Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Dün aldım kitabı da Canan Hanım 100-200 gr ayçiçek ya da kabak çekirdeği yenebilir demiş sizler yiyor musunuz?

Korktum ben artık yemeye ..Yani pilav yok ekmek yok un yok şeker yok e ne yiycem ? Yani bi kap sebze ya da bakliyat yiyorum yanına yoğurt ya da salata az mı bu ne ile takviye edilmeli..?

şekerim sabah kahvaltılarında peri padişahının kızı olduğu düşün ve mükellef bir kahvaltı yap.

öğlen yemeklerimden örnek
ızgara köfte ya da adana yanına bol salata ayran
çorba sebze yemeği salata yoğurt
çorba bakliyat salaat yoğurt
tarzında takılıyorum.ama çorba hazır olmamalı.sebzelerde patates bezelye ve havucu ayıklıyorum.

akşamda hafif ama doyurucu şeyler tercih ediyorum.omega 3 içiyorum hergün yazmayı unutsam da 3 lt su içiyorum mutlaka yatmadan birkaç dk bile olsa spor yapıyorum.

bence karataya uyduğun sürece sıkıntı yok

o kadar zor diyosun yani tebrikler gene başarmışsın yumurtanın sarısını yemeyi zamanla yersin belki beyazınıda
banada ekmele ye deseler yerim ama ekmeksiz olunca iş değişiyo

Evet cnm az yediğin için..
Bas bas söylüyoruz burda kaç aydır
Özellikle kahvaltıyı zenginler gibi yapacaksın yumurtan peynirin zeytinin bol olcak..yanında da 1 çay bardağı kavrulmamış kuruyemiş...

(

açım yaa beynime oksijen gitmiyo zaten..:))

Dün aldım kitabı da Canan Hanım 100-200 gr ayçiçek ya da kabak çekirdeği yenebilir demiş sizler yiyor musunuz?

ben çekirdek yemiyorum çünkü bir başlarsam deli gibi bitirene kadar çitliyorum ama petunya yiyo mesela sıkıntı yok

Sizi ne çok özledim anlatamam...

Pazar ve pazartesi yediklerimi yazmayacağım yeni gelen arkadaşlara kötü örnek olmak istemem

Neyse olan oldu yenen(ki biz ayrı dünyalara aitiz karar verdim sizin dediğiniz gibi:)) yendi ve bitti önümüzdeki maçlara bakacağım...Malum ay küçülme devresine girmişken bu dönemin avantajını iyi değerlendirmeliyim

2 gün kaçamak ve spor yapmama iyi gelmedi bana neredeyse bırakıyordum ipin ucunu ama bugün sabah dizginleri elime aldım tekrardan) Erken kalktım 40dk pilatesimi yaptım, çocukları okullarına dağıttım işlerimi yaptım şimdi eve geldim, birazdan da pazara gidip geleceğim 45dk mesafede, yürüyerek gidip taksiyle gelirim muhtemelen..

Kaffaltım:

15 zeytin
1,5kk kadar peynir
1/2 yumurta
1/4 dilim ekmek
1/2 ceviz
bilimum meyve çayı(oğlum sabah sabah birsürü çay yaptırdı o içmeyince de hepsini ben içtim

pazardan birsürü yeşillik alıp kendimi bir güzel besiye çekeceğim bu hafta, şu fıstık ezmesini atmam lazım vücudumdan artık

pazar dönüşü geçmişi okumaya çalışırım

Son düzenleme:
geçenlerde arkadaşıma kahvaltıda tereyağlı kaşarlı yumurtalı omlet yediğimi söyledim ne yapayım öyle yumurtayı yanında ekmek olmadıktan sonra dedi alıştığımı söyledim inanmadı

Omlet ekmeksiz çok süper gidiyor da tavada az pişmiş sarılı olan yumurta gitmiyor sade sade..

Ben bazen tuzsuz çekirdek yiyorum cnm.

inşallah bugünün güzel geçer canım, geçmiş olsun...

