Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

günaydın kızlar sabah kahvaltım 2 yumurta kk 5 zeytin biraz peynir havuç salatası badem bir avuç kadar herkese kolay gelsin başarılar:KK5:

eminim hepiniz uyuyorsunuz leptinler calışmaya basladı ben misafirlikten geldim oglusu uyutup hemen bi bildirim yapayım dedim
20.00 dan sonra ki ikramlar biz karataycılar için pek istah acıcı degildi
1.tadına bile bakmadan geri gönderdiğim 2 dilim kek
2.yağ ve tuzla patlatılmış mısır
3.)22.00 sularında verilen kelle başına 4 porsiyon meyve:)))
ben ise sadece şekersiz -sayısız- çay içtim ayıp olmasın diye.
aaa pardon bir de yemediğim için bana yapılan suratları yemek durumunda kaldım saygılı karataycılar.
Ama karataycı; azimli
hırslı
DİYETİNE SADIKTIR:))) Öyle değil mi? :)
canım supersın tbrkler ıste gercek bır karatay kadını:KK9::KK9::KK9::KK9:

bu ayran detoksunu bende yapmak istiyorum ama bankacıyım burda yapsam nasıl olur acaba .günlük hayatını etkiledimi
ısteyınce hersey olur canım 3 ayrı kaseye yada kucuk kavanoza koy emın ol zor olmıycak kolay gelsın canım

nereye gidiyorsunn hanımmm otur oturduğun yerdeee sevgimizle döveriz seni haa:KK16:

ayyy günaydınn eğitime son iki günn bugün korkunç hazırlık evresindeyimm...neysee ayran detoksuna başladım hadi hayırlısı.çok özledim heppinizii pazartesiii telafi edicimm inşallah:KK16:

dün akşam
kabak yemeği
yoğurt
3 lt su 2 yeşil çayy bir kayısı çayııı

sabah kahvaltı
1 yumurta sarısı
1 parça kars kaşarı
1 kase maydanoz
2 yeşil biber

öğlen akşam ayran çorbası
kolay gelsın delıkız:KK16:
herkese günaydın bayanlar...
dünkü menüm şöle oldu..
avuç içi kadar ev yapımı pizza:26:
biraz kaşar peynir
3 zeytin
1 ceviz...

öğle
1 kk kadar peynir
1 yumurta
5-6 zeytin

akşam
elim büyüklüğünde katmer:26:
1 kase pırasa yemeğii

hiç utanmam kalmadı dimi....
off kayınvalidemin gönderdiklerini yemekle meşgulummm evdeee:KK47:
buraya yazmasam daha fazlasını yerdim ama..

sabah neyseki 60.7 çıktım tartıdaaa...dünde bu menüden sonra hiç wcye çıkmadım tabiii:KK47:
famır fotonda harıka gorunuyosun 55 az degılmı canım

bebekler bu4 kaşık nohut bulgur mercimek iki gün için mi yoksam günlük miktar mııı allah rızası cevap verinn kulunuz kölenizz olayımmm nolurrr noluurrr:KK1::KK1:

bır gun ıcın canım o olculer

selammm arkadaslarrrrr

kahvaltım

1 yagda yumurta
1 zeytın
az peynır
bol yesıllık
bırkac fındık
omega3
cayy(normal cayı ozlemısım yaw)

ben troid hastasıyım rutin kontrollerim için dün kan verdim
sonuçlarımı aldım troitle ilgili bir sıkıntı yok ama kolostrolüm acayip yükselmiş
doktor inanamadı aralık başından bu zamana nasıl bu kadar yükselir dedi
obez değilsin yaşında çok ileri değil dedi
ve kolestrol ilacı verdi.bende bu kadar yumurta ve cevizzden mi oldu diye düşünüyorum
haftada 2 yumurta yemelisin dedi
bana yardım edin şimdi ben ne yapacağım:26:

sonuçlarımı aldım troitle ilgili bir sıkıntı yok ama kolostrolüm acayip yükselmiş
ve kolestrol ilacı verdi.bende bu kadar yumurta ve cevizzden mi oldu diye düşünüyorum

kolestrol 247 olmuş

Evet haklısın,bana bir rahatlık geldi son zamanlarda...

O rahatlık neyin rahatlığı hemen söyleyeyim.
Nasıl olsa fazla rahatsız eden bir şey yokun rahatlığı.
Ama benim gibi o rahatlığa kapılıp yemeyin sonra tekrar vermek için kaçamaksız günler sizi bekler :KK1:
Bu hafta ne kaçamağım var ne sporsuz günüm.

kolay gelsın delıkız:KK16:

bır gun ıcın canım o olculer

sağol şehriye bacım:KK16::KK16:
bugün sopa atasım yok...

