Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Kizlar hurma meyvesi diye brisey gordum pazarda tombik birsey seker hastalari bile yiyebiliyormus bizde yiyebiliyormuyuz acaba cok tatliymis ama zayiflatma ozelligi de varmis bilgisi olan varmi?

iyi geceler herkese

3.öğünüm

fırında hamsi
bol salata
soğan
2 parça kabak tatlısı üzerine tahinle

Hem kabak tatlisi hemde tahinle oh ohhh :KK20:

Kuzum haber veririm bir kac belirti var ama heveslenmek istemiyorum bu arada hamileysemde devam edecegim diyete aynen hamileyken zayiflayan garip insanlardan olabilirmiyim acaba :)))

Loxiiiiiii neredesinnnnnn??????

kızlarr petuş kaçarrr hepinizi öperimmm iyi akşamlar yarın görüşmek umuduylannn ben öğleden sonra gelicem işe sabah dışarıda işlerim var inşallah çokkoştururumda hem iş hem spor olur haydi bana güle güleee loximde gözükmedi görüp göremedim herkese selamlar olsun muckssss

loxıııı kızz sensız buranın tadı yok nırelerdesın:44::44:
aranıp sorulmak ne kadar da güselmişşş:KK12::KK12::KK12::KK12:

emmeee iyi haberlerle gelmedım maalesef,moral bozukugu devam edıyor ,vucudumu bıraz şokladım 2 gundur karbonhıdratla:KK57:yuruyuslere devam ettim,bugun akşam yemegı de yemedım ,yarın sabahtan ıtıbaren normal duzene devam etcem ve 1 ay tartılmıycam artık,kararlıyımmEn Büyük KKEn Büyük KK

Metabolizmayı hızlandırır, kilo verdirir.

Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye de etkisi olan greyfurt, insülin direncini kırıyor; öğünlerden önce yenilecek yarım greyfurt iştah kontrolüne yardımcı olyor. Scripps Klinik uzmanlarından Dr. Ken Fujioka'nın 100 kadın ve erkek üzerinde yürüttüğü 12 haftalık bir pilot greyfurt zayıflama araştırmasında, günde üç kere olmak üzere her öğünde yarım greyfurt tüketen bireylerin, normal yeme alışkanlıklarını değiştirmeksizin çalışma sonunda ortalama 3 ila 4 kilo arasında kilo kaybettikleri kaydedildi.

Faydaları Bitmiyor...
Greyfurt içerdiği C vitamini ile diş eti kanamaları olan kişilerde, bu şikayeti ciddi oranda azaltır. Yara iyileşmesini hızlandırır. Enfeksiyonlara karşı bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle içerdiği yüksek lif kabızlığa karşı en iyi ilaçlardan biridir. Sindirim sistemi işleyişini düzenler ve dengeler. Sigara bağımlısı olanlarda nikotin ihtiyacını azaltır ve nikotinin vücuttan atılmasını sağlayarak detoks etkisi gösterir. Günde 1 tane greyfurt yenilmesi kalp hastalıklarını azaltır. Kötü kolesterolü %25 azaltır, iyi kolesterolü %25 artırır.

İlaçlarla birlikte tüketirken dikkat!
Ancak bazı ilaçları kullanan hastaların dikkatli olması gerekiyor. Çünkü greyfurt, karaciğerimizde bulunan sitokrom p450 denilen bir enzimi baskılıyor. Sitokrom p450, karaciğerimizde ve bağırsağımızda, dışarıdan aldığımız ilaçları metabolize eder ve bu ilaçları zararsız hale dönüştürerek vücudumuzdan atar. Bu enzim baskılanıp çalışmayınca ilaçlar metabolize edilmediği için vücutta birikerek zehirleyici etki yapar. Özellikle kolesterol ilaçlarında, alerji ilaçlarında, HIV tedavisinde kullanılan ilaçlarda, bazı antidepresanlar ve antihipertansifleri kullananların bu konuda dikkatli olmalarında fayda var. Bir bardak greyfurt suyu içilmesi bile bu etkiye neden olabilir. Greyfurt suyunun etkisinin geçmesi için en az 24 saat geçmesi gerekir.