Canim ayakabilar yeni markasida Ad...s özelikle yürüyüs icin, en son cikan modellerinden...
Acayip para bayildim..Ama vurdu genede...Benim esimim sporla ilgili meslegi var.
Ben ayakkabiyi geri götürelim derken o gülüyordu. Vurmasi gayet normalmis..
Bir kere vurunca tekrar vurmazmis. Gercektende bu gün vurmadi...
Herkez ögle yemegini bitirdi ben anca kahvalti yapiyorum...

1.ögün
3 yumurta ile yapilmis beyaz peynirli tereyagli omlet ben anca yarisini yiyebildim yarisina kizim el koydu...
1 bütün havuc
sivi: 1 litre su
Spor: 6,5 km yürüdüm 9865 adim 1saat 12 dakika 389 kalori yakmisim... ENDORFIN ENDORFIN
mUTLULUK YEMEKTE DEGIL SPORDA kIZLARRRR

canım hocanın 2.kitabında nohut yemeğide kilo verinceye kadar pek tercih edilmemeli diyor bende yeni okuyorum ondan olabilir mi

canım hocanın 2.kitabında nohut yemeğide kilo verinceye kadar pek tercih edilmemeli diyor bende yeni okuyorum ondan olabilir mi

yaa ben ikinci kitabı henüz okumadım arkadaşa verdim senin daha çok ihtiyacın var diye.demek nohut sıkıntılı ben her hafta yiyorum yaaa.çok sağol kızkardeşnohuta hayır

ÖĞLE YEMEĞİM

ızgara köfte
közde domates biber
bol maydanoz
ayran

şu ana kada 1,5 lt su 1 fincan adaçayı içtim.adımsayarım 1676.ofis yarım saatliğine boş bir yürüyüp geliyorum yihaaaaa

yürü yavrum yürü salını salını yürüü jarnim

tanemmm bizde özledik seniii şu avatarındaki hareketi yapmaya çalışınca ayaklarım birbirine dolanıyor benim :))

geçmiş olsun şekerrrr kahvaltın süperr

bende istiyorum o tariftenn nasıl oluyorrr bak canım çekti şimdii

bide sabah tartıldım bir günde 400 gram gitmiş valla ohh sefam olsun
kaşı kaşıı totonu motonu her biryerini kaşııı :)

henüz hatırlayamadım ama hatırlıcam elbet :)) süperr olcen süperr ilik gibi olcenn jarnimm

selam...........
sabah:2 yumurtadan maydonozlu salata
1 çatal peynir
8 zeytin
1 çatal çökelek
ceviz-fındık

1 saat yürüyüş
ahanda yürüyüş gurumuz gelmiş yine muhteşemsin ne diyeyim maşallahhh

kahvaltım

1 yumurta
3 zeytın,
b.peynır
kecı peynırı
maydanoz
roka
dereotu
kıvırcık
3 cevız
omega3
cay
papadiya afiyet olsunn nasılsınn nörüyonn bacımm

aaay ne güzeeeeeell bende 25 yaşındayım ama ruhum 18 bedenim 30

ne güzel şeysin senn hep yaşın 19 gel yanıma sar benii bugün var yarın yokuz...

çatlasın değil mi
çatlasında patlasında
şahsen ben çatlıyorum ama ne yapıcam çatlamak yerine patron yeni çıktı yemeğimi yiyip hemen yürümeye koyulucam ki başkaları çatlasın :))

ben 75 klioyken diyetisyene gidiyordum doğum sonu kilo verebilmek içindi kilom 75 yaşım 38 çıkmıstı çok uzülmüstüm kilo insanı çokk yaslı gösteriyor
geçmişte kaldı aybalam onlar hepiciğimiz 19 olduk artıkk ya da oluyoruz iştee

