Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ikizcim greyfurt asit oranı yüksek bir meyve ve aç karnına meyve yemek mide asidini yükselttiği için zararlı yanında en azından 2 tane ceviz yemeni öneririm tatlım

:

canım çok uzun süre yapmıyacağım,bir sakıncası olmaz ozaman belki:26:..birlikte birşey yersem işe yaramaz diye düşünüyorum..kahvaltımdan 15-20 dakika önce içtim...hedefimede 1 kilo kaldı...58 demiştim çünkü...

kızlar dün gece müthiş karın ağrısıyla uyandım regl olmuşum.
erken oldum bu ayy hayırdır inşallahhhh. inşallah yarın tartıya da eksi olarak yansırr

akşam yemeğimi de hazırlayınca kahvaltıyı anca yapabildimmm

1 kk yumurta
peynir
zeytin
tere-maydonoz
2 közlenmiş çarliston
yeşil çay
nar yicem birazzz şimdiii

iyi hadi bakalım o zaman dua edelim de midene zararı olmasın

Kızlar ben de gecen gün tv de her öğünden önce yenen yarım greyfurtun 3 ayda yaklaşık bes kilo veremedigini duyunca doktorun ağzından hemen hocanın kitabını actım baktım.
Hocanın diyetinde önemli olan glisemik endeksi düşük yiyecekler yemek biliyorsunuz.
2. Kitabın 65. Sayfasindaki listede greyfurtun gi degeri =25. Yani çığ havuçtan, bir sürü baklagilden bile daha düşük.
Hatta hocanın bazı sabah kahvalatilarinda yiyebilirsiniz dediği muzdan çok com daha düşük. Hoca kitabına muzun degerini koymamış. İnternetten baktım şaşırdım, Gİ degeri ne biliyormusunuz. 62. E o zaman muz yeneiliyorsa haftada bir kaç gün greyfurtun haydi haydi yenebilir diye düşünüyorum.
Yanlış miyim.

Greyfurtun zayıflatır mı? – G reyfurt suyu zayıflatır mı?
Greyfurt meyvesinin son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmalarda kandaki insülin seviyesini azalttığı ve açlık hissini bastırdığı ispatlanmıştır. Greyfurt ve greyfurt suyunun içerisinde bulunan yağ yakıcı bitkisel enzimler de doğal bir zayıflama ilacı gibi etki göstermekte ve kilo verilmesini sağlamaktadır.

Greyfurt diyeti belirli bir diyet listesi ile uygulanabileceği gibi sadece günlük 1 bardak greyfurt suyu içerek ve yanında yarım greyfurt yenerek hiçbir diyet formülü uygulanmaksızın da gerçekleştirilebilmektedir.
Greyfurt’un yağ yakıcı özelliği sayesinde tüketilen et ve proteinli gıdaların bağırsaklarda yağa dönüşmeden yakılması ve vücut dışına atılması sağlanır.

Turunçgillerin en önemli meyvelerinden olan greyfurt, içinde bolca C vitamini bulunduruyor. Her gün 1 bardak greyfurt suyu içerek, hastalıklara yakalanma riskini azaltabilirsiniz. C vitamini bulunan diğer meyveler ise, kivi, çilek, portakal ve limon.

Greyfurt, Aslında posa bakımından çok zengin bir meyve olduğu için dilimleyerek yenmesi son derece faydalıdır. Ancak tadı biraz acımtırak olduğu için, böyle yiyemeyenlerin suyunu sıkıp içmeleri öneriliyor.

Greyfurtun faydaları ve yararları
Greyfurt meyvesi zaten oldukça besleyici bir besindir. C vitamini ve diyet lifleri açısından oldukça zengindir. Glisemik indeksi düşük olan bu meyve, kandaki insülin düzeyini düşürerek vücudun yağ depolamasına engel olur. Greyfurtun bilinen bir zararı yoktur.