QUOTE]

hasta mısın ceylinim yoksa kaçamaklar yüzünden yüzün mü kalmadı:KK57::KK1:

bebeğimmm çok geçmiş olsun:KK16::KK16:moral bozmak yokk şimdi sen diyetine devam ediyorsunn yumurtan köy yumurtası değilsee ondan olabilir.istersen bir ay yumurta kes ama diyeti bırak sonra ölçüm yaptır.gençsin güzelsin dipçik gibisin moral bozmak yokkkk yasak:KK34::KK34:kolesterol güzelim benimm hem hoca ne diyoo kolesterol kötü bişey değil sadece vücudunda oluşması muhtemelen bir şeyi kovmak için çırpınıyor.bence sen düzenli diyetine sporuna dikkat et ve daha detaylı bir kontrol yaptırr:KK16::KK16:yaprak dökümündeki ali rıza beyden beter etme bizi terk eyleme bebeğim seviyoruz seni:KK16:

Canım ben de tiroit hastasıyım. Seninki hangi çeşit belirtmemişsin.
Haşimoto tiroidit ise kolestrol zaten kendiliğinden yükseliyor.
Yediklerinle ilgisiz yükseliyor. BOL BOL YÜRÜYECEKSİN. Başka yolu yok.
Kolestrol ilacı kullanmıyorum ben. Bir sürü zararı var diye.

bugün sopa atasım yok...

QUOTE]

hasta mısın ceylinim yoksa kaçamaklar yüzünden yüzün mü kalmadı:KK57::KK1:

bebeğimmm çok geçmiş olsun:KK16::KK16:moral bozmak yokk şimdi sen diyetine devam ediyorsunn yumurtan köy yumurtası değilsee ondan olabilir.istersen bir ay yumurta kes ama diyeti bırak sonra ölçüm yaptır.gençsin güzelsin dipçik gibisin moral bozmak yokkkk yasak:KK34::KK34:kolesterol güzelim benimm hem hoca ne diyoo kolesterol kötü bişey değil sadece vücudunda oluşması muhtemelen bir şeyi kovmak için çırpınıyor.bence sen düzenli diyetine sporuna dikkat et ve daha detaylı bir kontrol yaptırr:KK16::KK16:yaprak dökümündeki ali rıza beyden beter etme bizi terk eyleme bebeğim seviyoruz seni:KK16:

jarna akşamdan beri moralim bozuk kahvaltıda ne yiyeyim ben muzda kabız yapıyor desteğin için sağol canım benim

Canım ben de tiroit hastasıyım. Seninki hangi çeşit belirtmemişsin.
Haşimoto tiroidit ise kolestrol zaten kendiliğinden yükseliyor.
Yediklerinle ilgisiz yükseliyor. BOL BOL YÜRÜYECEKSİN. Başka yolu yok.
Kolestrol ilacı kullanmıyorum ben. Bir sürü zararı var diye.

hipotirodi var bende kolestrol ilacı kullanmıycam bende
spora ağırlık versem iyi olumu
sabahki yumurta işi ne olacak

En önemli antioksidan kolesteroldür

Antioksidanlar konusunda her kafadan bir ses çıkıyor. Nedir doğrusu?

Prf Canan .Efendıgıl .Karatay.dıyor kı " Vücudun ürettiği en önemli antioksidan kolesteroldür. Kolesterol yağ değil bir steroid hormon. Vücut ihtiyacına göre koruyucu olarak kolesterol üretir. Kolesterol mikrop ve virüsleri öldürür; östrojen, testosteron, stres hormonu gibi hormonların temelinde kolesterol vardır. D vitaminin temel taşı kolesteroldür."

Prf Ahmet .Aydın ıse." Bir erkeğe ‘Sizin erkeklik hormonunuz kolesterolden yapılıyor’ derseniz kolesterol ilacı kullanmaz!" dıyor.

Prf Canan .Efendıgıl .Karatay eklıyor " Geçen gün hastaneye Ankara’dan 25 yaşında bir bey geldi. Evli ve bir çocuğu var. Check-up yaptırdığında kolesterolü yüksek çıkmış, hekimi kolesterol ilacı vermiş. İktidarsızlık başlamış...Yüksek kolesterol faydalıdır, yapılan araştırmalar göstermiştir ki yüksek kolesterolü olan kadınlar daha uzun yaşamaktadır. Kolesterol diye bir hastalık yoktur, tamamen uydurmadır. Beynimizin yüzde 90’ı kolesteroldür. Beynin hayatta kalması, sinir sistemindeki ileti sisteminin iyi çalışması için kolesterole ihtiyacı vardır. Serotoninin yapısında da kolesterol vardır. Depresyon için bir ilaç veriliyor, serotonin reseptörleri kolesterolden meydana geliyor. Sen o serotonin reseptörlerini yok edince tabii ki insanlar depresyona girer!"

