Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

nası yapmış acabaaaaaa

dur paylasayım burda,sen anla nasıl yaptıgını:)
Merhaba,
ben 27 yaşındayım ve düzenli spora 1 sene önce başladım.Başladığımda da hem vücut şeklimden hem de kilomdan son derece memnundum.
Spora başlama amacım ise spor alışkanlığı edinmek (ilersi için) sıkı kalmak, ve sporun kendimi iyi hissettirmesiydi.
Ancak spor yaptıkça istemediğim halde hafif kilo vermeye başladım (oldukça profesyonel bir merkeze gidiyordum, az cardio yapıyordum) ve en nefret ettiğim nokta da bu kilo vermenin daha çok beni zaten kadınsı gösteren hatlarımda olmasıydı (örneğin bundan daha zayıf olduğum zamanlarda bile göğüslerim daha büyükçe ve şekilliydi.)

Kısacası spor yaptıkça göğüslerim ciddi anlamda küçüldü. Vücut geliştiren ya da profesyonel spor yapan kadınların göğüslerinin neredeyse yok olmasını da açıklıyor sanırım bu? çünkü göğüs dokusu tamamen yağdan oluşuyor?
ve yağ yaktıkça da onlar gidiyor :)
sporu bıraktım hem çok yoğunlaşan iş yaşantımdan dolayı, hem de spora başlamadan önce vücudumdan daha memnun olduğum için :)
komik ama böyle.
hatta şimdi kilo almaya çalışıyorum. forumlarda da %90 hep erkeklerin spor yapmaları ve kilo alma yöntemleriyle ilgili yazılar var.

sorularımda şunlar;
fitness gibi sporlar yapmaktansa pilates yapmak, amacım olan sadece sıkılaşma ve hatlarımı korumaya daha mı yardımcı olur?Kas yapma amacı gütmeden kilo almama yardımcı olabilecek bir yol var mıdır, örneğin gainer'lar işime yarar mı? eski normal kiloma dönmek istiyorum.
Bu konularda hiç bir yerde işime yarar bilgi bulamadığım gibi spor hocalarım da tam benim sorularımın cevaplarını veremiyorlar.
Uzun yazdım afedersiniz,
teşekkür ederim şimdiden.
[Bu Yoruma Yanıt Ver]

İlşad Özkan (ZT Yönetim Hesabı) Reply:
Mayıs 9th, 2011 at 01:55

Sena selam,
Düzenli spora başlaman çok iyi fakat zaman geçtikçe sen de fark edeceksin ki bir sene spor için kıymetiharbiyeye sahip bir zaman dilimi değil, yalnızca bir başlangıç evresi olabilir. Bu sebeple spora düzenli bir biçimde devam etmen önemli.

Hepimizin kalıtımsal özellikleri farklı ve bu sebeple kaslanan, yağlanan veya kolay yağ yakan bölgelerimiz biraz farklılık arzediyor. Örneğin bazı erkekler bazı kaslarını çok sıkı çalışmalarına rağmen pek geliştiremiyor veya diğer bölgelere kıyasla daha az geliştiriyor. Bunun gibi, çabuk yağlanan veya yağ yakımından ilk etkilenen bölgelerimiz de benzer olmakla birlikte kişiden kişiye farklı oluyor. Ne yaparsak yapalım genetiğimiz her zaman en son sözü söyler, biz sadece "olabileceğimizin" en iyisi olabiliriz. Bu açıdan düşünürsen belki de bazı şeyleri kabullenmen gerektiğini farkedersin ama bence acele etme çünkü anlamak için erken, vücudunu dinlemeye devam et.

Hepsinden önemlisi, artık foruma da geldiğine göre sen şu kiloları nasıl verdin, spor yaparken neler yedin neler yemedin bir bahset bakalım. Sağlıklı yağlardan çok az aldın belki, belki de sorununun bununla da alakası vardır. Elbette göğüslerin de bir miktar hacim kaybedecekti ama bu kadar olmayacaktı, detaylı bilgileri sen vermeden biz fikir yürütemeyiz.

