Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Iyı Aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar .:KK24:..... 1.ogun(kahvaltım): Su,omega3 balık yagı takvıye 2kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır kase cevız,bıraz tahın helvası,bır muz,bır bardak sut...:KK24:....2. Öğün(ıkındı vaktı):Bır tabak pırasa,2 tavuk bud,bır kase salata,bır bardak ayrandomates tava,bır bardak ayran,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde),bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır)),................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su

Spor: az ev ısı yaptım ,30 dakıka yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

Eklentiler

• $a87.jpg
    $a87.jpg
    19,4 KB · Görüntüleme: 35
  • $a87%7E.jpg
    $a87%7E.jpg
    24,7 KB · Görüntüleme: 45
kızlar şimdi dr. Öz showu izliyorum o kadar güzel bilgiler veriyorki..aklımda kalanları yazayım size de.metobolizma hızlandıran şeyleri anlattı.Leptinden de bahsetti.Leptinin salgılanmasını sağlayan bir diğer unsur da çinko takviyesiymiş.günlük 12-15 mg kadar almak yeterliymiş..protein,fındık fıstık,kuru kayısı çok önemli dedi.Ara öğün olarak bunlardan yiyip,ana öğünlerinizde daha az yerseniz farkında olmadan kilo verirsiniz dedi.Sonra günde 3 ad. buzlu içecek içmemiz gerektiğini söyledi.O buzlu içeceği ısıtmak için vücut kalori harcarmış.L-argine diye bir maddeden söz etti.Protein almak çok önemli ama bazen toksikler ve kimyasallar alırız protein alırken,işte L-argine takviyesi aldığımızda aldığımız tüm protein kaslarımızı oluştururmuş...aklıma geldikçe yazarım yine

he bir de acı biberi çok önerdi ki ben bunu biliyrdum..özellikle sabahları yersek metabolizmayı hızlandırırmış.Acı biber bağırsakları da bu yüzden çalıştırıyor şite kızlar
elıne saglık canım paylastıgın ıcın tskler:KK16:

Ben 3ayda 12 kg verdim. Genel olarak kilo veremeyenlerin menülerine baktığımda yemeleri gerekenden daha az yediklerini görüyorum. Ne zamandır bunları yazmak istiyordum sizler vesile oldunuz. Sadece çorba ve salatadan oluşan bir öğün olamaz.Hergün etli bir yemek veya balık yenmeli ve mutlaka omega 3 alınmalı. canınız istediğinde akşam öğünü hariç kaçamaklarınız olabilir.Vücudunuzu kıtlık sendromuna girdirmeyin ve moralinizi yüksek tutun. Mutlaka başarırsınız.

aynen katılıyorum ama bende yapıyorum aynı hatayı :44:

1. saphira...cuma
2. eski_bir_masal...
3.ceylin1907...cuma
4.mattika...
5.loxandra...
6.gul63...
7.idealist33...
8.profit... bende (pazartesi) demiştim haftasonunu kurtarmak için haftasonu nasılsa tartıldık diyesalıyoruz diyete 5gün kalıyor bir günde kaçamak yapsak oluyo 4 gün birde toparlanamazsak güme düştük bizim karatay rüya rüyaaa
9.papadiya...
10. ikiz81....
11.şekerkız67...
12.gamzeed...
13.gözleme...
14.alinyazimkaderimsin...
15.burçin79...
16.handan_06...
17.hayattanazicik...
18.zeynepfaz...
19.leylak70...
20.yosun30...
21.pepeti...
22.aslı72... pazartesi
23.pembekalp...pazartesi
24.tanem111...farketmez
25.jarnanaa...farketmez
26.Sibel80...
27.minyatür...farketmez

kızlar şimdi dr. Öz showu izliyorum o kadar güzel bilgiler veriyorki..aklımda kalanları yazayım size de.metobolizma hızlandıran şeyleri anlattı.Leptinden de bahsetti.Leptinin salgılanmasını sağlayan bir diğer unsur da çinko takviyesiymiş.günlük 12-15 mg kadar almak yeterliymiş..protein,fındık fıstık,kuru kayısı çok önemli dedi.Ara öğün olarak bunlardan yiyip,ana öğünlerinizde daha az yerseniz farkında olmadan kilo verirsiniz dedi.Sonra günde 3 ad. buzlu içecek içmemiz gerektiğini söyledi.O buzlu içeceği ısıtmak için vücut kalori harcarmış.L-argine diye bir maddeden söz etti.Protein almak çok önemli ama bazen toksikler ve kimyasallar alırız protein alırken,işte L-argine takviyesi aldığımızda aldığımız tüm protein kaslarımızı oluştururmuş...aklıma geldikçe yazarım yine

he bir de acı biberi çok önerdi ki ben bunu biliyrdum..özellikle sabahları yersek metabolizmayı hızlandırırmış.Acı biber bağırsakları da bu yüzden çalıştırıyor şite kızlar

