Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Ya bu hurmayla yapılan tarifin çok güzel.Sanırım diyete de uygun ama hurma yiyebiliyormuyduk emin olamadım.Yine de yazdım tarifini,teşekkürler..

ben bu topların üzerine 1 çay kaşığı kadar benvari usulü errittiğim bitterleri de koyuyordum ama..
bittersiz de gayet tatlı oluyor zaten..
hurmaların glikoz şuruplu olup olmadığına dikkat edin ama..
ben toptancıdan alıyorum hurmalarımı

kzılarr öğle yemeğim 1 kase yoğurt
tavuk göğsünü çok az zeytinyagda kavurdum ve domates doğradım..karata dietine uygunmudur?
bir avuc da fıstık yiyorum..

Teorik olarak uygun ama şöyle bir sorun var hoca der ki tavuk kesinlikle yok.Ben de yiyorum ama tavuk yapacak bişey yok.Aslında bazı yazılarında köy tavuğu diyor,bazılarında da tavuk kesinlikle yok diyor;bunu da sormalı bir ara

Anladım hakikaten bitterlede güzel olurdu.Bende adet dönemim yaklaştığında tatlı krizine girerim o zaman yapayım.Bugün ne çok tarif aldım senden..Teşekkürler..

tavuk yok mu
ee yiyorum benn..
köy tavuğu nası bulcaz ama...
bulamazsak yemeyecekmiyizz

Trans yağların zararları
kardiyovasküler fonksiyon (LDL-kolesterolü arttırır HDL-kolesterolünü azaltır
platelet yapışkanlığını arttırır ve kalp krizi riskini ikiye katlar.
immün sistemi zayıflatır insülin yanıtı ve fonksiyonuna (diabet açısından zararlıdır) zarar verir
karaciğer fonksiyonuna (detoksifikasyonu inhibe eder) zarar verir
üreme sistemini etkiler gebelik de zararlıdır düşük doğum ağırlığı yapar
anne sütü kalitesini düşürür hücre membranına zarar verir kötü kolesterol olarak bilinen LDL kolesterolü arttırır ve iyi kolesterol olarak bilinen HDL kolesterolü azaltır.
Kalp rahatsızlıklarına yakalanma oranını %53 oranında artırır.​

Teşekkür ederiz
Aslında yer ve fırsatın varsa sebzeler falan da yetiştirsen.
Hem toprak elektriğini alır hem çok sağlıklı olur.

Ya var da zamanım yok,geçtiğimiz yıllarda yapıyordum çok da keyiflşi oluyor ama eşim ilgilenmiyor bende ancak bahcenin temiz ve bakımlı görünmesini sağlayabiliyorum.3-4 domates dikmiştim,kurudu sulayamadım 2-3 gün.Biraz biberim falan var ama günde 2-3 tane topluyorum:)Evde olacaksın işin olmayacak bahcede her istediğini yetiştireceksin ne güzel olur.Bir de Denizli çok sıcak,bir gün sulama anında yanıyor bütün bitkiler..

sütün kendisi şekerli geliyo bana, direk şişeden doldurup içiyorum, tatlı ihtiyacını gideriyo

çayların içindekiler kısmını iyi okumak lazım, bazıları sadece otlardan oluşuyo bazılarında renklendirici ya da koruyucu maddeler oluyo.
bu tarz maddeler çok sakıncalı.

tavuk niye yok, var tabiki. mümkünse köy tavuğu olmalı diyo ama değilse yasak değil. herşeyin doğalını bulamayacağımız için omega-3 öneriyor zaten.
ben bulamadım köy tavuğu, lezitanın var demişti bi arkadaş ona bakcam.
bulamasam da normal tavuktan yiyorum ama eskisine göre sıklığını azalttım biraz, doğal değil diye

kızlar fırında sebze kızartmada yasak mı..
ben sebzelerii yağlayıp yağlı kağıt üzerinde pişiriyorumm.
kızartmadan farkı olmuyorr...
sarımsaklı yoğurt ile süper oluyoo

tavuk yok mu
ee yiyorum benn..
köy tavuğu nası bulcaz ama...
bulamazsak yemeyecekmiyizz

Malesef yok.Dediğim gibi bende yiyorum çaresiz.Üstelik kırmızı etten daha kolay tüketebiliyorum ama köy tavuğu bulmak imkansız gibi bişey zaten.Geçen annemler köye gittiğinde dedim ki bi sorun varmı ki;durum şu;koca köyde tavuk yetiştiren bile yok..

yağın ateş görmemesi lazım, mesela sebze yemeği yaparken soğanla yağı kavururz ya o da yanlışmış. ben artık bütün sebzeleri aynı anda koyuyorum yağ kızarmıyo böylece. fırında zeytinyağlı sebzeler serbest yağın ölçüsü bile yok, bir kilo yiyemezsiniz ya demiş bi soruya cevabında.
sebzeleri doğrayıp yağlayıp fırına veriyorum ben güzel oluyo, bi domates rendeliyorum ki hafif suyu olsun yağ yanmasın.
yağın kızarmaması işin mantığı.

Bende yaparım böyle yıllardır.Kızartma diye de koyarım milletin önüne:))Olur sanırım zeytinyağla falan yapınca...

kırmızı et de yasak olmalı ozaman, eğer sağlıklı beslenen hayvan eti değilse..
ben doğalını bulamadığım şeyi biraz azalttım sadece ama tavuksuz diyet nasıl olsun.

Babam için de bahçe yapmak bir zevktir.
Saatlerce kalır gece bahçede uğraşır.
O aşırı sevdiği için zaman falan dinlemiyor ama normalde gerçekten çok da kolay değil.

Neye dikkat edeceğimizi öğrenmiş olduk.
Teşekkürlerr ..

Bütün sebzeleri direk doğrayıp verecek miyim fırına ?
Ben biraz tecrübesizim de :26:
Hoşuma gitti ben de denemek istiyorum.

Bütün sebzeleri direk doğrayıp verecek miyim fırına ?
Ben biraz tecrübesizim de :26:
Hoşuma gitti ben de denemek istiyorum.

ben fırını çok kullanıyorum, fırın poşeti iyi oluyo, kendi suyuyla pişiyo hepsi, yanma yapışma derdi olmuyo
ya da kapaklı borcam kullanıyorum
eğer normal tepside pişirceksem onu hafif sulu koyup iyi takip ediyorum yapışıyo sonra.

güveç gibi bişey oluyo ağzı açık olmazsa, herşeyi doğruyosun yağını baharatını katıp ısınmış fırına veriyosun
sebzeler 15-20 dk.da pişiyo

merhaba arkadaşlar,pc bozuk on gündür yazamıyorum hepinize bol motivasyon diliyorum.köy tavuğu mevzusunu okudum migrosta köy tavuğu satılıyordu bi aralar,belki hala satılıyordur bir bakın derim:)))

Borcamda yapabilirim sanırım gayet güzel olur, teşekkür ederirm çok işime yarayacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…