl bir masaj ?

Bıldırım:Gul63
Bugun

1.öğün: Sabah :bu sabah ozel nedenlerden kahvaltı yapamadım.

2. Öğün:Ogle: taze fasulye yemegı,bır bardak ayraN,bır tabak salata 3 cevız ,uc kahverengı kuru kaysı.
Yemekten oncekı ruh halım:aslında ac degıl susuzdum.
Yemekten sonrakı ruh halım: daha ıyı hıssettım formatımda tıkınmak var zaten.:KK66:,ama artık beslenıyorum dıyorum tıkınmıyorum. :KK70:
Sıvı:Tonla su,1 fıncan kahve,cay.

Spor:1saat ev ısı ,bugun cok yazdım oda bır cesıt zıhın sporu. :KK66:,artı bırseyı farkettım cok yazınca ya ıdrara ,ya da oburune cıkıyorum (ozur dıleyerek paylasıyorum bunu,kronık kabızlık sınırsel demek(hanı sey derler ya sıstım ya hanı cok kızınca)toksın atımı boyle bırsey olsa gerek)gune ıyı basladımdı oyle de gıttı meselelere flue bakıyorum bu dıyet sayesınde duvar gıbı oldum desem yerı.:KK66: Oh be dunya varmıs.:KK66: Tuzu da hallettımmı tamamdır annem eskı tuzla pısırıyor,yenı tuzla ayran yapıp ıcıyorum kaybetme olasılıgım olan elementlerı saglıyor.Isım vardı tuzu ogutturup koyayım dıyorum tuzluklara.

kilo problemi olmayıp da bu karatayın dediklerini yapan var mı acaba...
biz kilo vermek adına bu kadar çabalıyoruz,dikkat ediyoruzz..
hepiniz ideal kilonuza ulaştığınızda bu kadar dikkat edebilecek misinizz..
bu kadar inceleyebilecek misiniz..
ekmeği bırakanlar,fındığı fıstığı yiyenler olacaktır ama..
tavuğu etii yumurtayı sütü bu kadar özenle inceleyecek durumda olunacağını sanmıyorumm..
hele bir de çalışıyorsanızz.
dışarda yeme durumunda kalıyorsanızz..
çokkk zorrrr

bence insanlar bilinçlendikçe daha kolay buluruz aradığımızı.
neden o tavuklara mahkum olalım ki, organşk üretim yaygınlaşıyor, destekleyebiliriz.
diğerlerini almayarak.

kutu süt alıp geçiyodum, kaç market gezdim günlük şişe süt için.
bi çantayla ayakkabıyı kombinlemek için kaç mağaza geziyoruz yeri geldiğinde..

kilo vermem bitse de şişe süt alırım bundan sonra, çalışıyorum ama haftasonu bi günü bu işlere ayırıyorum
yani ilerde de böyle incelemeyi planlıyorum. zor ama yapılabilir

Sabah:
2 yumurta
1 kk peynir
5 zeytin
2 ceviz
Domates, salatalık

Akşam
1 kase tarhana çorbası
köfte, az patates
Yoğurt
roka
1 lokma keten tohumlu ev ekmeği:26:

spor: koşu bandında 20 dk
su: 2 lt
ekmeği yeni pişirmiştim tadına baktım

Son düzenleme:
Kızlar moralınızı yuksek tutun elbette sıkılacagınız zamanlar olabılır: bu konuda zelısce ısımlı arkadasımızın goruslerı cok guzEl:Sevgili arkadaşlar, bizler sağlıklı ve dengeli beslenme ve yaşama alışkanlığı kazanmaya çalışıyoruz. O yüzden diyet demiyor, SDBY alışkanlığı diyoruz. kilo vermek yerine de incelmek diyoruz ki bilinçaltımıza yanlış şartlamalar yerleşmesin. Amacımız bu... Ne kadar başarılı oluruz, uygularız, bilemiyoruz ama elimizden gelen gayreti sarfediyoruz. TAbiki arada molalar, iniş çıkışlar olacaktır, insanız nihayetinde. Amaç yılmadan, azimle devam edebilmek. Bu forumda birbirimize destek verebilmek.
Bu uyguladığımız SDBY alışkanlığı calori diyeti değil, düşük glisemik endekse yönelik bir diyet ve bu diyetin sıkı uygulayıcılarından güzel bir örneğimiz de var bu forumda, Sevgili Gül arkadaşımız. Bu gün itibarıyla bu diyetle tam 25 kg vermiş (Tekrar tebrik ediyorum kendisini).
Bir de yeni üye olan arkadaşlar eğer gerçekten kararlılarsa geçmiş sayfaları okusunlar, bu soruların cevaplarının hepsi var. Arkadaşlar, biz bu kg ları bir günde almadık. O Yüzden acele etmek yok. Bizim bu forumda dikkat etmemiz gereken unsur, sağlıcakla, mutlulukla 'sağlıklı ve dengeli beslenme ve yaşama' alışkanlığı edinebilmek olmalı. Bu nedenle 100 kg nun Üzerinde olanlar ayda en fazla 4 kg, 100 kg nun altındakiler ise en fazla ayda 3 kg vermeyi hedef edinebilmeli ki kalıcı olsun, bir daha bu kilolar gelmesin. Yoksa ,3 ay,6 ay veya 1 yıl yapacağız sonra bitecek, diye bir şey söz konusu değil. Ömür boyu sürecek olan bir 'yaşam tarzı' edinebilmeliyiz. Yapılan tüm bilimsel araştırmalar göstermiş ki (kendi deneyimlerim de buna dahil) ayda 3 kg dan fazla verilen kg lolar en geç iki yıl içinde bir de iki kat olarak geri geliyormuş. Bunu gözardı etmeyelim.
İlk aydan sonra dememin sebebi ise diyete ilk başladığımızda hızla kg veririz, hele bir de ödem sorununuz varsa... İlk giden kg lar su, toksin kaybı, mide boşluğu vs... dir. Ne kadar çok ödeminiz veya kg ( Çünkü vücutta yağ yakımı kilonun yüzdesine göre değişiyor. 150 kg daki birisi ile 70 kg daki birisiniz yağ yakım yüzdesi aynı olmaz.) nuz varsa ilk ay o kadar çok kg veririz. Aman bu ödemdir, yağ değil vs diye de üzülmememiz gerekir. İlk ayda tartıda gördüğümüz bu rakamlar bizi motive edecektir.

Bir de arkadaşlar, doktorumun sık sık kullandığı bir cümle vardır, ' Türk milleti hızlı koşar, çabuk yorulur. Onun için sizden istediğim bir ömür boyu haftanın 4-5 günü yürüyüş yapmanız veya yüzmeniz. Herkesin yüzebilme imkanı olamaz ama yürüyebilirsiniz. Bakın her gün demiyorum. Hr gün spor yaptığınızda belli bir süre sonra vücut buna alışır ve tepki vermez. Aynı günlük ev işleriniz veya yoğun bir şekildeki iş yaşamınız gibi. Hiç bir şekilde spor yerine geçmez. Vücut için bu rutindir. Onun için yürüyüş yapınız. Bir spora başlarken de iyice düşünüp karar verin. Ben bu fitnese ömürboyu hastalıkta, sağlıkta, evlendiğimde, çoluğa çocuğa karıştığımda, işe girdiğimde yaşlandığımda devam edebilecek miyim diye. Bıraktığınız an daha kötü olursunuz. O yüzden ben ısrarla yürüyüş veya yüzme diyorum. Bu iki sporu bırakınca vüct, kaslar sarkmaz, bir de sadece bu iki sporda mutluluk hormonu seratonin salgılanır diye. Size bedava spor, yürüyün, mutlu olun, incelin ama günde 1 saatten fazla abartmayınız. 3 gün yürüyün bir gün ara verin veya beş gün yürüyün iki gün ara verin. Bunu daima ölene kadar devam ediniz.) diye...
Daha yazacaktım ama ........?
Sevgiyle kalalımmm...........