Bunlara ek olarak, haftada kaç gün ne kadar süre ve şiddette spor yaptığını bilmeden de tahminde bulunmak zor. Yani belki de abarttın tamam mı, bu yüzden de yağ kaybın istediğinden de fazla olmuştur.

Kas yapmadan kilo almak kas yaparak kilo almaktan daha kolaydır genelde ama hem kaslanmak hem yağlanmak da kolaydır, sen ikisini de yapmamışsın sanırım? Bununla ilgili olarak yazdığım kilo alma yazısını da okumuşsun. O hâlde ne yapman gerektiğini az çok anlamışsındır. Sağlıklı karbonhidrat ve yağlardan olmak üzere ihtiyacın olandan biraz daha fazla kalori alırsan istediğini elde etmeye başlarsın diye düşünüyorum.

Gainer'lar işe doğru kullanılırsa biraz işe yarayacaktır ama bizi biraz tanımışsındır, supplement tavsiyesini pek sevmeyiz :) Ben sana tahin-pekmez gibi doğal şeyler öneririm. Doğalı varken sentetik gıdaları seçmeye genelde pek gerek yoktur.

Forumda görüşürüz :)

Kuculuyıorlar ,sutyen askıları omuzdan dusuyor,3 ayda bır yenI almak lazım .

ah keşke,küçük göğüslü insanlar her şekilde daha zayıf görunuyorlar

öylemi yapsam bilmiyorum..:44:.hatta hala karatay yapıyorum desembırakamıyorum..sadece 1-2 dilim ekmek yiyorum..

boyum 1.65 canım....
Eki Görüntüle 334664

İkizcim kıyafetten dolayı çok anlayamadım ben ama sporla biraz daha sıkılaştırsan iyi olacak gibi.
Biraz simitlerin mi var ?

Ayy ben de bitki çayı stoğu var seviyorum çok ..
Yeşil çay
Biberiye
Adaçayı
Kuşburnu
Mısır püskülü
Kiraz sapı
7 otlu çay
Anason
Aklıma gelenler, hem iştah kapatıyor hem rahatlatıyor.

bencede basenim olacağına göğüslerim biraz büyük olsaydı..benim önce onlar küçülüyor...

Ayy benim de öyle hemen küçülüyor ama artık şikayet etmiyorum 80 B şu an bu şekilde kalsalar yeter.

Teşekkür ederiz loxicimmm.

Eki Görüntüle 334682 aslında bende bundan var yapsam çok işe yarar.:44:...ama bir gaza gelip başlasam..

Bence de çok işe yarar bunu yapmalısınn ..

bence bu kızın göğüsleri zaten küçüktü ve sporla biraz daha küçülmüş oldu..
benimde kilo vermemle küçüldü ama hala büyük tabi
özellikle göğüsteki yağları yakan egzersizlere bakalım o zman bizzz

Bu egzersizler için, üç kiloluk dambıllara ihtiyaç vardır. Günde yirmi beş kez tekrar edilmesi ve sonuca ulaşana kadar her gün düzenli olarak yapılması gerekir.

1.Egzersiz :

Sırt üstü uzanın ve avuçlarınız karşılıklı olacak bir şekilde göğsünüzün üzerinde iki dabıl tutun aşağı ve yukarı hareket ettirin. Bu hareketi her gün düzenli olarak yapın ve yaparken karnınızı sıkı tutun.

Her seferinde 10 – 15 defa tekrarlayın.

2. Egzersiz :

Kollarınız göğsünüzün üstünde olacak bir şekilde tutun ve sırt üstü uzanın. Dirseklerinizi yöneterek, kollarınızı açıp kapatın. Kollarınız vücudunuza değdiği zaman durun ve bunları yaparken göğsünüzü sıkıştırarak ve kaldırarak destekleyin.

Bu hareketi ise her seferinde 15 kez civarında tekrarlayın.

