Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Günaydin Kizlar;
Dün aksamki menümü yazmamistim.
2. ögün
1 tabak bulgurlu yemegi pirasa
1 kase yogurt
4 gün kurusu kayisi
2 kurutulmus incir (organik)
4 ceviz
Bunlar birazcik fazla olmus...:KK17:
Kizlar birsey soracagim bilen varsa yanitlasin lütfen. Ben sabahlari 8-9 arasi uyaniyorum ev isi filan,
cocugu doyur derken saat oluyor 10:30-11:00 sonra gene hicbirse yemeden yürüyüse cikiyorum.
Eeee yürü gel dus al geciyor bir 1,5-2 saat bazen kahvaltiyi saat 13:00 de anca yapiyorum. Acep yanlismi yapiyorum..
Kalkarkalkmaz kahvaltimi yapsam. Eskiden kalkinca 1 bardak ilik süt iiciyordum ama bir yerde okudum ac karinla yapilan spor daha cok yaglardan yakiyormus...

kimseler yokk:KK50:ben kahvaltımı yaptım bile,dipçik gibiyimmmm:KK52::KK52::KK52:

2 kayısı yumurta
1 avuc peynır
4 zeytın
1 kırmızı bıber
6-7 cevız
2 kuru erik
2 gr omega 3
elma çayı:nazar:
erkencisinn tatlımm afiyet olsunnnn

günaydın kızlar
gününüz güzel,mutlu,keyifli olsun....

sabah kahvaltım:
1 çift sarılı yumurta(yağda)
10 yeşil zeytin
1 parça peynir
4 ceviz

greyfurt işini deniycem .daha önce 55 kilolardayken bile diyet yaparken(şimdi olsa kesinlikle yapmam:)) işe yaramıştı.

hepinize kolay gelsin...

ben de denemek istiyorum cnm da bulamadım dün markette malesef

inşallah canım cümlemize... :KK16:

loxii ben hocaya önceden yaptırdığım insülin açlık tokluk değerlerimi falan hepsini göndermiştim dün bana yazdığı cevap çok manidardı kendime geldim
"açlık kan şekeri 5 olmalıymış (benim 18.5) uzun zamandır insülin direnciniz var belli, vücut tüm hormonlara karşı direnç geliştirmiş, kitaplarımdaki şeylere harfiyen uyun insülin direnciniz zaman içinde kırılacak, sabahları bol proteinli güçlü bir kahvaltı şart, bol su için, 2 saat yürüyün aksatmayın, sakın sık sık yemeğin,geçmiş olsun" yazmış.

insülin direnci kolay kırılmıyor ve gerçekten beslenme şekli bu işte çok önemli uzun zaman buna dikkat etmek lazım.
ve insülin direnci olan herkes mutlaka yürümeli ve kahvaltı çok çok önemli bunu bana tüm dr lar söyledi ama 3 yıldır kulak asmadım malesef :KK57:

akşam yemek yemedim bir ayran az yer fıstığı yedim
dizim ağrıdığı halde 40 dk yürüdüm koşu bandında
sabah 05.30 da kalktım, çamaşırları astım, kahvaltı yaptım
sabah:
2 kk yumurta, maydanoz, beyaz peynir, 10 zeytin, yarım nar, 4 ceviz, 2 kapsül omega 3, hayıt tohumu çayı iki fincan(aslında bitki çaylarını kesmeye karar verdim belki de bende ters etki ediyordur regl olana kadar ot kök içmeyeceğim sadece yeşil çay belki)
bol bol su içicem artık 2.5 lt den az olmayacak artık
grip oldum gene burda havalar çok soğuk ofis çok havasız tam hastalık havası...
canım çoook sağol,demek ne kadar çok yürürsek o kadar iyi bizim için:KK8:

sabırlı olmalıyız ama bunu da yasayan bılır,kilo vermek ıcın ugrasıp ugrasıp sonuc alamamak ne kötüymüş,başkaları söylerdı de ınanmazdım, başıma geldi:KK76:

bu sabah çok kötüyüm.her yerim ağrıyor.galiba hasta oluyorum.
sabah kahvaltısı:
1-yumurta
bir parça beyaz peynir
çiğ badem
5 zeytin ve çay(ama bunları zorla yedim)
geçmiş ve afiyet olsun:KK48:
günaydınnn arkadaşlarrr
kahvaltımmm

