Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

selam arkadaslar gecen gün greyfurt ile ilgili deneyip yazicam sonuclarini demistim...hani hep merak ederiz bir bitki yada bir yiyecegin sonuclarini ve herkes birbirine sorar sonucu ne diye! ama kimse sonuna kadar israrla denemez pek ve sonucta yoktur genelde:KK1:

ben 1 aydir tam hergün bir demlige 2 yemek kasigi yesil cay,1 kasik funda yapragi,bir kasik kekik,1 kasik biberiye ve birazda pul biber atiyorum demiliyorum 10-15 dakika ve normal cay iciyormussum gibi iciyorum...1 aydir tam..ve sonucu yazmadim cünki sonuc yok...bu bitkiler sözde kilo vermeye yardimci bitkiler ama bende bir ise yaramadi...tek tek ayri ayri yapipta ictim ama yine birsey olmadi malesef..

sadece mate yapragi o asiri sekilde istahimi kappatti ama kilo konusunda yine bir verme söz konusu degil...karatay cok saglikli yeme sekli ve bu sekilde destek olarak bu degisik bitkileri denedim tek tek..ama sonuc pek yok..birde ben israrla denerim sonuna kadar ama dedigim gibi sonuc yok yani..cünki son 4 senedir asiri sekilde bu olaylarla bitkilerle ilgileniyorum arastiriyorum evimde baharat konusunda yok yoktur..

zencefil sarimsak,mate defne biberiye kekik lahana vs vs vs kisacasi son 4 senemi bunlara ayirdim bitkilere ve israrla test etmeye..kardesimde sahidimdir oda salakmisim gibi bakiyor bana kilolu degilsin sorununda yok kafayimi yedin diye...
:KK1:ama ilgi iste cok merakliyimdir dogal seylere:))):KK34: ama bilincli sekilde tabi arastirarak yaptim hepsini..

simdi sizlerede dedigim gibi sira GREYFURTTA...tam zamanini hatirlamiyorum ama 5-6 en fazla 7 gündür sanirim fazlasi yok..belkide 7 gün bile olmadi...sonuc greyfurtla sabah ac karna omega 3 lerimi aliyorum...ve 10-15 dakika sonra karatay kahvaltimi yapiyorum..ve günün gerisi klasik karatay zaten...bu arada yürümeyi biraktim spor yok..

ve bugüne kadar her gün ama aksatmaksizin her gün 100 ile 200 gr eksik cikiyorum...ve gecen yazdigimda 700 gr eksik demistim simdi ise düz 1 kilo vermisim ve 6-7 günde...

simdi israrla devam edicem sonuna kadar...cünki 40 günden fazla karatayciyim 2 kiloyu vermistim gerisi mih gibi cakilip kalmis gram gitmiyordu...ne yaparsam yapiyim..simdi bir haftadir greyfurttanmi yoksa kilo verimi dondmustu yenidenmi basladi ondanmi bilemiycem...sadece son bir haftada yasadiklarim bunlar...

Önce 52,300 oldu sonraki gün 52 düz cikti...dün 51.9 du,bu sabah 51.7...hergün 100 ile 200 gr arasi eksik cikiyor...ayrica cizelgemde küsüratlari yazamadim ben...ben 54.5 ile basladim ve 52.5 te cakilip kaldim 40 gündür...greyfurttan sonra yukaridaki yazdigim rakamlar olmaya basladi..yineliyorum ama karar sizin cünki bende emin degilim greyfurttanmi diye ama yasadiklarimi yaziyorum sizlerle...

simdi sizlerle paylasicam devaminida ..ben yasadiklarimi yazdim artik yorum takdir siszin..cünki ben kendimde emin degilim sadece saskinim aceba greyfurttanmi diye!!ve devam edip sonuclari yazicagim.. herkese sevgiler..

sana katılıyorum canım greyfurt zayıflamaya yardımcı ben geçen yıl bu zamanlarda 1-2 ay denemiştim,3 kilo vermiştim.sadece yürüyüş+ greyfurt suyu...:KK52:
bugün başladım bakalım sonuç ne olacak...:44:

tam 61 dk yürüdüm:KK55::KK55::KK55::KK55:
muhtesem yüzyılı izlerken
ardından 50 şer mekık makas popo bısıklet kol gogus sırt:KK8::KK8::KK8::KK8: calıştım
1.5 satı gectı dus aldım sızlere bıldırmek istedımmm:KK52:

hadi kadırın totolarıı

limonumusuda içtimmm

Seni takipteyim bu greyfurtu bende Cuma ölcüldükten sonra bir hafta denemeyi düsünüyorum canim. Ama sadece sabahlari ben meyve olarak yarisini yiyecegim. Posali olsun Karatayada uysun diye. senin zaten fazla kilon yok...Bizimse yolumuz uzun...

