Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ARKADAŞLARRR:bir arkadasımın dıyetısyenı obez olanlar ıcın ayda 2 kez olmayanlar ıcın sadece 1 kezlık uygulanması gereken bır kür vermiş.ve kür sonucunda sadece yag verıyorsunuz ANCAK DIKKAT AYDA SADECE 1 VEYA 2 KEZ kılonuza gore!!!!(her ay uygulanabılır ama dıkkatt)
2 gunluk bır kürdür:KK43: 1,5-2 KG VERILMEKTEDIR BIZZATTTT DENENMISTIR..dıyet bıtınce tartılın ılk gun asla degıl :))
1. ve 2. gün beslenme aynı sekıldedır.
sabah saat 09-10 kahvaltı: 1 dilim kepek ekmek,1 yumurta,az mıktarda beyaz peynır ve (bolca yenebılır) domates,salatalık,yeşıllık.
2 saat arayla en son saat 21-22:00
1,5-2 lıtre yagsız ayranın ıcıne (gunluk hazırlanacaktır eger ıstenırse hazır ayran ılede yapılabılr) ;2 adet salatalık(rendelenecek) , 4 yemek kasıgı haslanmıs bulgur,4 yemek kasıgı haslanmıs nohut ve 4 yemek kasıgı yeşil mercımek eklenecek,ıstenırse baharatlar konulup her 2 saat arayla bır corba kasesı ıçılecektır.yesıl cay-cay-su serbest sınırsız(ıstenırse)...kafeınlı asıtlı sekerlı ıcecekler ve tuz yasaktır :) ve kesınlıkle baska bırsey yenmeyecektır.
2.gunde aynı sekılde beslenılecektır.
kolay gelsınnnnnnnnnn :) bu dıyet şok dıyet degıldır vucudumuzda bırıken artıkları uzaklastırma dıyetıdır(abur cubur gıbı hihi )
bende bilmiyorum nasıl oluyor ayran detoksu kısaca yazsanız olurmu :)))
karatay kitabında varmı

detokslamı başlıyım yani? topiklerde varmı yoksa kısaca anlatabilirmisiniz?

Öyle başla istiyorsan canım

Sabah
1 yumurta
biraz peynir
bir dilim kepek ekmeği
domates salatalık

sonrasında 2 saatte bir ayran yapılan bir çorbayı içiyoruz
1,5 2 lt ayran (ister evde yapabilirsin ister hazır alabilirsin)
4 kaşık nohut (geceden ıslatılmış)
4 kaşık bulgur
4 kağık yeşil mercimek
2 salatalık rendesi

Hepsi karışacak ve 2 saatte bir yenecek ama çok doyurucu oluyor ben en fazla 3 kase içebildim ama geç kalkıyorum. 8 den sonra ben birşey yemedim.

ARKADAŞLARRR:bir arkadasımın dıyetısyenı obez olanlar ıcın ayda 2 kez olmayanlar ıcın sadece 1 kezlık uygulanması gereken bır kür vermiş.ve kür sonucunda sadece yag verıyorsunuz ANCAK DIKKAT AYDA SADECE 1 VEYA 2 KEZ kılonuza gore!!!!(her ay uygulanabılır ama dıkkatt)
2 gunluk bır kürdür:KK43: 1,5-2 KG VERILMEKTEDIR BIZZATTTT DENENMISTIR..dıyet bıtınce tartılın ılk gun asla degıl :))
1. ve 2. gün beslenme aynı sekıldedır.
sabah saat 09-10 kahvaltı: 1 dilim kepek ekmek,1 yumurta,az mıktarda beyaz peynır ve (bolca yenebılır) domates,salatalık,yeşıllık.
2 saat arayla en son saat 21-22:00
1,5-2 lıtre yagsız ayranın ıcıne (gunluk hazırlanacaktır eger ıstenırse hazır ayran ılede yapılabılr) ;2 adet salatalık(rendelenecek) , 4 yemek kasıgı haslanmıs bulgur,4 yemek kasıgı haslanmıs nohut ve 4 yemek kasıgı yeşil mercımek eklenecek,ıstenırse baharatlar konulup her 2 saat arayla bır corba kasesı ıçılecektır.yesıl cay-cay-su serbest sınırsız(ıstenırse)...kafeınlı asıtlı sekerlı ıcecekler ve tuz yasaktır :) ve kesınlıkle baska bırsey yenmeyecektır.
2.gunde aynı sekılde beslenılecektır.
kolay gelsınnnnnnnnnn :) bu dıyet şok dıyet degıldır vucudumuzda bırıken artıkları uzaklastırma dıyetıdır(abur cubur gıbı hihi )