1 muz
3/4 nar
ceviz
peynir
üzerine çay içecem şimdii:KK1::KK1::KK1:
afiyet olsun canım.yumurtaya mola mı?:KK1:

günaydın kızlarrr..

bu hafta bol kaçamaklı oldu malesef...buraya yazmaya bile çekiniyorum yediklerimi..öyle bir suçluluk hissediyorumki foruma girip yazılanları okumaya bile çekiniyorum..:26:
5 haftadır vücudu düzene sok ondan sonra bütün düzeni saçmasapan istekler sonucunda harca..ah ahh..birileri beni kendime getirsin yahuuu...

sabah menümüde yazayım:

1 muz
6 zeytin
2kk beyaz peynir
1 domates
şekersiz çay
benım de gayet kaçamaklıydı 2 gunum:KK17:bugun yenı bır baslangıc yaptık bakalım,bismillah:KK16:

Kahvaltım
1 yumurta
1 küçük muz
peynir
10 zeytin
ceviz

Kızlar size bir şey sorucam.Ben bir kaç gündür sabahları 2 yumurta yerine ,bir yumurta bir muz yiyorum.
Çünkü hem iki yumurta bıktırmaya başladı hem de canım meyve çekiyor.Bileniniz var mı bunun bir sakıncası olur mu?
bu şekilde yıyen arkadaslar var,kilo da verıyorlar:26:

bebek mi geliyor oğleyyy hadi hayırlısı:nazar::KK16::KK16::KK16:

ben haftasonu evde pişen böreğin şokunu atlatamadan annem dün browni ve poğaça yaptı bir tane yemem lazımmış vücudum yorgun düşermiş falan filan açtım canan hocanın kitabını mutfaktan kovulana kadar yüksek sesle okudum hain domdom yaa annem ve annem gibi düşünenlere inat gidecek bu kilolar:KK34::KK34:

çatır çatır sesler duyuyor musun şekerim:nazar:

sağol canım bugün greyfurt alıyorum ama sadece sabahları yemem kafi olur diye düşünüyorum öğlen ve akşam meyve tüketmiyorum ben:KK34:
ben de başlıyorum o zaman greyfurt kürüne:KK56:

şimdi bakıcımız soyledı,dun tv de salatasını yapmıslar greyfurtun,

içine badem,yogurt ve pekmez koyup karıştırmıslar.biz de pekmezsız versiyonunu yaparız bunun:KK28:

yalnız önce greyfurt bulmalıyım,inş. pazara gelmiştir bugun:KK31::KK31:

inşallah canım cümlemize... :KK16:

loxii ben hocaya önceden yaptırdığım insülin açlık tokluk değerlerimi falan hepsini göndermiştim dün bana yazdığı cevap çok manidardı kendime geldim
"açlık kan şekeri 5 olmalıymış (benim 18.5) uzun zamandır insülin direnciniz var belli, vücut tüm hormonlara karşı direnç geliştirmiş, kitaplarımdaki şeylere harfiyen uyun insülin direnciniz zaman içinde kırılacak, sabahları bol proteinli güçlü bir kahvaltı şart, bol su için, 2 saat yürüyün aksatmayın, sakın sık sık yemeğin,geçmiş olsun" yazmış.

insülin direnci kolay kırılmıyor ve gerçekten beslenme şekli bu işte çok önemli uzun zaman buna dikkat etmek lazım.
ve insülin direnci olan herkes mutlaka yürümeli ve kahvaltı çok çok önemli bunu bana tüm dr lar söyledi ama 3 yıldır kulak asmadım malesef :KK57:

akşam yemek yemedim bir ayran az yer fıstığı yedim
dizim ağrıdığı halde 40 dk yürüdüm koşu bandında
sabah 05.30 da kalktım, çamaşırları astım, kahvaltı yaptım
sabah:
2 kk yumurta, maydanoz, beyaz peynir, 10 zeytin, yarım nar, 4 ceviz, 2 kapsül omega 3, hayıt tohumu çayı iki fincan(aslında bitki çaylarını kesmeye karar verdim belki de bende ters etki ediyordur regl olana kadar ot kök içmeyeceğim sadece yeşil çay belki)
bol bol su içicem artık 2.5 lt den az olmayacak artık
grip oldum gene burda havalar çok soğuk ofis çok havasız tam hastalık havası...