canim bende sabahlari aliyorum zaten greyfurtu...yarim greyfurt yiyorum yaninda omega 3 ümü alip sonra klasik karatay kahvaltimi yapiyorum...yada yarim greyfurtun suyunu SIKIP iciyorum omega 3 ler ile...seni takipteyim demissin ama inanin ben hepinizden saha saskinim ve cok merak ediyorum devam edicekmi bu böyle diye! a

cünki 2 ihtimal var! birinci ihtimal 40 günde 2 kilo vermek cok az...spor yaptim yürüyüs yaptim bol su ictim harfi harfiyen uydum kacamagim bile olmadi bir iki iisirimlik bitterden baska..ve sonuc 2 kilo...yani kilo verme durur donarya hani belkide bu 40 gün donmustu duraklama asamasindaydi ve simdi yeniden basladi!! bu birinci ihtimal..

2 ci ihtimal ise GREYFURT...cünki benim inzulin direncim cok yüksek cikti! yani evet kilolu insanlara girmiyorum ama asiri sekilde fruktozla beslendim 2 ay buda insulin direncimi maximumlara cikartmis... ve netten arastirdim spor yapicaksin diyor yaptim gram gitmedi..birde insulin direncini düsüren greyfurtu buldum...o yüzden basladim...yani yada greyfurttan...

ayrica ictigim suya limon yerine greyfurt suyu damlatiyorum :KK1: öyle iciiyorum suyu:))) simdi ilgi alanimi greyfurta verdim ama bakalim ALLAH HAYIR ETSIN:)) ne zaman basladim bilmiyorum diyorum 7 gün olmus yada olmamistir..neden bilmiyorum cünki evde halde hazirda greyfurtt suyu vardi zaten saf suyu...bende ne biliyim aklimda tutmadim zamanini ise yarar gözüyle bakmadigim icin...

neyse aynen devam edicem INSALLAH güzel sonuclar ile yine paylasirim sonuclari..arica canan hocaya gecen soru sordum cevapladi...simdi greyfurtu sorucam yasadiklarimi anlaticagim...ama emin olmak istiyorum önce..2 hafta sürekli ayni olay meydana gelirse iste o zaman sorabilirim hocaya...suan degil henüz..önce emin olmak istiyorum durumdan...herkese sevgiler..:KK16:

sana katılıyorum canım greyfurt zayıflamaya yardımcı ben geçen yıl bu zamanlarda 1-2 ay denemiştim,3 kilo vermiştim.sadece yürüyüş+ greyfurt suyu...:KK52:

inan canim bende sasiriyorum suan sonuclara...bende takib ediyorum kendimi merakla hemde:))) ama iste karakterimde hem bir emin olma duygusu vardir...aceba mi sorusunu hep ilk kendime sorarim ben!! 2 hafta icerisinde eger böyle devam ederse eminim demektir...:)) iyi kilo vermeler diliyorum hepimize:))

inan canim bende sasiriyorum suan sonuclara...bende takib ediyorum kendimi merakla hemde:))) ama iste karakterimde hem bir emin olma duygusu vardir...aceba mi sorusunu hep ilk kendime sorarim ben!! 2 hafta icerisinde eger böyle devam ederse eminim demektir...:)) iyi kilo vermeler diliyorum hepimize:))

denemekten birşey olmaz...........:KK34:

Bu gün biricik oğlumun doğum günü.11 yıl önce bu gün 11.01.2001 saat birde hayatımıza girdi.Allah hepimizin evlatlarına uzun ve sağlıklı ömür versin .Bahtları açık olsun.
Oğlum için kocaman çikolatalı pasta yaptım.Oğlum çok sevdi.bayıla bayıla yedi.Annecim ne olur sende ye dedi.Çok ısrar etti .Ama yemedim.
Paylaşmak istedim.

Bu gün biricik oğlumun doğum günü.11 yıl önce bu gün 11.01.2001 saat birde hayatımıza girdi.Allah hepimizin evlatlarına uzun ve sağlıklı ömür versin .Bahtları açık olsun.
Oğlum için kocaman çikolatalı pasta yaptım.Oğlum çok sevdi.bayıla bayıla yedi.Annecim ne olur sende ye dedi.Çok ısrar etti .Ama yemedim.
Paylaşmak istedim.