çooook teşekkürler
ya sizi çok seviyorum yaaa.vallahi ilk defa diyette 2.günüm
muahahahahaha

Öyle başla istiyorsan canım

Sabah
1 yumurta
biraz peynir
bir dilim kepek ekmeği
domates salatalık

sonrasında 2 saatte bir ayran yapılan bir çorbayı içiyoruz
1,5 2 lt ayran (ister evde yapabilirsin ister hazır alabilirsin)
4 kaşık nohut (geceden ıslatılmış)
4 kaşık bulgur
4 kağık yeşil mercimek
2 salatalık rendesi

Hepsi karışacak ve 2 saatte bir yenecek ama çok doyurucu oluyor ben en fazla 3 kase içebildim ama geç kalkıyorum. 8 den sonra ben birşey yemedim.
yarın başlayamamda cumartesi yapmaya çalışayım malum salatalık tavan yaptı. neyse sizinle devam etmek istiyorum. şimdi çıkıyorum görüşürüz.

Masalcim ve gozlemecim yuruyus bandinda 40 dk yurudum:KK52:
Aksam ogunumde
1 kase pirasa kavurmasi

1 kase deyogurt yedim.

ya arkadaşlar ben sıksık cevap yazamıyorum ama herbirinizi okuyorum ve süper gaza geliyorum.
benim bugün ikinci günüm ve şimdilik iyi gidiyor ama aklım fikrim diyette sürekli bir aç kalma korkusu var.EEeeee napalım hep böle büyüdük o yüzden

çooook teşekkürler
ya sizi çok seviyorum yaaa.vallahi ilk defa diyette 2.günüm
muahahahahaha

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wHcabpy/weight.png

Canım bunu yapıştır çizelge yerine düzelttim.

Perdeler yıkanmıştır gidip asayımda işimi bitireyim off bitmedi bu gün bu temizlik.

Son düzenleme:
hurmalı trufffffffffffffffffffffff yapın kızlarr yawwwww süper oluyooo..
1tanesi kesiyor insanıııı

bende karataya ilk başaldığımda çok abartıyordum fındık fıtık işini sonralarad bıkkınlık geliyor zatenn..
bence kasma kendini yeee..
bu sefer ekmeğe tatlıya saldırabilirsinn..
ilk zamanlar dieyte alışmakla geçtiğindennn bu tür abartmalar normal bence

5-6 adet medine hurması
4-5 adet ceviz
tarçın
ıslatmak için çok az süt...

bütün malzeler bunlar..

hurma ince ince doğranır yumuşaması için biraz süt damlatılır ve yoğurulur....
üzerine iri kıyılmış ceviz ve tarçın eklenir....
top top yapıp buzdolabında 1 saat kadar bekletilir..
istenirse eritilmiş bittere bulanır ya da damla bitter konur ve yuvarlanır...
kürdana batırılıp batırılıp hüpletilirrrr....
afiyet osssunnnnnn:KK56:
teşekkürler canımm tarifi deneyeyim.bakalım ne olacak bi de regl dönemim yaklaştı ondan da abartıyorum.hurmayı çok severim umarım bunuda abartmadan yerim kaç tane yiyebiliyoruz??
sabah 1 yumurta
biraz peynir 10 yeşil zeytin
çok azıcıt attığım şekerli çay 1 türk kahvesi içtim
omega 3 ümü şimdi içeceğim
sizlere bir şey soracam kızlar ben 1.5 ay karatay yaptım fakat 1 kilo vedim sadece ama belim 2 cm incelmiş sizce bu diyet bana yarıyor mu?
canım 1 kg az değil yalnız sen az yiyorsun bence 1.sayfaya tekrar bak bence az yiyince de kilo vermede sıkıntı olabiliyor

belirtilerin uyuyor ama kilo verince azalmışsa insülin direncin kırılıyor demektir bence diyetle aşmaya çalış, ya da bir endokrin uzmanına git...

doktor verdiyse iç bence de...