Kandaki insülin seviyesinin düşmesi, kişinin daha az açlık duymasına yol açıyor. 12 hafta sonunda greyfurt yiyenler ortalama 1.8, suyunu içenler 1.6 kilo verdi.

İşte Greyfurt'un Başlıca Faydaları:
  • En önemli antioksidanlardan biri olarak vücudu serbest radikallerin zararlı etkilerinden koruyor.
  • Kötü kolesterolü düşürücü özelliğe sahip
  • Yapılan araştırmalara göre, mide ve pankreas kanserine yakalanma riskini büyük ölçüde engelliyor
  • İçerdiği yüksek C vitamini sayesinde vücudun hastalıklara karşı dirençli olmasını sağlıyor, diş etini koruyor, diş eti kanamalarını engelliyor.
  • İçerdiği yüksek potasyum sayesinde yüksek tansiyonu kontrol altına alıyor.
  • Metabolizmayı hızlandırıyor. Kilo verme güçlüğü ve özellikle metabolizmasının yavaşlığından şikayetçi olanların yemesi gerekiyor.
  • Sindirim sisteminin çalışmasına katkı sağlayarak, hazım problemlerine iyi geliyor.
  • Vücutta biriken su ve zehirli atıkların dışarı atılmasını sağlıyor.
  • Karaciğerin düzenli çalışmasını sağlıyor
  • Fiziksel etkilerin yanı sıra zihinsel yorgunluklara da iyi geliyor.
  • Greyfurt yağı, aromaterapi yağı olarak kullanılıyor.

greyfurt yağı bile hayvanlarda iştah kapatıcı olmus kokusu. farelerin istahı kapanmış

canım sanırım arkadaşlar asidi yüksek olduğu için aç karna mideye zarar verir açısından demişlerdi.
yoksa gi si çok düşük bir meyve.

canım illa aç iççem diyorsan bi öneri :112: sulandırda iç daha iyi olur çok asitliymiş ben limonuda sulandırıp içiyorum zatii. antioksidanmıs erik yemeye de gerek kalmadı

günaydııın şekerlemeler

kahvaltım
2yumurtadan lorlu biber kavurması
5 zeytin
1 kase yoğurt

başım ağrıyor midem bulanıyor kahvaltı yapmayacaktım ama sütüm azalır diye yaptım.bugünde 500 gram gitmiş 3 günde 1.5 kg oldu.(nasıl oluyor anlamadım.)herhalde dirençsiz kaldım her tarafım ağrıyor

Greyfurt ile yapılan diyet size 2-2,5 ayda ortalama 20 kilo verdirecektir.
Kurallar:
Günde en az 8 bardak su için.
Sadece tek bir öğün istediğinizi yiyebilirsiniz.
Her öğünde listedekilerin en azını yiyin.
Diyet listesinden herhangi bir şeyi çıkarmayın. Özellikle sabah kahvaltılarında jambonu ve öğünlerdeki salataları atlamayın.
Öğünler arasında atıştırmak yok. Listedekileri yerseniz zaten karnınız acıkmayacaktır.
Sebzelerle birlikte zeytinyağı kullanabilirsiniz.
Tatlı, ekmek ve patates yemeyin.
Bu diyeti en az 12 gün yapın, 2 gün ara verip tekrarlayın.
Diyet Reçetesi
Kahvaltı:
Şekerlendirilmemiş yarım bardak greyfurt suyu
2 adet yumurta (istenildiği şekilde yenebilir)
2 dilim jambon
Öğle Yemeği:
Bol miktarda salata
İstenildiği miktarda ızgara et
Akşam Yemeği:
Herhangi bir sebze yemeği ya da et veya balık
Salata
1 bardak kahve ya da çay
Gece Atıştırması:
1 bardak domates suyu ya da yağsız süt

biraz bizim karataya benziyo jambon dışında greyfurtlu bölümleri ekliycimm kendi beslenme seklime