ALINTI

EVET Arkadaslar canan hocanin sürekli bahsettigi o insülin direncini kirmak yani kilo vermeyi kolaylastirmak icin yemeklerden önce sabah ögle aksam yenecek yarim greyfurt yada suyu insulin diencini kiriyor...ben 40 günü askindir karatayci olarak 2 kiloyu zar zor verdim...ama simdi yani son 4 gündür greyfurtu ekledim yemeklerden önce..ve bu 4 günde 700 gr gitti.. hatta sadece sabah ac karna yarim bardak suyunu ictim sadece 3 ögünde yapmadim yani...ama sonuca sasirdim biraz acikcasi eminde olamadim ve greyfurtu arastirdim ve bu sonuclar cikti karsima....

kilo verememenin sebebi canan hocaninda sürekli dedigi gibi insülin direncidir..ne kadar azda yeseniz insülin direnci kirilmadigi müddetce verilemiyor kilo malesef...simdi cok heyecanliyim bu bendeki gelismeden dolayi ve sonuc 4 -5 günde süper yani...ama yinede acebami diye düsünüyorum...yani hic diyet yapmayanlarda bile, yemekten önce yenen yarim greyfurt, 3 ayda 4-5 KILO verdirdigine göre, bizim gibi karataycilarda daha büyük etki göstermesi normal gibi gözüküyor...simdi düzenli kullanip sizleride bilgilendiricem ilerki günlerde...Insallah bendeki bu degisim devam eder ve bende sizlerle paylasirim bunu :))

bu yasadigim yeni bilgiiyi sizlerle paylasamak istedim...tüm karataycilara sevgiler ve saglikli yasam diliyorum :))
güzel bir bilgi oldu canım tesekkurler,ben de gunlerdır kafaya taktım bu kılo verememe meselesini,2. kitapta diyor gercekten yasaklı yıyeceklerden 1 lokma yemek bıle ınsulın dırencının kırılmasını önler ve kılo verılemez:KK53:demekkı ben bugune kadar kılo verdım ama ınsulin dırencı kırılmadı,çunku 1 lokma bıle kaçamaksız yapmadım hıc dıyetı,kendıme gore iyi kilo verdıgım haftalarda bile 1 tatlı veya 1 dlm borek yedıgım olmustu:KK17:acaba bundan mı veremıyorum diye dusunur oldum şimdi de?

Mrb ben bu diyete 3 gün önce yani pazar başladım. İlk günü kendime göre yaptım diyeti gayette başarılıydım ilk gün 600 gr gitti. İkinci gün kahvaltıyı canan hocanın kitabına göre yaptım öğlen yemeğimde karnıbahar azıcık yedim (kendi kafama göre kitapta yazmıyo) aşkamda çok az karnıbahar ve salata yedim. Ve bu iki günün sonunda 1 kilo verdm. Bugün havalara uçtum ve Canan hocanın dediklerini harfiyen yapma kararı aldım. Ama buna göre kadın her öğunde farklı şeyler istyo. Yok öğlen biftek akşam balık ızgara.. Yani ben zaten çalışan bayanım işim gücüm yok sürekli yemekle mi uğraşcam? Ayrıca sadece o kadarla kalsa iyi yanındada pilaki barbunya vs. vs...
Neyse dedimki kilo vermekte KARARLIYIM ve uygulamalıyım dedim bve bugün etli sebze yemeği vardı öğlen menüsünde ve kıymalı ıspanak yaptım yanında karnıbahar salatası vardı dünden kalan karnıbaharımı yedm ama çok fazla değil. 1er porsiyon yedim her iki yemektende ve yoğurt yedim. Sbaha ise malum yumurta zeytin.. Şuan akşam yemeği sAAti tartıldım. Bide ne göreyim?????? 1.6 kilo almışım. Offfff en başa geri, döndüm ve daha akşam yemeğini yemedim. Canım çok sıkkın bu diyeti bırakıp kendi kafama göre uyarlıycam sadece kahvaltılara uyarım bundan sonraaa çok sinirliyim :KK47:

hoşgeldin canım.sen hayatında ilk defa dıyet yapıyorsun heralde:KK1:yoksa akşam vakti tüm gün yedıklerın, ıctıgın sular,sıvılar,çaylarla bırlıkte tartılmazdın:KK9:hem 2 gun boyunca karnıbahar yemıssın,o da bayagı bır şişkinlik ve gaz yapmıstır vucudunda.
sen en iyisi sabah hiçbirşey yiyip içmeden ve mümkünse wc ye gittikten sonra tartıl,o zaman gercek kılonu görürsün:KK34:

