Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

beni,leylak84'ü ve mattikayı unutma jarni

menüm:
Sabah:
2 yumurta
5 zeytin
1 avuçiçi peynir
3-4 ceviz

Akşam:
1 kase tarhana
6-7 sarma (bulgurlu)
1 kase yoğurt
Havuç salatası

spor: 45 dk yürüyüş(4.2 km)
su: 2 lt

Son düzenleme:
akşam yemeğim
1 tabak zeytinyağlı pırasa
5-6 kaşık kuru fasulye
biraz yoğurt ve turşu

1 hafta aradan sonra bugün ilk günüm olunca mı ne acayip bi halsizlik çöktü üstüme

mrb kızlar ben daha yeni takip etmeye başladım siteyi benim de pcos um var ve adet olmuyorum bu rahatsızlığımdan dolayı 35 kilo aldım acilen kilo vermem lazım banada yardımcı olursanız sevinirim yazılanların hepsini tek tek okumak isterdim ama 2000 küsür sayfa o kadar vaktim yok bana özelden de yazabilirsiniz teşekkürler şimdiden :)

hoşgeldin canım Geçmiş olsun bende bugün katıldım ama bir aydır takip ediyordum.Burası insanı acayip motive ediyor.Umarım sağlıklı bir şekilde istediğimiz kiloya ulaşırız

Eklemeyi unuttum, bu hafta hiç kilo veremedim ama tuvalete cıkma sayısı 2 oldu bile simdiden.Bir de açlık hissetmiyorum hiç.Gerçekten sürekli uygulayabilecekmişim gibi hissediyorum bu da beni beslenme düzenimi yeniden olusturabilecegim konusunda gercekten cesaretlendırıyor.

omega 3 e baslayıp baslamama konusunda kararsızım.2 hafta once kanımda herseye bakıldı ve doktor demir eksikligi dışında hormonal veya baska turlu bi eksiklik veya fazlalık olmadıgını soyledi.

Düzenli kullananlardan YARDIM LÜTFEN.Nasıl hissediyorsunuz bi fark yaratıyor mu sizce?Bir de HANGİSİNİ KULLANIYORSUNUZ??

iyi akşamlar herkese nasılsınız?

3.öğünüm

buğdaylı narlı salata
1 kase barbunya
1 kase mercimek çorba

1 kk kadar kabak tatlısı

bu arada kabak tatlısını kendim ilk defa yaptım süper oldu.700 gr kadar kabağı yıkayıp tencereye attım,üzerine 1/3 çay bardağı pekmez 2 çay bardağı su ekleyip kısık ateşte yumuşayana kadar pişirdim üzerine tahin ile süper oldu.şekeri de az oldu süper arada çok tatlı istersem yiyeyim.çünkü tatlı krizi geldiğinde incir hurma derken abartıyorum.tavsiye edebilirim.bence hazır aldığımız tahin helvasından daha sağlıklı.

herkese iyi geceler

doktorlar sitesinde canan hoca nın soru cevaplara verdiği cevaplar var
orada omega 3 markası ve nasıl kullanacağından (Kuvvetli antioksidan ile c vitamini e vitamini gibi ) bahsediyor
günlük 2-3 gram EPA ve DHA içeren omega3

Herkese merhaba,

Forumu 1 aydır takip ediyorum artık yazmak istedim. Diyete başlayalı nerdeyse 1 ay olacak ama ben sadece 1.8 kg verebildim ama düzenli spor yapmamamdan kaynaklandığını biliyorum. Yılbaşı dışında da hiç kaçamağım yok hem Vallahi hem Billahi :) Aranıza katılayım menümü yazayım motivasyonum artsın pes etmeyeyim istiyorum.
Menüm:
1öğün : 2 yumurtadan biberli peynirli tereyağlı omlet
8 zeytin
1 kırmızı biber
1 çb. fındık

2.öğün: Suluköfte
Yoğurt
Yarım çb. kayısı çekirdeği
Salatalık

Spor: 45 dk Leslie ile 3 mil

Bir de şu hepinizin yazılarının altında görünen dietticker dan yaptım ama nasıl eklerim bilmiyorum

bizim tobik estan olmuş yahu ben yoken okuyamadım:96: hepinizi çok özlemişim pc sorun oldu
yazamadım ama sizden kopmak hiç iyi gelmedi diyeti bozdum sonrada midem bozuldu:120: biguzel kustum
yarın toparlanıp kaldığım yerden devam arkıdışler iyi akşamlar

Son düzenleme:
kızlar bu dunku menum dun sıze iphone girdim pc sorun oldugu için
bugünde size ulaşmaya çalışınça 2kere gelmiş kusura bakmayın

