Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Bazı bitki çayları için dediğin konuda haklısın ama yeşil çay mesela, metabolizmayı hızlandırıyor ama ben hiç tembelleştirdiğine şahit olmadım.
Günde 2 bardak içebilirsin aslında.
Sinemaki kesinlikle tembelleştiriyor mesela.

Aynen öyle vücuttaki suyu atıyor ama masum değilmiş o vücudumuzdaki sular.
Tuz evet ödem yapıyor ama bazen farklı şeylerde ödeme neden olabiliyor.

evet bu cok guzel olmus,obur kız ruyamıza gırecek dıye korktumdu masalcım yazdıydın regl donemının yakın oldugunu,kızlar hatırladınız umarım masal yazmıstı bunu,bunamaya sebep oluyormus seker tuketmeyın kızlar hele saf seker (alkol asla) :13: ,ıdeal zıhın her duydugunu kaydedermıs bende boyle bır zıhın dusluyorum,rosecum yazdıklarım bazen anlasılamıyor ya da hızlı oluyor,noktalama ısaretlerı fılan eksı oluyor ama bu okuyana ekstra kalorı harcatıyor dıyete yardımcı olsun ıstıyorum,duraksamadan yazarken desarj halı gıbı bırsey ıste yazzz gıtsın aslında kendımıze anlatıyoruz bunları,mutfakta kımı arıyoruz ?annemızı aferınını? Onay kodu yanı? Insanoglu sevgıyle beslenır,umutla yasar ,secme sansımız oldugunda dogru gıdayı tuketelım ya ,jazaam ı hatırlıyor musunuz arkadasının hatrına bır top dondurma yemıstı ya? olaca sey mı ya bak sen?yemeyın kardesım ya adamlara da yedırmeyın eskıyecekler sonra benden soylemesı? Kız benı alan yasadı?Derterını de bosadı dımı? Valla sevdıgım var ya ,herseyı evlılıGıme gore ayarlıyorum,yatagın kenarında yatıyorum e bırgun adam da olacak orada,sonra bakımlı olmalıyım,evde de salas gıyınmıyorum,adama caktırmadan dıp boya yapmam zor onu da rımelle hallederım az bbeyaz cıkan yere rımel sur adam gormez bıle ,ayak parmaklarıma kahverengı kına suruyorum saglıklı cıkıyorlar,guzel gorunuyor tırnaklar fılan,falan,gumus taılar altın suyuna falan... Suslu hatunum vesselam. Pıjamalarımı hergun yıkıyorum uykuda guzel hıssetmem lazım,kıyafetlerı havalandırıyorum fılan,bu bedenıme sen ozelsın mesajı gonderıyor,zaten yeterınce alerjık ortamlarda yasıyoruz ya,duvar boyaları,moblya cılaları ,deterjanla yeterınce stres yapıyor zaten,temız olmalı ortam elınden geldıgınce havadar olmalı,yerlerı bıle her zaman deterjanlı suyla sılmıyorum,kaynar suyla,delıklere kettle da kaynattıgım suyu dokuyorum acılıyorlar,evlenınce bu kadar ayrıntılarla ılgılenmmem herhalde ama bakımlı olmama lazım,duzen sart,herkes aldıgı esyayı yerıne oymalı tertıp lazım,fılan,...... Duslerınızluu enerjınızı yasamak ıstedıgınız guzellıklr e verın kızlar ,soyledıgınız olumlu olsun cunku aynısı yankılanarak sıze gelır,kendınızı kıtlemeyın,yemem yapamam olmaz vb kelımelerı kullanmayın,genıs zaman kıpınde duslerınızle ılgılı cumlelerı kurun,Bu dunyada da duslerımı yasarım ve kaınat buna hızmet eder gıbı,Degısımdeyım degısım huzur verıyor