Prf Ahmet .Aydın eklıyor bu defa ". Sonra da diyorlar ki ‘Kadın emekli oldu veya menopoza girdiği için depresyona girdi.’ Tıpta muazzam ilerleme varken kronik hastalıklar korkunç bir şekilde artıyor. Unutmayın kolesterol iki gözü olan her şeyde vardır."

Kızlaaarr çok mutluyumm :KK1: Kilo veremiyorum derdi bitti gitti gibi görünüyor simdilik :KK1::KK1::KK66::KK66: Süt ürünlerine hassas bi bünyem oldugunu düsündügümü ve hepsini bir süre hayatımdan çıkarmaya karar verdigimi yazmıstım bundan yaklasık bir hafta kadar önce veeeee Gerçekten de süt ürünleri engelliyormus benim metabolizmamım düzelmesini!!

Bu sabah 60.7 yi gordum baskülde ve inanılmaz mutlu oldum hemen sizlerle paylaşmak istedim :KK66:

Bu da kahvaltım:

$Fotoğraf0028.jpg

Sucuklu yumurta, zeytin, dogal kurutulmus kayısı, acık limonlu çay, omega 3 vee üzüm çekirdegini de unutmayalım

Hepinize afiyetler olsun :KK1:

Çok sık olamasa da bildirimlerim devam edecek...

Son düzenleme:

jarna akşamdan beri moralim bozuk kahvaltıda ne yiyeyim ben muzda kabız yapıyor desteğin için sağol canım benim

bebeğimmm muz yeme bei ye:KK1::KK1:muzz kabız yapmıyor bence ama doğadan form kayısı çayı al bebeğim öyle bir dene metebolizman köle izaura gibi çalışıcak yeminlee:KK9::KK9:köy yumurtası yesen haftada iki dene heç bişey olmaz.cevizi ve yumurtayı azzltıp bol bol yeşillik yersen sabah şahane olurrr hem doyarsınn hemde yeşil yapraklı sebzelerde malum omega 3 varrr ekstra sağlıklı bir kahvaltı olur.kesinlikle yürüyüşü arttır diyetine devam et bende bol bol okuyup üfleyim senii:21:bak gör bir aya kalmaz benim ajdarın turp gibiyim turpp şurup gibiyim şurupa bağlarsın sendeee:KK16::KK16:domates soslu makarnam benimmm spaghettı kıvrımlımm üzülmek yokkk yola devammm:KK16:

Ben de trigliserit de yüksekti. 1 aylık düzenli yürüyüşten sonra trigliserit normale indi.
Kolestrolüm de biraz indi. Ama hala normalden yüksek. Sanırım o da yürüyüşle düşmeye
devam edecektir. Bir de yogaya başladım. Daha çok başlardayım. Yoganın da sağlığa çok faydası var.
KK da yoga academy diye bir sayfada vardı. Bir bayan bir sürü hastalığından ve kilolarından yoga ile kurtulmuş.
Umarım bana da faydası olur.
Üzülme. Üzüntü de insanın metabolizmasını alt üst ediyor. Benim ki hep üzüntülerden oldu.Bir de doktorlar hemen insanı korkuya sevkediyorlar.Benim eşim de doktor ama hehehehe

Ben de trigliserit de yüksekti. 1 aylık düzenli yürüyüşten sonra trigliserit normale indi.
Kolestrolüm de biraz indi. Ama hala normalden yüksek. Sanırım o da yürüyüşle düşmeye
devam edecektir. Bir de yogaya başladım. Daha çok başlardayım. Yoganın da sağlığa çok faydası var.
KK da yoga academy diye bir sayfada vardı. Bir bayan bir sürü hastalığından ve kilolarından yoga ile kurtulmuş.
Umarım bana da faydası olur.
Üzülme. Üzüntü de insanın metabolizmasını alt üst ediyor. Benim ki hep üzüntülerden oldu.Bir de doktorlar hemen insanı korkuya sevkediyorlar.Benim eşim de doktor ama hehehehe
:KK48: Bacım senı Allah gonderdı, duyun kızlar ,pepEtı sen de duy ,leylakcım da duysun :KK71:

X