SİZLERİ OKUMAK ÇOK ZEVKLİİ:13:

bu arada benim karatay iyi gidiyor son 6,5 kilomun 1ini vermiş bulunuyorumm..
pek paylaşımda bulunamıyorum ama takipteyimmmm sizi:KK51:
hoşgeldın topişko:KK22:

çok mu zor şuraya menulerını yazmak,takipteymıs de paylaşım yapamıyormus,hıhhh,pabucumun karataycısı:KK22:

neyse kilo vermıssın sonunda tebrik koyayım da moralmanın bozulmasın:KK9::KK1:

bugun ıkıncı ogunumu arkadasta yaptım onun komsusuda vardı ay sen bu kadar kıloyu nasıl verdın kesın hap falan kullanıyosun demezmı nevrım dondu ulan kendılerı homını gırtlak yutarlar karsılarında ıradelı bılınclı bırını goruncede bu sekıl yorum yaparlar ne tuhaf ınsanlar var yaaa
bizim klasik türk kadını işte ,hep köstek,tam köstek:KK57:

ya hamurlu serbetlı yapar ye diye ısrar eder diyetını bozmaya çalışır,ya da diyetını begenmez kulp takar,hap mı kullanıyosun der:KK57:

kimseler yokk:KK50:ben kahvaltımı yaptım bile,dipçik gibiyimmmm:KK52::KK52::KK52:

2 kayısı yumurta
1 avuc peynır
4 zeytın
1 kırmızı bıber
6-7 cevız
2 kuru erik
2 gr omega 3
elma çayı:nazar:

Günaydın kızçeler
Kahvaltımı yazayım,geçmişe yolculuk yapıp gelecem:KK55: :KK1:

2 küçük muz
10-12 zeytin
Kaşar-beyaz peynir karışımı
Minik bir havuç ve turp ( İlk kez kahvaltıda yiyeceğim:KK34: )
Yarım dolmalık biber
3 günkurusu kayısı
Bir miktar çiğ badem

Herkese güzel bir gün olsun:KK16::KK16::KK16:

sabah kahvaltım
1 yumurta
1 çay bardağı fındık badem karışım
15 yeşil zeytin
şekersiz çay
3 kayısı

günaydın kızlar
gününüz güzel,mutlu,keyifli olsun....

sabah kahvaltım:
1 çift sarılı yumurta(yağda)
10 yeşil zeytin
1 parça peynir
4 ceviz

greyfurt işini deniycem .daha önce 55 kilolardayken bile diyet yaparken(şimdi olsa kesinlikle yapmam:)) işe yaramıştı.

hepinize kolay gelsin...

kızlar akşam yemeğim

havuçsuz pirinçsiz pırasa
salata
sayamadığım kadar badem
1 dilim havuçlu kek (ayıp ayıp utanıyorum ama ne yapayım )
avuç içi kadar çekirdek(malesef tuzluydu)

:KK57::KK57::KK57:
Bende dumble aldim kol ve gogus kaslari icin hareket yapiyorum ama 50 nerdeeee en fazla 25 mekikte cekiyorum ama hamile kalmis olabilirim ondan biraktim bu ara zararlimidir acaba?
Canım günün geçti mi ?

günaydın kızlarrr

AKŞAM 2 DİLİM İNCE HAMUR PİZZAYI GÖTÜRDÜM :KK43:(

İtiraffff ediyorummmm.

Bu sabah dün gece hiç yaşanmamış gibi güne uyandım:))))

sabah:
2 yumurtalı ,çeçilli omlet
10 tane zeytin
1 muz

Hepinize kolay gelsin.

SEVGİYLE KALIIIINNNN:)

.

2kayısı
ılık su
sirkeli su

1yumurta
1muz
2ceviz
6badem
biraz maydonozlu peynir
7zeytin
1elma

ara yeşil çay +500ml su içiçem öğleye kadar :112:

günaydın kızlarrr

AKŞAM 2 DİLİM İNCE HAMUR PİZZAYI GÖTÜRDÜM :KK43:(

İtiraffff ediyorummmm.

Bu sabah dün gece hiç yaşanmamış gibi güne uyandım:))))

.

