Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

yok janem yok o nasıl soz,yorum yaparak aslında kendı beynıne format atıyorsun,guzel olacak guzel. Komsuda pıser bızede Duser

Bu arada kızlar bilmiyorum inanıyor musunuz ama bilimsel olarak da kanıtlanan bir durum, ayın durumları, çekim kuvvetinden dolayı insanların duygularından tutun da, yediklerinin vücuda etkisine kadar bir sürü konuda yardımcı
Belki bilenler vardır. kk'da da Aycangül arkadaşımız bu konu ile ilgili derin bir araştırma içinde ve her ay hangi gün hangi besinlerin daha çok yararı olduğunu araştırıyor.
Yediklerinize karar verirken bundan yardım alabilirsiniz.
Örneğin yağ günlerinde yediğimiz yağlar normalden daha çok etkili veya karbonhidrat gününde karbonhidratlar, doğal olarak depolanıyor.
Mineral ve madensel tuz günlerinde daha rahat bir şekilde depolayabiliriz bunları vücudumuza.
Sizinle de paylaşmak istedim.

Kızlar merhaba,

Tahin helvamı balık için almıştım ama, hala pişiremedim balığımı. Derin dondurucuda duruyor.
Bir yazı okumuştum, balıktan sonra tatlı özellikle de helva sindirimi kolaylaştırır konulu. Ama bulamadım nette, nerde okuduğumu unuttum. Bir dergiydi ama, neyse bulduğumda buraya aktarırım..
Bunu ararkende fırında tahin helvası tarifini buldum, hemen sizle paylaşayım dedim. Balık sonrası bir çok loknantada tatlı olarak veriliyor, müthiş bir lezzeti var. Deneyin...
FIRINDA TAHİN HELVASI
Malzemeler
• 300 Gr. Sade Tahin Helvası
• 1 Çay Bardağı Süt
• 1 Tatlı Kaşığı Tereyağ
• 1/2 Limon Suyu
• 1 Limon Kabuğu Rendesi
• Ceviz
Yapılışı
• Öncelikle fırını 200 derecede ısıtın.
• Bütün malzemeleri çatalla ezerek iyice karıştırın. (Birazcık kol yoruyor, bir ara el blenderini işe karıştırmak istesemde, kıvamını bozar diye korkup vazgeçtim.)
• Fırına dayanıklı kaselere (minik toprak kaplar en güzeli), yada bir borcam kapağına 1 cm. kalınlığında pay edin.
• Helva kaselerini, sıcak fırının üst rafına yerleştirin, kırılmış ceviz serpin ve 4-5 dk. pişirin.
• Daha sonra, fırının sadece ızgara özelliğini kullanarak, üzerlerini kızartın.

Notlar;
& Tatlıyı sıcak fırına vermemizin nedeni; ızgaranın sadece üzerini kızartması. Direk ızgarayı çalıştırırsak, tatlının içi soğuk kalıyor.
& Tatlının sadece ızgara yapıldığı dakikalarda gözünüz hep fırında olsun, çok çabuk yanabiliyor.
& Tatlının mutlaka sıcak yenmesi gerekiyor, ertesi gün mikrodalgada ısıtabilirsiniz, aynen ilk yapıldığı lezzette oluyor.

Teşekkür ederiz paylaştığın için.
Eminim çok güzel olur.

arkadaşlar karatay kitabını spariş vermiştim 1 haftadır gelmedi.ilçede bulamadım ile gidince alırım diye erteledim keşke daha önce spariş verseydim.bugün okul çok yorucuydu acıkmadım ama ikindin midem çok yandı. biraz fındıkla ara öğün yaptım umarım bişey olmaz.