Bende dumustum buzlu icecegi ben buz yemeyi cok severim ondan yazin 4-5 kup kesin yerim ama kisin buz gibi ev zaten. Cinko alalim o zaman ayrica vitamin olarak L-argine takviyesini nereden bulacagiz acaba bir arastiralim.

Ayrica samandag biberi diyip duruyorum ben ya asiri aci ama gercekten metabolizmaya asiri iyi geliyor esim sirf bu biberle 13 kilo verdi bir ayda.

Ben 3ayda 12 kg verdim. Genel olarak kilo veremeyenlerin menülerine baktığımda yemeleri gerekenden daha az yediklerini görüyorum. Ne zamandır bunları yazmak istiyordum sizler vesile oldunuz. Sadece çorba ve salatadan oluşan bir öğün olamaz.Hergün etli bir yemek veya balık yenmeli ve mutlaka omega 3 alınmalı. canınız istediğinde akşam öğünü hariç kaçamaklarınız olabilir.Vücudunuzu kıtlık sendromuna girdirmeyin ve moralinizi yüksek tutun. Mutlaka başarırsınız.

Kilo vermem sirf bu soylediklerin yuzunden durdu eminim buna yarindan sonra normal menume donecegim. Sagolasin...

Yemedim!!!
Annemin misafirler için yaptıgı yaprak sarmadan yemedim!!!
Onlar için yaptıgı patatesli,hacuvlu ve mantarım börekten yemedim!!!
Ve gene onlar için yaptıgı nefis uzumlu kekten de yemedim!!!
Bunların yerine, salata, biraz et bulgur pilavından yedim. :)

Ve inanirmisiniz canım istemedi!!!
Kalanlar hala mutfakta ama kalkıp yiyesim yok.

Yediklerimi yazacak halim kalmadı çok yoruldum.
Herkese iyi geceler!!!

1. saphira...cuma
2. eski_bir_masal...
3.ceylin1907...cuma
4.mattika...
5.loxandra...
6.gul63...
7.idealist33...
8.profit... bende (pazartesi) demiştim haftasonunu kurtarmak için haftasonu nasılsa tartıldık diyesalıyoruz diyete 5gün kalıyor bir günde kaçamak yapsak oluyo 4 gün birde toparlanamazsak güme düştük bizim karatay rüya rüyaaa
9.papadiya...
10. ikiz81....
11.şekerkız67...
12.gamzeed...
13.gözleme...
15.burçin79...
16.handan_06...
17.hayattanazicik...Pazartesi (haftaya kendimize gelerek baslamak daha mantikli hafta sonu kacamaklarindan uzak kaliriz bu sekilde olursa bence)
18.zeynepfaz...
19.leylak70...
20.yosun30...
21.pepeti...
22.aslı72... pazartesi
23.pembekalp...pazartesi
24.tanem111...farketmez
25.jarnanaa...farketmez
26.Sibel80...
27.minyatür...farketmez

Bende dumustum buzlu icecegi ben buz yemeyi cok severim ondan yazin 4-5 kup kesin yerim ama kisin buz gibi ev zaten. Cinko alalim o zaman ayrica vitamin olarak L-argine takviyesini nereden bulacagiz acaba bir arastiralim.

Ayrica samandag biberi diyip duruyorum ben ya asiri aci ama gercekten metabolizmaya asiri iyi geliyor esim sirf bu biberle 13 kilo verdi bir ayda.

ben o kadar acı yiyemem canım ya.yoksa evde zehir gibi acı kuru biber var ama mezelik saklıyorum.Yiyemiyorum ben onu.Acı severim aslında ve yerim ama çok acı olunca,ne biberin tadını alıyorum,ne yanında yediklerimin.sadece acı oluyor ağzımda,o da hoşuma gitmiyor

ben o kadar acı yiyemem canım ya.yoksa evde zehir gibi acı kuru biber var ama mezelik saklıyorum.Yiyemiyorum ben onu.Acı severim aslında ve yerim ama çok acı olunca,ne biberin tadını alıyorum,ne yanında yediklerimin.sadece acı oluyor ağzımda,o da hoşuma gitmiyor