bende 15 tatlde tahliller yaptırcam canan hocanın dedikleri bi kısmı yazılı da canım sen neler yaptırdın özelden atsana. ben bi kere yaptırmıstım tabi değerimi bilmiyorum ama doktor insülin direncin yok demisti gecen temmuzda hatta düsünmüstüm ya bu tahlilden nasıl anlasıyıyorki diye. o zamanda baska bır topikte hep insülin direnci deniyordu ordan duymustum. benim yoktu o vakıt bakalım simdilerde ne oldu.

greyfurt meselesine gelelim ben pek katılmıyorum ha zayıflatabilir ama karatay diyeti yasam tarzı canlarım. lahana çorbasıda yersek zayıflarız ama proteinni yok sonuçta ve gül arkadas her zaman yazarya bilmem ne kadar greyfurtta günlük karbonhidratımız varmıs diye . hatta o vakıt aklımdan geçirmistim allala karbonhidrat ne çokmus diye. ayrıca bir meyvenin tadının acı olmasıda seker az olduğu anlamına gelmiyor. ondada seker var malesef ve vanan hocanın yasakları arasında meyve suyu onu iççenize gelin limon içek hem serbest :112::112:

gunaydın arkadaslar kahvaltım

1 kıymalı yumurta
bıraz b.peynır az kecı peynırı
dereotu maydanozlu yogurt
5 adet fındık 2 adet omega2 ısırık bayburt ketesı:KK1::KK1:
cay (zeytın yıyemedım bu sabah)

arkadaslar bende saglık taraması yaptırmak ıstıyorum hangı degerlere bakmalıyım kanda ıdrarda ayrı ayrımı bakılıyo aclık kan sekerıne aıle hekımınde baktırabılıyomuyuz bılgısı olan varmı

canımm bugün cnm hiç istemedi. :KK9::KK9:
muzuu aslında yemememm lazımdı wc sorunu için amaa neyseeee:26::26:
nolacak bu wc sorunu yaaa?:44::44:

selam kızlar bugün oluşumla yatak keyfi yaptık 10 buçukta kalktık.onun bakımıydı emmesiydi derken 12 de kahvaltımı yapabildim.

Kahvaltım:

meşhuur :) biberli lor kavurması(gerçekten çok hoşmuş ilk defa denedim içine 1 de yumurta kırdım)
6 zeytin
10 ceviz
2 orta boy armut
Şekersiz çay

akşam yemeğim

havuçsuz pirinçsiz pırasa
salata
sayamadığım kadar badem
1 dilim havuçlu kek (ayıp ayıp utanıyorum ama ne yapayım )
avuç içi kadar çekirdek(malesef tuzluydu)

dün yediklerime bi bakar mısınıız
bugün tartıldım 600 gram daha gitmiş 2 günde 1 kg olmuş(totomu kaşıdım,dilimi ısırdım ) sizce ben az mı yiyorum da ondan mı gidiyor yoksa emzirdiğim için mi???????

bende 15 tatlde tahliller yaptırcam canan hocanın dedikleri bi kısmı yazılı da canım sen neler yaptırdın özelden atsana. ben bi kere yaptırmıstım tabi değerimi bilmiyorum ama doktor insülin direncin yok demisti gecen temmuzda hatta düsünmüstüm ya bu tahlilden nasıl anlasıyıyorki diye. o zamanda baska bır topikte hep insülin direnci deniyordu ordan duymustum. benim yoktu o vakıt bakalım simdilerde ne oldu.

greyfurt meselesine gelelim ben pek katılmıyorum ha zayıflatabilir ama karatay diyeti yasam tarzı canlarım. lahana çorbasıda yersek zayıflarız ama proteinni yok sonuçta ve gül arkadas her zaman yazarya bilmem ne kadar greyfurtta günlük karbonhidratımız varmıs diye . hatta o vakıt aklımdan geçirmistim allala karbonhidrat ne çokmus diye. ayrıca bir meyvenin tadının acı olmasıda seker az olduğu anlamına gelmiyor. ondada seker var malesef ve vanan hocanın yasakları arasında meyve suyu onu iççenize gelin limon içek hem serbest :112::112:

canım bız sadece greyfurtla beslenmıycez ki,gunluk 1 meyve hakkımız var,onu da sabahları greyfurttan yana kullanacagız,bir zararı olacagını sanmıyorum

Kahvaltım
1 yumurta
1 küçük muz
peynir
10 zeytin
ceviz

Kızlar size bir şey sorucam.Ben bir kaç gündür sabahları 2 yumurta yerine ,bir yumurta bir muz yiyorum.
Çünkü hem iki yumurta bıktırmaya başladı hem de canım meyve çekiyor.Bileniniz var mı bunun bir sakıncası olur mu?