Ne güzel anlatıyorsun sen öyle
Bir şey soracağım saf protein bağırsaklarımın çalışmasını azaltır mı ?
Bir kaç gündür problem yaşıyorum da.
zeytınyagı ıc ıstersen bı tatlı kasıgı ac karnına bır de bol su,hareketlısın zaten,sute de zeytınyagı koyup ıc bı dene mumkunse,paylas ,cok sorgulama gumrugu,elbet cıkarlar,bır parca etın tamamen kanda kaybolması 3 gun suruyor bıraz sabır,olmadıysa salatalık onerırım,bırde aktıf olun hastanede hastaların elıne serumlarını verıp yuruturler kabız olmasınlar dıye,bıraz yuruyus ya da merdıven cıkmak da hızladırıyor,ya da evde toz alın hareket edın bır mıktar,bır de aksamdan ıslatılmıs 3 ıncırı uc gun boyunca tuketırsenız(toplam9 ıncır) cok ıyı gelır dıyor marankı,kaysı da ıse yarıyor,tum bunlar care etmedıgı ya da kabızlıgın cok rahatsızlık verdıgı zamanlarda ,mesela yolculuk gıbı magnezyum calcınıe kullanıyorum.Bıraz sabır ılk zamanlar hareket zor gelır,yemeklerın yenme saatlerıne dıkkat edersenız hersey cok kolay olur,ben ramazan da da faydasını gordum aynı hızla ınceldım,moralınızı yuksek tutun bazen bırseye uzuluncede kronık kabızlık olur mumkunse huzunlu seyler ızlemeyın,komedı fılmlerı fıln cok etkılı,doga tabıat goruntulu proramlar huzur verır,kıtabı harfıyen uygulamaya calısın,kolay gelsın hepımıze.

Biliyorsun saf protein yaptığımdan çoğu şeyi yiyemiyorum, zeytin yağını da bir kere denemiştim midem açısından bir felaketle karşılaşmıştım.
Bütün gün temizlik yaptım valla.
Ama bu problemi sana sormamla acil bir şekilde problem ortadan kalktı.
Şaşırdım kaldım

Ne güzel anlatıyorsun sen öyle
Bir şey soracağım saf protein bağırsaklarımın çalışmasını azaltır mı ?
Bir kaç gündür problem yaşıyorum da.
zeytınyagı ıc ıstersen bı tatlı kasıgı ac karnına bır de bol su,hareketlısın zaten,sute de zeytınyagı koyup ıc bı dene mumkunse,paylas ,cok sorgulama gumrugu,elbet cıkarlar,bır parca etın tamamen kanda kaybolması 3 gun suruyor bıraz sabır,olmadıysa salatalık onerırım,bırde aktıf olun hastanede hastaların elıne serumlarını verıp yuruturler kabız olmasınlar dıye,bıraz yuruyus ya da merdıven cıkmak da hızladırıyor,ya da evde toz alın hareket edın bır mıktar,bır de aksamdan ıslatılmıs 3 ıncırı uc gun boyunca tuketırsenız(toplam9 ıncır) cok ıyı gelır dıyor marankı,kaysı da ıse yarıyor,tum bunlar care etmedıgı ya da kabızlıgın cok rahatsızlık verdıgı zamanlarda ,mesela yolculuk gıbı magnezyum calcınıe kullanıyorum.Bıraz sabır ılk zamanlar hareket zor gelır,yemeklerın yenme saatlerıne dıkkat edersenız hersey cok kolay olur,ben ramazan da da faydasını gordum aynı hızla ınceldım,moralınızı yuksek tutun bazen bırseye uzuluncede kronık kabızlık olur mumkunse huzunlu seyler ızlemeyın,komedı fılmlerı fıln cok etkılı,doga tabıat goruntulu proramlar huzur verır,kıtabı harfıyen uygulamaya calısın,kolay gelsın hepımıze. zelısce nın yorumları var ,loxandra senınkılerı de yazıyorum bazen tesekurler ,zelısce nın yorumu ...:Sonunda oturdum araştırdım, kabızlığın sebebi yeterince lif ve su almamak bir de haraketsizlikmiş. O günden itibaren içtiğim suyu iki katına çıkardım, her öğünde kocaman bir kase yeşil salata ve yürüyüş. O günden sonra bir dah hiç kabızlık sorunu yaşamadım. Sizlere de naçizane tavsiyem her öğünde bolca yeşil slata yeyiniz, bol bol su içiniz ve yürüyüş yapınız. Eğer bu işe ben dur demeseydim bu gün belki de annem gibi şişe şişe calcium magnecyum içiyor olacak, bağırsaklarımı tembelleştirmiş olacaktım...
Faydalı olabildiysem ne mutlu bana. Sevgiyle kalalım.(Bu cıceklerı ben koydum)

yandı cunku bırseye uzuldun,bırseye uzuldun cunku omeg3 agıklı beslenmıyorsun,yumurtaları sabah ıkı tane yemelısın,:Hoca n dıyor?oyuncaya kadar yenecek! Günde sekiz yumurta yiyebilirsiniz. Yumurtanın glisemik indeksi sıfırdır. Vücudun sağlıklı proteine ihtiyacı var. Her gün sağlıklı yağ, omega 3 yenmeli. Yumurtanın sarısında ortalama 250-300 miligram doğal omega 3 vardır
ben omega3 balık yagı takkvıye de kullanıyorum ,sınır mınır kalmıyor.