dün akşam aldım mantar yaptım mantarlı bulgur pilavı yarım tabak yedim eşim 2 tabak yedi ve hıııım çok güzel olmuş dedi :KK1:

sabah
süt, müsli, omega 3

öğle
mercimek çorbası
köfte
2 kaşık bulgur pilavı

akşam karnıbahar yiyeceğim

bu ara acayip uykum geliyor akşam yatacağım dediğimde saat 9.30 tu utandım biraz daha oturdum :KK1:
spor bu hafta yok kızlar :KK17:
ama en kısa zamanda yeniden sahalara döneceğim inşallah, havalar biraz düzelirse ve işlerim birazcık hafiflerse... kırmızı kar yağmasını dilemek gibi oldu bu :KK1:
sıvı : eh işte idare eder
canım benimde inanılmaz uykum geliyor spor isteğide yok reglim yaklaşıyor.

selam kızlar;

şöyle bi üstten gözattım geçmişe zayıf zayıf hatun fotoları gördüm iki tane.:KK51:harikasınız ne diyeyim :KK16:bende 2 gündür -1,100 kg verdim.Kendime koyduğum ödül olan file vücut çorabına 1,900kg kaldı.bende onu giyip koycam fotomu sizlere derrrrrrrrmişim..
:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
Herkes 5 kilo dan daha fazla vermişssindir tartın bozuk senin diyorlar.Sıkılaşıyoruz sımsıkı olucizzz:KK34::KK34:

sabah kalktım işe gelmeden evde ;
  • 30 dakika yürüdüm
  • 50 alrtli mekik çektim
  • 50 twist yaptım:KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:
duşumu aldım geldim ofiseeeeee
:KK53: adım sayarım 7356 da .daha akşam eve yüriycim 2,700 adım. evde akşam lesli ve fitnes yapıciz kankam gelicek..
sabah:
loxi omleti
turp,dereotu,tere, çeyrek limon
10 mnik yeşil zeytin
2 minik domates
büyük bir dilim köy peyniri
1 ç.b badem,fındık
7 siyah kuru üzüm,2 kuru mürdüm eriği.
1 mg omega 3
tarçınlı karanfilli yeşil çay
şu vakte kadar 1,5 lt su........................... daha ne olsun
:KK53:

tebrikler canım file çorap olayını senden öğrendim wallahi ben de alicim şöyle biraz şekilleneyim deee

kızlar nabersiniz ya?şehir dışına çıkmak zorunda kaldım,burda da internet yok,hemen yazıp çıkacam.ayran detoksuyla tam 2kg vermişim:KK52:vücudum acayip rahatladı.tavsiye ededim.papadiya inşallah sende güzel kilo vermişsindir.hepinizi öpüyorum,pazar günü görüşürüz anacım:KK52::KK52:
tebriklerrrrr süpersin canımmmmm.

Dün akşam karataya uygun salep tarifi yazmıştım arada onu deneyebilirsin yaramazlık yapmamak için:KK1:
sağol canım deneyeyim salepi çok severim.aktardan almam lazım ama tozunu salepin

yaaa bişey sorucam şu kilo cetvelini nasıl yapıosunuz öğretirmisiniz bende yapmak sitiyorum :)

Iyı Aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(kahvaltım): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bır muz,bır bardak sut...:KK24:....2. Öğün(ıkındı vaktı):Bır lahmacun,1 bardak ayran,bır kozlenmıs patlıcan,bır kase karnabahar,bıraz kok yemegı,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde),bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır)),................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)Sıvı:Tonla su,2 fıncan kahve

Spor: 3 saat ev ısı yaptım ,30 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

.

Eklentiler

• $a270.jpg
    $a270.jpg
    28,8 KB · Görüntüleme: 34
  • $a275.jpg
    $a275.jpg
    20,3 KB · Görüntüleme: 27
yaaa bişey sorucam şu kilo cetvelini nasıl yapıosunuz öğretirmisiniz bende yapmak sitiyorum :)
Google dan,Tıcker factory com a gır, weıght loss u tıkla,dıyet cetvelını sec,asagıda next e tıkla,acılan sayfadan slıder ı sec,tekrar next ı tıkla,choose a password pın yazan yazının yanındakı kutucuga 1 sıfre yaz,asagıda weıght unıts (kılo verme bırımı) yazan yerden kılograms ı ısaretle(pounds u kılograms olarak degıstır),your target weıght(hedef kılonuz) : 47 yazın mesela,your startıng weıght(baslangıc kılonuz):120 mesela,your current weıght(bu ankı kılonuz):82 mesela,weıght date(tartım tarıhı)ay/gun/yıl olarak 12/17/2011 ....Waist Units: Metrıc /S.I secın
?