ALLAH HAYIRLI Daha nice dogum günlerini hep birlikte yasamanizi nasip etsin INSALLAH...cümlemizle...amin...pasta yapmissin bir an pasta gözümde canlandi:))) benim oglumla kizimda cok seviniyorlar ben yaparsam pastayi :)) hazir alinca cok orali olmuyorlar:))

ardından 50 şer mekık makas popo bısıklet kol gogus sırt:KK8::KK8::KK8::KK8: calıştım

hadi kadırın totolarıı

limonumusuda içtimmm
Tebrikler aksam aksam süpersin bacimmmmm :KK9: :KK9: :KK9:

Son düzenleme:
Paylaşmak istedim.

Allah karsilarin ahep iyi insanlar cikarsin, iyi yazilar yazsin insallah. Evlat baska hic bir seye benzemiyor..Kokusu bile bir baska...
Canim yasi kutlu olsun oglusunun. Saglikli-Mutlu-Huzurlu nice yaslara.

GünaydınNNNN

Hepinize güzel bir gün diliyorum.
Cumaya 1 kala ne durumdayız.Yarın hiç tartılasım yok ama bakcez bklm,
görcez hanyayı konyayı .
Daha doğrusu görücem:)

DÜN

iş dönüşü spora gittim.
Yemeğim mecburen biraz geç oldu.
Bende biraz hafif olsun diye koca bir salata yaptım.

3.ÖĞÜN: Bol çeşit yeşillikli,lorlu,haşlanmış börülceli,biberiyeli ,baharatlı YOK YOK SALATASI
1 lt limonlu su
1 bardak süt
kuru üzüm 5-6 adet

Bugün
1.öğün
2 yumurtalı,lorlu omlet
8 tane zeytin

Hepinize kolay gelsin............

.

hmm geçmiş olsun şekerim yarım saat kötü değil ki ben daha şu saate kadar 1720 adımcık attım.o da mutfağa git su al sonra lavaboya git su ver faslı sayesinde:KK1::KK1::KK1:

yani hiç yoktan iyidir ne yapalım buna da şükür bacım :KK1:

Tatlım hala regl olmadın mı? Şuan kullandığın ilacı şifreli olarak yazsana?
Bir de adet olunca hormon testi yaptırcan ya onları bana da özelden yaz olur mu? :KK34:
( Yarı dr.gibiyim pko+infertilite konularında )

Kız bu kete ne idi,unlu mu ?
Unluysa patak geliyor:KK1: ( Birkaç keredir menünde gördüm de )

yazıp özelden attım sana bakarsın tatlım

bu arada kete unlu içine de kavrulmuş un koyuluyor insülin direnci yaşadı yani hergün iki ısırık yerine bir kere de yiyip bitireydin bari :KK52:

Aksama bendede kasarli köfte var....Olsun canim bak canan hoca ne diyor kitabinda "Önemli olan harekettir.Iki üc kat merdiven cikmak bile yeterli olabiliyor. Günde en az 20 dakkika yürüyüs yeterlidir ama bu ne kadar artirilirsa o kadar faydalidir. Tempolu yürüyüsten bahsetmiyorum! Normal bir sekilde yürüyebildiginiz kadar yürüyün demek istiyorum. Bunu bir hayat tarzi halina getirmek gerekiyor. Her gün 20-30 dakkika acik havada, güneste, yagmurda, karda, buzda, firtinada yürünecek..Hava soguk, yagisli, yerler camurlu gibi bahaneler üretmeden bu aliskanliginizi edinmeniz gerekir...

canım öyle ama benim durum biraz kötü biliyorsun canan hoca bana günde 2 saat yürü aksatma dedi yani benim işim biraz daha zor malesef :KK55:

ikizcim greyfurt asit oranı yüksek bir meyve ve aç karnına meyve yemek mide asidini yükselttiği için zararlı yanında en azından 2 tane ceviz yemeni öneririm tatlım :KK16:

akşam 45 dk yürüdüm :KK8:
eşimle mezurayı aldık ölçülerimi de aldık 2 cm incelmişim çooook sevindim ben ilerleyemediğimi sanıyordum :KK16:

gelelim sabah menümüze:
sabah için çok güzel planlarım vardı 5 te kalkıp yürüyüş yapacaktım ama ezanla uyandım akşamdan haşladığım 2 yumurtayı ağzıma atıp servise koştum, serviste yarım nar, 3 tane ceviz yedim şimdi iş yerindeyim 2 kapsül omega 3 ve bol su içtim sabah faslı biraz zayıf oldu ama ne yapalım idare edeceğiz :KK1:

süpersin canım...:KK9::KK9::KK9:
canım senin yolundan gidiyorum modelimsin kaaaa:KK37:

Paylaşmak istedim.
doğum gününüz kutlu olsun hayırlı uzun birlikte bir ömür versin yaradan:KK16:
Tebrikler aksam aksam süpersin bacimmmmm :KK9: :KK9: :KK9:
:KK17:tesekkürler süperim dimi:KK17:

Paylaşmak istedim.

iyi ki doğmuşş oğlun eminelif mutlu, huzurlu, sağlıklı yıllar geçirir hep inşallah :KK16::KK16:

jarna nefesin anca tesir etti
iyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim canlarım iyiki varsınız

farklı şehirlerdeyizdir kesin aynı şehirde olsa dakkasına şak diye kesilirdi:KK1::KK1::KK1:kar şehirlerarası üfürüktede rotar yaptırıyormuş demek ki:KK1::KK1:

hadi kadırın totolarıı

limonumusuda içtimmm

anammm hatunum 9 mil yapamam dediydin 61 dk yürümüşsün:KK9: kem gözlerden korusun rabbim:nazar::nazar:

Paylaşmak istedim.

oğluşun iyi ki iyi ki doğmuş.varlığı varlığına armağan olsun:KK16::KK16:

hu hu çekilin yoldan karataycılar geliyorlar
amerikalılar eskidi bunlar KARATİSH çıtırlarrrrrr:KK1::KK1::KK1:

dün kötü bir akşamdı ama bugün çokkkk güzel bir sabahhhhh:KK16:ben ikinci kez teyze oluyorummm bir kuzum daha olucakkkkkk yupppiii:KK16::KK16:bu hafta geciken ve gecikmeye devam eden reglim yüzünden tartıma yerleşen +400'ü kopardım attım vücudumdan hatta 100 gr eksiye geçmişim yihhaaa:KK53::KK53:birde şu kırmızı bir gelip geçse iyice ahatlicimmm hadi hayırlısı:KK1::KK1:

akşam yemeğim
dört ızgara köfte
dört adet sulu köftenin köftesi:KK4:(ahhh ahh bir zamnlar iki tabak yerdim)
bir kase maydanoz
2 bardak ayran

annemle kavga ettim 4 kat merdiven inip çıktım sadece sonra uyudum spor yok ama 3.5 lt su 2 bardak bitki çayı içmiştim.

bu sabah
0.25 lt su
1 küçük elma
1 avuç badem
büyük bir parça kars kaşarı
8 zeytin
2gün kurusu
1 omega 3

canim bende sabahlari aliyorum zaten greyfurtu...yarim greyfurt yiyorum yaninda omega 3 ümü alip sonra klasik karatay kahvaltimi yapiyorum...yada yarim greyfurtun suyunu SIKIP iciyorum omega 3 ler ile...seni takipteyim demissin ama inanin ben hepinizden saha saskinim ve cok merak ediyorum devam edicekmi bu böyle diye! a

cünki 2 ihtimal var! birinci ihtimal 40 günde 2 kilo vermek cok az...spor yaptim yürüyüs yaptim bol su ictim harfi harfiyen uydum kacamagim bile olmadi bir iki iisirimlik bitterden baska..ve sonuc 2 kilo...yani kilo verme durur donarya hani belkide bu 40 gün donmustu duraklama asamasindaydi ve simdi yeniden basladi!! bu birinci ihtimal..

2 ci ihtimal ise GREYFURT...cünki benim inzulin direncim cok yüksek cikti! yani evet kilolu insanlara girmiyorum ama asiri sekilde fruktozla beslendim 2 ay buda insulin direncimi maximumlara cikartmis... ve netten arastirdim spor yapicaksin diyor yaptim gram gitmedi..birde insulin direncini düsüren greyfurtu buldum...o yüzden basladim...yani yada greyfurttan...

ayrica ictigim suya limon yerine greyfurt suyu damlatiyorum :KK1: öyle iciiyorum suyu:))) simdi ilgi alanimi greyfurta verdim ama bakalim ALLAH HAYIR ETSIN:)) ne zaman basladim bilmiyorum diyorum 7 gün olmus yada olmamistir..neden bilmiyorum cünki evde halde hazirda greyfurtt suyu vardi zaten saf suyu...bende ne biliyim aklimda tutmadim zamanini ise yarar gözüyle bakmadigim icin...

neyse aynen devam edicem INSALLAH güzel sonuclar ile yine paylasirim sonuclari..arica canan hocaya gecen soru sordum cevapladi...simdi greyfurtu sorucam yasadiklarimi anlaticagim...ama emin olmak istiyorum önce..2 hafta sürekli ayni olay meydana gelirse iste o zaman sorabilirim hocaya...suan degil henüz..önce emin olmak istiyorum durumdan...herkese sevgiler..:KK16:

tamam bekliyoruz sonuçları

weight.png

X