:KK57::KK57::KK57:
İtiraf edince ve bu sabah yaşanmamış gibi güne başlayınca pataklanmadan kurtulacağını mı sandın :KK1:

:KK20:

nedir şu regl dönemlerinden çektiğimiz benim ki de nohutla bir olup tartımın ibresini çevirdi pislik:KK57:bol bol temiz hava al şekerim evi de havalandır çok geçmiş olsun:KK16:yarın en güzelinden bir gün olsun inşallah:21::21:

inşallah canım cümlemize... :KK16:

güzel bir bilgi oldu canım tesekkurler,ben de gunlerdır kafaya taktım bu kılo verememe meselesini,2. kitapta diyor gercekten yasaklı yıyeceklerden 1 lokma yemek bıle ınsulın dırencının kırılmasını önler ve kılo verılemez:KK53:demekkı ben bugune kadar kılo verdım ama ınsulin dırencı kırılmadı,çunku 1 lokma bıle kaçamaksız yapmadım hıc dıyetı,kendıme gore iyi kilo verdıgım haftalarda bile 1 tatlı veya 1 dlm borek yedıgım olmustu:KK17:acaba bundan mı veremıyorum diye dusunur oldum şimdi de?

loxii ben hocaya önceden yaptırdığım insülin açlık tokluk değerlerimi falan hepsini göndermiştim dün bana yazdığı cevap çok manidardı kendime geldim
"açlık kan şekeri 5 olmalıymış (benim 18.5) uzun zamandır insülin direnciniz var belli, vücut tüm hormonlara karşı direnç geliştirmiş, kitaplarımdaki şeylere harfiyen uyun insülin direnciniz zaman içinde kırılacak, sabahları bol proteinli güçlü bir kahvaltı şart, bol su için, 2 saat yürüyün aksatmayın, sakın sık sık yemeğin,geçmiş olsun" yazmış.

insülin direnci kolay kırılmıyor ve gerçekten beslenme şekli bu işte çok önemli uzun zaman buna dikkat etmek lazım.
ve insülin direnci olan herkes mutlaka yürümeli ve kahvaltı çok çok önemli bunu bana tüm dr lar söyledi ama 3 yıldır kulak asmadım malesef :KK57:

akşam yemek yemedim bir ayran az yer fıstığı yedim
dizim ağrıdığı halde 40 dk yürüdüm koşu bandında
sabah 05.30 da kalktım, çamaşırları astım, kahvaltı yaptım
sabah:
2 kk yumurta, maydanoz, beyaz peynir, 10 zeytin, yarım nar, 4 ceviz, 2 kapsül omega 3, hayıt tohumu çayı iki fincan(aslında bitki çaylarını kesmeye karar verdim belki de bende ters etki ediyordur regl olana kadar ot kök içmeyeceğim sadece yeşil çay belki)
bol bol su içicem artık 2.5 lt den az olmayacak artık
grip oldum gene burda havalar çok soğuk ofis çok havasız tam hastalık havası...

bu sabah çok kötüyüm.her yerim ağrıyor.galiba hasta oluyorum.
sabah kahvaltısı:
1-yumurta
bir parça beyaz peynir
çiğ badem
5 zeytin ve çay(ama bunları zorla yedim)

Son düzenleme:
Kahvaltım
1 yumurta
1 küçük muz
peynir
10 zeytin
ceviz

Kızlar size bir şey sorucam.Ben bir kaç gündür sabahları 2 yumurta yerine ,bir yumurta bir muz yiyorum.
Çünkü hem iki yumurta bıktırmaya başladı hem de canım meyve çekiyor.Bileniniz var mı bunun bir sakıncası olur mu?

günaydın kızlarrr..

bu hafta bol kaçamaklı oldu malesef...buraya yazmaya bile çekiniyorum yediklerimi..öyle bir suçluluk hissediyorumki foruma girip yazılanları okumaya bile çekiniyorum..:26:
5 haftadır vücudu düzene sok ondan sonra bütün düzeni saçmasapan istekler sonucunda harca..ah ahh..birileri beni kendime getirsin yahuuu...

sabah menümüde yazayım:

1 muz
6 zeytin
2kk beyaz peynir
1 domates
şekersiz çay

Kahvaltım
1 yumurta
1 küçük muz
peynir
10 zeytin
ceviz

Kızlar size bir şey sorucam.Ben bir kaç gündür sabahları 2 yumurta yerine ,bir yumurta bir muz yiyorum.
Çünkü hem iki yumurta bıktırmaya başladı hem de canım meyve çekiyor.Bileniniz var mı bunun bir sakıncası olur mu?

canım benim bildiğim kadarıyla bir sakıncası yok..yani yerli muzdan 2 tane,ithal muzdan 1 tane yumurta yerine yenebiliyor diye biliyorum..eğer kabızlık sorunun varsa ama pek tavsiye edilmiyor..

