Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

bu alabaşın başka ismi varmı canım..ben marketlere falan baktım hiç göremedim alabaş isminde birşey..çok istiyorum yemeyi..

Ben de pazardan aldım, alabaş adıyla satılıyordu...Turp gibi görünüyor üst kısmından 5-6 tane sap çıkıyor, hem mor rengi hem de yeşil-beyaz rengi var.

Ben o kadar çok al ver yaptım ki anlatamam sana.
Zaman zaman çok sıkıldım yedim.
Bunları yapmazsan inan çok zor değil.
Sporu hayatına koy öncelikle.
Günde yarım saat olsun bir spor olsun çok faydasını göreceksin.
Onun haricinde pilav makarna tarzında şeyleri çıkardım hayatımdan.
Uzun süre karataya birebir uydum.
Ama şimdi az da olsa ekmek oluyor menülerimde.
Şok diyetlerden uzak durup yemene dikkat edip biraz da spor yaptın mı geriye tek kalan sabır.
[/QUO

aslında ben kendimi bildim bileli diet yapıorum evleneli 3,5 yıl oldu evlendiğimde 57 kiloydum tabi bana evlilik yaradı bolca kilo alıp 70 kilo oldum geçen sene hamile kaldım ve tam 94 kilo oldum ve boyum 1,57 düşünebiliyomusun allahtan doğum kilolarımı verdim ama hala doğum öncesi görüntümde değilim yani hala kiloluyum ama hırs ettim hergün yarım saat ebru şallının pilatesinden yapıyorum evde ve 3 litreye yakın su içiyorum bakalım sıkıldım bu koca göbekle yaşamaktan artık kendime kıyafet almaz oldum çünkü hiç bişeyi üstüme yakıştırmıyorum ama vericem bu kiloları ve fit bi görüntüye ulaşıcam allahın izniyle :):):)
Al benden de o kadar. Çok sinir oluyorum kendime.Hiç bir şeyi üzerime yakıştırıp giyemiyorum.Tabi birde yaptığım saçma sapan diyetlerden sonra sanırım yeme bozukluğu olmuş bende.neyse toparrlayacağız kendimizi.EL BİRLİĞİ İLE

herkese selamlar. bir süredir ara ara girip takip ediyorum. uzaktanda olsa saphirayı izliyordum zaten. maşallah gidişatlar çok güzel. bu diyet için birkaç kez niyetlendim ama yaptığım yemeklerin ne ölçüde doğru olup olmadığını anlamadım. gül63 ün dediği gibi elimdeki karatay kitabını 2-3 kez okudum ama artık aptallık seviyesideyim sanırım. çok fazla kararsızlık yaşıyorum. 2 hafta kadar yaptım ama sabah kahvaltılarında 1 dilim ekmekten hala vazgeçemedim. yorumları ve sonuçları görünce bende aranıza katılma isteği duydum. bu başlangıcımda bana yardım ederseniz sevinirim.

Ben de pazardan aldım, alabaş adıyla satılıyordu...Turp gibi görünüyor üst kısmından 5-6 tane sap çıkıyor, hem mor rengi hem de yeşil-beyaz rengi var.

Bunlar da örnek fotolar canım inşallah bulursun... İstanbul'da mısın?
$alabaş2.jpg $alabaş.jpg

Son düzenleme:
herkese selamlar. bir süredir ara ara girip takip ediyorum. uzaktanda olsa saphirayı izliyordum zaten. maşallah gidişatlar çok güzel. bu diyet için birkaç kez niyetlendim ama yaptığım yemeklerin ne ölçüde doğru olup olmadığını anlamadım. gül63 ün dediği gibi elimdeki karatay kitabını 2-3 kez okudum ama artık aptallık seviyesideyim sanırım. çok fazla kararsızlık yaşıyorum. 2 hafta kadar yaptım ama sabah kahvaltılarında 1 dilim ekmekten hala vazgeçemedim. yorumları ve sonuçları görünce bende aranıza katılma isteği duydum. bu başlangıcımda bana yardım ederseniz sevinirim.

kaptanım hoşgeldin.....:KK19:

Bunlar da örnek fotolar canım inşallah bulursun... İstanbul'da mısın?
Eki Görüntüle 333253

foto için saol canım..artık unutmam onu:KK28:evet canım istanbuldayım..çalıştığım için pazara pek gitme vaktim olmuyor..yazın geç vakte kadar kalıyordu pazar iyiydi ama kışın erkenden kaldırıyorlar sergileri..o yüzden sadece markete bakabildim..artık pazara gitmek için işten birgün kaçmak lazım..:KK1::KK1:

Ayy şu tarifleri bir alabilir miyim acaba ?

Elmalı incirli kek:
Malzemeler: 2 adet yumurta
1.5 çay bardağı süt
1 çay bardağı iri kyılmış ceviz
2-3 adet elma
4 adet kuru incir
1 yemek kaşığı bütün keten tohumu
1 çay kaşığı tarçın
yarım/ 1 su bardağı un
1 yemek kaşığı kabartma tozu.
NOT: yuvarlak borcamda daha kıvamında olur :)

Ayy şu tarifleri bir alabilir miyim acaba ?

Malzemeler:HARCI
1 adet küçük boy beyaz lahana
1 adet yumurta
2 yemek kaşığı un
2 su bardağı süt
1 çay bardağı sızma zeytinyağı
1 avuç içi beyaz peynir
İÇİ:
1 ADET KURU SOĞAN
1 ADET HAVUÇ
250GR KIYMA
Ocakta içi pişir ve lahanaları hafif suda haşla ,bezle kurulansın ve suyu alınsın.Bir lahana bir harç,bir lahana bir harç...
5.katta içi koy tekrar aynı lahana harç... koyarak böreği tamamla:)

1 adet yumurta
2 yemek kaşığı un
2 su bardağı süt
1 avuç içi beyaz peynir
İÇİ:
1 ADET KURU SOĞAN
1 ADET HAVUÇ
250GR KIYMA
Ocakta içi pişir ve lahanaları hafif suda haşla ,bezle kurulansın ve suyu alınsın.Bir lahana bir harç,bir lahana bir harç...

Canım sonuç nasıl yazdım önceden ama alıntısız olunca cevap veremedin sanıyorum kabaklı tarifini yaptım ben fırında mücver gibi ama hiç güzel olmadı bu nasıl oldu?

Sonuçlarından memnun kaldığımız tarifleri yazsak aslında ilk sayfaya karatay tarifleri diye...

1 adet yumurta
2 yemek kaşığı un
2 su bardağı süt
1 avuç içi beyaz peynir
İÇİ:
1 ADET KURU SOĞAN
1 ADET HAVUÇ
250GR KIYMA

güzel bi böreğe benziyo lahanaları yufka gibi düşüncez yani bend e deneyim hemen ...

X