Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

tam uyulursa ay da 4-6 arası verilebilir ilk zmanlarda
arkasımız olan gül ayda 4 kg veriyor..

14 kg fazlam var..dukan ı yapmakta zorlanıorum ama karatay daha kafama yatkın gelıo..2 ayde 5 kılo verceksem :KK43: ohoo uzun sure rejım mı yapcam :KK43:

ben karataydan önce dukan yapmaya karar vermiştim ama yapamadan vazgectim
o diyet cok zahmetli ya ..
kilo verimi bünye ile alakalı ayda 4 kg veriliyor ..
sadece ideal kilosuna yaklasanlar az veriyor .

14 kg fazlam var..dukan ı yapmakta zorlanıorum ama karatay daha kafama yatkın gelıo..2 ayde 5 kılo verceksem :KK43: ohoo uzun sure rejım mı yapcam :KK43:

cnm beslenme şekli olarak değerlendiriyoruz biz. 4 ayda 11.6 kilo verdim ben. sonuçta 1 günde almadık ki kiloları 1 günde verelim öyle değil mi ama? 42 kilo veren arkadaşımız var aramızda. hem de aç kalmadan.
önceki kilo verme deneyimlerimde çok sağlıksız görünüyodum. gözlerimin altı çöküyordu. bu beslenme şekliyle kendimi daha bi sağlıklı hissediyorum. arkadaşlarım da fark ediyorlar bunu.ellerim titremiyor, başım dönmüyor, gözüm kararmıyor.
hayatımın geri kalanında böyle besleneceğim. ideal kilona indikten sonra da 1 porsiyon karbonhidrat ekleyebiliyosun.
sen bilirsin ama biz çok memnunuz.
herkesin metabolizması farkı sonuçta daha hızlı sonuç bile alabilirsin.

slm arkadaşlar sürekli takipteyim her ne kadar menü ve takip bildirimi yapmasam da...

sizleri takip etmek beni motive ediyor...
17 kasım da tanıştım karatay la tam olarak uygulayamasamda çok faydasını gördm arada kacamaklarla falan nerdeyse istediğim kıloya indm... 2.5 kg mım kaldı paylaşım yapamıyorum sürekli ama sizleri okuyunca sizin azminizi gördükçe
:nazar::nazar::nazar: daha bir sıkı sarılıyorm beslenme programıma diyeyim çunku tam karatay uygulayamıyorm...
herkese iyi diyetler...
:KK9::KK9::KK9:
kısa zamanda herkesin dilediği kıloya ulaşması dileğiyle...

iyi geceler arkadaşlar
karatay diyetine bugün başladım

sabah 2 yumurta kayısı kıvamın
yarım cay bardağı fındık (evde ceviz yoktu )
avuç içi kadar beyaz peynir
2 tane közlenmiş biber
5 tane zeytin
yanında siyah zeytin

öğlen sadece 2 tane kayısı kurusu 1 tane ceviz (az oldu biliyorum ama iş yogunluğundan yemek yemeğe vakit bulamadım )

arada 2 tane kayısı kurusu

akşam 2 tane azıcık suyla haşlanmış yagız et
salata

2.5 litreyi belkide almıştır su

ve hayatımda ilk defa acıkmadım öğlen
bi soru sorcam kuru kayısıyı arada yesek zararlı mı acaba

sizce başlangıcım nasıl değeerlendirebilir misiniz tecrübeli arkadaşlarım :KK14:

pekı bana ornek bır menu yazabılırmısınız sadece tek bı gun menusu :)
ilk sayfada 1 haftalık örnek menü var
oy kullandık edıtorum..benım sorumda bosa gıtmesın bu arada:KK1:
iyi yaptın da aslında listede olan arkadaşlar oylasa daha iyi olurdu,malum listedekiler cuma günleri bildirim yapıyorlar :KK34:hangi sorun? :26:
ben de oyladım, bence cuma olarak kalsın. çoğumuz aynı zamanda cuma takımındayız, 3 gün arayla tartılmak iyi olmaz.
tamam canım :KK16:
iyi geceler arkadaşlar

2 tane közlenmiş biber
5 tane zeytin
yanında siyah zeytin

öğlen sadece 2 tane kayısı kurusu 1 tane ceviz (az oldu biliyorum ama iş yogunluğundan yemek yemeğe vakit bulamadım )

salata

sizce başlangıcım nasıl değeerlendirebilir misiniz tecrübeli arkadaşlarım :KK14:

Merhaba,aramıza hoşgeldin :)
öncelikle ille ceviz yiyeceksin diye bir şart yok,fındık fıstık ne istersen ye,tuzsuz ve kavrulmamış olsun yeter..
acıkma olmadığı için günde 2 öğün yetiyor bu yüzden öğlen ve ara da yedilerin yeterli,tabi ihtiyaç duyuyorsan,acıkıyorsan yemelisin ama ihtiyaç duymuyorsan yeme.Menün gayet güzel olmuş,tam karatay menüsü afiyet olsun :KK16:

Merhaba,aramıza hoşgeldin :)
öncelikle ille ceviz yiyeceksin diye bir şart yok,fındık fıstık ne istersen ye,tuzsuz ve kavrulmamış olsun yeter..
acıkma olmadığı için günde 2 öğün yetiyor bu yüzden öğlen ve ara da yedilerin yeterli,tabi ihtiyaç duyuyorsan,acıkıyorsan yemelisin ama ihtiyaç duymuyorsan yeme.Menün gayet güzel olmuş,tam karatay menüsü afiyet olsun :KK16:[/QUOTE]

canım hosbulduk

gercekten cok teşekür ederim devam etcem inşallah
hep birlikte su anda spor yok ama oda olcak inşallah çok çok öptümmm