Bende dumble aldim kol ve gogus kaslari icin hareket yapiyorum ama 50 nerdeeee en fazla 25 mekikte cekiyorum ama hamile kalmis olabilirim ondan biraktim bu ara zararlimidir acaba?

bebek mi geliyor oğleyyy hadi hayırlısı:nazar::KK16::KK16::KK16:

bugun ıkıncı ogunumu arkadasta yaptım onun komsusuda vardı ay sen bu kadar kıloyu nasıl verdın kesın hap falan kullanıyosun demezmı nevrım dondu ulan kendılerı homını gırtlak yutarlar karsılarında ıradelı bılınclı bırını goruncede bu sekıl yorum yaparlar ne tuhaf ınsanlar var yaaa

ben haftasonu evde pişen böreğin şokunu atlatamadan annem dün browni ve poğaça yaptı bir tane yemem lazımmış vücudum yorgun düşermiş falan filan açtım canan hocanın kitabını mutfaktan kovulana kadar yüksek sesle okudum hain domdom yaa annem ve annem gibi düşünenlere inat gidecek bu kilolar:KK34::KK34:

20 dakika aerobik hareket yaptım..:KK8:

çatır çatır sesler duyuyor musun şekerim:nazar:

Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye de etkisi olan greyfurt, insülin direncini kırıyor; öğünlerden önce yenilecek yarım greyfurt iştah kontrolüne yardımcı olyor. Scripps Klinik uzmanlarından Dr. Ken Fujioka'nın 100 kadın ve erkek üzerinde yürüttüğü 12 haftalık bir pilot greyfurt zayıflama araştırmasında, günde üç kere olmak üzere her öğünde yarım greyfurt tüketen bireylerin, normal yeme alışkanlıklarını değiştirmeksizin çalışma sonunda ortalama 3 ila 4 kilo arasında kilo kaybettikleri kaydedildi.

Faydaları Bitmiyor...
Greyfurt içerdiği C vitamini ile diş eti kanamaları olan kişilerde, bu şikayeti ciddi oranda azaltır. Yara iyileşmesini hızlandırır. Enfeksiyonlara karşı bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle içerdiği yüksek lif kabızlığa karşı en iyi ilaçlardan biridir. Sindirim sistemi işleyişini düzenler ve dengeler. Sigara bağımlısı olanlarda nikotin ihtiyacını azaltır ve nikotinin vücuttan atılmasını sağlayarak detoks etkisi gösterir. Günde 1 tane greyfurt yenilmesi kalp hastalıklarını azaltır. Kötü kolesterolü %25 azaltır, iyi kolesterolü %25 artırır.

Ancak bazı ilaçları kullanan hastaların dikkatli olması gerekiyor. Çünkü greyfurt, karaciğerimizde bulunan sitokrom p450 denilen bir enzimi baskılıyor. Sitokrom p450, karaciğerimizde ve bağırsağımızda, dışarıdan aldığımız ilaçları metabolize eder ve bu ilaçları zararsız hale dönüştürerek vücudumuzdan atar. Bu enzim baskılanıp çalışmayınca ilaçlar metabolize edilmediği için vücutta birikerek zehirleyici etki yapar. Özellikle kolesterol ilaçlarında, alerji ilaçlarında, HIV tedavisinde kullanılan ilaçlarda, bazı antidepresanlar ve antihipertansifleri kullananların bu konuda dikkatli olmalarında fayda var. Bir bardak greyfurt suyu içilmesi bile bu etkiye neden olabilir. Greyfurt suyunun etkisinin geçmesi için en az 24 saat geçmesi gerekir.