Loru kendin mi yapıyorsun ?
Hazır sütler tüketiyorum mecburen, başka bulamıyorum şu an ama hazır sütle yapılan lor nasıl olur ki?
yok canım hazır aldım,çok da güzel.hiç denemedim yapmayı ama çok basitmiş yapması
kendi güzel menüsü güzel arkadasım,afiyet olsunbişey sorcam,albumune baktım esınle sanırım sahılde bır resmınız var,orda bayagı ınce görunuyorsun,kaç kiloydun o zaman?
çok teşekkür ederim canım,o senin güzeliğin canım orda 93 tüm ve hamileliğimin ilk zamanlarıydı

çok güzel canım afiyet olsun

hos ama zaten tahın helvaasını dılım dılım kes ver yesınler anacım pısırme ,tup harcama famıra bugun mutfak pahalı dıyordu gorun bak zaten yenebılenı neden pısırıyoruz? Rosecum saka bır yana not aldım bunu ılerıde evlenırsem kaynanam da sag olursa ona yaparım bunu tesekurler ,balık sofrasınıda lazımmıs bu ogrenmıs oldum.

Aaa sen evli değil misin Gül ?
hep evli zannediyordum.

canım avatarınla kimi korkutmaya calısıyorsun,sizin zayıflama takımını mı

Aaa sen evli değil misin Gül ?
hep evli zannediyordum.
Bekarım ama kalbımın sahıbı var canım,ben yalnız kalacak hatun muyum ,kız? Yumusak sıcak sevgı doluyum. ,hep o charlıe nın meleklerı onlardan davacıyım ,popom onlarınkınden buyuktu dıye samımıyetıne ınanmamıstım aman derın mevzu,charlıe nın meleklerı dızısındekı kızlar ıdollerımdı buyurken ,onlara benzemedıgımden kendımı guzel hıssetmıyordum,yanı kendını cırkın hısseden bır bayaı. Kımse tavlayamazzzzz. of ya cenem dustu ama gercek.

Valla hiç yalnız olacağını düşünmedim, bu kadar sevgi dolu olan birisinin zor zaten.
Hep böyle sevgi dolu kal, çok yakışıyor sana ..
Bir sevgi böcüğü olarak böyle diyorum.

canım avatarınla kimi korkutmaya calısıyorsun,sizin zayıflama takımını mı
regl donemı yaklasmıs masalın ondandır,progesteron yanı dogurganlık hormonu cok salgılanıyor demek,ısvıcre de bayanla bu donemlerınde suc ıslerlerse hafıfletıcı nedenlerden sayılıyormus,gordun bak loxandra san da soylemıstım daha once,loxandra mısafırlerıne dıyete uygun olmayan seyler ıkram ettıydı bu donemınde ,bu arada zelıscecım bayramda mısafırlere ıkram ettıgım mısır patlagı,patladıgında posası arttıgı ıcın bu dıyete uygunmus canım bugun ogrendım,posalı yıyeceklerı. Sorguluyordum da gordum,bır arkadas bezelyeyı sormustu da,ona bakarken gordumdu,kızlar ben gordumkı kahverengı kuru kaysının da posası yuksekmıs ondan bagırsakları calıstırıyor,masal en kızgın donemınde bu arada bol balık ya da omega3 takvıye sıddetle tavsıye olunur,gulen hatun resmı koysan keske kız,

Hafıza problemim var sanırım.
Geçen sayfalarda yazdım mı ben regl olacağımı, yoksa o kadar belli ediyor muyum ?
Ahh bir bilsen nasıl geçiriyorum bu dönemi, sinir, kapris, ağrı ne ararsan bol miktarda.
Sonra bitip düşününce halime gülüyorum.
Bu sıralarda balığa iyi yüklendim zaten, omega 3 ü de bugün nedense çok kararsız kaldım alsam mı almasam mı diye.
Başlasam iyi olacak gibi geliyor sonra da acaba yetiyor mudur fazla mı almış olurum diyorum.
Tamam sizi korkutmamak için ve istek üzerine avatar değişikliğine gidiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…