Test yaptim hamile degilim :KK43: ve bu kotu haber bana cok pahaliya patladi kacamaklarla dolu bir gunu kapattim yediklerimi yazsam beni yaka paca atarsiniz bu topikten :KK43::KK43::KK43:

Canım üzülme dicem ama insan nasıl üzülüyor çok iyi biliyorum.
O yüzden üzüntünü yasa, icine atma ve at kurtul üzerinden. Yarın yeni bir gun, İnan her an hersey olabilir.
Ben iki kez düşük yaptım. Artık ümidim kalmamıştı, kendimi cocuksuz bir hayata hazırlıyordum. Son kez denemek için gittik doktora. Sonrasında iki kez test yaptım negatif çıktı. Ancak gecikince anladım hamile oldugumu. O da 25 haftalık doğdu ve tamamen ayrı bir hikaye.
Dicem o ki, yazılmışsa alnına anne olmak, bir gun olursun mutlaka.
İnşallah, dua edicem senin için.

arkadaslar kabuklu badem nasıl kırılır öglen sordum ama cevap alamadım
ceviz kıracagı,fındık kıracagı ,cekiç keser bi işe yaramadı
Hay Allah ya ne sertbademmis öyle.
Kolay gelsin.

iyi geceler arkadaşlar

2 tane közlenmiş biber
5 tane zeytin
yanında siyah zeytin

salata

Hosgeldin!!!
Valla o kadar tecrübeli değilim ama bence öğle yemeği dısında gayet iyi bir menü olmuş.
Kahvaltın tam bir Karatay kahvaltısı olmuş.
Öğle ve aksam yemeklerine yoğurt ekleyebilirsin.

Hoca kitabında ar öğünler için ceviz veya meyva-yoğurt yazmış birinci kitapta. Kurukayisi da olabilir sanırım.

Bir de bizim bu beslenme seklinde omega3 çok önemli. Sabahları bir antioksidan ile (E,C veya A VİTAMİNİ, QUENZİM Q10 vs) birlikte. Günde 2-3 gram olacak sekilde.
Hosgeldin tekrar.
Kolay gelsin.

Son düzenleme:
İyi akşamlar hanımlar
Bugün ki menümü arz ederim.
SABAH
2 rafadan yumurta
1 aibeyaz pynir
1çb ceviz
15 yeşil zeytin
ÖĞLEN
1 Avuç ceviz
AKŞAM
yoğurtlu karnıbahar
spor yapamadım

Kahvaltım
tereyagda bir yumurta
Avuç içi kadar peynir
10 yeşil zeytin
Bir çay bardağı ceviz
Bugün yeşillik yoktu :KK43:

Öğlen
Fırında et
Portakalli kereviz
Lahana salatası
Yoğurt

Aksam
Ciğer site
İki kasık bulgur pilavı
Bol salata
Yoğurt

1,5 lt su

30 dk stepper

Kendimi ödevini iyi yapmış iyi bir örenci gibi hissediyorum.
Hepinize iyi geceler.

Son düzenleme:
Canım üzülme dicem ama insan nasıl üzülüyor çok iyi biliyorum.
O yüzden üzüntünü yasa, icine atma ve at kurtul üzerinden. Yarın yeni bir gun, İnan her an hersey olabilir.
Ben iki kez düşük yaptım. Artık ümidim kalmamıştı, kendimi cocuksuz bir hayata hazırlıyordum. Son kez denemek için gittik doktora. Sonrasında iki kez test yaptım negatif çıktı. Ancak gecikince anladım hamile oldugumu. O da 25 haftalık doğdu ve tamamen ayrı bir hikaye.
Dicem o ki, yazılmışsa alnına anne olmak, bir gun olursun mutlaka.
İnşallah, dua edicem senin için.

Hay Allah ya ne sertbademmis öyle.
Kolay gelsin.

Hosgeldin!!!
Valla o kadar tecrübeli değilim ama bence öğle yemeği dısında gayet iyi bir menü olmuş.
Kahvaltın tam bir Karatay kahvaltısı olmuş.
Öğle ve aksam yemeklerine yoğurt ekleyebilirsin.

Hoca kitabında ar öğünler için ceviz veya meyva-yoğurt yazmış birinci kitapta. Kurukayisi da olabilir sanırım.

Bir de bizim bu beslenme seklinde omega3 çok önemli. Sabahları bir antioksidan ile (E,C veya A VİTAMİNİ, QUENZİM Q10 vs) birlikte. Günde 2-3 gram olacak sekilde.
Hosgeldin tekrar.
Kolay gelsin.

peki bu omega 3 ü nasıl alabilirm ? yani ilaç gb bişiy galiba yazıyı neredeyse bastan sona okudum belki bunu kacırdım ama balıktan mı alınıyo eczaneden mi :KK54:

selam canım hoşgeldin...:KK3:
eczaneden alıyoruz canım..:KK34:

hoşbulduk :KK16: yarın bi bakıyım :KK39:

bişiy itiraf edeyim bundan önce bi topiği takip ediyordum bi soru soruyordum bazen cvp yazıyolardı bazen bişiy yazmıyolardı böyle şeyleri takmam ama benım komiğime giden sırf sohbet ediyolardı su diziyi izledin mi su ayakabıyı aldın mı tarzı bu topik farklı ama sadece bi konu üzerine yogunlaşan paylaşan insanlar var
ı lowe you karatyyyyyyyyyyyyyyyyy:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

X