Son düzenleme:
kizlar bu bel cevresi nasil ölcülüyor bir türlü anlamadim... önceki cizelgemi yanlis yapmisim galiba ama simdi düzelltim sanirim... lütfen cevap arkadaslar bel cevresi nasil ölcülüyor?? simdi tam belimi ölcersem yani o ince bel kismini ölcersem 71 cm belim...biraz assagisini bel altini göbek kalcaya dogru ama tam kalca degil o bölümü ölcersem eger 85 cm..kalcami ölcersem 98 cm....simdi hangisine göre cizelge yapiliyor yada hangisi baz aliniyor hesaplanirken? bilemedim bir türlü..suan üst kismim sadece 36 beden... alt kismim 36-38 beden..yani ortasi gibi birsey...46-47 kilo oldugum zaman 34 bedene düsüyorum...alt kisimda 36 oluyor...suan 52 kiloyum düz...yani ölcümler ney baz alinarak yapiliyor...benmi tipsizim aceba Gerci ölcümler arasinda 10 cm ile 15 cm var...ilerki zamanlarda bir resmimi korum umarim:) boyuma göre ölcümler fazla gibi :)) ama 36-38 bedene göre normalim..bendemi bir tuhaflik var aceba:)) gerci kemiklerim cok zayif benim...ince kemiklerim var...bende bilemedim simdi:))

yas:31
Baslangic kilo:54.5
suanki kilo:52 kg
boy:155 cm
bel:71 cm.
bel alti: 85 cm.
Kalca:98 cm..

Herkese merhabalar,
Pek çok başarısız denemeden sonra burayı okuyarak (daha dogrusu okuyabildigim kadar okuyarak diyeyim) tekrar Karatay
Diyetine başlamaya karar verdim.
Başarısızlıklarımın en büyük sebebi tam bir ekmek aşığı olan kocam ve ne zaman ekmek yemiyorum desem bana küsmesi.
Onu kirmamak için hep bozdum bu diyeti ama bu sefer kararliyim.
Hocanin Kitabı var bende ordan menüleri takip edebiliyorum ama aklıma takılan bir konu oluyor her seferinde.
Bu kitapta gecen " ince belli çay bardağı dolusu ceviz vs" hangi ince belli bardak acaba?
Şu Ajda boy dedikleri boy mu, lokantalarda ikram olarak çay getirdikleri mikro boy mu?
Keske hocam bu kuruyemis miktarını bir de gram olarak olarak yazsa imiş bir yerlere.
Ben tam olarak ne kadar yemem gerektiğine bir türlü bilemiyorum.
Bilen arkadaslar varsa lütfen yardım edebilirler mı acaba?
Çok teşekkür ederim.

100 gr kadar oluyor

Benim bildigim bel ölçüsü en ince yerden alınır.
Ben hem belimi hemde tam göbek deliği üzerinden göbeğimi ölçer öyle yazardim eskiden ölçülerimi.
Ama ne senin kilonda ne de ölçülerinde asla ve asla olmadım. 47 kiloya düşmek isteyen biri için 52 kilo çok olabilir
Ama İnan senin kilonda ve ölçülerinde olmak isteyen milyon değil milyarlarca kadın var bu dünyada.
O yüzden daha fazla dusemesen de hiç üzülme, ama devam et tabi, kendine o kiloyu hedefliyorsan inşallah hedefine ulaşırsın.

Baslamisken kilo durumumu da yazayım da motive olsun yarın için.
Boy : 1,63 cm
Kilo : 70 kg

Ölçülerim.
Bel : 83 cm
Göbek : 91 cm
Basen : 103

Hedefim 62 kiloya düşmek.
İnşallah olur.

Arkadaşlar hani şu sporu 45 dakikadan fazla yapmamak üzerine bir konu varya.çok kafama takılmıştı.Civa gibi beden eğitimi öğretmeni arkadaşa sordum.yok öyle birşey dedi.esas o dakikadan sonra ne kadar yaparsan faydası var dedi.idealininde tercihen açık havada 1 saat olduğunu belirtti.bilginize

Son düzenleme:

Kizlar cok saolun verdiginiz cevaplar beni mutlu etti...
Simdiye kadar ne zaman mutsuz olsam yada kötü birseyler yasasam hep yerken buldum kendimi yemek ne kelime yutarken...
Eski aliskanliklar kolay asilmiyor olsa gerek gene öyle bir dönem gecti gitti.
Sinirlerim hala bozuk olmasina rahmen bu gün karsi koydum yeme istegime...
Sizinde katkiniz büyük insan kendini topige karsi sorumlu hisediyor.
iyiki varsiniz .... Bir kez daha anladim dogru yerdeyim...
2.ögün
5 tane ceviz

3.ögün
2 servis kasigi bulgur pilavi
1 tabak etli nogut yemegi
1 kase cacik
6 tane kurutulmus cekirdekli üzüm

sivi:2 litre su
spor: sporsuz 4. günüme girdim Allahim bu benmiyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…