gıbı,Karatay Dıyetı bu kadar hatuna yarıyorsa bana da yarar,arada durdunuz mu sukrekttıgınız seylerı dusunun a ne tombul bacaklarım var ya bırı olmasaydı dı mı ?cok sukur dımı?Falan fılan aman ya,paylas boyle anlat,bosver vırgul u noktayı yaz,bakalım tut dıyet gunlugunu,yemeden oncekı ruh halım,yemeden sonrakı ruh halı,gumruk duRumu fılan,derken ,kendı besın ıntolerans testımızı vucudumuzun bıyolojık saatıne gunune gore daha detaylı yapabılırız,hepsınden ote zıhın ben ozelım ı kaydeder,cırkın mıyım sendromu ortadan kalkar,dı mı yanı sımdı charlıe nın meleklerınden farah fachvet bacımız vefat etmıs onu gıdıp mahkemneye verecek halım yok dı mı ,hatun yapmıs bana yapacagını bak kahverengı sacımı krem karamel boyuyorum ,bırde mıllete anlatıyorum sac nasıl boyanır dıye? Kızlar yarım tup kahverengı boyanın ıcıne uc tane yuzde dokuzluk sıvı peroksıt katarak sac dıp boyam hazır(acık demlı cay mısalı krem karamelın bır ton koyu rengını elde edıyorum),gerı kalanla anneme dıp boya hazırlıyorum ana kız dıp boya malıyetımız dusuyor. Boylece omega3 balık yagı takvıyemızın parası cıkıyor,zaten artık ayda 45 ekmek,15 kılo meyve,30 tabak pılav ve 90 cıkolata tuketmıyorum. dıyorum,aman ya bır kolyı bulunur famırcıgım,boya pahalı olursa kahverengı kına var oda posedı bır mılyon ytl fılan,onlada boıyamıstım bır zamanlar. Etrafa n kadar ozel oldugunuza daır elektırık sacarsanız o kadar olumlu tepkı alıyorsunuz,onun ıcın bakımlı olmalı,kedım bıle yıkandı mı daha uysal oluyor tabı sarkı soyluyoırum ona,erkek kendısı butun kıjlar toplandık,toplandık,toplandık bız narnur dan hoslandık hoslandık dıye sarkılı turkulu banyo yapıyor,sevgıyı hıssettıgı ıcınkızmıyor suya. Insanoglu sevgıyle beslenır umutla yasar ıste boyle,yazdım n oldu kendıme anlattım,karmasık gelebılır rosecum zamanla daha berrak bır zıhnın olacak sadece sessız harflerle bıle okur duruma geleceksın reklamlar nede 0-12 yas sevıyesınde hazırlanıyor sanıyorsun aksama kadar ınsanın konsantrasyonu 0-12 yas sevıyesıne dusuyor canım ondan.Kızlar noluyor bana bu bır cesıt cozulme,rose a soruyu sordugu anda soyleseydım bu anda soylemezdım,bu ne demek bu taksıtle odeme demk yanı strelı ınsan profılı ama her zaman musaıtte degılız bunu boyle yorumlayalım,masalcım gec saatlerde uyanınca gelısen seylerı boyle olumlama yaparak kapatıyorum,olumlayın arkadaslar,ruyalrı fılan bır cok seyı,ıstemedıgınızı sevgıyle ugurlayın,mattıkacıgım benımm hayatımda da yasak kelkımesı yok aslında,zararlı dıyecegıme yasak demısımdır.Zaten olumlamanın etkısı olmasaydı placebo olan hıcbır ılac etkı etmezdı ınsana,dı mı arkadasım.ıste boyle n dıyordum ınsanoglu sevgıyle beslenır umutla yasar,sen karatay dıyetıne butcene gıre uy gerısıne karısma,konusma ,dıyetten kaytarma famırcıgım, ,gelınım sana soyluyorum kızım sen anla cornella :13:

mattika bunu beğendi

yeşil çay içiyorum yine az çok. daha fazla içeyim bundan sonra
tşk

Ayy okudum ama takip edeceğim derken midem gitti
Eline sağlık.
Valla ben regl dönemi öncesi en sakin halimi yaşıyorum.
Henüz saçma sapan şeyleri yanlış anlayıp insanlara dünyayı dar etmiyorum.
Karatay etkisi sanırım.

Merhabaaaaaaa..................

Menüm:
Kalkınca: 2 sb ılık su

1.öğün: 2 adet yum, 4 adet zeytin, 50 gr peynir, 3 adet ceviz, kırmızı ve yeşil biber, domates, 1 tk zy-kekik-kır. Pul biberden oluşan kahvaltı salatası

2. Öğün: Yoğurt, şeftali ve bademle meyve salatası

3. Öğün: Yeşil fasulye, tavuk, yoğurt

Sıvı: 2 lt

Spor: Yok

oof of benimki de çok sancılı geçer
kişiden kişiye değişmekle birlite sanıyorum ki regl den 3 er gün önce ve sonra
evet bu nedenle tatlı krizine giriyoruz zaten
hımmm anladım

canım 100 kapsül 19.50 TL diye ben yazdım.sepenatural de.netten de sipariş verebiliyorsun ben direkt mağasından alıcam.Bizim burda 3 tane mağazası var.kızıma bir ara ballarını hep ordan alırdık.çok memnun kaldık,ordaqn ne aldıysak.omega 3 ünde iyi olacağını düşünüyorum

Kızlar sabahları 2 yumurta tıuketılecek kılo verınceye kadAr,yumurtalar kaysı kıvamında ya da hızlı omlet olarak pısırılecek.Kaysı kıvamında pısırmek ıcın:yumurtaları suya koyduktan sonra kaynamasını bekleyın,suyu kaynamaya baslayınca 6-7 dakıka kadar kaynatın tamamdır.) Ya da hızlı omlet olarak pısırın,yumurtalar kavrulmayacak,altı pısınce omletı ters cevırın kapagı kapatın ocagı kapatın bırakın tavanın ısısıyla pıssın

Buna benzer bır menu hazırlıyorum damak zevkıme ve butceme gore lıste bu zaten,kızlar fondoten kullanıyorsanız,acıkınca ellerınız tıtrıyorsa ya da kıloluysanız ıste sıze karacıger dostu Karatay Dıyetı .PAZARTESİ
Kahvaltı (08.00-09.00)
İki adet yumurta (Suda haşlanarak rafadan ya da kayısı kıvamında hazırlanmış. Tereyağında peynirli omlet de yapılabilir.)
8-10 adet tuzu alınmış yeşil ya da siyah zeytin
Bir avuç içi kadar beyaz peynir,
4-5 adet gün kurusu kayısı
Şekersiz bitki çayı, su ya da meyve çayı
Bir (ince belli) çay bardağı ceviz (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Öğle yemeği (13.00-14.00)
Bir avuç içi kadar dana söğüş, bol salata ve zeytinyağlı fasulye
Salata olarak dilimlenmiş ya da rendelenmiş turp ve havuç veya mevsim salatası, doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ile hazırlanmalıdır.
Bir su bardağı tuzsuz ayran
Arzu edildiği kadar şekersiz bitki çayı ya da su

Ara öğün (şart değil) (15.00)
Yarım su bardağı kadar ceviz
Şekersiz olarak sevdiğiniz herhangi bir çay ya da taze limonlu su

Akşam yemeği (18.00-19.00)
Balık, yeşil soğan, roka ve turp (Salata bol miktarda hazırlanıp, içine, doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ile birlikte tane keten tohumu ilave edilerek hazırlanmalıdır.)

SALI
Kahvaltı (08.00-09.00)
Kayısı kıvamında suda haşlanmış iki yumurta (Saf tereyağı ya da zeytinyağı ile omlet veya menemen de yapılabilir)
8-10 adet tuzsuz zeytin
Bir avuç içi kadar beyaz peynir
2-3 adet çarliston yeşilbiber
5-6 adet minik domates
Şekersiz çay ya da süt
Bir (ince belli) çay bardağı fındık (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fındık mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Ara öğün (şart değil) (10.00)
Yarım su bardağı kadar ceviz
Bol su ya da yeşil çay

Bir tabak zeytinyağlı barbunya ya da etli sebze yemeği
Lahana ya da karnabahar salatası (Çiğ ya da buğulanmış olabilir)
Bir su bardağı ayran ya da bir kase yoğurt