Aynen bende evde duruyor biberler ama yok alipta yiyemiyorum malesef greyfurtta yiyemiyorum ben hic aci yiyemeyenlerdenim yiyebilene tebrikler ne diyim ben karataycigimla yavas yavas veririm kilolari :)

ikiz81 öncelikle sana cok teşekür ediyorum :)

bugünkü listem
sabah böl peynirli yazsız omlet
peynir 5 tane zeytin
ceviz yarım çay bardağı
yeşil biber

öğlen 2 parca tavuk
2 tane gün kurusu

akşam kıyma kavurma soğanlı biberli içine sadece baharat koydum ve yağsız yaptım
yanına yogurt yedim

ama en önemlisi bugün bakayım tartıda bi değişiklik var mı dedim tartı 97.2 yi gösterdi 1 haftada çok mu sizce :KK43: aklıma takıldı

$fotoğraf (3).JPG

Bugün 16.gündü ve 2.300 gramla vedalaştım. Genel olarak hiç zorlanmadığım bir iki hafta geçirdim, millet baklava börek ister gebe gibi simit aşerdim ama yemedim en azından 5kg gidene kadar
kaçamak yok diyordum ki, bugün biraz şirazem şaştı.

Sabah maşallah pek iyi beslenince:))) öğlene zaten gerek kalmadı, nefis maydonozlu bir omlet yaptım çok yakıştı denememiştim daha önce ve diğerleri de zaten bildiğimiz klasik karatay kahvaltısı.

Keten tohumundan da öte burada bir arkadaş önermişti ve biberiye çayını denedim, tahliye çok daha kolay oldu her akşam 9 gibi bir duble biberiye çayı iyi geldi yani anlayacağınız.:)))

Gelelim bugün akşama, et yedim ızgarada bol da salata ama aslında tadı da hiç güzel olmayan tortilla mıdır meksika lavaşı mıdır onlardan bir tane ile yedim. Kitaba baktım, ilerleyen dönemlerde
lavaş ekmeği veriliyor ama herhalde şu aşamada bunun adı kaçamak oldu. Tam burda kalsam çok şahane olacaktı, süpriz kapı çaldı ve bir arkadaşım nefis mısır unlu kek yapmış çayın yanında
bir dilim yedim itiraf ediyorum.

"Targetweight" diye free bir uygulama indirdim telefona, günlük tartını hedef kilonu giriyorsun bu hızla gidersen hedefine ne kadar zamanda ulaşacağın, ne kadar kilo verdiğin grafik ve yazıyla veriliyor motive
edici şıklıkta tavsiye ederim.

Şimdi benim bu kaçamaklar kırılmak üzere olan insülün direncini ne yapmıştır sizce:)) Yarın tam gaz devam edeceğim leptinim uyanır umarım yine:))

Bir de kilo verme direncini yıkmak için birçok arkadaş şok diyetten bahsediyor o nedemek, karatayın içinde birşey değil değil mi, nasıl yapılıyor niçin yapılıyor metabolizmayı mı uyarıyor, bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Herkese iyi geceler.

Şu bebelerin okulu tatile girsin ve tatil bitsin söz spor da girecek hayatıma:))

bugünkü listem
peynir 5 tane zeytin
ceviz yarım çay bardağı
yeşil biber

öğlen 2 parca tavuk
2 tane gün kurusu

akşam kıyma kavurma soğanlı biberli içine sadece baharat koydum ve yağsız yaptım
yanına yogurt yedim

ama en önemlisi bugün bakayım tartıda bi değişiklik var mı dedim tartı 97.2 yi gösterdi 1 haftada çok mu sizce :KK43: aklıma takıldı

Yok canim degil ben ilk hafta 3 kilo vermistim ama bence surekli tartilma bekle gunlerimizde tartilinca daha cok mutlu olursun. Ilk ay verilen kilo aslinda odem gibi sagliksiz beslenmeden dolayi verdigimiz kilo sonrasinda daha yavas ama emin ilerleyecegiz.

Eki Görüntüle 329199

Bugün 16.gündü ve 2.300 gramla vedalaştım. Genel olarak hiç zorlanmadığım bir iki hafta geçirdim, millet baklava börek ister gebe gibi simit aşerdim ama yemedim en azından 5kg gidene kadar
kaçamak yok diyordum ki, bugün biraz şirazem şaştı.