Eklentiler

• $buras%C4%B1%20baskad%C4%B1r.jpg
    $buras%C4%B1%20baskad%C4%B1r.jpg
    33,2 KB · Görüntüleme: 57
bugünkü menümü de yazayım bari,akşam yemeğim belli çünkü

sabah:
maydonoz-limon kürü
2 yumurta
50 gr. tuzsuz lor
1 şeftali (domates salatalık istemedi canım)
1 çay bardağı fındık-badem-ceviz
1 fincan yeşil çay

öğlen:
kıymalı kabak yaptım süper oldu.1 soğan zeytinyağda biraz kavrulur.100 gr. kıyma eklenir suyunu çekene kadar kavrulur.1 asdet kabak küplenir,eklenir.bir büyük domates küplenir ve eklenir.domates biraz suyunu salınca 1 diş sarmısak eklenir.ocaktan indirmeye yakın tze nane ve dereotu eklenir.hiç su eklenmez.normalde bu yemeği kıymasız ve pirinçli olarak yaparım.diyete uygun şeklyle yaptım şahane oldu.isterseniz taze yerine kuru nane eklenebilir.üstüne de sade veya sarmısaklı yoğurt eklenir.süper bir şekilde yenir.koca bir tabak çıktı.1 kase kadarda kaldı,onu da kızıma yedirdim
bir de 8 tane suda beklettiğim zeytinlerimden yedim.sabah yemeyi unutmuşum :)

su şimdiye kadar 1.5 lt oldu. daha 1 yeşil çay içtim,2 tane daha içicem

akşama da sardalya yapacağım yanına da bol salata.balığı yıkayıp,süzüp,soğanla, maydonozla ve zeytinyağla harmanlayıp,yağlı kağıt üzerinde fırına vermeyi düşünüyorum.başka fikri olan?

karataya başlayalı soğanı yağda kavurmuyorum, çünkü yağ serbest ama kızarmaması şartıyla
soğan,domates aynı anda ekliyorum, domatesin suyundan dolayı yağ kızaramıyo

Sabah:
2 yumurta
1 kk peynir
5 zeytin
2 ceviz
Domates, salatalık

Akşam
1 kase tarhana çorbası
köfte, az patates
Yoğurt
roka
1 lokma keten tohumlu ev ekmeği:26:

spor: koşu bandında 20 dk
su: 2 lt
ekmeği yeni pişirmiştim tadına baktım
cevız daha cok tukemelısınız zaten zamanla azalıyor ıstegınız,Ekmegı yemıyoruz(cunku ekmekte depresyonu engellıyen B vıtamınlerı olsa da vucuda zara veren kalıtesız tuzlar da var ve ekmegın glısemık ıdexı cok yuksek Acıktırıyor)Ekmegın yerıne, fındık,fıstık ya da cevız vb yı enaz bır ınce bellı cay bardagı kadar tukEtıyoruz.Ben omega3 balık yagı da kullanıyorum bu hem tukettıgımız organık olmayan vb zararlı besınlere karsı sıgorta,aslında dıyettekı lıstedekı uruler tamamen dogal olabılse omega3 takvıyeye gerek kalmaz,ben bes ay sonra kattım omega3 balık yagını hayatıma,katmadan 20 kg verdıydım ama depresyonada ıyı geldıgını duyunca hıc tereddut etmedım.hep merak ederdım bu kkaradenızlıler nasıl horon tepıyor dıye omega3 u bol gıdalar tuketıyorlar sanırım ondandır.vucut dıger butun yagları yapabılıyormus omega 3 u yapamıyor takvıye etmek ısı hızlandırıyor.?

cevız daha cok tukemelısınız zaten zamanla azalıyor ıstegınız,Ekmegı yemıyoruz(cunku ekmekte depresyonu engellıyen B vıtamınlerı olsa da vucuda zara veren kalıtesız tuzlar da var ve ekmegın glısemık ıdexı cok yuksek Acıktırıyor)Ekmegın yerıne, fındık,fıstık ya da cevız vb yı enaz bır ınce bellı cay bardagı kadar tukEtıyoruz.Ben omega3 balık yagı da kullanıyorum bu hem tukettıgımız organık olmayan vb zararlı besınlere karsı sıgorta,aslında dıyettekı lıstedekı uruler tamamen dogal olabılse omega3 takvıyeye gerek kalmaz,ben bes ay sonra kattım omega3 balık yagını hayatıma,katmadan 20 kg verdıydım ama depresyonada ıyı geldıgını duyunca hıc tereddut etmedım.hep merak ederdım bu kkaradenızlıler nasıl horon tepıyor dıye omega3 u bol gıdalar tuketıyorlar sanırım ondandır.vucut dıger butun yagları yapabılıyormus omega 3 u yapamıyor takvıye etmek ısı hızlandırıyor.?