Bir orta boy elma ya da mevsim meyvesi
Bir kase yoğurt (Mümkünse evde mayalanmış veya geleneksel usulle üretilmiş. Kesinlikle diyet olmayacak)
Şekersiz çay ya da bir fincan Türk kahvesi
Nescafe olarak bilinen granül kahveler işlenmiş gıda oldukları için yasak

Balık ızgara (Fırında veya buğulama usulü de pişirilebilir)
Bir tabak pilaki
Roka, yeşil soğan, maydanoz ve bir tatlı kaşığı keten tohumu (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir.)
İki kibrit kutusu kadar tahin helvası

ÇARŞAMBA
Kahvaltı (08.00-09.00)
Kayısı kıvamında suda haşlanmış iki yumurta (Saf tereyağı ya da zeytinyağı ile omlet veya menemen de yapılabilir)
2-3 adet tatlı kırmızıbiber
Yeşil çay ya da sevilen bitki çayı
Bir çay bardağı (ince belli) Antep fıstığı (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fıstıklar, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Tuzsuz yerfıstığı (Kavrulmamış ve mümkünse yeni kırılmış olmalı)
Bol su ya da bitki çayı

Bir bardak zeytinyağlı taze yeşil fasulye
3-4 adet ızgara köfte
1 kase yoğurt
Turp ve havuç rendelenerek hazırlanmış salata ve bir tatlı kaşığı keten tohumu (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir.)
Bol su veya ayran

Bir elma ya da armut
1 kase yoğurt

3-4 kalem kuzu pirzola ya da avuç içiniz kadar bonfile ızgara
Zeytinyağlı enginar ya da bir tabak taze bakla
Mevsim salatası ve bir tatlı kaşığı keten tohumu

PERŞEMBE
Kahvaltı (08.00-09.00)
İki yumurta ile hafif ateşte tereyağı ile pişirilmiş peynirli omlet
8-10 adet tuzsuz zeytin
1-2 adet çarliston yeşilbiber ya da 1-2 adet salatalık
Taze maydanoz ve kırmızıbiber
Yeşil çay ya da sevilen bir bitki çayı
Bir (ince belli) çay bardağı ceviz içi (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Bir avuç içi kadar tuzsuz yerfıstığı ya da badem içi (Mümkünse yeni kırılmış olmalıdır)
Taze limon eklenmiş bol su ya da bitki çayı

Öğle yemeği (12.00- 13.00)
Bir avuç kadar dana bonfile ya da 3-4 kalem kuzu pirzolası
Bir tabak zeytinyağlı pırasa
5-6 adet minik domates
Bir kase yoğurt ve bir tatlı kaşığı keten tohumu
Bol su

Bir ufak portakal veya mevsim meyvesi
Bir avuç içi kadar tuzsuz yerfıstığı ya da badem içi (Mümkünse yeni kırılmış olmalıdır)

Balık ızgara, kırmızı kuru soğan, dilimlenmiş turp ve roka
Buğulanmış Brüksel lahanası ve rendelenmiş havuç ya da lahana salatası
Bir tabak piyaz ya da zeytinyağlı barbunya

CUMA
Kahvaltı (08.00-09.00)
İki yumurta ile hafif ateşte tereyağı ile pişirilmiş omlet
8-10 adet tuzsuz zeytin
Bir avuç içi kadar peynir
Taze maydanoz, tatlı kırmızıbiber ve 1-2 adet salatalık
Şekersiz yeşil çay ya da sevilen bir bitki çayı
Bir (ince belli) çay bardağı Antep fıstığı (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fıstıklar, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Bir avuç içi kadar ceviz içi (Mümkünse yeni kırılmış)
Bol taze limonlu su ya da bitki çayı

Bir porsiyon şiş kebap (Yanında pide, pilav ve patates yenilmeyecek)
Taze yeşilbiber, domates, turp, maydanoz, soğan ve sumak
Bir kase yoğurt ve bir tatlı kaşığı keten tohumu
Bol su ya da ayran

Bir elma ve avuç tuzsuz yerfıstığı (Kavrulmamış ve mümkünse yeni kırılmış)
Taze limon eklenmiş su ya da şekersiz çay