Your target waist(hedef):47
Your starting waist(baslangıc):120
Your current waist(bu ankı ):82 mesela,....asagıda heıght unıts(yukseklık bırımı): metrıc /S.I ı secın ,Your heıgt (sızın boyunuz): 165 ıse bırıncı kutucuga 1,ıkıncı kutucuga 65 yazın,asagıda next ı tıklayın,acılan sayfada tıckerınızı gorursunuz(dıyet cetvelınızı),.....bbCode:yazısının altındakı buyuk kutucugun ıcınden ....ımg ıle baslayan kısmı secıp kopyalayın :http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wgFlnWU/weight.png...gıbı bır ıbaredır bu....sız bu ıbareyı ımg kutucuklarını kopyalamadan yazmadan kullanacaksınız ..yanı.. http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wgFlnWU/weight.png...olarak gıbı bunu kopyalayıp, kadınlar kulubundekı kontrol panelınıze gelın,profıl duzenleyı tıklayın,cızelge yazan yere bu kopyayı yapıstırın ,asagıda degısıklıklerı kaydedıp tıklayın...Pın kodunuzu bır kenara yazın,tıcker factory com u masa ustune kopyalayın(son sayfanızı yanı) .kalsın her hafta kılo degısımınızı yazarak yenıden aynı ıslemlerle tıckerınızı ,yanı cetvelınızı duzenler getırıp cızelgenıze yapıstırırsınız.Kolay gelsın hepımıze :KK71:

google dan,tıcker factory com a gır, weıght loss u tıkla,dıyet cetvelını sec,asagıda next e tıkla,acılan sayfadan slıder ı sec,tekrar next ı tıkla,choose a password pın yazan yazının yanındakı kutucuga 1 sıfre yaz,asagıda weıght unıts (kılo verme bırımı) yazan yerden kılograms ı ısaretle(pounds u kılograms olarak degıstır),your target weıght(hedef kılonuz) : 47 yazın mesela,your startıng weıght(baslangıc kılonuz):120 mesela,your current weıght(bu ankı kılonuz):82 mesela,weıght date(tartım tarıhı)ay/gun/yıl olarak 12/17/2011 ....waist units: Metrıc /s.ı secın
?

Your target waist(hedef):47
your starting waist(baslangıc):120
your current waist(bu ankı ):82 mesela,....asagıda heıght unıts(yukseklık bırımı): Metrıc /s.ı ı secın ,your heıgt (sızın boyunuz): 165 ıse bırıncı kutucuga 1,ıkıncı kutucuga 65 yazın,asagıda next ı tıklayın,acılan sayfada tıckerınızı gorursunuz(dıyet cetvelınızı),.....bbcode:yazısının altındakı buyuk kutucugun ıcınden ....ımg ıle baslayan kısmı secıp kopyalayın :http://tickers.tickerfactory.com/ezt/t/wgflnwu/weight.png...gıbı bır ıbaredır bu....sız bu ıbareyı ımg kutucuklarını kopyalamadan yazmadan kullanacaksınız ..yanı.. http://tickers.tickerfactory.com/ezt/t/wgflnwu/weight.png...olarak gıbı bunu kopyalayıp, kadınlar kulubundekı kontrol panelınıze gelın,profıl duzenleyı tıklayın,cızelge yazan yere bu kopyayı yapıstırın ,asagıda degısıklıklerı kaydedıp tıklayın...pın kodunuzu bır kenara yazın,tıcker factory com u masa ustune kopyalayın(son sayfanızı yanı) .kalsın her hafta kılo degısımınızı yazarak yenıden aynı ıslemlerle tıckerınızı ,yanı cetvelınızı duzenler getırıp cızelgenıze yapıstırırsınız.kolay gelsın hepımıze :KK71:

çok teşekküer edrim yaptım ama rakamlar doğru olmuyo anlamadım 74 kilodan 55 olması lazım ama yapamadım :KK43:

X