Yok cnm sakıncası yok..
günaydın kızlarrr..

bu hafta bol kaçamaklı oldu malesef...buraya yazmaya bile çekiniyorum yediklerimi..öyle bir suçluluk hissediyorumki foruma girip yazılanları okumaya bile çekiniyorum..:26:
5 haftadır vücudu düzene sok ondan sonra bütün düzeni saçmasapan istekler sonucunda harca..ah ahh..birileri beni kendime getirsin yahuuu...

sabah menümüde yazayım:

1 muz
6 zeytin
2kk beyaz peynir
1 domates
şekersiz çay

Bugünün patakçısı olarak al sana :KK57::KK57::KK57:

Kızlar ben bu son zamanlardaki kg.verememe üstüne alma durumumu 1-Akşam yemek saatim değişti,önceleri 18:30-19:00 arasıydı,şimdi en erken 19:50'de başlıyorum:KK43:
2-Kesintisiz 3 aydır haftada en az 4 gün düzenli yaptığım sporu bırakmaya bağlıyorum.

dünkü
Kahvaltım:

meşhuur :) biberli lor kavurması(gerçekten çok hoşmuş ilk defa denedim içine 1 de yumurta kırdım)
6 zeytin
10 ceviz
2 orta boy armut
Şekersiz çay

akşam yemeğim

havuçsuz pirinçsiz pırasa
salata
sayamadığım kadar badem
1 dilim havuçlu kek (ayıp ayıp utanıyorum ama ne yapayım )
avuç içi kadar çekirdek(malesef tuzluydu)

dün yediklerime bi bakar mısınıız
bugün tartıldım 600 gram daha gitmiş 2 günde 1 kg olmuş(totomu kaşıdım,dilimi ısırdım ) sizce ben az mı yiyorum da ondan mı gidiyor yoksa emzirdiğim için mi???????

slm kızlar..
siz bilirsiniz acil yardım bekliyorum..
sabah kahvaltısında cevizli-fındıklı-bademli yulaf ezmesi ve içine yarım elma koyup sütle (yani kısaca müsli diyelim)
yenmesi konusunda hocanın fikri nedir.uygunmudur yiyebilirmiyiz.bi cevap lütfeeeennn :18::18:

selamlar, 4 ay önce 1 haftalığına katılmıştım aranıza ve 2 kilo vermiştim :KK53: , ama devam edemedim maalesef :KK53: , şimdi azimli bir şekilde geri döndüm çünkü yumurta kapıya dayandı 5 ay içinde en az 10 kg vermem lazım, umarım beni tekrar aranıza alırsınız :KK52: :KK52: :KK52:

slm kızlar..
sabah kahvaltısında cevizli-fındıklı-bademli yulaf ezmesi ve içine yarım elma koyup sütle (yani kısaca müsli diyelim)
yenmesi konusunda hocanın fikri nedir.uygunmudur yiyebilirmiyiz.bi cevap lütfeeeennn :18::18:

canım hoca sınırlı yulafa izin vermişti daha önce.ama canan hocam sabahları protein ağırlıklı bir kahvaltıyı daha çok uygun görüyor.süt yerine peynir ya da yoğurt ve mutlaka yumurta yiyin diyor.bende bir ara sabah kahvaltılarımı yazdığın şekilde yapıyordum ama öğlene kadar açlıktn midem çifte telli oynuyordu sen bilirsin ama ne varsa karatay kahvaltısında var:KK1::KK1:

selamlar, 4 ay önce 1 haftalığına katılmıştım aranıza ve 2 kilo vermiştim :KK53: , ama devam edemedim maalesef :KK53: , şimdi azimli bir şekilde geri döndüm çünkü yumurta kapıya dayandı 5 ay içinde en az 10 kg vermem lazım, umarım beni tekrar aranıza alırsınız :KK52: :KK52: :KK52:

biz mevlananın torunlarıyız canım bin kere tövbeni bozmuşsanda yine gel hoşgeldin başarılar

slm kızlar..

ahanda bir kaçak daha geldi,kızzz nerelerdesin sen ?

ben hocanın işlenmiş gıdalara karşı olduğunu biliyorum,yulaf ta işlenmiş sonuçta değil mi ?

X