ALINTI

EVET Arkadaslar canan hocanin sürekli bahsettigi o insülin direncini kirmak yani kilo vermeyi kolaylastirmak icin yemeklerden önce sabah ögle aksam yenecek yarim greyfurt yada suyu insulin diencini kiriyor...ben 40 günü askindir karatayci olarak 2 kiloyu zar zor verdim...ama simdi yani son 4 gündür greyfurtu ekledim yemeklerden önce..ve bu 4 günde 700 gr gitti.. hatta sadece sabah ac karna yarim bardak suyunu ictim sadece 3 ögünde yapmadim yani...ama sonuca sasirdim biraz acikcasi eminde olamadim ve greyfurtu arastirdim ve bu sonuclar cikti karsima....

kilo verememenin sebebi canan hocaninda sürekli dedigi gibi insülin direncidir..ne kadar azda yeseniz insülin direnci kirilmadigi müddetce verilemiyor kilo malesef...simdi cok heyecanliyim bu bendeki gelismeden dolayi ve sonuc 4 -5 günde süper yani...ama yinede acebami diye düsünüyorum...yani hic diyet yapmayanlarda bile, yemekten önce yenen yarim greyfurt, 3 ayda 4-5 KILO verdirdigine göre, bizim gibi karataycilarda daha büyük etki göstermesi normal gibi gözüküyor...simdi düzenli kullanip sizleride bilgilendiricem ilerki günlerde...Insallah bendeki bu degisim devam eder ve bende sizlerle paylasirim bunu :))

bu yasadigim yeni bilgiiyi sizlerle paylasamak istedim...tüm karataycilara sevgiler ve saglikli yasam diliyorum :))

sağol canım bugün greyfurt alıyorum ama sadece sabahları yemem kafi olur diye düşünüyorum öğlen ve akşam meyve tüketmiyorum ben:KK34:

kimseler yokk:KK50:ben kahvaltımı yaptım bile,dipçik gibiyimmmm:KK52::KK52::KK52:

5'te mi kalıkıyorsun o saatte totomda pireler uçuyor benim:KK1::KK1::KK1:

2 kayısı yumurta
1 avuc peynır
4 zeytın
1 kırmızı bıber
6-7 cevız
2 kuru erik
2 gr omega 3
elma çayı:nazar:

afiyet olsun:KK1:

Günaydın kızçeler
Kahvaltımı yazayım,geçmişe yolculuk yapıp gelecem:KK55: :KK1:

2 küçük muz
10-12 zeytin
Kaşar-beyaz peynir karışımı
Minik bir havuç ve turp ( İlk kez kahvaltıda yiyeceğim:KK34: )
Yarım dolmalık biber
3 günkurusu kayısı
Bir miktar çiğ badem

Herkese güzel bir gün olsun:KK16::KK16::KK16:

amin amin:21::21:

bu sabah çok kötüyüm.her yerim ağrıyor.galiba hasta oluyorum.
sabah kahvaltısı:
1-yumurta
bir parça beyaz peynir
çiğ badem
5 zeytin ve çay(ama bunları zorla yedim)

geçmiş olsun bende spor yüzünden hamladım elim belinde dolaşıyorum bugün:26::26:

Faydaları Bitmiyor...

ALINTI

Paylaşımın için teşekkürler arkadaşım,
Bu greyfurt konusu biraz kafa karıştırıcı.
Ben de zorlanıyorum kilo vermekte.Sadece karatay diyetinde değil bundan önce 2 ayrı diyetisyene gittim.6'şar ay uğraştım.Sonuç sıfıra yakın.Bir de 1 yıl süren çekilmez açlık dönemi.Greyfurtu denemek istiyorum ama bir ara greyfurtun bazı ilaçlarıla etkileşiminde sorun olabileceği söylenmişti.Örneğin benim haşimoto tiroidim var ve sürekli ilaç kullanıyorum.Acaba bu ilaçla birlikte kullanılabilir mi?Bir de Canan Hoca'ya sormak lazım o meyve yok diyor.Acaba her öğünden önce greyfurt yemek doğru olur mu?Gerçi sen denedim işe yaradı diyorsun.Nereden sorulabilir acaba Canan Hoca'ya ?

kahvaltım
1 bardak su
1 yumurta sarısı
1 avuç kars kaşarı
1 avuç badem
1 küçük elma
8 zeytin(karışık)
2 gün kurusu

aaa bu arada +400'ün 200'ü yolcu.kaldı diğer 200 cumaya kadar onuda verip kaldığım yerden devam edicimm vermeye inşallah:21::21:ama regl ortalarda gözükmüyor.cumaya kadar zeplin gibi olmakta var:KK19:

X