Sabah maşallah pek iyi beslenince:))) öğlene zaten gerek kalmadı, nefis maydonozlu bir omlet yaptım çok yakıştı denememiştim daha önce ve diğerleri de zaten bildiğimiz klasik karatay kahvaltısı.

Keten tohumundan da öte burada bir arkadaş önermişti ve biberiye çayını denedim, tahliye çok daha kolay oldu her akşam 9 gibi bir duble biberiye çayı iyi geldi yani anlayacağınız.:)))

Gelelim bugün akşama, et yedim ızgarada bol da salata ama aslında tadı da hiç güzel olmayan tortilla mıdır meksika lavaşı mıdır onlardan bir tane ile yedim. Kitaba baktım, ilerleyen dönemlerde
lavaş ekmeği veriliyor ama herhalde şu aşamada bunun adı kaçamak oldu. Tam burda kalsam çok şahane olacaktı, süpriz kapı çaldı ve bir arkadaşım nefis mısır unlu kek yapmış çayın yanında
bir dilim yedim itiraf ediyorum.

"Targetweight" diye free bir uygulama indirdim telefona, günlük tartını hedef kilonu giriyorsun bu hızla gidersen hedefine ne kadar zamanda ulaşacağın, ne kadar kilo verdiğin grafik ve yazıyla veriliyor motive
edici şıklıkta tavsiye ederim.

Şimdi benim bu kaçamaklar kırılmak üzere olan insülün direncini ne yapmıştır sizce:)) Yarın tam gaz devam edeceğim leptinim uyanır umarım yine:))

Bir de kilo verme direncini yıkmak için birçok arkadaş şok diyetten bahsediyor o nedemek, karatayın içinde birşey değil değil mi, nasıl yapılıyor niçin yapılıyor metabolizmayı mı uyarıyor, bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Herkese iyi geceler.

Şu bebelerin okulu tatile girsin ve tatil bitsin söz spor da girecek hayatıma:))

Az kilo vermesi gereken arkadaslar sonlara yaklastikca kilo veremiyorlar duruyor bu sebeple sanirim sok diyet diyorlar karatayda yok oyle birsey ayrica yapiyor arkadaslar.

Yok canim degil ben ilk hafta 3 kilo vermistim ama bence surekli tartilma bekle gunlerimizde tartilinca daha cok mutlu olursun. Ilk ay verilen kilo aslinda odem gibi sagliksiz beslenmeden dolayi verdigimiz kilo sonrasinda daha yavas ama emin ilerleyecegiz.

Az kilo vermesi gereken arkadaslar sonlara yaklastikca kilo veremiyorlar duruyor bu sebeple sanirim sok diyet diyorlar karatayda yok oyle birsey ayrica yapiyor arkadaslar.

şok falan yoksa yola devam o halde:))

1. saphira...cuma
2. eski_bir_masal...
3.ceylin1907...cuma
4.mattika... cuma
5.loxandra...
6.gul63...
7.idealist33...
8.profit... pazartesi
9.papadiya...
10. ikiz81....
11.şekerkız67...
12.gamzeed...
13.gözleme...
15.burçin79...
16.handan_06...
17.hayattanazicik...Pazartesi
18.zeynepfaz...
19.leylak70...
20.yosun30...
21.pepeti...
22.aslı72... pazartesi
23.pembekalp...pazartesi
24.tanem111...farketmez
25.jarnanaa...farketmez
26.Sibel80...
27.minyatür...farketmez

Son düzenleme:
Sabah:
1 greyfurt
2 yumurta
1 avuçiçi peynir, 1 zeytin
Maydonoz
1 çb ceviz+fındık

Ara: 1 paket form bisküvi

Akşam:
1 kepçe yoğurtlu çorba
Yarım tabak bamya
brokoli
Yoğurt
8-10 fındık

spor: yok
su: 2-3 lt

bugünkü listem
peynir 5 tane zeytin
ceviz yarım çay bardağı
yeşil biber

öğlen 2 parca tavuk
2 tane gün kurusu

yanına yogurt yedim

:KK19::KK19::KK19::KK19:

iyi akşamlar:KK3::KK3::KK3:
2 öğünüm:1 kase sulu nohut yemeği
1 bardak süt
ceviz
kayısı
3.öğünüm:1 kase sulu nohut yemeği
ayran
1kk tahin helvası:18:

Son düzenleme:
X