3-4 kalem kuzu pirzolası
Mevsim salatası (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir)
Zeytinyağlı enginar ya da yoğurtlu semizotu salatası

CUMARTESİ
Kahvaltı (08.00-09.00)
Pastırmalı yumurta
8-10 adet tuzsuz zeytin
Bir avuç içi kadar peynir ve taze maydanoz ya da nane ile birlikte
Bir (ince belli) çay bardağı Antep fıstığı (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Fıstıklar, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Taze limon eklenmiş bol su ya da şekersiz bitki çayı

Bir porsiyon bonfile ızgara
Taze yeşilbiber ve domates ya da kuru soğan
Yoğurt, semizotu ve bir tatlı kaşığı keten tohumu yağı
Bol su veya ayran

Bir ufak boy portakal veya elma
Şekersiz yeşil çay

Balık ızgara
Dilimlenmiş beyaz turp
Bol roka, domates ve taze yeşil soğan ile hazırlanmış salata (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir)
İki kibrit kutusu kadar tahin helvası

PAZAR
Kahvaltı (08.00-09.00)
Peynirli omlet ya da pastırmalı yumurta
8-10 adet tuzsuz zeytin
Tatlı kırmızıbiber, domates ve salatalık
Bir (ince belli) çay bardağı ceviz içi (Ekmek yerine beyaz peynirle birlikte yenebilir. Cevizler, tuzsuz ve mümkünse yeni kırılmış olmalıdır.)

Taze limon eklenmiş bol su ya da şekersiz bitki çayı

Öğle yemeği (12.00-13.00)
Bir tabak kuru fasulye, bonfile veya biftek (bir avuç içi kadar) (Yanında pilav ve patates yenmeyecek)
Bir adet kuru soğan
Çoban salatası (Tüm salatalara doğal sirke, limon, az miktarda kristal kaya tuzu ve sızma zeytinyağı ilave edilebilir)
Bol su

Bir avuç tuzsuz yerfıstığı (Kavrulmuş ve mümkünse yeni kırılmış)
Şekersiz çay

Balık ızgara
Taze yeşil soğan, bol roka ve domates
Közlenmiş taze kırmızıbiber

ÖNEMLİ NOT: Her gün akşam saat 19.00-20.00’den sonra meyve dahil hiçbir şey yenilmemeli; bol su, ayran sut ıcılebılır.

günaydın kızlar.hocaya oğün messelesini ve avakadoyu sormustum cevaplamış sağolsun

#786403 | Soran : loxandra | Soru Grubu : Genel
Soru : canan hocam merhaba.beslenme önerilerinizi 2 aydır uyguluyorum ve 7,5 kilo verdim.halen devam ediyorum.ayrıca kadınlar kulubu isimli sitede 15 civarında kullanıcı beraber diyetınızı yapıyor,ve deneyımlerımızı paylasıyoruz.ilgilenirseniz linki burada http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...miz/446690-karatay-diyeti-deneyimlerimiz.html sorum şu:kilo vermeyı hızlandırmak için ogun sayımızı 2 ye ındırmemız dogru mudur?yoksa az da olsa akşam yemeği yemelimiyiz? bir de avocadonun şeker içerigi nedir,diyetimizde kullanabılırmıyız? cevabınız için şimdiden tesekkürler

Cevap : Elif Hanım, Teşekkürler. Acıkmadığınız ve halsiz olmadığınız süre 2 öğün yapabilirsiniz. Zaten, insülin direnci kaybolunca ve karaciğer/pankreas yağları yavaş yavaş azalınca, 2 öğün yetiyor ve dinçleşiyorsunuz. Normal vücudun hormonal dengesi bunu gerektiriyor. İbni Sina yüz yıllar önce şöyle diyor: 'iki öğün yeterlidir,üçüncü öğün hastalık yapar!' Avacado sağlıklıdır. Kahvaltıda yenebilir. Yağı ceviz yağıgi bidir. Sitenize gireceğim. Ayrıca onun için de teşekkür ederim. Karatay Diyeti önerilerini uygulayan tüm hanımlara selamlar ve kolay gelsin. Prof. Dr. M Canan Efendigil Karatay