ben zaten B12 ve folikasit kullanıyorum düzenli. omega-3 çok başka bişey ama günde 4 tane hap yutuyorum zaten, başka bişey yutasım yok.
ekmeği evde yapıyorum, tuz çok az koyuyorum, eğer kendim yiyo olsam tuz hiç koymam ama zaten en fazla tadına bakıyorum.
eşim hazır ekmek yemiyo ona evde yapıyorum

sabah cevizi zorla yedim, zorla yiyorum cevizi peyniri zeytini.. hemen douyorum. sabah tok uyanıyorum

GÜL63 sen kilolarının hepsini karatayla mı verdin..ve ne kadar zamanda..
ben bu akşam 1 küçük tabak taze fasulye 2 kaşık tavuk sote ve ayran içtim..ama kendimi çok kötü hissediyorum..çokşiş gibiyim..dağlar tepeler yemiş gibi

slm bayanlar akşam menümm
1 çay bardağı fındık-fıstık-ceviz badem
2 yumurta ve 1 avuç peynirden omlet
4 zeytin
5-6 yk mantar sote
yarım elma
1 bardak tarçınlı türk kahveli süt...

bugün doymak bilmedim nedense:97:

karataya başlayalı soğanı yağda kavurmuyorum, çünkü yağ serbest ama kızarmaması şartıyla
soğan,domates aynı anda ekliyorum, domatesin suyundan dolayı yağ kızaramıyo

aslında kavurmanın yanlış olduğunu ben biliyorum,sadece karataydan dolayı değil,yıllardan beri söylenir bu.zaytinyağın kızartöalarda kullanılabileceğini,trans yağ çıkarmadğını röportajlarında okudum.yine de çok çok kavurmuyorum.bir de bu kavurma olayı kilo vermeyi engellemiyor sanırım.beni topa tutacaksınız belki ama benim önceliğim şu an için kilo vermek.istediğim kiloya ulaşınca da sağlıklı beslenmeye devam etmek.yorumun içi teşekkür ederim,biraz uzunca bir cevap oldu :KK54::KK71:

slm bayanlar akşam menümm
1 çay bardağı fındık-fıstık-ceviz badem
2 yumurta ve 1 avuç peynirden omlet
4 zeytin
5-6 yk mantar sote
yarım elma
1 bardak tarçınlı türk kahveli süt...

bugün doymak bilmedim nedense:97:

Bu saatten sonra tok isen problem yok.
Ohh kahveni de içmişsin afiyet olsun.

aslında kavurmanın yanlış olduğunu ben biliyorum,sadece karataydan dolayı değil,yıllardan beri söylenir bu.zaytinyağın kızartöalarda kullanılabileceğini,trans yağ çıkarmadğını röportajlarında okudum.yine de çok çok kavurmuyorum.bir de bu kavurma olayı kilo vermeyi engellemiyor sanırım.beni topa tutacaksınız belki ama benim önceliğim şu an için kilo vermek.istediğim kiloya ulaşınca da sağlıklı beslenmeye devam etmek.yorumun içi teşekkür ederim,biraz uzunca bir cevap oldu :KK54::KK71:

Kilo açısından bir sorun olmuyor mu ?
Ben çoğu şeyde dikkat ediyorum kavurma olayına ama soğanda çok severim.

merhaba,
kitabım kargoya verilmiş yarın tam anlamıyla başlıyorum
sabah kahvaltımı 2yumurtayla yapıcam.peki teze kaşar yenebiliyor mu?soru soruyorum
kitabım gelince sanırım sorularınızı ben cevaplıcam

kalori değeri olarak çok büyük bir fark olduğunu sanmıyorum.zaten biz karatay diyetinde kalori hesabı yapmıyoruz

bu alışkanlıkla ilgili bişey, ben zaten ölüp gitmiş sebzeyi sevmem yemekte, diri olmalı :KK70: egeliyim.
ege akdeniz böyle pişirir. eşim başlarda çiğ bu yemek diyodu :KK70: alıştı şimdi.
diyetisyenler de bunu öneriyo, kendi suyunda kavrulmadan pişmeli diye.
benim damak tadıma uydu yani yağı kavurmama işi

trans yağ çıkarmayan doğal işlenmemiş sızma zeytinyağı. onunla kızartma yaparsan kokar :KK70:
satılan sızma yağlar da işlenmiş oluyo genelde. biz aydından üreticisinden alıyoruz. bu konuda şanslıyım.

X