gunaydın kızlar

kahvaltım

1 kk yumurta
2 zeytın
az b.peynır
az kecı peynır
3 kuruıncır(wc ıcın)
yesıllıklı yogurt
5 fındık 1cevız
2 ısırık kete
ıhlamur cayı

gunaydın kızlar

kahvaltım

1 kk yumurta
2 zeytın
az b.peynır
az kecı peynır
3 kuruıncır(wc ıcın)
yesıllıklı yogurt
5 fındık 1cevız
2 ısırık kete
ıhlamur cayı

tatlım afiyet olsunnn
benim 2 gün kurusu senin de 2 ısırık kete olmazsa olmaz olduu .
hemennn bırakmamız lazımm bu kötü alışkanlığıı

gunaydın kızlar

kahvaltım

1 kk yumurta
2 zeytın
az b.peynır
az kecı peynır
3 kuruıncır(wc ıcın)
yesıllıklı yogurt
5 fındık 1cevız
2 ısırık kete
ıhlamur cayı

ne keteymiş mübarek ye ye bitmiyiiii yaaakurtul sen ondan at onu insilünün bir direnicek sonra mazallah al başına bela kurtul ondaaa eee kaka o

sağol cnm paylaşımın içinn
bi greyfurt bulsamm yapcam da bi türlü bulamadımmm nasıl bir yerde yaşıyorsammm

pepetom suyunu içmek yerine bari kendini ye yarım yarım hiç değilse posasını da almış olursun sıkma meyve suları direk kana karışıyor tabi içindeki şekerle birlikte posalı ye bari...

sağol cnm paylaşımın içinn
bi greyfurt bulsamm yapcam da bi türlü bulamadımmm nasıl bir yerde yaşıyorsammm
dün görmüstüm de almamıstım bugun alıyım barı

pepetom suyunu içmek yerine bari kendini ye yarım yarım hiç değilse posasını da almış olursun sıkma meyve suları direk kana karışıyor tabi içindeki şekerle birlikte posalı ye bari...

posasını yerim severim aslında

günaydın karataydaşlaaarrrr

cevizli peynirli zeytinli bir kahvaltı yaptım.şuanda form çayımı içiyorum.
öğlen etli bulgur pilavı ve yoğurt yemeyi düşünüyorum.
henüz akşam için bir fikrim yok :26:

günaydın herkese, dün yediklerimi yazmamışım sabah 2 yumurta ile omlet, zeytin, soğanlı lor kavurması, roka ve maydanoz yedim, öğlen oğlumun pinguisinin büyük bir kısmını yedim akşam karnabahar ve yoğurt yedim

ama saat 10 gibi salep içtim

ilk günüm pek başarılı geçmedi yani, alışacağız artık yapcak bişey yok

bu sabah roka, maydanoz, keçi peyniri, lor, zeytin, 2 halanmış yumurta, 2 kayısı,2 mürdüm eriği,ıhlamur

öğlen süt veya yoğurt yerim sadece

akşam da yine karnabahar var

Bu arada greyfurt bazı ilaçlarla özellikle antibiyotikler ile kesinlikle kullanılmamalı bunu unutmayın lütfen. çok ciddi tehlikeleri var bu durumun

Canim yarali bir paylasim olmus...Sabahlari bende yarim bir greyfurt eklemek istiyorum menüme ama.
Bütün ögünlerden önce hemde sadece suyunu icmek beni biraz telaslandiriyor. Sonucta onunda icinde furuktoz var. Bence biri Canan hocaya sorsun...

Bu arada greyfurt bazı ilaçlarla özellikle antibiyotikler ile kesinlikle kullanılmamalı bunu unutmayın lütfen. çok ciddi tehlikeleri var bu durumun
Evet çok haklısını bunu da söylemişti ve bir kaç hastalık saymıştı kadın ama ben de hiçbiri yok diye kulak ardı ermişim baksana.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…