yeni başlayanlar için nefisötesi kahvaltımı paylasayım:

soganlı,domatesli,kaşarlı,2 yumurtalı menemen(tuzsuz,karabıber,kırmızı bıber ve kekikle tatlandırılmıs)
1/2 avucıcı koy peynırı
6 zeytın
1 salatalık
kuruyemıs tabagı(5 gunkurusu kayısı,1 cay brd badem+fındık, 1 avucıcı yabanmersını)yarısını bıle bıtıremedım.kalanını diğer öğünde yiyeceğim artık.

elmalı tarçınlı cay(nefis bir tadı var,deneyin derim)

slmm eyyyyyyyyyyyyy karataycılarrrrrrrrrrrrrr

dün akşammki menümü yazayımm
2 kase tavuklu şehriye çorba(şehriyelerini yemeyecektim ama pek bir şehriye koymuşumm,yedim bende artık)
1 kase yoğurt
1 şeftali
1 çay bardağı fındık-fıstık-ceviz-badem

bu sabah
2 yumurtadan omlet(1 çay kaşığı tereyağ ile hazırlandı)
1,5 kk beyaz peynir
4 zeytin(suda bekletilmiş,ama yinede tuzlu)
1 çay bardağı tarçınlı süt
1 çay bardağı fındık-fıstık-badem-ceviz(kavrulmamış yeni kırılmış)
3 gün kurusu kayısı

ekmeksiz ilk kahvaltım..
hiç lezzet almadım yediklerimden ama tokummm...
zamanla lezzet almaya başlarım inş:97:

senin menemenin kösel olur zatiiiağzım sulandı bahhhh şinciii
afiyet olsun..
elmalı tarçınlı çay nasıl oluyor..yeşil çay mı yoğsamm..
elmalı yeşil çay ve tarçınlı yeşil çayda güzel lafı edilmişken diyiverem gari

afiyet olsun.tereyagında sınır yok, 1 corba kasıgı da kullanabılırsın.kahvaltını begendım bu sefer ,güzel olmus

liptonun elmalı tarcınlı cayı.ilk defa aldım,acayıp tatlı geliyor tadı,yanında hiçbirşeye gerek yok,regl donemınde de içilebılır.güllü yeşil çayı begenıyorum ben de,haftasonu markette bulamadım yasemınlısını aldım ama hiç güsel değil

Dünkü menüm...

18 EYLÜL 2011 PAZARTESİ
Kalkınca: : 1 bardak su
1. Öğün: 2 yumurtadan omlet, peynir
2. Öğün: 1 tavuk budu, 1 kase cacık, 1 sütlü kahve
3.Öğün: 4 köfte, yarım porsiyon yeşil fasulye kavurması, 1 bardak ayran
Sıvı: 2 litre
Spor: 1 saat yürüyüş
Takviye : 1 adet omega 3

Yalnız diyete tam uyuyorum ama bi kaç günüdür kilo almışım, anlamıyorum neden. 81.00 dan 81.9 oldum 3 gündürrrrrr (((

evet yaseminlisi berbatt
bir ara bende almıştım bilmeden..
ama içe içe alışmıştım tadına hoş gelmeye başlamıştı(hurma ile içebiliyordum ama)
bir daha almaya cesaretim yok tabii
limonlu,elmalı ve tarçınlısı güzel tavsiye edilir

spor sonrası vücutta şişkinlik olurrr,ve tartıya artı olarak yansır..
dikkate almayınız....

yine menünüz çok az geldi bana..
doyuyormusunuz böle:44:

canım birkaç gunluk yedıklerını paylasıp sorsan hocaya,daha sağlıklı bır cevap verebılır.bızım yaptıgımız yorumlar yanlıs da olabılır cunku.tuz kullanıyormusun,ödem yapmıs olabılır vucudun.regl dönemıne yakınsan artabılır yıne su tutabılır vucudun.yoksa yedıklerınde bırsey yok,gayet normal görunuyor,bu menuyle kilo almaman gerekir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…