şahsen ben ekmek kaçamağı yapsam köşesi yerine hamurunu çıkarıp içine domates peynir zeytin ve salatalık koyardımama yapmam çünkü biz karatycıyız
sus valla çarparım heee :)) köşe möşe unutun öle şeyleriiii şu köşe yaz köşesi bu köşe kış köşesi başka köşe möşe yokk he bide köşe olanlar var onlardan olabilürrr

o kadar iyiki tavuk gibiyimm bir yandan yediğim köy yımırtaları bir yandan takibini yaptığım yımırtlama günlerim derken kendimi tavuk gibim hissediyorum eşimde bazen köy tavuğum et tavuğum diye seviyor o derece iyiyim yumurtalarla :))

istem dışı ağzım sulandı valla çıtır çıtr taze ekmek olcak bide
la hevla velaaa jarniylen seni alacammm tokuşturucam az kaldıı

ya şu meşhur loxi omletinin tarifini istiyorum bennnn hala bilmeyen tek ben kaldım sanırsammm

yememi çit çit yiyom emme sen bana bakma az yii ben bu sıra ara verecem yoksa ipin ucun kaçıyorrr

ben çekirdek yemiyorum çünkü bir başlarsam deli gibi bitirene kadar çitliyorum ama petunya yiyo mesela sıkıntı yok
yiyomda freni bulamıyom sonra şu sıra onuda bırakıcam ya sigarayı bıraktım içkiyi az içiyorum ee hal böyle olunca çekirdeğe dadanmıştım ama onuda azaltıcam muhakkak ot gibimi olcem ya bennn sigarayı çok özlüyom bu sıraa ama buda geçer elbet asla dönmem onaaa aldattı beni alçakkk sinsiii pis kokulu sevgilimm

dediydim ben ayrı dünyalardasınız deyi nihayet dinledin bizde özledik yaww gözlemem nirelerdesinn ohh pazarada yürüyerek gidiyorsunnn oh ohh daha ne olsun tazecik yeşilliklerdende almayı unutmaaa pazıda al,kara lahana ayy hepiciğinden all öperikkk

9865 mi hu hu ikiz çatlasın orta yerindenkocaman tebrikler canım ben zavallı ofis insanı şu ana kadar 3550 adımcık attım.eve yürüsem akşam yemeğim geç kaıyor yemek yiyorum bu seferde gözüm yemiyor soğukta tek başına ama senin bu atağın kendime getirdi akşam bir 10000 görmeden yatmam

kızlar işler sıkışıktı sonra patron gitti size bakayım cevap yazayım derken yemek yemeyi unuttum hemen yemeğe gidiyorum ben menümüde yazayımm

haşlanmış karnıbahar(saf zeytinyağı ve limon soslu)
yeşil salata
yoğurt

sonrada az dinlenip hemen yürüyüşee koyulucammm anam saat 3 olmuş looo koşam bennn

ben pazardan önce canan hocaya soru sordum ben biraz hangi ilaç olursa olsun emzirdiğim için biraz pimpirikliyim emziren bayanlar OMEGA 3 kulanana bilirmi herhangibi bir sorun olurmu ? bana hiç bir sorun olmaz dedi hata bebek için omega 3 faydalı mış burdan emziren annelere duyrulur daha önce yazacaktım ama olmadı

sen akşamları tutma boğazını sonra gel hayalime dal yohhh yaaaevet evet sigara kötü kaka bırak onu çerkez tavuğum benimhem evli insalnların sigara içmesini anlayamıyorum sevgilinin ten kokusu varken o lanet şeyden kokmak reva mı ha reva mı?(nasılda romantikim de mi)

yaa ben ikinci kitabı henüz okumadım arkadaşa verdim senin daha çok ihtiyacın var diye.demek nohut sıkıntılı ben her hafta yiyorum yaaa.çok sağol kızkardeşnohuta hayır
canım bu 2. kitap aynı adla çıktı demi bende1. kıtapı var 2. bı bakayım

canım avatarda bende ara verdik zavalı dinlensin dıye ama iyi gelmedi bize bu ayrılık nasıl bır piskoloji bu ayrılınca bitiyor yapmak istemiyorsun beş dakkika şuraya bişelerin arsında yazmak insana ne iyi geliyor ama avatarda bende karar verdik yağlarıda dökecegiz denize sonrada pikiniyle güneşleneceğiz

2.kitabı karatayla yaşam boyu sağlık diye biliyorum cnm..

Yaza hepimiz pikinili resimlerimizden koyarız buraya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…