Burada önemli nokta, bu egzersizleri düzenli olarak, her gün, günde üç defa söylenen sayıda yapmak gerekir. Belirli bir süre ara verip, bu egzersizleri tekrar yapın.

oda çok küçük oluyor aslında..
Yok anacım en begenılen olcu oymus, bız plajda ustsuz guneslenen bır hatun gormustuk,dımdık ayaktaydı hatununkıler,bacım tam omega3 lu beslenıyorlar, ekmek fılan tıkınmıyorlar,hazır gıyım ıhracatcıları ,ust bedenı kucuk sıparıs edıyorlar,hatunlarınkı dık,ayaktalar. Omega3 un eksıkse deformasyonel hastalıgın var demek,hem kucuk gogusun sutu daha bol oluyor,tıpcılar bılırler,bende bıle catlak olmadı 42 kg gıtmesıne ragmen 2 yıla kısmetse yazın kıyafetın altına ben de sutyen kullanmam.

bugünü menümmm

sabah
2 rafadan yumurta
1 avuç koyun ve kaşar peyniri
5-6 adet zeytin
1 hurma
7-8 adet yer fıstığı
domates-biber

şu ana kadar 1 lt suyum bitti.

bu saat oldu başka bişey yemedim akşama mantı yeme sevdasına aç aç dolanıyommm ortalıkta...:111:

masal maşallah aktar gibisin...:):)

maşaallah canım sana yaza bomba gibi geliyorsun....

aaaaaaaaaaaaa benim sütüm de pek bolduuuuu bak öle dimeee
2 yaşını bitirene kadar emzirdim kızımı,yanıma bi çocuk daha verseniz ona bile yetecek kadar vardı,akıp durudu lavaboya sağardım artık

iyi akşamlar arkadaşlar, rahatsızdım yazamadım ama okudum yine sizleri. eski bir masal arkadaşımız çok önceki sayfalarda aerobik oryantal linki söylemişti sanırım onu tekrar verebilirmi mümkünse...

ay canım kıyafetten sanırım ya..simitlerim yok tek sorunum basen oda 3-4 cm:26:

Gider ikizcim onlar da pilates yap bence bundan sonra sıkılaşmak için ..

o simitlerden bende var işte hemi de 2 adet

Ayy famircim benim de nasıldı bir bilsen ama sanırım vücutla alakalı nerenin sona kalacağı.
Şimdi hiç simitim kalmadı ama kocaman bir popoya sahibim

Gülcüm görünüşü etkileyen 75-80 gibi bedenler değil aslında.
O yüzden yanılıyoruz bu konuda.
O sadece göğüs altının ölçüsü.
Önemli olan dolgunluk büyük küçük durmasında.
O da A B C D gibi harflendiriliyor.

masal maşallah aktar gibisin...:):)

Ayy bunlar aklıma gelenler
Onu da içeyim bunu da içeyim derken neler içtim ama ben bitki çayını zayıflama için içmiyorum sevdiğimden.
Hele uyuyamıyorsan sıkkınsan anason yok mu anason harika oluyor.

iyi akşamlar arkadaşlar, rahatsızdım yazamadım ama okudum yine sizleri. eski bir masal arkadaşımız çok önceki sayfalarda aerobik oryantal linki söylemişti sanırım onu tekrar verebilirmi mümkünse...

arkadaşlar şimdi diyeceksiniz git başımızdan delimisin nesin...ama ben birşey soracağım:26: sizce sahiden ama diyete devam edeyimmmi etmiyeyimmi...

arkadaşlar şimdi diyeceksiniz git başımızdan delimisin nesin...ama ben birşey soracağım:26: sizce sahiden ama diyete devam edeyimmmi etmiyeyimmi...
Canim bence bir sure en azindan cocuklarin okulu acilana kadar normal beslen biraz da ustundeki kilo verme baskisi azalir. Sonra eger hala iyi hissetmiyorsan kendini, daha iyi hissedene kadar devam edersin:))

Gözleme çok güzel demiş ikizcim, bir süre kilonu koru sporunu yap sonra devam et bence de.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…